Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 64
  1. #1

    Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti južne srpske pokrajine. Za deklaraciju o samoproglašenju nezavisnosti izjasnilo se aklamacijom 109 albanskih poslanika.
    U Deklaraciji, čijim usvajanjem je kosovski parlament jednostrano proglasio danas nezavisnost srpske pokrajine, kaže se da je ta država "formirana na osnovu plana Martija Ahtisarija". Deklaracija predviđa da nezavisno Kosovo "garantuje (zaštitu) kulturnog i verskog nasleđa".
    Vicepremijer Srbije Božidar Đelić, koji sa još šestoricom ministara boravi u srpskim sredinama na Kosovu, poručio je Srbima u Štrpcu da će za državu Srbiju Kosovo uvek biti njena Pokrajina. Đelić i još šestorica ministara, kao i lideri crnogorske opozicije nalaze se u Štrpcu, Gračanici, Kosovskoj Mitrovici i drugim mestima gde žive Srbi, a sa njima su i trojica episkpa SPC sa Kosova i iz Crne Gore.
    Premijer Vojislav Koštunica obratio se danas građanima Srbije povodom jednostranog proglašenja nezavisnosti Pokrajine. On je u direktnom prenosu preko medija naveo kako je danas ''protivpravno proglašenja lažna država'' Kosovo.
    Za taj čin, Koštunica je direktono optužio predsednika Amerike Džordža Buša. On je rekao da će ''predsednik SAD-a, koji je odgovoran za ovo nasilje i njegovi evropski sledbenici biti upisani crnim slovima u istoriju Srbije i svaku istoriju međunarodnog prava''.
    Premijer je dodao da će Vlada i parlamentarne stranke narednih dana u znak solidarnosti sa kosovskim Srbima organizovati proteste širom zemlje.
    ''U ovom teškom trenutku za državu i sve nas, apelujem na sve građane Srbije, na naše sunarodnike na Kosovu, da nas u ovim danima pre svega rukovodi razum, a država Srbija će povlačiti odgovorne poteze i učiniće sve što je u njenoj moći da se poništi samovoljno i protivpravno proglašena nezavisnost Kosova'', poručio je u obraćanju javnosti predsednik Republike Boris Tadić.
    ''Još jednom pozivam sve državne funkcionere i lidere svih stranaka u Srbiji da u ovoj situaciji postupaju odgovorno'', rekao je Tadić. On je apelovao i na medije u Srbiji da u sledećim danima maksimalno odgovorno i bez senzacionalizma rade svoj posao.
    (021)
    Poruku je izmenio Mish, 17.02.2008 u 17:41 Razlog: mislim, kad nisam pretražila forum, moram da menjam vest
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Ništa što već nismo očekivali.
    Zato su mi se oduvek gadile izjave tipa "ne damo kosovo". Kao da ih neko pita daju il ne daju. Od 1999. Srba dole više nema. Što naravno, nikako ne znači da se slažem sa proglašenjem nezavisnosti na ovakav način.
    Mislim da je suludo organizovati mitinge, praviti cirkuse, prekidati diplomatske odnose i po ko zna koji put pominjati Rusiju, Kinu, Indiju kao prijateljsku ruku.
    Ionako smo kao ekonomski ruinirani, ne treba dodatno ugrožavati ionako zapetljanu situaciju kad se inače nizašta ne pitamo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Treba za sad ostati uzdrzan od komentara sto cu ja i uciniti NO COMMENT
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Meni je uzasno zao. I ljut sam na Evropu.
    Bez obzira sto sebi kazem da je bolje tako.
    Sto i jeste...
    Ali znam da cu se sutra probuditi isti posto istoriju ne moze niko promeniti.
    Qui vit content de rien possde toute chose.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.

    Hoću da kažem da verujem da će se vrlo brzo razočarati svi oni koji izmučeni dosadašnjim sledom događaja, strahovima, ali i svojim nerealnim željama za nekom „boljim“ životom i koji su u tim svojim željama baš za sve što nam se događa, a uz zdušnu pomoć „nevaldinog sektora“ i raznih centara za duhovnu dekontaminaciju pregrešnih Srba, optuživali prvenstveno nas same, radikale, Miloševića, Tita, partizane, SPC, Karadžića, Mladića, Marksa, Engelsa, Lenjina, Ruse, Putina i šta ti ja znam sve koga, da postoji neko krivlji od svih pobrojanih zajedno, neko ko se ne obazire u svojoj žurbi ni na čije interese (pa ni svojih saveznika) osim svojih, a koji se ogledaju u nerazumnoj i neostvarivoj želji da se potpuno zavlada svetom. Istorijske je potpuno jasno da će novi svetski poredak doživeti krah, samo je pitanje koliko će zla naneti brojnim narodima i daleko brojnijim pojedincima.

    Ništa ne bih više voleo od toga nego da me budućnost demantuje.
    Poruku je izmenio memento, 17.02.2008 u 19:02 Razlog: slovna greska
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.
    Mislim da se ne radi, o spremnosti i nespremnosti nego prosto o mirenju sa onim što će se dogoditi hteli mi to ili ne, bilo to u skladu sa medjunarodnim pravom ili ne. Kada je Kosovo u pitanju, više je nego očigledno da su Albanci nesposobni da urade to što su uradili da iza njih ne stoji Big Brother.
    Nažalost, nas niko ništa ne pita i uvek se lome koplja preko naših ledja.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    više je nego očigledno da su Albanci nesposobni da urade to što su uradili da iza njih ne stoji Big Brother.


    ....što gluplja i nesposobnija horda....vođi lakša za upravljanje....ključ društvenog poretka...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Začuđujuća je tolika spremnost jednog broja ljudi da se bezrezervno potčini političkoj volji narastajućeg novog svetskog poretka. Ko god nešto zna o istoriji međunarodnih odnosima, ili, pak, ima bar malo zdravog razuma i mudrosti, videće da se krivulja kretanja sukoba tih međunarodnih odnosa u osnovi razvija na želji, ali i akciji zapadnih zemalja predvođenih Amerikom za novom preraspodelom sveta i uticaja prvenstveno u korišćenju energetskih izvora i da je poklanjanje Kosova Albancima upravo u toj funkciji i da nema nikakve veze ni sa pravom, a još manje sa pravdom. Primera za apsolviranje ovog problema je zaista mnogo. Od Baskije, Korzike, Katalonije, Kipra, Severne Irske.... da i ne pominjem nesrećne Kurde koje svako malo Turska ubija upadajući u drugu suverenu državu (Irak) neometana ni od koga iz međunarodne zajednice u svojim protivpravnim i zločinačkim aktivnostima.

    Hoću da kažem da verujem da će se vrlo brzo razočarati svi oni koji izmučeni dosadašnjim sledom događaja, strahovima, ali i svojim nerealnim željama za nekom boljim životom i koji su u tim svojim željama baš za sve što nam se događa, a uz zdušnu pomoć nevaldinog sektora i raznih centara za duhovnu dekontaminaciju pregrešnih Srba, optuživali prvenstveno nas same, radikale, Miloševića, Tita, partizane, SPC, Karadžića, Mladića, Marksa, Engelsa, Lenjina, Ruse, Putina i šta ti ja znam sve koga, da postoji neko krivlji od svih pobrojanih zajedno, neko ko se ne obazire u svojoj žurbi ni na čije interese (pa ni svojih saveznika) osim svojih, a koji se ogledaju u nerazumnoj i neostvarivoj želji da se potpuno zavlada svetom. Istorijske je potpuno jasno da će novi svetski poredak doživeti krah, samo je pitanje koliko će zla naneti brojnim narodima i daleko brojnijim pojedincima.

    Ništa ne bih više voleo od toga nego da me budućnost demantuje.
    Niti sam izmucen, niti uplasen, niti imam nerealnih zelja, a mislim da smo za sve najvise krivi mi sami, radikali, milosevic, tito i partizani...

    ...jel' to problem?
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da se ne radi, o spremnosti i nespremnosti nego prosto o mirenju sa onim što će se dogoditi hteli mi to ili ne, bilo to u skladu sa medjunarodnim pravom ili ne. Kada je Kosovo u pitanju, više je nego očigledno da su Albanci nesposobni da urade to što su uradili da iza njih ne stoji Big Brother.
    Nažalost, nas niko ništa ne pita i uvek se lome koplja preko naših ledja.
    Naravno da su nasi neprijatelji izuzetno mocni i o nekom stavljanju prsta u oko Americi i njenim saveznicima ja i ne govorim, vec o potrebi borbe za ocuvanju nase kolektivne svesti da je Kosovo srpska zemlja, zatim zadrzavanju nekog minimuma nacionalnog dostojanstva, kao i da konacno shvatimo, definisemo i plebiscitarno artikulisemo minimum nacionalnih i drzavnih interesa, jer ovako izdeljeni idemo samo nasim neprijateljima na ruku...

    Posebnu odgovornost u svemu ovome imaju politicke elite, koje se poslednjih godina bore oko vlasti i za vlast ne birajuci i najmracnija sredstva u tom cilju, pa tako su nam i mediji bez ikakve zadrske u funkciji politickih partija, a ne nacinalnih interesa ili ne daj boze prava i pravde...

    Deo tih politickih partija i medija neguje ne samo potpuni kapitulantski duh, vec nam krajnje morbidno sugerise i saradnja sa nasim `dzelatima` jer, eto, nemoj da se pomisli da smo divljaci, primitivci i prutueuropejski nastrojeni narodo. Iz takvog kapitulantskog i u sustini sebicnog stanja svesti koje je prisutno u delu naseg naroda u proslosti su se regrutovali oni koji su menjali svoju veru, a kasnije naciju itd. Naravno da svako ima pravo na to i ja to ne sporim nikako ne osudjujem one koji su to u proslosti uradili, ali sam protiv toga da se to namece svima ostalima kao jedini ispravan model u teskim situacijama, kao sto je upravo sada...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Priznali mi ili ne, kocka je bacena... Kosovo vise nije srpska zemlja.

    Mozemo tvrditi da nije tako, mozemo pokusavati diplomatijom ili silom kad tad vratiti ono sto vise ne pripada ovde. Odredjene okolnosti su eto, dovele do toga. Ne verujem da ima smisla traziti krivce, njih ce istorija da imenjuje.

    A borba o ocuvanju svesti da je Kosovo srpska zemlja?
    Treba povuci paralelu: Koji je vremenski prozor od 1919. pa nadalje za koje ima pravo na pr. jedna Madjarska reci da je Vojvodina madjarska zemlja i to ce biti zauvek?
    Dokle jedan narod ima prava da cuva svest? Koje su mere koju jedan narod moze u tajnosti ili javno na ocigled sveta da primenjuje?
    Nazalost osecanja, politika i zdrav razum su tri razlicita pojma. Moramo to u sebi definisati i tacno razgraniciti.

    Cinjenica jeste da UN nikada nisu bila svetska organizacija, ma kako se trudila.
    Jaci su uvek smatrali da imaju pravo da budu jaci. U svetskoj politici nikada niko se nije odrekao sopstvenog interesa zarad opsteg dobra ili cak mira.

    Srbija sada treba da bude jaka. Postoje dva zadatka koje ona zarad svoje buducnosti treba da uradi:
    1. Da nadje nacina za opstanak preostalih Srba na KiM. Opstanak podrazumeva prihvatanje druge nacije i biti prihvacen od strane tih drugih. Znaci pronalazenje zajednickog suzivota!
    2. Ne imenovati odnosno ne steci neprijatelje, jer to nista ne resava. Interesi se postizu prijateljima, a stetu prave samo neprijatelji. Uspostavimo normalne odnose sa neprijateljima, neutralisimo ih kao neprijatelje!

    Danasnji dan na neki nacin jeste tacka za neka desavanja. A nova recenica uvek nosi sansu i za novi pocetak.

    Ja se plasim da ce ponos opet biti jaci od sposobnosti za pronalazenje kompromisa i koraka napred. Pa oduvek je tako bilo, zar ne?
    Mada je ponos samo uvek izgovor za odrzavanje pasivnog stanja, bez obzira dolazila li ona iz zadovoljstva ili samo odbrane od nemogucnosti (ne hrabrosti) glasnog razdvajanja one tri stvari: osecanja, politike i zdravog razuma.

    Ipak zivimo u dvolicnom drustvu gde se pojedincu dozvoljava da bude slab i nesposoban odnosno nedovoljno mudar i hrabar za artikulisanje i sprovodjenje svojih misli.
    Glasni se uvek definisu izdajicama i marginalizuju se!
    Poruku je izmenio biterlemon, 17.02.2008 u 23:07
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Naoružajmo se i bežmo
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Zbog mogućih nereda u Beogradu, neki moji kolege sad ne idu tamo.

    Trta ih je.

    Recite, njima nećete ništa, ne? Pa nisu oni krivi
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku


    Recite, njima nećete ništa, ne? Pa nisu oni krivi
    Naravno da hocemo. Danas se u svim vecim gradovima Srbije u sred centra potpaljuje vatra, pripremaju se veliki kazani u kojima cemo da kuvamo sve koji se izjasnjavaju kao "oni", a ne kao "mi". Prepoznajemo ih tako sto ih nanjusimo nasim izostrenim divljackim njuhom. Posle cemo da ih pojedemo, a gozbu uprilicimo udaranjem u bubnjeve.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  14. #14

    14 Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Zbog mogućih nereda u Beogradu, neki moji kolege sad ne idu tamo.

    Trta ih je.

    Recite, njima nećete ništa, ne? Pa nisu oni krivi



    O čemu mi ovde pričamo ...
    O deklaraciji o nezavisnosti Kosova, ili o frci tvojih kolega, ili o krivici...

    Bilo bi lepo kada ne bismo odlazili u off
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Skupština Kosova usvojila je deklaraciju o nezavisnosti

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Zbog mogućih nereda u Beogradu, neki moji kolege sad ne idu tamo.

    Trta ih je.

    Recite, njima nećete ništa, ne? Pa nisu oni krivi
    Ne bih zeleo nikom da delim lekcije, ali ja sam potpuno uveren da se little fairy ovim postom nasalila. Mozda to malo oporo deluje u ovm trenutku, sto meni ne smeta, ali sam siguran da je to ipak bila sala.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  2. Vojvodina usvojila Statut pokrajine
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.02.2009, 14:20
  3. "Majska skupština" u Karlovcima
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.05.2008, 21:15
  4. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 15:11
  5. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 19:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •