Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 64

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti južne srpske pokrajine. Za deklaraciju o samoproglašenju nezavisnosti izjasnilo se aklamacijom 109 albanskih poslanika.
    U Deklaraciji, čijim usvajanjem je kosovski parlament jednostrano proglasio danas nezavisnost srpske pokrajine, kaže se da je ta država "formirana na osnovu plana Martija Ahtisarija". Deklaracija predviđa da nezavisno Kosovo "garantuje (zaštitu) kulturnog i verskog nasleđa".
    Vicepremijer Srbije Božidar Đelić, koji sa još šestoricom ministara boravi u srpskim sredinama na Kosovu, poručio je Srbima u Štrpcu da će za državu Srbiju Kosovo uvek biti njena Pokrajina. Đelić i još šestorica ministara, kao i lideri crnogorske opozicije nalaze se u Štrpcu, Gračanici, Kosovskoj Mitrovici i drugim mestima gde žive Srbi, a sa njima su i trojica episkpa SPC sa Kosova i iz Crne Gore.
    Premijer Vojislav Koštunica obratio se danas građanima Srbije povodom jednostranog proglašenja nezavisnosti Pokrajine. On je u direktnom prenosu preko medija naveo kako je danas ''protivpravno proglašenja lažna država'' Kosovo.
    Za taj čin, Koštunica je direktono optužio predsednika Amerike Džordža Buša. On je rekao da će ''predsednik SAD-a, koji je odgovoran za ovo nasilje i njegovi evropski sledbenici biti upisani crnim slovima u istoriju Srbije i svaku istoriju međunarodnog prava''.
    Premijer je dodao da će Vlada i parlamentarne stranke narednih dana u znak solidarnosti sa kosovskim Srbima organizovati proteste širom zemlje.
    ''U ovom teškom trenutku za državu i sve nas, apelujem na sve građane Srbije, na naše sunarodnike na Kosovu, da nas u ovim danima pre svega rukovodi razum, a država Srbija će povlačiti odgovorne poteze i učiniće sve što je u njenoj moći da se poništi samovoljno i protivpravno proglašena nezavisnost Kosova'', poručio je u obraćanju javnosti predsednik Republike Boris Tadić.
    ''Još jednom pozivam sve državne funkcionere i lidere svih stranaka u Srbiji da u ovoj situaciji postupaju odgovorno'', rekao je Tadić. On je apelovao i na medije u Srbiji da u sledećim danima maksimalno odgovorno i bez senzacionalizma rade svoj posao.
    (021)
    Poruku je izmenio Mish, 17.02.2008 u 16:41 Razlog: mislim, kad nisam pretražila forum, moram da menjam vest
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Ništa što već nismo očekivali.
    Zato su mi se oduvek gadile izjave tipa "ne damo kosovo". Kao da ih neko pita daju il ne daju. Od 1999. Srba dole više nema. Što naravno, nikako ne znači da se slažem sa proglašenjem nezavisnosti na ovakav način.
    Mislim da je suludo organizovati mitinge, praviti cirkuse, prekidati diplomatske odnose i po ko zna koji put pominjati Rusiju, Kinu, Indiju kao prijateljsku ruku.
    Ionako smo kao ekonomski ruinirani, ne treba dodatno ugrožavati ionako zapetljanu situaciju kad se inače nizašta ne pitamo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Treba za sad ostati uzdrzan od komentara sto cu ja i uciniti NO COMMENT
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Meni je uzasno zao. I ljut sam na Evropu.
    Bez obzira sto sebi kazem da je bolje tako.
    Sto i jeste...
    Ali znam da cu se sutra probuditi isti posto istoriju ne moze niko promeniti.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.

    Hoću da kažem da verujem da će se vrlo brzo razočarati svi oni koji izmučeni dosadašnjim sledom događaja, strahovima, ali i svojim nerealnim željama za nekom „boljim“ životom i koji su u tim svojim željama baš za sve što nam se događa, a uz zdušnu pomoć „nevaldinog sektora“ i raznih centara za duhovnu dekontaminaciju pregrešnih Srba, optuživali prvenstveno nas same, radikale, Miloševića, Tita, partizane, SPC, Karadžića, Mladića, Marksa, Engelsa, Lenjina, Ruse, Putina i šta ti ja znam sve koga, da postoji neko krivlji od svih pobrojanih zajedno, neko ko se ne obazire u svojoj žurbi ni na čije interese (pa ni svojih saveznika) osim svojih, a koji se ogledaju u nerazumnoj i neostvarivoj želji da se potpuno zavlada svetom. Istorijske je potpuno jasno da će novi svetski poredak doživeti krah, samo je pitanje koliko će zla naneti brojnim narodima i daleko brojnijim pojedincima.

    Ništa ne bih više voleo od toga nego da me budućnost demantuje.
    Poruku je izmenio memento, 17.02.2008 u 18:02 Razlog: slovna greska
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.
    Mislim da se ne radi, o spremnosti i nespremnosti nego prosto o mirenju sa onim što će se dogoditi hteli mi to ili ne, bilo to u skladu sa medjunarodnim pravom ili ne. Kada je Kosovo u pitanju, više je nego očigledno da su Albanci nesposobni da urade to što su uradili da iza njih ne stoji Big Brother.
    Nažalost, nas niko ništa ne pita i uvek se lome koplja preko naših ledja.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.

    Hoću da kažem da verujem da će se vrlo brzo razočarati svi oni koji izmučeni dosadašnjim sledom događaja, strahovima, ali i svojim nerealnim željama za nekom boljim životom i koji su u tim svojim željama baš za sve što nam se događa, a uz zdušnu pomoć nevaldinog sektora i raznih centara za duhovnu dekontaminaciju pregrešnih Srba, optuživali prvenstveno nas same, radikale, Miloševića, Tita, partizane, SPC, Karadžića, Mladića, Marksa, Engelsa, Lenjina, Ruse, Putina i šta ti ja znam sve koga, da postoji neko krivlji od svih pobrojanih zajedno, neko ko se ne obazire u svojoj žurbi ni na čije interese (pa ni svojih saveznika) osim svojih, a koji se ogledaju u nerazumnoj i neostvarivoj želji da se potpuno zavlada svetom. Istorijske je potpuno jasno da će novi svetski poredak doživeti krah, samo je pitanje koliko će zla naneti brojnim narodima i daleko brojnijim pojedincima.

    Ništa ne bih više voleo od toga nego da me budućnost demantuje.
    Niti sam izmucen, niti uplasen, niti imam nerealnih zelja, a mislim da smo za sve najvise krivi mi sami, radikali, milosevic, tito i partizani...

    ...jel' to problem?
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Ovo nas svakako nije i nije smelo iznenaditi,jer je ovakav čin odavno naslućivan.Svi dobro znaju da su u toku pregovora Šiptarski predstavnici dobili instrukcije iz vrha Evropske unije-"sedite,ćutite,ništa ne dogovarajte,dobićete nezavisnot..."

    Da je to tačno video je ceo razuman svet prilikom tih pregovora.Koliko god Amerika pokušavala da objasni da ovo nije presedan već poseban slučaj,jasno je da je juče zvanično sramno pogaženo međunarodno pravi i rezolucija savtea bezbednosti ujedinjenih nacija 1244,koja je doprinela da stane ratno dejstvo između dve strane a potpisnice rezolucije su morale ispoštvovati ono što su potpisali..
    Ali Amerika,koja kroji demokratiju po njenom budžetu,je protiv prvno omalovažila rezoluciju i pravo međunarodno priznate zemlje kakva je Srbija.U ovom slučaju stvari su jasne,Srbiji je protiv pravno oduzeta zemlja,narušeno je i međunarodno pravo,a u takvom slučaju Srbija može ukoliko nema drugu opciju da pređe na još jedan vid politike kada dijalozi ne daju rezultata-RAT.Taj vid se sprovodi i onda kada se nasilno od jedne države odvoji njen vekovima priznati deo teritorije.
    Manimo se sad spominjanja Miloševića,Radikala,ne zavaravjmo se,jer sasvim je svejednpo da li se zovete >Slobodan,Vojislav,Boris,ili Koštunica...Kosovo je oteto pa bez obzira kako se zove predstavnik i koju partiju on predstavlja.Prema Srbiji i Srpkom rodu nastavljena je politka ugnjetavanjai ponižavanja.U sličnim situacijama su se u dosta slučajeva nalazili naši pretci,koji su na kraju krajeva vojnom silom stali na branik svoje otadžbine jer drugog načina nije bilo.Setimo se egzodusa preko Albanije u prvom Svetskom ratu,i borbe do poslednjeg čoveka...
    I tada je sila udarila na Srbiju,želeći da je izbriše sa mape sveta.U nekim stvarima jednostavno nemate izbora,te je rat svojstvo koje spada u odbranu državnih interesa i opsatnka teritorije i naroda.Ovo će svakako proizvesti mnogo ne slaganja u svetu i pozvati sve seceonističke grupe da na ovakav način otimaju zemlju od matičnih država.Više nema smisla govoriti o ujedinjenim nacijama jer šta donosi članstvo u takvoj organizaciji koja jednostavno ne može da funkcioniše ukoliko je ne izdržava i donira Amerika?
    Više se nemože pričati o međunarodnom pravu,i slobodi za sve na svetu...Jednom narodu je sloboda oduzeta,oteta mu je teritorija i on je od juče bukvalno u ropstvu.
    E sad koliko je nama dosta rata ili ne,na to neću ni da se okrećem,neke stvari jednostavno ne možete tolerisati.U suprotnom ukoliko dozvolimo da ne vratimo Kosovo bez obzira kojim sredstvom,kako ćemo svoj udecu vaspitavati i govoriti im da postoji ljudsko pravo na život,na teritoriju pored nama otetog Kosova?
    Iz ovga izrasta novi svet,otimačine,nepoštovanje,i nametanja sile...nama je sasvim isto pošli mi u rat ili ne-"posle onakvog govora Koštunie (koji je sasvim realan) i nazivanjem Amerike raznoraznim imenima"- izolacija nam ne gine,jer mi nećemo priznati Kosovo ai ukidaćemo diplomatske odnose sa zemljama koje priznaju Kosovo.Pa vremeno će mnogi priznati Kosovo,i u tom slučaju opet ćemo biti izolirani kao da smo u ratu...
    U ime ljudskih prava,zaštite čovečanstva,i teritorije naroda,mi jednostavno nemamo mnogo opcija...Bilo kakvo prećutavanje i gubljenje vremena je jednostavno izdaja našeg rukovodećeg organa.

    Sutra će se upravo Vojvodina naći na tapetu,kao još jedan poslednji čin u onom raspadanju nesretne Jugoslavije...A tada? Neću ni da mislim o tome...
    Oni su kockicu bacili...Fitilj je upaljen...Na nama stoje dva puta...
    pomirenje sa otimanjem i izdaja nacionalnog interesa,ili borba sim mogućim sredstvima,među kojima je kao krajnje rešenje i intervencija oružanih snaga...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    B92

    Skupština poništila nezavisnost

    Beograd -- Skupština Srbije potvrdila večeras vladinu odluku o poništavanju "protivpravnog jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova."

    Za prihvatanje predloga Vlade Srbije, na vanrednoj sednici, glasalo je 225 poslanika. Nije bilo bilo uzdržanih ni poslanika koji su glasali protiv, ali su poslanici LDP-a odbili da uzmu učešće u glasanju. Skupština Srbije potvrdila je da je Kosovo neotuđivi deo jedinstvenog i nedeljivog ustavnog i državnopravnog poretka Srbije na osnovu Ustava Srbije i Povelje UN.

    Tom odlukom, koju je vlada usvojila 14. februara, poništavaju se akti i radnje privremenih organa samouprave na Kosovu i Metohiji kojima se proglašava jednostrana nezavisnost, jer "narušavaju suverenitet i teritorijalnu celokupnost Srbije zajemčenu Ustavom Srbije, Poveljom UN, Rezolucijom Saveta bezbednosti UN 1244 iz 1999. godine i drugim rezolucijama Saveta bezbednosti, kao i važećim međunarodnim pravom".

    Ti akti i radnje "predstavljaju nasilno i jednostrano otcepljenje dela teritorije Republike Srbije, i zato su nevažeći i ništavni", navodi se u odluci.

    "Ovi akti i radnje ne proizvode nikakvo pravno dejstvo u Republici Srbiji, kao ni i u međunarodnom pravnom poretku. Jednostrano otcepljenje dela teritorije suverene države predstavlja pravno nasilje nad Republikom Srbijom i nasilje nad važećim međunarodnim pravom", piše u odluci.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  10. #10

    iluzionisti se ne skidaju sa iluzije

    dobro je da je Tadić pobedio na izborima, sada imamo prijatelje u svetu i možemo u Evropu i berza raste pogledajte belex sve će biti u najboljem redu, pakujete li kofere?
    da li shvatate da je to jedini način da stignete u Evropu u dogledno vreme ako vam se ide?
    ako neshvatate vi ste oboleli od iluzije, fatamorgane su vaša svakodnevnica.

    pa ovo je bilo ponuđeno još u rambujeu pa tadašnja vlast na to nije pristala ni pod kojim uslovima, ovim mlakim odgovorom sadašnje vlasti bacile su pod noge sve žrtve iz mart-jun 1999 i dalje u istoriji.
    ovome činu je prethodilo potpuno uništenje odbrambene moći države na svim planovima, od bezbednosnih struktura do samog oružja, uništenje diplomatije, i to je izvedeno tako da se vidi, ali da vidi samo onaj ko nije opčinjen iluzijuom o zapadu i dobrim namerama.

    "ne bombarduju srbiju zbog miloševića, već miloševića zbog srbije"
    možda će nekima ova rečenica postati jasnija u sadašnje vreme, ako ranije nisu mogli da vide o čemu je reč već su gledali samo prezime koje tu stoji, nekima još uvek neće biti jasno, ali takvima već treba bolno skidanje sa iluzija (kao kod narkomana).

    kada je nakon 5.10.2000. govoreno da je srbija u ratu iako nije oružano intezivan, tradicionalni iluzionisti su to ismevali, ali od tada do danas u tom ratu je bilo i oružanih sukoba i žrtava.

    da li iluzionisti veruju neprijatelju?
    naravno da veruju, nakon teških fizičkih povreda koje su zadobili, pozovu ga na rođendan svoga deteta.(metafora za iluzioniste)
    na primer. ambasador montgomeri se nije skidao sa malih ekrana u svoje vreme deleći lekcije o demokratiji i srpskom šovinizmu, čovek je upravljao svim segmentima države i društva, što je dobrim delom ostavio u amanet i svom nasledniku, iako se od njegovog odlaska pokušava vratiti upravljanje iluzionisti to koče, jer naravno bezuslovno veruju da je to pravi put.

    ne, ja se ne odričem obolelih od iluzije kao što se oni odriču svih ostalih, već se trudim se da ih skinem sa te opake bolesti kako bi videli ono što dobar deo naroda vidi odavno, ili je bar prepoznao iluzioniste.

    da li ste možda poslušali govor predsednika u savetu bezbednosti, slušam i neverujem, kao da mu je otet papagaj.
    Poruku je izmenio StOlA, 19.02.2008 u 08:51
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Mislim da se nista drugo (nazalost) i nije ocekivalo ...
    Sve te frustracije, godine izolacije, "normalno" je da je deo naroda degenerisao uz novokomponovano vaspitanje.
    A i klince je veoma lako manipulisati...
    Video sam kako to izgleda na Kosovu a sad vidim to isto i u Srbiji.
    I tako u krug... I naravno da to nije nikakvo opravdanje.
    Dodacu jos ovo.
    Covek je ipak zivotinja kao i druge, sa odredjenom dozom svesti,
    ali tu svest nazalost ne koristi u humane svrhe nego je koristi da udovolji zivotinji u sebi...
    Nadam se boljem sutra.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Ja sam mađar, vojvođanin i Zrenjaninac.
    I, ljudi prvi put se brinem za svoju bezbednost tu u Srbiji, Bečkereku.
    Kad je bilo bombardovanje, bio sam u Rumuniji, na studijama. Vojsku nisam služio iz zdravstvenih razloga (bilo me je sram što sam se na to "izvukao").
    Ali sad se stvarno brinem, i pitam se gde su roditelji te dece na ulici?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

Slične teme

  1. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 16.11.2010, 23:09
  2. Vojvodina usvojila Statut pokrajine
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.02.2009, 13:20
  3. "Majska skupština" u Karlovcima
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.05.2008, 20:15
  4. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 14:11
  5. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 18:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •