Poštenim radom do bogatstva
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Poštenim radom do bogatstva

    Da li je moguće obogatiti se u Srbiji poštenim radom?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Moguce je ! E sad, zasto posten covek danas u Srbiji ima minimalne sanse, da isto ostvari. U Srbija danas, vladaju zakoni trzista, juce je krompir bio 20 din. - danas je 40, tj. ko je juce kupio odr. kolicinu krompira danas je mogao da duplira pare. Ko je to mogao ? Posten svet je istrosio sve sto je imao i isti kupuje na po jedva 20 kg. Pare nisu problem, para nema ! Ja radim i trgujem u Srbiji sa Kosovom i vidim velike mogucnosti za zaradu ali i velike primere propadanja. Danas u Srbiji za kes lovu (jedino sto ga malo postenog sveta ima al') mozes da biras cenu. Sto bi moj drugar rekao najjaca ideja za biznis: Kupis jeftino bez para, prodas skupo pare u napred, vratis dug i cista lova.

    -Dobrodosli u kapitalizam, faza I prvobitna akumulacija kapitala .
      Vrh

  3. #3

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat valter kaže:
    Kupis jeftino bez para, prodas skupo pare u napred, vratis dug i cista lova.
    sve je to meni jasno, ali ako budemo samo trgovali, tko ce proizvoditi???
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat nattydread kaže:
    sve je to meni jasno, ali ako budemo samo trgovali, tko ce proizvoditi???
    -Pa, zna se KINEZI !
      Vrh

  5. #5

    11 Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat valter kaže:
    -Pa, zna se KINEZI !
    zato se i bogatimo postenim radom
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat nattydread kaže:
    zato se i bogatimo postenim radom
    -Sto zato ?

    -Vrlo dobro znam kakve muke srpska proizvodnja ima (insajder), bara sve manja-krokodili sve veci ! Al' ajd' pogledajte gde se u Srbiji dobro zivi Beograd-Novi Sad, ima li tu proizvodnje il' je suva usluga! Ako nesto nemozes da prodas, pa batali pos'o.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Citat Kunic kaže:
    Da li je moguće obogatiti se u Srbiji poštenim radom?
    Naravno da je moguce, ako ti je sudjeno, posto, ako ti nije sudjeno, neces se
    obogatiti. Posto je definitivno cinjenica da je svim posteno obogacenim Srbima,
    bilo to i sudjeno, jer da nije, ne bi bilo posteno obogacenih

    Po tebi, DA TO NIJE MOGUCE, svi bi bili lopovi, posto se ja smatram postenim radom obogacen, u odnosu na onog koji posteno obilazi kontejnere za smece,
    a ne radi u Gradskoj cistoci.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Moguce ali je to jako jako tesko. Recimo dobiti na LOTO-u. Ili pak postati neki extra menadzer pa vremenom nakupiti akcija firme cija vrednost usled privatizacije astronomski skace.

    Postavlja se i pitanje koja je granica bogatstva. Da li je neko ko ima svoj stan i auto, i ok posao za 30 000 dinara mesecno bogat? To mi nije jasno. Ajde da pretpostavim da je bogat neko ko stekne bar 200 000 eura.

    Dakle posteno se toliko obogatiti je jako tesko. Moguce ali jako jako neverovatno. Jer uglavnom ko se u nas obogatio recimo privatnim poslovima oni su najcesce obavijeni maglom neplacanja poreza, sverca itd.

    Dobro bi bilo da nam je drustvo toliko bogato da recimo mozemo sebi od prosecne plate pouzimati kredite za kucu, auto, namestaj... pokupovati sve, a zatim od normalne plate bez vece muke to otplacivati. I tada bi smo bili bogati I to na posten nacin. Kao sto se moze u nekim razvijenijim zemljama.

    Tako da je bitno da se zalazemo za naprednu Srbiju. Da bi nam svima bilo bolje. Hteli mi ili ne ipak sve cuci u politici.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Izgleda da svako od nas ima razlicitu predstavu o tome sta je zapravo bogatstvo...

    Kazu da je Kornelija, majka brace Graha, jednoj zeni koja se hvalila svojim nakitom, pokazala svoju decu i rekla: "Ovo je moj nakit!"

    Jedna dobra izreka kaze:
    "Nije bogat samo onaj koji nece!"
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Poštenim radom do bogatsva

    Ne smatram se bogatom u materijalnom smislu, nisam ni na egzistencijalnom minimumu - gde li sam, uopšte... ?!
    Prema mojim saznanjima i ličnim iskustvima, u ovoj zemlji - ne poznajem dovoljno prilike u drugim državama, mada mislim da je slično - bez muvanja, muljanja ili čega već, ne može se obogatiti... Pod tim "obogaćenim" podrazumevam, svakako, neku "komfornu" cifru od par stotina hiljada evra pa na više...
    Nije to toliko ni bitno, koliko je važno da nekako dodjemo do te, u minulim vremenima izgubljene "srednje klase"... što bi pretpostavljalo bar: mogućnost kupovine adekvatnog stambenog prostora, auta, odlaska na letovanje, a da pri tome ne krepaš od gladi.
    (Odleteću offtopic, k'o da gledam .)
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Bogat ne mozes postati sve dok radis za nekog ma koliko te placao,jer prvo taj treba da se obogati,pa njegova zena i deca,pa i sira familija...

    Mozes sam,ali ako imas mozga i pretrpis 2 godine rada na nuli ili minusu,a shvatis da jedino treba da razmisljas o tome kako da od 100.000-1.000.000 ljudi uzmes po 1,-e , a ne od jednog ili deset ljudi po 10.000-100.000,-e,jer onda nekog moras prevariti,pa i ubiti da ne bi ubili tebe....
    Postoji i opcija sa samospaljivanjem ili skokom sa mosta u hladnu reku sa kamenom oko vrata...

    Znaci samo statistika...i verovati u ono sto radis , pa makar ne postojalo ni u jednom udzbeniku...verovati ili voleti isto mu je...

    Na kraju ako i pojedes 'ovno sam si ga pojeo,a ako uspes ne moras nikom zahvalan da budes...

    p.s. a i zavisi sta je kome bogastvo i da li svi zive samo da bi bili bogati,jer obicno to traje,pa prodje i zivot u trazenju ili sticanju pomenutog nam bogastva
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Poštenim radom se ovde čuva obraz, a ostaje sirotinja.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    MOze, AKO, Uvoznicki lobi spusti rampu, a Izvpznicki lobi podigne rampu, eto nama blagostanja, e do toga ce mo jooos cekati.
      Vrh

  14. #14

    07 Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    e ova ti je dobra
    pa znas li ti staru izreku:"lakse je slonu da prodje kroz igline usi(igla za sivenje)nego bogatom kroz rajska vrata"
    TO SAM JA !!!!
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Poštenim radom do bogatstva

    Ja mislim da se samo postenim radom moze stici do bogatstva.
    Pitajte bilo kojeg bogatasa. E sad, da li je taj posao sa ove ili one strane zakona drugo je pitanje, ali ce vam svaki reci da je posteno zapeo i posteno odradio posao.

    Rec je o cistoj matematici (profitabilnost nekog posla).
    Sto rizicniji posao veca profitabilnost.
    Sto je dalje od ove strane zakona, veca profitabilnost.
    Pa ko voli nek izvoli...

    U biznisu nema postenja (Posteno pa ko koga prevari), a narocito kod nas.

    Ima primera da su pojedinci postenim radom noseci gajbe zaradiliiiii
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Religijom do bogatstva i popularnosti
    Autor irnik u forumu Religija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.05.2008, 09:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •