memento - Strana 5
Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 170

Tema: memento

  1. #61

    Odgovor: memento

    Evo ja dođoh,malo da kvarim
    Neću ti čestitati brojku,već ti čestitam na fantastičnim postovima,punih smisla,čak i tamo gde za besmisao ima mesta...
    i na tome što ne juriš reputacije...i na tvom stavu...
    i na tome što čvrsto stojiš nogama na zemlji,a mogao bi malo i važan da se praviš...





  2. #62

    Odgovor: memento

    Za svaku promisljenu rec napisanu na ovom forumu, malo je reci "cestitam". Umesto toga...

    ** "Kazu da je knjiga najveci covekov prijatelj, ali to isto tvrde i za psa. Sto se vec jedanput ne odluce ko je najveci prijatelj pa da kupim psa, ili knjigu?"


    ** "Nije vazno sta covek pije", kaze mi prijatelj, "vec u koga gleda dok pije!"




    ** Zapad je taksimetar. Zapad je sat za parkiranje. Zapad je dzuboks. Koliko ubacis para, toliko dobijes istine i prijateljstva!




    ** "Na blagom septembarskom suncu, Beograd se lenjo umiva kao veliki sanjvi macor...
    Zahvati levom sapom Savu - opere Novi Beograd!
    Zahvati desnom Dunav, pa spere sivu skramu sa starih zdanjao d Kalemegdana do Slavije.
    Strese sa sebe skele i pokaze svojim gradjanima da nisu tikve bez korena: da poticu od Beogradjana koji su umeli da podignu palate, koje svojom neoklasicnom lepotom mogu da se mere sa najlepsim zgradama Beca i Pariza.
    Razgrne, zatim, secanje i otkrije da su ga pola veka namerno posipali pepelom i cadju kao Pepeljugu, samo da ne stigne na veliki bal ostlaih evropskih gradova - samo da izgubi pamcenje i zaboravi ko je i kakav je nekada bio...
    Cak je i nova bakarna kupola na Hramu svetog Save pozelelnela od zavidljivih pogleda onih koji nas ne vole!
    Srecom, crkva je na vreme odvojena od drzave, je bi, sigurno, i ona u medjuvremenu propala, kao i tolike druge stvari oje su bile pod drzavnom zastitom.
    Beograd je ove jeseni toliko lep, da bih cak i ja rado ziveo u njemu!"



    Momo Kapor
    neunistiva zlojebaba!

  3. #63

    Odgovor: memento

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...eh ...tek si na prvom kilometru... ...življe malo burazeru...
    Sta!? Kilometri! A ja mislio milje (1 NM = 1852 m)...


    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Čestitke za hiljadu prelepih postova...
    Goga je bila bas pazljiva. Mislim da se vidi Split i to desno delic Marjana, a u centralnom delu deo grada prema Solinu i Kastelima, kao i Severna luka...

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Pa čestitam Memento,neka bude još mnogo lepih postova.
    Hvala i Zmaksu. Meri Cetinic je zaista prvorazredni vokal. Secam je se jos kada je sa S. Kovacevicem pevala u grupi More. Gledao sam ih na Zvoncacu (jedna tada vrlo popularna letnja basta u Splitu), a nju je pratio imidz da je sklona stanovitim sredstvima zavisnosti...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku

    Cestitke za hiljadu postova....
    Kalina, Kalina... Srce mi je uzdrhtalo kada sam video Tvoju fotku, jer sam odmah prepoznao ulaz u Kanal Sv. Ante. Desno na ulazu je svetlo Burni Turanj, a levo Turanj. Martinska je levo od repetitora, a iza prema moru kupaliste Jadrija. Hvala Ti...

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ... za 1000 postova...
    Draga Saki. Predivna slika jutarnje bonace ili kalme (pre nego sto zapuse maestral)...

    Citat bubasvaba kaže: Pogledaj poruku
    u isto vreme slavimo hiljaditi...
    cestitam...
    Draga Bubasvabo, bilo bi bolje da zajedno slavimo godisnjicu mature . Hvala Ti, a sto se tice seka i mornara, nije to bas tako...

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Na srecu svih nas vasa predvidjanja se ne ostvarise.
    Hiljadarka je svakako broj koji zasluzuje paznju, no uvjek podvucem da je za mene na ovim pisanim stranicama kvalitet daleko bitniji od kvantiteta. Iskreno se nadam da u buducnosti necemo biti uskraceni vaseg pisanja. Samo napred istom mjerom i kapacitetima do novih nula
    Priznajem da sam relativno kasno obratio paznju na Srbu. On je za mene jedno od najprijatnijih iznenadjenja, pa mi je tim i draza njegova cestitka...

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    dragi gospodine memento, nadam se da znate da ste vrlo rado citani i da vasi postovi plene neverovatnom snagom i zivotnom pricom, a to se retko pronalazi
    cestitam za vas hiljaditi post, i nadam se da ce ih biti jos.. pa do nekih novih nula
    Starsica je svakako metafora zivotne snage i mladosti oplemenjene mnogo cime. Jedva cekam nastavak spanske serije, ali i ostalih Tvojih postova. Hvala Ti...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Evo ja dođoh,malo da kvarim
    Neću ti čestitati brojku,već ti čestitam na fantastičnim postovima,punih smisla,čak i tamo gde za besmisao ima mesta...
    i na tome što ne juriš reputacije...i na tvom stavu...
    i na tome što čvrsto stojiš nogama na zemlji,a mogao bi malo i važan da se praviš...

    To za brojke si u pravu. Uvek sam slabo stajao sa njima. Ne znam da li je bas tako kao sto si napisala, ali poverovacu Ti, bar za tren, jer, ipak, sve to prija...

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Za svaku promisljenu rec napisanu na ovom forumu, malo je reci "cestitam". Umesto toga...

    ** "Kazu da je knjiga najveci covekov prijatelj, ali to isto tvrde i za psa. Sto se vec jedanput ne odluce ko je najveci prijatelj pa da kupim psa, ili knjigu?"


    ** "Nije vazno sta covek pije", kaze mi prijatelj, "vec u koga gleda dok pije!"


    ** Zapad je taksimetar. Zapad je sat za parkiranje. Zapad je dzuboks. Koliko ubacis para, toliko dobijes istine i prijateljstva!


    ** "Na blagom septembarskom suncu, Beograd se lenjo umiva kao veliki sanjvi macor...
    Zahvati levom sapom Savu - opere Novi Beograd!
    Zahvati desnom Dunav, pa spere sivu skramu sa starih zdanjao d Kalemegdana do Slavije.
    Strese sa sebe skele i pokaze svojim gradjanima da nisu tikve bez korena: da poticu od Beogradjana koji su umeli da podignu palate, koje svojom neoklasicnom lepotom mogu da se mere sa najlepsim zgradama Beca i Pariza.
    Razgrne, zatim, secanje i otkrije da su ga pola veka namerno posipali pepelom i cadju kao Pepeljugu, samo da ne stigne na veliki bal ostlaih evropskih gradova - samo da izgubi pamcenje i zaboravi ko je i kakav je nekada bio...
    Cak je i nova bakarna kupola na Hramu svetog Save pozelelnela od zavidljivih pogleda onih koji nas ne vole!
    Srecom, crkva je na vreme odvojena od drzave, je bi, sigurno, i ona u medjuvremenu propala, kao i tolike druge stvari oje su bile pod drzavnom zastitom.
    Beograd je ove jeseni toliko lep, da bih cak i ja rado ziveo u njemu!"

    Momo Kapor
    Uvek pazljiva Zoe. Jako volim Kapora. Secam se da sam kao klinac jedva cekao da izadje novi broj jednog zenskog casopisa kojeg je kupovala moja mama, posto je u njemu u nastavcima objavljivan roman Beleske jedne Ane. Koja su to vremena bila...

    Hvalavam svima.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #64

    Odgovor: memento

    Poslovica kaže: Što kasni - ne izostaje. Evo i mene.

    Čestitke i od mene - ne zbog jubileja, već onoga čime si do njega stigao. Posebno se divim strpljenju kojim se obraćaš i onima koji to baš ne zaslužuju.

    Malo je onih koje čitam bez obzira na temu.

    Nastavi da pišeš, ja ću da čitam.

    Pozdrav Nenad

  5. #65

    Odgovor: memento

    dragi gospodine memento.. titula nije mogla pasti u bolje ruke ili prste..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #66

    Odgovor: memento

    Cestitam padre!
    Ovaj put od mene...trake za NA glavu kao sto sam i obecala.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #67

    Odgovor: memento

    Čestitam na tituli Padre memento




    ...nema više manastirske rakije, popila _baba_ sa drugaricama


    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #68

    Odgovor: memento

    ...sve čestitke...zaslužio si titulu i meseca i sunca kad si mi dozvolio da pričestim časnu sestru...

  9. #69

    Odgovor: memento

    Čestitam članu meseca na osvojenoj tituli...

  10. #70

    memento

    Oh, ovde ima što šta da se čestita ...Titula zaslužena još odavno, i jedna pozamašna brojka divnih postova ...Pa čestitam memento


  11. #71

    Odgovor: memento

    Dragi prijatelji, već je i mementu pun kofer mementa! Pošto smo netom završili čestitke oko hiljaditog posta, bojim se da ne dođe do moje inflacije i obezvređivanja (malo preambiciozan izraz, ali mi trenutno ne pada na um ništa pametnije).

    Ja vam se zaista svima zahvaljujem, ali neću nikom zameriti ako i preskoči čestitanje u vezi člana meseca, sunca, asteroida, kometa, meteorskog pojasa, zvezdane prašine i, naravski, famoznih crnih rupa.

    Ali kada smo već ovde zahvaljujem se Kvišni (nadam se da nisam pogrešio u izgovoru), kolegi Lavu (verujem da ćemo se zajedno krčkati u paklu zbog sličnih greha. jbg bar će biti dobro društvo - kada se skupe sve grešne dame sa ovog foruma), Šaki i _babi_ (sa njenom žutom trakom će Padre Ignasio ličiti na svećenika židovske provenijencije). I vraćam se da pomenem zaista neuhvatljivu Neuhvatljivu, kako bi joj se zahvalio...

    Za dame sam spremio fantastično belo vino (najbolje koje sam pio i ako budete u prilici da ga probate ili kupite - ne dvoumite se):



    Korčilanski Pošip

    Za muškarce, naravno, nešto "zipovano":



    A za sve vas jedna predivna pesma (za koju verujem da većina ne zna), koju izvodi Toma Bebić, čuveni splitski boem i pevač (već davno pokojni), kojeg sam imao priliku da upoznam...

    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #72

    Odgovor: memento

    Memento čestitam na zasluženoj tituli
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #73

    Odgovor: memento

    Sve čestitike,čitamo se


    Ćuti i prenesi dalje....

  14. #74

    13 Odgovor: memento

    Zaista se sve ''poklopilo'' i ''uklopilo''...

    Hiljaditi post, titula Vip člana - najzad...

    Slučajnost - ništa nije slučajno



    Čestitam od srca...




    Na prethodnoj fotografiji, koju sam Ti postavila jeste Split,

    i znala sam, da to starom morkom vuku, neće da promakne

    Kao ni razlozi za postavljenje upravo te slike, u Tvoj kutak...



    Vraćam se malo na početak...







    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #75

    Odgovor: memento

    Moram pitati starog morskog vuka da li je bio u ovim krajevima?



    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

Strana 5 od 12 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •