Treba mi recept - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 93
  1. #76

    Odgovor: Treba mi recept

    Ja, sa druge strane, prvi put cujem da se zaprska pravi u tiganju

    Ako hoces da pasulj bude pasulj, koristi samo so, biber i kobaju (ili slaninu, ali kobaja ima bolji smek za pasuljcinu), beli luk i lorber ostavi za gulas Ja moju zaprsku izmesam u solji Ono, sipam brasno i alevu, dodam vodu i mesam dok ne bude gromuljica.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #77

    Odgovor: Treba mi recept

    E, a ja kupim onu kesicu gde ima sve što treba za pasulj, ima fant, C, aleva mi nekako najbolja...ljutkasta...
    I ne ispadne loše...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #78

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    umesto da lajkujete ovu sramotu za svaku domacicu koja iole drzi do kujne,mogli bi da istresete recept za taj pasulj...koje zrno da odaberem...kako da kuvam...i koliko jebenog brasna da stavim u zaprsku da moje dete to ne zove "bednom supom od pasulja"...
    Evo da napisem isprobani recept moje mame
    Dakle - kad kuvas corbast pasulj (evo otprilike za 2 - 3 osobe) u vecu serpu stavis oko 2 - 3 case (one za mleko) zrna pasulja i napunis vodom tek da ih prekrije. Onda to prokuvas kratko i bacis prvu vodu (da nema prduckanja ).
    Onda dolijes vrucu vodu ali ne samo da prekrije zrna vec napunis serpu dobroooo. kaze da je ukusnije ako se pasulj kuva u istoj vodi bez dodavanja vode. ali ako moras da dodas, onda samo vrucu vodu dodaj, nikako hladnu. U serpu ubacis jednu zelenu papriku i jednu glavicu crnog luka. I ostavis na laganoj vatri da se kuva. Ako je vatra jaka onda izljusti se pasulj.

    Nikad ne stavlja majka zaprsku. Vec kad je doslo vreme da se to zacini izvadis glavicu luka u tavce, dodas malo ulja, izgnjecis luk, onda dodas i papriku (bacis ljuspu i seme, samo ono sto ostane od paprike), pa dodas vegetu, soli, malo aleve paprike i (ono najvaznije) nekoliko punuih kasika zrna skuvanog pasulja. Dobro izgnjecis pasulj da postane ko pire, pa sve to zajedno vratis u serpu s kuvanim pasuljem i promesas, pa vratis da se jos malo kuva.

    Ako dodajes kobasice i rebrca, onda prokuvas to kratko na stranu, pa dodas da se kuva s pasuljem do kraja.


  4. #79

    Odgovor: Treba mi recept

    Gospodjo B,
    i meni je kuvanje pasulja bilo nemoguća misija. Nema šta sve nisam probala. Ili ispadne kao supa ili kao puding.
    A sad me stalno pitaju ka' ću opet kuvati suljpa.

    Izbacila sam crni luk i sveže paprike. Uvopšte mi ne trebaju.

    Pasulj žuti ili šareni.
    Prokuvam, prospem vodu, nalijem vruću.
    Odmah u to roknem manju butkicu, komadiće slanine i nakon sat vremena ubacim dve, tri krmenadle.
    Rebarca čuvam za sarmu ili podvarak. Butkica mi je skupa u tri lepe...al' bez nje u pasulju mi nema selameta.
    Od začina stavljam samo so, šećer i biber. Beli luk obavezno. Tri čena provučena kroz onu presu...to mu daje šmek. Jedna šargarepa iseckana na kolutove može a i ne mora.
    Pola kašičice sode BB.

    Zapršku više ne pravim u tiganju.
    Sipam ulja u šerpicu, onako tek tek, da prekrije dno, dodam brašno (ne mogu da ti kažem količinu, jer pasulj nekad kuvam u običnom, a nekad u veš loncu), kašičicu aleve paprike, mutim, mutim, mutim i ne čekam više da krene da brboće nego čim se to sve malo zagreje i lepo smuti, dodam vodu, dobro promešam i sunem u pasuljče. Ostavim da vri još koji minut i to je to.

    I da. Pasulj uvek kuvam danas za sutra. Lepši mi je kad odstoji...pa ako je i ispao ređi, drugi i treći dan se taaako lepo upihtija od tog mesa da ti se trepavice uvrnu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #80

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Gospodjo B,
    i meni je kuvanje pasulja bilo nemoguća misija. Nema šta sve nisam probala. Ili ispadne kao supa ili kao puding.
    e o ovome ti pricam,sestro slatka...
    ja ne umem da odredim kolicinu brasna....i stvarno dete,kad je zaprska retka onda on to zove supom... a kad bas nacisto hoce da me uvredi on kaze: Lici na riblju corbu,bre majka!


    a sve to i ja mecem kad imam,kad nemam ja grunem slaninu i kobaje....
    bre,i moja majka pravi taj pasulj s istim sastojcima ko i ja,al njen bude f e n o m e n a l an ! a moj - jok....

    ovo je sad vec pitanje casti...da li ce dete da poraste i otisne se u svet a da sa sobom ne ponese uspomenu na majcin corbasti pasulj.....i kako ce nekoj curki sutra da kaze:Nije ko mamin,znas.....

    e to...

    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #81

    Odgovor: Treba mi recept

    Ne očajavaj brate gospođo. Ja ću učiniti sve što je u mojoj moći da ti pomognem oko te proklete zaprške.
    Sve ću da izmerim u gram,
    sve ću da uslikam,
    napraviću i vidoje klip ako treba...

    Će sinak tamo nekoj da hvali pasulj pored tebe takve...e pa neće da može!
    Ništa ne brini lepotice moja...napravićemo čudo!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #82

    Odgovor: Treba mi recept

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Će sinak tamo nekoj da hvali pasulj pored tebe takve...e pa neće da može!
    ti znas da bi me TO dotuklo.....
    jer ionako cu da je mrzim pa sto da pojacavam tenziju i da primoravam sebe da joj krisom stavljam u lonac limuntus ili tako nesto...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #83

    Odgovor: Treba mi recept

    Ja kuvam pasulj bez zaprške, jer me mrzi da stavljam mas' u tiganj, a aleva paprika je bezveze, stavljam malo čilija i kevine dušice, a (ćale je stavljao origano, pa me pitao svaki put kad zamiriše, sine jesi to ti pušio travu ) on pusti ono svoje brašno, stavim luka, šaNgarepu, ulje, i of kors kobaju, slaninu nešto ne volim kuvanu.
    Mada, pasulj je jelo koje volim da jedem jednom godišnje, ukoliko čorbast, a prebranac mogu da jedem cele zime, svaki dan.
    Ha, sad sam se setio zašto sam uvek imao mesta u čitaonici
    Vidiš, to je dobar plan
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #84
    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Ja, sa druge strane, prvi put cujem da se zaprska pravi u tiganju

    Ako hoces da pasulj bude pasulj, koristi samo so, biber i kobaju (ili slaninu, ali kobaja ima bolji smek za pasuljcinu), beli luk i lorber ostavi za gulas Ja moju zaprsku izmesam u solji Ono, sipam brasno i alevu, dodam vodu i mesam dok ne bude gromuljica.
    Pa zato se i zove zaprška jer se zaprži brašno i aleva paprika na masti a sve to u tiganju, ali to je relikt (iz) prošlosti, aleva i brašno razmućeni u vodi takođe rade pos'o.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat test korisnik kaže: Pogledaj poruku
    Moderne domacice zaprska se nekad zaprzavala u tiganju
    a ne
    ja i pravim zaprsku u tiganju...i vis` gde me je to odvelo...nigde ...

    daj sad da probam i ovo,pa ako ne uspe,nek umrem....
    Ma niko to više i ne radi na taj način, moja keva je prestala još pre 30 godina od kada je pročitala da je ulje zdravije od masti (što je diskutabilno, jel? ).
    Poruku je izmenio Meggy, 31.07.2012 u 01:22 Razlog: uzastopni postovi
    Dodji janje kad se žito žanje




  10. #85

    Odgovor: Treba mi recept

    Ajme kolko ovde načina kuhanja pasulja.Ja moj način nesmem ni da vam kažem ritual pa to vam neće odgovaratiAl ulje nije dobro bolja je mast,zdravija je.Jerbo kada ti prsne ulje nemoš oprati za milu majku al mast možeš.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #86

    Odgovor: Treba mi recept

    e pa kad se vec razvila tol'ka diskusija o pasuljchetu da i ja dam prilog...

    elem,
    B) nikad ne stavljam zaprsku.. u nishta.. ne volEm..
    4. nista ulje, nista mast, nista meso...
    F. potopim suljpa preko noci, drugi dan ga isperem, u lonchinu ulijem vode..
    a. beli lukac und mrkva dovoljno
    1. od zacini: morska sol, papar, aleva paprika, malo oregano ili suvi bosiljak, malo djidji~midji dunesh zbog radi uroka, malo ruzmarin..
    a. pustis da se kuva, a ti radis sta vec trebas...

    kad se skuva, da trazis jos jedan tanjur!!!
    tako da to sa zaprskom kod mene mozes da objesis machku o rep
    moomoo meee jooouu

  12. #87

    Odgovor: Treba mi recept

    Evo ovako
    Danima sam nailazila u raznim receptima da treba kao sastojak sir ricotta ...mislila sam da pCuju.
    I juče ugledam ga u merkatoru i naraFski kupim ga.
    ...ali...ja sam zaboravila u kojim to jelima taj sir ide (pošto meni čitanje recepta dođe kao terapija za žiFce pa tako čitam satima sve i svašta).
    Tražim ja sinoć, ali ko za inat nigde sada ricotte...sada nailazim na mascarpone

    Eto, ako može bilo kakav recept sa riccotom kad ga već kupih...hvala unapred
    Poruku je izmenio leptirić, 24.01.2013 u 13:44
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #88

    Odgovor: Treba mi recept

    Ima l' neko dobar recept za minjone? Ja sta god nadjem na netu, il' je mnogo skupo za napravit' il' treba da prodam dusu djavolu da bih ih napravila.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #89

  15. #90

    Odgovor: Treba mi recept

    Sve sam aj te recepte vid'la sinoc, vecina njih je prilicno skupa. Aaaaaaaaaaaaliiiii, sad sam nasla nesto drugo, pa cu to probati ako niko od vas nema neki recepAt koji je oproban.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Recept za pravljenje parfema
    Autor silvia u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.06.2010, 00:10
  2. Treba mi žirant ?
    Autor Neron u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 14.10.2009, 22:22
  3. Recept za nedeljni rucak
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.12.2007, 05:05
  4. Recept za viršle star 600 godina
    Autor silvia u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.11.2007, 10:50
  5. Recept za uspeh
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2006, 15:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •