Poštenim radom do bogatstva
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Poštenim radom do bogatstva

    Da li je moguće obogatiti se u Srbiji poštenim radom?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Moguce je ! E sad, zasto posten covek danas u Srbiji ima minimalne sanse, da isto ostvari. U Srbija danas, vladaju zakoni trzista, juce je krompir bio 20 din. - danas je 40, tj. ko je juce kupio odr. kolicinu krompira danas je mogao da duplira pare. Ko je to mogao ? Posten svet je istrosio sve sto je imao i isti kupuje na po jedva 20 kg. Pare nisu problem, para nema ! Ja radim i trgujem u Srbiji sa Kosovom i vidim velike mogucnosti za zaradu ali i velike primere propadanja. Danas u Srbiji za kes lovu (jedino sto ga malo postenog sveta ima al') mozes da biras cenu. Sto bi moj drugar rekao najjaca ideja za biznis: Kupis jeftino bez para, prodas skupo pare u napred, vratis dug i cista lova.

    -Dobrodosli u kapitalizam, faza I prvobitna akumulacija kapitala .
      Vrh

  3. #3

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat valter kaže:
    Kupis jeftino bez para, prodas skupo pare u napred, vratis dug i cista lova.
    sve je to meni jasno, ali ako budemo samo trgovali, tko ce proizvoditi???
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat nattydread kaže:
    sve je to meni jasno, ali ako budemo samo trgovali, tko ce proizvoditi???
    -Pa, zna se KINEZI !
      Vrh

  5. #5

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat valter kaže:
    -Pa, zna se KINEZI !
    zato se i bogatimo postenim radom
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat nattydread kaže:
    zato se i bogatimo postenim radom
    -Sto zato ?

    -Vrlo dobro znam kakve muke srpska proizvodnja ima (insajder), bara sve manja-krokodili sve veci ! Al' ajd' pogledajte gde se u Srbiji dobro zivi Beograd-Novi Sad, ima li tu proizvodnje il' je suva usluga! Ako nesto nemozes da prodas, pa batali pos'o.
      Vrh

  7. #7

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat valter kaže:
    -Sto zato ?

    -Vrlo dobro znam kakve muke srpska proizvodnja ima (insajder), bara sve manja-krokodili sve veci ! Al' ajd' pogledajte gde se u Srbiji dobro zivi Beograd-Novi Sad, ima li tu proizvodnje il' je suva usluga! Ako nesto nemozes da prodas, pa batali pos'o.
    pa zato smo i propali kad svi nesto muljate
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat nattydread kaže:
    pa zato smo i propali kad svi nesto muljate
    -A jel' da ! A sta sam trebao da radim, 13 god. mladji burazer i keva, pa muvo sam sve i svasta, sta su drugi radili, me ne intere suje, od te 13 do danas, non-stop sam u nekom poslu od 20:00 h do 04:00 h u kaficu, od 07:00 h do 15:00 skola, po podne sta mogu da izmuvam. Pa ako smo zbog mene i meni slicnih propali - ondak mani ga vragu.

    -P.S. Nisam se direktno osetio prozvanim (primetio sam da si tezak kontras), nego znam par stvari iz prve ruke !
      Vrh

  9. #9

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    nisam kontras, nego uvijek zelim da sagledam stvari malo dalje od svog nosa.
    a muljali su svi redom, netko je prezivljavao, a netko se bogatio, pa kad skupis sve to malo po malo i veliko, svakako na kraju dodjes do propadanja. a ti tvrdis prvo da se moze obogatiti, a poslije kazes da muljas ("po popodne sta mogu da izmuvam"), pa sad stvarno ne znam sta si htio s tim da kazes (muljas ili ne, ili je to posteni rad). tema je bila posteni rad (a s njim se jako tesko mozes obogatiti), a muljanjem, zavisi od snalazljivosti.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    -Dakle tema!
    Odgovor: ponavljam da moze. Muljanje je sirok pojam i nije apriori negativno, za razliku od npr. muvanja. To je recimo svastarenje a muvanje npr.laganje. Kupio si jeFtinije od nekog kome su pare trebale - a prodao nekome kome je roba trebala. NE? Ide jako tesko al' moze. Imam dosta primera al' to bi moglo da bude na nekoj drugoj temi. I na kraju pa naravno da zavisi od snalazljivosti i u legalnom biznisu. Moze i mora i bice. Ako smo preziveli, da ne nabrajam, biznis je za nas beba. Danas sam prodao jedan sleper robe oko 5.000 din cisto, bez da sam istu i video. E molim te lepo, da li sam ja muljator ili sam samo naplatio svoju uslugu a kupac je dobio ono sto je trazio i svima lepo. Ja kazem.
    -Dobrodosli u fazu I prvobitna akumulacija kapitala. Jeste surovo al' Tito je mrtav "Kralj je mrtav ziveo kralj"
      Vrh

  11. #11

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    e ako je tako, onda svaka cast na snalazljivosti i pronicljivosti. samo me zanima na primjer, koliko ti je ova nasa lihvarska drzava odbila od tih 5000 za porez?
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    -Nista, sto se poreza tice, to je posebna prica od PDV-a, mnogo je komplikovano. Ja sam za tu proviziju dobio kolcinu sirovine koju ugovorom menjam za novu robu, koju mi uz svoju prodaje proizvodjac mom kupcu?!!*.? Sve je cisto porez je placen, posto ja nisam zadnja karika porez se vraca, pare uzimam preko studentske zadruge + upisuje se staz. Ovo moze da se objasni i jednostavnije al' ne znam kako! Inace po meni PDV je lepo zatvorio poreze ostaje jos veliki problem doprinosa (citaj penzija).
      Vrh

  13. #13

    Poštenim radom do bogatsva

    moze.moj gazda se bogati na racun firme koja radi u srbiji.
    firma posluje bombasticno,rastura ovdasnje trziste,sve se placa u roku,banke sire ruke da joj daju kredite,koje ona odbija,jer je sjajna u naplati od kupaca i samim tim i korektna u placanju prema ino dobavljacima...ali nazalost,za sada od toga koristi ima samo oberchef!
    nije da radnici nemaju nista od toga,imaju bolju platu od mnogih drugih u toj bransi i redovna je,sto je vazno, ali s obzirom na obim posla i na rezultate koje firma i radnici daju, to je nista!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Prvo, bogastvo je relativan pojam.Ali,
    koliko znam to jos uvek nije uspelo nikom.
    Gledao sam neke koji su imali petlju da javno,
    na TV priznaju da su "stecene"milijarde
    napravili u mutnim poslovima,uglavnom onim
    koji se ticu poreskih obaveza.Rekli su to,
    sto su rekli,jer njima je sve dozvoljeno!
    nomen est omen
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat A6quattro kaže:
    Prvo, bogastvo je relativan pojam.
    Ali, koliko znam to jos uvek nije uspelo nikom.
    Ne samo u Srbiji, mislim da nigde na svetu nije moguće postati milijarder ili multi-milijarder samo poštenim radom i to samo svojim (što bi naš narod rekao sa svojih 10 prstiju ).
    Često mi u poslednje vreme navode primere one engleske babe što je napravila haos sa Body Shop-om, ili ona dva Amera što napraviše Google..itd.
    Malo je poznato da su i njih pogurali finansijski i da su "samo" fenomenalno prodali odličnu ideju...i da u njihovim biznisima od kojih postaše bogataši, većinski udeo ipak imaju tzv. biznis anđeli i neke druge političke strukture.

    Elem, smatram da se ne može samo svojim (poštenim) donositi kući keš u džakovim,
    ali može se sasvim pristojno živeti i sebi obezbediti odgovarajući stepen konfora i malko luksuza...
    Meni su najveće bogatstvo putovanja i svojim (poštenim ) radom mogu da ih priuštim bar dva puta godišnje.
    Sledeće na listi pripada pozorištu, bioskopu, kupovini raznoraznih knjiga...
    i sve to mogu sebi da priuštim od svog rada...
    Tako da smatram sebe veoma bogatom..
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religijom do bogatstva i popularnosti
    Autor irnik u forumu Religija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.05.2008, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •