Ko je izmislio brak, muskarac ili pak zena ?
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Ko je izmislio brak, muskarac ili pak zena ?

    Pitanje koje nam se sinoc sasvim slucajno nametnulo.Mishljenja su bila podeljena..Uglavnom muskarci tvrde da su oni ali zene kazhu da takvu glupost mogu samo oni da smisle..Pa sad,sta vi mislite o tome...?
    Ko je po vama "krivac" za brak ?
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #2

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Koliko ja znam...ljudsko društvo je počelo kao matrijarhat (slično nekim životinjskim vrstama) jer je trebalo obezbediti porod i nastavak vrste. Uloga muških pripadnika horde se svodila na odbranu zajednice i obezbeđivanje hrane lovom, dok je pripremanje hrane, lečenje, gajenje potomstva i stvaranje udobnosti u pećinama bio posao žena.
    Vremenom se shvatilo da to što se nije znao otac deci dovodilo do incesta i samim tim do rađanja potomstva sa fizičkim manama (koje su slabile hordu).
    Nekako sam mišljenja...da su oduvek "dame birale" pa shodno tome..da su one začetnice nekog vida "bračne zajednice" .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    bilo ko da ga je izmislio _________ga, izum




    ps/ jes vam vreme u otazbini
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  4. #4

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Interesantno. Ja mislim da brak nije izmislio ni muskarac, a ni zena.

    Nego neko treci, bez pola, ili dvopolno bice. To bice, kasnije, mnogo kasnije je nazivano Satana.
    U stvari, Satana je izmislio polove, musko i zensko, to je pre braka, posle je valjda smislio i brak.

    Ovo su neka nagadjanja, za koje nema nekih prihvatljivih dokaza. Al ja za sebe imam logicne razloge
    da tako to vidim.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  5. #5

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Interesantno. Ja mislim da brak nije izmislio ni muskarac, a ni zena.

    Nego neko treci, bez pola, ili dvopolno bice. To bice, kasnije, mnogo kasnije je nazivano Satana.
    U stvari, Satana je izmislio polove, musko i zensko, to je pre braka, posle je valjda smislio i brak.

    Ovo su neka nagadjanja, za koje nema nekih prihvatljivih dokaza. Al ja za sebe imam logicne razloge
    da tako to vidim.
    postoji jedan lep grčki mit koji kaže da su ljudi u početku bili celi
    ali ih je Zevs razdvojio
    i od tada svako traži svoju bolju polovinu

  6. #6

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Ne znam ko je izmislio brak, tim pitanjem se nisam nikada "bavila".
    Ko god da ga je izmislio........izmislio je najlepsu zajednicu ljudskog drustva ili kako bi to strucno u literaturi rekli"osnovna celija ljudskog drustva"
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  7. #7

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Po meni, brak su izmislile žene.
    Prvi tip zajednice, još u doba lova je bio matrijarhat. Žene su se brinule o porodu, a muškarci išli u lov i skupljanje plodova.
    Sa početkom zemljoradnje nastaje patrijarhat. U obe ove zajednice živelo se grupno i ne može da se smatra brakom.
    Međutim, kasnije je nastao brak gde su odvajani parovi u okviru kolektiva (porodične zadruge).
    Muškarac ima jedan osnovni nagon, a to je da svoje gene što više raširi, što znači da ga ne drži jedna partnerka i cilj mu je da bude sa što više žena i ode dalje, da se ne zadržava i ne gubi energiju samo sa jednom, već da bude produktivan.
    Žena ima dva primarna nagona, a to su produženje vrste i zaštita potomstva. Pri tome za produženje vrste je bitan genetski što bolji partner, ali kao što sam rekao, taj dobar partner nije stalan i trudi se da ode.
    Sa druge strane, nagon za zaštitom, odgojem potomstva zahteva muškarca koji je stalan, da štiti nju i decu, da ih obezbedjuje hranom, odećom i sl. Taj partner ne mora da bude genetski superioran, ali mora da bude pouzdan. Često žene kao kompromis imaju (bar) dva partnera, jedan (ili više njih) za stvaranje potomstva, a jedan za odgoj porodice (brak). I žena se trudi da tog drugog zadrži.
    E sad, ovo nisam ja izmislio, već sam video na BBCju, pa sam zaključio da je brak izmišljotina žena da bi zadržale ovog drugog partnera. Može biti da su ga izmislili muškarci da bi obezbedili da im neko ne podvaljuje svoje gene, ali to ide malo teže, jer odgoj traje ceo život, a proizvodnja nekoliko trenutaka.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  8. #8

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    - kada je Bog stvorio Evu da se čovjek uz nju smiri,zar je Adam mogao da je ne uzme !

  9. #9

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Sokrat
    "Brak je nešto zbog čega se čovjek uvijek kaje, bilo da ga sklopi ili ne sklopi."
    "Mladi ljudi koji žele da se uzmu naliče na ribice koje se igraju pred ribarskom mrežom: sve žure i guraju se da uđu unutra, dok se nesrećnice koje su već unutra uzalud muče da izađu napolje."

  10. #10

    Odgovor: Ko je izmislio brak,muskarac ili pak zena ?

    Brak je izmišljen tako što je neki baja došao pijan kući ( u pećinu) i počeo da kenja toj svojoj, u stvari pošto je bio matrijarhat, svačijoj ženi i bilo mu je više preko glave da je praši ko stigne, a on se nesrećan verovatno zaljubio, tako je to, muškarci su zaljubljive prirode i onda je lepo on nju kao zaprosio da bi imao pravo da je kanapom veže u kući, tj pećini i da ubije svakog iz horde koji se približi na 100m, to jest na dvaJes metara jer mu koplje toliko bacalo.
    Žena je nevoljko prihvatila tu ulogu vezane pećisnke gospoJe, ali se zahvaljujući svojoj veštini manipulacije vrlo brzo prilagodila i postala gospodar situacije tj braka, a prvi korak je bio redovno dovođenje tašte mužu u kuću, pa je on morao što češće da izbiva iz iste ne bi li izbegao nadasve neprijatno taštino društvo.
    Spava mi se, kenjao sam dosta za danas.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Slične teme

  1. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  2. Zena moze odglumiti orgazam - Muskarac celu vezu
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 20.01.2014, 07:43
  3. Brak, zena, ili ljubavnica?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Muška kafana
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 10:06
  4. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  5. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •