Poštenim radom do bogatstva - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Moguće je, ali ne može se to postići za naprimer pet godina. Da bi se to postiglo treba imati dobar plan i program, koji će omogućiti stvaranje bogatstva, da bi se ostvarili planovi i programi treba imati obezbeđenu finansisku konstrukciju, treba imati strpljenja, živaca i mnogo mnogo sreće. Znači u sveri teoretskoj je moguće obogatiti se poštenim radom. U našem narodu ima jedna dobra izreka, pošteno radiš i zaradiš, pa đavo opet dođe pa pola uzme. A što neće , ili najčešće neće, da uzme nepošteno. Pa zato što su to đavoljska posla, i neće odmah da pravi veselje, nego pusti da se mnogo raduju ti koji se na nepošten način obogate, i da malo više skupe, pa onda kad im priredi veselje sa toliko "lepih" iznenađenja, da godinama pamte, ili nezapamte, zato što ne dožive dan posle.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    U sustini, ovo uopste nije tesko...

    Navaliti sa stvarnom voljom na jedan posao - to (mada je tesko poverovati, ali dokazi govore da je tako) dotovo uvek donosi uspeh.

    Potrebno je malo para, dobra ideja, odlican plan i mnogo, mnogo entuzijazma.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    ...postenim radom do bogatsva???,mozda u Svajcarskoj recimo..
    svi ljudi koje ja znam,koji su krenuli neki posao posteno,propali su nazalost,onda se cude sto masa pali preko,moja prijateljica ovih dana zatvara svoj restoran,jer se vise naplacala kazni od raznih inspecija nego sto je zaradila(posteno) i planira da cim vrati dugove zapali u Brazil kod sestre...ej ljudi cak u Brazil
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Ma ni u Svajcarskoj...
    Osim ako ne podrazumevamo sve sto sija spolja,a zazmurimo da je sve kredit,lizing,hipoteke...U Brazilu je gore nego ovde...

    Moze ovde posteno ako si uporan u necemu i ako ti prodje ideja da zivis lagodno bez rada,ali bogastvo je za coveka relativno...Nikada dosta...Nekom je dosta kuca i vikendica,nekom ni to da bi barem sebi bogat bio,a nekom ni jahta ne pomaze...

    Npr. Divac je bogat,ali je za Abramovica skoro sirotinja...jos ima cir od 'stresa' (onda bi neki narodi izumrli odavno) Nije lako ni IMATI...

    Ima izreka: ko se siromasan rodi siromasan i umre,pa ma kako bogat bio usput...

    Propadaju oni za koje nikada pomisliti nismo mogli...neke ubiju,neki po zatvorima kao kokosari zadnji...

    p.s. ko je video da ovi sto preturaju po kontejnerima piju smirice ili antidepresive ???
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Pod brojem jedan i sve ostale tačke dnevnog reda:
    DRŽAVA NAM JE U TOTALNOM HAOSU!!!!!!!!
    Obrazloženje:

    I dalje se naplaćuje debeli porez od sitnih riba, i onih koji su tek ušli u biznis i kojima bi trebala pomoć a ne da te rebnu!!!!!
    Love comes again......
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    U ovoj drzavi?Nema sanse,mozda za neki normalan zivot,da,ali se obogatiti nema sanse!!!!
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    U ovoj drzavi?
    Poštenim radom to je fantastika!
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Bogat ne mozes postati sve dok radis za nekog ma koliko te placao,jer prvo taj treba da se obogati,pa njegova zena i deca,pa i sira familija...

    Mozes sam,ali ako imas mozga i pretrpis 2 godine rada na nuli ili minusu,a shvatis da jedino treba da razmisljas o tome kako da od 100.000-1.000.000 ljudi uzmes po 1,-e , a ne od jednog ili deset ljudi po 10.000-100.000,-e,jer onda nekog moras prevariti,pa i ubiti da ne bi ubili tebe....
    Postoji i opcija sa samospaljivanjem ili skokom sa mosta u hladnu reku sa kamenom oko vrata...

    Znaci samo statistika...i verovati u ono sto radis , pa makar ne postojalo ni u jednom udzbeniku...verovati ili voleti isto mu je...

    Na kraju ako i pojedes 'ovno sam si ga pojeo,a ako uspes ne moras nikom zahvalan da budes...

    p.s. a i zavisi sta je kome bogastvo i da li svi zive samo da bi bili bogati,jer obicno to traje,pa prodje i zivot u trazenju ili sticanju pomenutog nam bogastva
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Poštenim radom se ovde čuva obraz, a ostaje sirotinja.
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Ma ni u Svajcarskoj...
    Osim ako ne podrazumevamo sve sto sija spolja,a zazmurimo da je sve kredit,lizing,hipoteke...
    Zna NeroncHe posO...

    Nema lakih para - nigde.
    Da li ima "postenih" para?
    Paaaaaaa...ja bih rekla da je to pitanje apstrahiranosti samog tog pojma "posteno". I ako krenem onako filozofski o postenju u bizMisu- pre ili kasnije cu se susresti sa problemom kapitalizma, samog smisla kapitala, pa u krajnjem slucaju i trgovine/trgovanja u opstem opsegu. Lepo je to A6quattro objasnio u vise navrata na temi "Svest i samosvest". I najkasnije tu cu morati priznati da trgovina/trgovanje/trziste po definiciji nema veze sa postenjem - ali ni malo malcice. Ako hoces da budes posten covek u moralnom smislu te reci, ne mozes biti trgovac. Jer svaki trgovac zivi od toga da "kupi" jeFtino da bi "prodao" skupo ili bar skuplje - vazi za svaku robu. DakleM, da bi neko mogao biti uspesan trgovac, mora da nasanka nekoga - drukcije ne ide nikako! E sad krenu dileme poput
    (...) shvatis da jedino treba da razmisljas o tome kako da od 100.000-1.000.000 ljudi uzmes po 1,-e , a ne od jednog ili deset ljudi po 10.000-100.000,-e,jer onda nekog moras prevariti,pa i ubiti da ne bi ubili tebe....
    kako si lepo rekao. Il' cu da "sankam" masu, il' "elitu". A posto je mnogo lakse "nasankati" masu, i to ne samo lakse, nego je vezano za mnOOOOOOOgo manji rizik, zivimo u svetu u kom se mnogo vise "protura" masovna roba. Pa tak nakon sto smo se "obogatili" na masi, krenemo da izvlacimo kesh i exkluzivnom klijentelu. I tako...sve kruzi - u krugu kapitala.

    Nije lako ni IMATI...
    Tacno.
    Sasvim sigurno nije lako ni nemati.
    Razlika izmedju "imati" i "nemati" je u tome, da onaj koji "ima" ima sta da izgubi, onaj koji "nema", nema sta da izgubi, ali ima sta da dobije. Zato je ljude koji "imaju" cak mnogo lakse kupiti od onih koji "nemaju". Zato svako od nas ima cenu, jer cak i za one za koje ne postoji cena, postoji UCENA- razlikujemo se dakle samo u valuti u kojoj nas placaju. I zato je istina da su veoma uspesni biznismeni ujedno i najusamljeniji ljudi. Svi koji se sopstvenom manipulacijom kapitala/trzista, pa na kraju krajeva i ljudi popnu od nule u exorbitantne visine na svakoj stepenici izgube bar kilogram sopstvenog morala, a u isti mah i elementarnog postovanja prema ljudima. Novac izmanipulise i kamenje - true, so true!

    I zato je sam pojam bogatstva u krajnjem slucaju i apsolutnom poimanju- izmedju dva extrema - jako relativna stvar...
    ____________________________

    Last but not least: i zato je nekome u odredjenoj situaciji "sve" nista, a "nista" "sve"...

    I zato smo jos uvek ljudi...

    Never confuse movement with action.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    pa kaži cenu koleginice da poštenim radom dodjem do emotivnog bogastva oličenog u tvom postojanju,jer kao što vidiš iz mog izlaganja materijalno nije nedostižno kako se čini,a i materijalnog nikada dosta... mada ni emotivnog nikada dosta...
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Frtalj snova, 233 vibracije mozdanih vijuga i tri kruske!

    Je l' moS pratis ulog?

    ____________________

    Just for audience : iMsajderska zaEbancija!

    Never confuse movement with action.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Može ovako: mnogo snova,190 na vibracijama i krušaka koliko hoćeš...

    Naravoučenije: koliko je malo ljudima za sreću potrebno i bez poštenog rada
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Zavisi od toga sta ko smatra bogatstvom. Posto pitanje samo po sebi upucuje na standard i materijalnu stranu bogatstva, odgovor, opet, zavisi koja je projektovana granica tog famoznog osecanja kada se neko oseca bogatim. Mislim da je to tesko razluciti u ukupnom osecanju zadovoljstva zivljenjem, odnosno srecom. Licno mislim da se postenim radom, kao jednim od inputa, moze doseci licno osecanje srece, pa i bogatstva....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Jednom je jedan pametan čikica rekao:"Radiš čitav život vredno,radiš,radiš i na kraju naslediš.Tako se dobija bogatstvo!"
    Blago onom ko ima šta da nasledi.
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religijom do bogatstva i popularnosti
    Autor irnik u forumu Religija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.05.2008, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •