Bojim se veze ili volim da sam sam... - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 50
  1. #31

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    ... Deder da vidim... Sa obzirom da mi je za ovih 30 godina koliko imam najduža i najozbiljnija veza trajala četiri meseca a da ne volim da sam sam (dobro,ponekad mi baš prija ali u globalu ne volim) logičan zaključak je da se bojim veze.
    ... Verovatno onda tu ima istine, jer svaki put kad neka veza krene da prerasta u nešto ozbiljnije nešto se desi i ta veza pukne.
    Uglavnom sam za ta "pucanja" bio kriv sam. Znam da mi je to pucanje nekad odgovaralo ali nekad baš i ne...
    Al da se ne udaljavam od teme.
    Uglavnom,kad krene veza da prerasta u nešto ozbiljnije počinjem sam sebi,verovatno nesvesno,da postavljam razna pitanja:da li je ona prava? Da li mi je zaista lepo sa njom ili se opet vodim mišlju da je dobra osoba i da sam dobro prošao što me neko takav voli? Voli li me? Ili i ona sad isto razmišlja kao i ja - dobar je, mogla sam i gore da prođem?! I šta onda... Ne volimo se,ali oboje smo dobri,i ok nam je zajedno, i... šta i... dokle tako? Godinu-dve dok ne shvatimo da ipak želimo nešto drugo...i ode godina,dve. A šta ako je to to? Neće nikad biti bolje? Ne znam,.. Ne znam.
    Uvek mi se takve i slične glupe i manje glupe misli, njih na stotine vrzmaju po glavi... i izluđuju me. I naravno izluđuju i osobu sa kojom sam. I onda kreću pitanja... Pa šta ti je,nešto si se promenuo? Jel se nešto dogodilo? Jesam li ja kriva, jel smo mi u pitanju?... I puno sličnih pitanja zbog kojih bi svako normalan shvatio da je toj osobi stalo do toga što ima sa tobom i svako normalan bi porazgovarao o tome šta ga muči... ali ne i ja. Ne nipošto. Ja se povučem još više u sebe i još više mi misli okupljaju još gluplja pitanja poput predhodnih. I naravno... veza pukne. Nekad mi bude lakše zbog toga,ponovo prodišem ili tako nešto... A nekad... Bolje da ni ne govorim. Dosta sam rekao da već možete da zaključite koliko nisam normalan.
    Čekaj...
    Ne sećam se da sam uvek bio takav...
    Jel moguće da su me neke prethodne veze sa sada već nebitnim devojkama toliko sje...le da se plašim i najnormalnijih stvari koje se dešavaju... ili treba da se dese, ne bitno bile one lepe ili ružne?!
    Užas...
    Ima li ovde neki psihijatar? Šalim se, ne treba mi...mada
    Dovoljno mi je zasad što sam ovde sve ovo napisao. Hvala onome ko je pokrenuo ovu temu, baš mi je trebalo da sve ovo konačno priznam...sebi.

  2. #32

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    1.volim da sam sama
    2.bojim se veze
    3.ne pravim kompromise
    4.ijos uvek ocekujem kad me poljubi da mi pukne sav na carapi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Najgora vrsta samoche je ...kada si u vezi, a osechas se usamljeno.


    Neki dan sam se bash raspravljao sa jednim kolegom i potegnulo se pitanje,
    dali poznajemo jedan takav par za koji se sa sigurnoshchu mozhe tvrditi,
    da zhive u dobroj vezi...
    Nazhalost nismo mogli ni jedan takav par da identifikujemo medju nashim mnogobrojnim poznanicima.
    Savrshena veza je Mit.
    ...kao i sretan zhivot...

    Treba probati i jedno i drugo - pa izabrati ono shto je podnoshljivije.

    Kako ono kazhe Rambo Amadeus...

    "Ljubav i mumija - ima rok trajanja"

  4. #34

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Bojim se loše veze u kojoj ću da se potrošim nizašta. Bojim se veze u kojoj će neko mene da se boji. Kada nema onog "na prvu loptu" osećaja da se ima smisla predavati, kada on kaže nešto, a ja nastavim rečenicu, pa se potučemo ko će da je završi, koliko isto razmišljamo, onda ulazim, i unutra sam u vezi i ne bojim se, koliko god to opasno po mene bilo. Kada je mlako u startu, kada ja računam i važem, a još nisam pošteno ni upoznala čoveka, onda se bojim i ostajem sama i bolje mi je tako.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #35

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Oni koji se boje veze znaci da jos nisu sazreli.Mada imam neke drugarice i drugare koji bas vole da budu sami neznam nikako da im udjem u mozak da vidim cemu to da li se tako osecaju slobodnim u donosenju nekih odluka neznam.Ja od kad znam za sebe uvek sam pored sebe imao neku devojku ili kao devojku ili drugaricu.A i ne mogu da shvatim neke koje bas ne zanima ni jedna osoba da bude pored njih,a ja ranije po 3 devojke na dan sam muvao smuvao setao sta cu kad sam voleo a i sad bogami drzim se....

  6. #36

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Bojim se pogledati u tvoje oci,zamoliti nesto...bojim se pruziti ruke,dohvatiti
    srecu,bojim se reci volim,jer ne znam sta tacno znaci...bojim se reci hocu,jer ne smem iz straha...bojim se i zato necu reci nista...

  7. #37

    14 Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Citat jamiroyu kaže: Pogledaj poruku
    Da li u ljubavi biti individualan znaci ustvari biti sam?
    Ako bih izgubila individualnost, izgubila bih i sebe.
    Sasvim je ok menjati se... korigovati neke osobine... prilagođavati se... - sve je to sastavni deo svake veze...
    Pitanje je... koliko smo spremni da prihvatimo individualnost partnera, jer ako nismo - plašim se da od te ljubavi nema ništa.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #38

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Generalno gledano, u svom životu sam znao da dosta vremena provedem u vezi, ali i da dosta vremena soliram. Imam naviku da ne idem iz veze u vezu, jer mislim da nekoj novoj ne bih mogao da se predam ceo ( pošto postoje neki raniji "repovi"). Zbog toga mi posle neke veze često trebaju meseci (ponekad i godine) da osetim potrebu i želju da budem u nekoj vezi.
    Ne bojim se veza, ali ponekad sebe uhvatim da , možda, nije fer od mene što imam jako nedefinisano radno vreme, jako nesiguran životni status da bih nekoga "vezao" uz sebe. Jednostavno, mislim da zaslužuju boljeg (pošto mi je poznat ženski afinitet ka stabilnosti).
    Ne kažem da mi jako često ne odgovara izgovor "barabe iz neke druge priče" , ali i nekada nedostaje neko sa kime ću se razumeti i bez suvišnih reči .
    Mislim da je , ipak, potrebno da neko nauči da bude sam da bi umeo da bude kvalitetan partner. One "zavisne" ne "mirišem", jer vezu smatram pre kao alijansu dvoje individualaca, a ne kao "gospodara i slugu".

  9. #39

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    "A ti ne postojiš, nit si postojala.
    Rođena u mojoj tišini i čami,
    na Suncu mog srca ti si samo sjala
    jer sve što ljubimo - stvorili smo sami."

  10. #40

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Ja imam tu neku svoju filozofiju koju voljene osobe ne vole da slušaju...
    naime zagovornik sam toga da je čovek sam sa samim sobom od trenutka svog rođenja pa do same smrti
    a da su svi ostali u prolasku,manje više...kao i da se od svih može pobeći osim od samog sebe.
    Kao tinejdžerka sam imala taj strah od vezivanja ,misleći da ću se zarobiti ako zavolim,da će me taj neko posedovati
    u duhovnom smislu te da ću izgubiti deo svoje ličnosti,itd.itd. ..bla,bla,bla...
    no,vremenom dođoh do saznanja da posle svakog kraja ide neki novi početak...
    i tako sad sa tog stanovišta mogu da kažem, da nemam bojazni prema vezi i onom što ona donosi.
    Nisam tip žene koja bi bila sama...volim da se mazuljkim.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #41

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    nemam ja vise zivaca a posebno ne volje da se prilagodjavam nekom....
    dakle,veza,u redu,da,ali ne ona gde je potrebno ludilo i perverzije s posvecivanjem,bezuslovnoscu,apsolutnim pripadanjem

    prosla me i Anais Nin,i Silvija Plat,i Dzojsova Nora,a posebno su me prosle Skarlet O`hara i Ana Karenjina....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #42

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    staaaaa ? i Nora ? te prosla ...

    nemam vremena za neuspesne veze
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  13. #43

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    ne volim što sam sam....veze se ne bojim...pod uslovom da je veza veza a ne neka luda obaveza....

  14. #44

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Ovi koji me predobro poznaju kazu da ja bjezim od obaveze, dakle veza moze ali obaveza ne ide. Kao...biram namjerno nemoguce, sto vecu udaljenost da ne moram da se osjecam zarobljenom...a sta mislim ja, hmm, donekle istinito, biram prilicno komplikovane relacije jer mene "evo ti srce na dlanu" i "zivjet cemo happily ever after" a posebno "nikad te necu prevariti, ostaviti, ti si moje sve" ne privlace, mozda na kratko...ali ubrzo bjezim vristeci. Meni treba neka smirena turbulencija u zivotu i takva osoba, nekako slicna meni, koja daje da dises, pripadanje da, ali ne uhodjenje, ne provjeravanje, ne da nam individualni zivoti, prijatelji, zanimanja, postaju jedno...ta nebeska teorija koju sam od nekoga prije nekog vremena cula...da svako ima svoje nebo i onda se poklope ta neba u jednom dijelu, to su zajednicka interesovanja, to smo mi...ali ostatak neba ostaje svakome na raspolaganju...to mi se svidja. Bojim se da cu zato i ostati sama. Neupariva, kazem ja.


    Zaboravih dodati da sam rijetko kad sama...uvijek se tu neko mota oko mene...
    Poruku je izmenio Sunflower, 07.07.2012 u 22:20
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  15. #45

    Odgovor: Bojim se veze ili volim da sam sam...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nemam ja vise zivaca a posebno ne volje da se prilagodjavam nekom....
    Nemam. Mogu ga voleti do neba, ali neću menjati sebe, ni svet oko sebe da bi njemu sagradila nov. A mogu ga slepo voleti. On će znati koliko ga volim, jer ja umem da pokažem ljubav kad hoću, ali isto tako znaće da se ja zbog muškaraca ne menjam.

    dakle,veza,u redu,da,ali ne ona gde je potrebno ludilo i perverzije s posvecivanjem,bezuslovnoscu,apsolutnim pripadanjem
    prosla me i Anais Nin,i Silvija Plat,i Dzojsova Nora,a posebno su me prosle Skarlet O`hara i Ana Karenjina....
    Da, baš takvu i priželjkujem, to nas podseća da smo živi! I da plačem i da patim i da se smejem i sve bre odjednom,
    Ali,
    ne po svaku cenu. Volim i da sam sama. Volim svoj mir. Volim svoju rutinu i mirnu savest.
    Glupi muškarci,
    ne slute kako greše kada misle da je žena koja je sama lovac i da jedva čeka njih, da im uskoči u krevet u srce u novčanik u brak i napravi katastrofu.
    Kome još treba sam taj džumbus i stereotipi o lovcima i lovinama.
    Dakle ne bojim se veze, ali i ne patim za njom
    volim da sam sama, ali ne zato što sam frustrirana i razočarana
    volim mogućnost izbora
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Temelj kvalitetne veze
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 09:39
  2. Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 11.04.2015, 22:47
  3. Tebe ne volim, al' sto volim tvoju pesmu...
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 29.04.2014, 17:24
  4. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •