Održan miting "Kosovo je Srbija"
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Održan miting "Kosovo je Srbija"

    Na platou ispred Hrama skupio se veliki broj ljudi koji su palili sveće, okolne ulice su takođe bile ispunjene građanima. Moleban za Kosovo služio je vladika crnogorsko-primorski Amfilohije, a prisustvovali su premijer Srbije Vojislav Koštunica, predsednici SRS-a i SPS-a Tomislav Nikolić i Ivica Dačić, brojni ministri u Vladi Srbije, premijer Republike Srpske Milorad Dodik i drugi.
    Na mitingu koji se pre molebana održao na platou ispred Doma narodne skupštine, prvi od govornika pred nekoliko stotina hiljada građana Srbije bio je predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica.
    "Ima li nekog među nama ko nije sa Kosova? Ima li nekog među nama ko misli da Kosovo nije njegovo?", počeo je svoj govor Koštunica. Premijer Srbije je rekao da "silnici žele da se odreknemo srpstva, porekla, Kosova, predaka i istorije."
    "Ako priznamo da nismo Srbi, obećavaju da će nam, kao narodu bez pamćenja i bez porekla, biti bolje“, smatra Koštunica.
    On je kazao da Srbija sve međunarodne obaveze ispunila i da zato ne treba pristati na "nedostojnu trgovinu“.
    "Koji smo to Božji, ljudski ili evropski zakon prekršili? Koji to dogovor nismo poštovali?", zapitao se Koštunica.
    On je kazao da "svetski silnici" kažu da to nije dovoljno.
    "Biće dovoljno, poručuju oni, kad vi Srbi pristanete da budete poniženi. Kad potpišete svoje poniženje“, rekao Koštunica.

    Protest bez Tadića

    Predsednik Srbije Boris Tadić, zbog zvanične posete Rumuniji, nije prisustvovao protestu. Nisu došli ni poslanici G17 plus, LDP-a i Lige socijaldemokrata Vojvodine.
    On je naveo da se Srbija kao država ne odriče svog mesta u svetu.

    "Ali, mi tražimo da do takvog mesta i naše budućnosti dođemo pod istim uslovima kao svi ostali narodi i sve države na svetu. To je pravda! Takvo je međunarodno pravo! To je 21 vek. Sve drugo je sila“, rekao je Koštunica.

    Država Srbija je poništila i poništiće svaki akt ilegalne, lažne države, silom stvorene na teritoriji Srbije, kazao je Koštunica.

    On je napomenuo da Srbija u svojoj borbi nije sama.

    "Srpski narod neće zaboraviti prijateljstvo i principijelnu podršku koju je predsednik Putin, na čelu Rusije, pružio Srbiji. Nećemo zaboraviti ni podršku svih država koje se protive urušavanju postojećeg međunarodnog poretka“, rekao je Koštunica.


    B92
      Vrh

  2. #2

    06 Odgovor: Održan miting "Kosovo je Srbija"

    Cuo sam na tv-u da je pronadjen jedan les u americkoj ambasadi, utvrdjuju da li je neki americki marinac koji je cuvao ambasadu ili je jedan od demostranata!! Definitivno je bilo i haosa, provericu sutra sa kolegama sa posla koji su bili u gradu!

    Pozz!
    Choose to know!!!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Održan miting "Kosovo je Srbija"

    miting, miran protest, nemam nista protiv, podrzavam. ali moje je misljenje da je ovaj miting dosao prekasno. i poprilicno mi se digao pritisak kad sam cula kostunicu da urla na sav glas, a inace moze da lijeci ljude od nesanice. kasno, kostunjavi, kasno. i za svo ovo proslo vrijeme, koliko je puta koshtica bio na kosovu? i kad ga se sjetio? samo pred izbore. e pa muka mi je.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Održan miting "Kosovo je Srbija"

    Novosađani protestovali u baštama




    Reporteri "Građanskog lista" juče posle 15 sati zatekli su u centar mnoštvo veselih i nasmejanih građana. Šetali su i nemilice punili bašte kafića, koje su po februarskom prolećnom danu vlasnici brže-bolje rasporedili po štrafti. Gotovo su sve prodavnice radile, jedino je butik sportske opreme "Sport Time" obznanio zašto je zatvorio vrata – "Mi smo na protestu, a vi? i "Kosovo je Srbija" – pisalo je na vratima, uz napomenu da se 21. februara radi do podne.

    Stekao se utisak da Novosađani i nisu baš pohrlili na protest u Beograd zbog otcepljenja Kosova, iako je radno vreme u firmama uglavnom bilo skraćeno, dok su banke radile do 13 ili 14 sati. Sve škole su zatvorile kapije. Ljudi kao da su odlučili da lep dan iskoriste da se malo opuste, mada su gotovo svi za izostanak s prestoničke svetkovine imali neko opravdanje. Neki su pak bili brutalno iskreni.

    Osamdesetdvogodišnji Đuro Obradović, koji je šetao sa suprugom, rekao nam je da zbog godina nisu mogli otići u Beograd i da mu je veoma žao. Napomenuo je da su mu otišli sin, ćerka i unuk.

    Učenik trećeg razreda Ekonomske škole "Svetozar Miletić" Gojko Marić kaže da, iako nisu išli u školu, nije uspeo da ode i da mu je jako žao.

    – Imao sam nekih obaveza kod kuće, a imao sam i trening, pa nisam stigao da odem. Bio sam prekjuče na srednjoškolskom protestu. Hteo sam da idem u Beograd kako bih podržao protest, ali mislim da su nam ovo poslednji trzaji, davno smo izgubili Kosovo – kaže Marić.

    Novosađanin Dušan Mirković kaže da je on proveo dve godine na Kosovu i da misli kako je to dovoljno od njega.

    – Bio sam kao vojnik u rezervi kod Prizrena za vreme bombardovanja. Sad ima mlađih ljudi, a žena mi je u devetom mesecu trudnoće – rekao je Mirković.

    – Imao sam trening, pa nisam otišao u Beograd! Da nije bilo toga, otišao bih na miting. S obzirom na to da sutra imamo važnu utakmicu – borimo se za prvo mesto – ni slobodan nisam mogao dobiti – rekao je hokejaš Boris Gavrić i dodao kako smatra da je njegova dužnost, kao građanina Srbije, da ode na miting.

    Ne saosećam

    – Nisam otišla jer mislim da ne mogu preterano pomoći. Sve je to sada prošlo. Neku konkretnu pomoć ljudima dole ne mogu pružiti, a i nešto i ne saosećam s njima. To od mene ne zavisi. Naprosto, nije mi ni palo napamet da idem, slušam ja o tome svih ovih dana, ali nije reč o tome da sam "želela pa nisam otišla". Uopšte nisam imala volje da odem, jer to je sve već odavno završeno – kaže sugrađanka Danica Z.
    Ni Julka Radojčin juče nije otišla u Beograd. Kako kaže, morala je da dočeka unuka iz školice, a da nije imala tih obaveza, sigurno bi bila u glavnom gradu.

    – Da sam mogla ići, bio bi mi i problem s kim da idem, jer mi je suprug povređen. Nedavno je skinuo gips i zbog gužve ne bi smeo ići. U svakom slučaju, podržavam organizovanje mirnih i dostojanstvenih okupljanja – kratko je prokomentarisala Julka Radojčin.
    Monika Štrbac, međutim, nije mogla otići na miting jer nije dobila slobodan dan.

    – Da kojim slučajem danas nisam radila, sada bih bila u Beogradu. Puno mojih drugara je sada tamo. Nisam sigurna da će ova okupljanja u Beogradu imati nekakvog efekta, ali svako treba na neki način da pokaže neslaganje s odlukama vezanim za Kosovo. To je u ovom slučaju, nažalost, jedini način – istakla je Monika Štrbac.

    Građanski list
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Održan miting "Kosovo je Srbija"

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Novosađani protestovali u baštama


    Reporteri "Građanskog lista" juče posle 15 sati zatekli su u centar mnoštvo veselih i nasmejanih građana. Šetali su i nemilice punili bašte kafića, koje su po februarskom prolećnom danu vlasnici brže-bolje rasporedili po štrafti. Gotovo su sve prodavnice radile, jedino je butik sportske opreme "Sport Time" obznanio zašto je zatvorio vrata "Mi smo na protestu, a vi? i "Kosovo je Srbija" pisalo je na vratima, uz napomenu da se 21. februara radi do podne.


    Građanski list
    Ovi iz butika sportske opreme sigurno su bili u nabavci.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Održan miting "Kosovo je Srbija"

    Drži te se dečki
    Poruku je izmenio BaneK, 28.02.2008 u 09:57 Razlog: višak slova
      Vrh

Slične teme

  1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:46
  2. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  3. Novosadski Aero Miting "Čenej 2009"
    Autor G-4 u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 21:42
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •