Ciljevi daju smisao životu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    Ciljevi daju smisao životu

    Ciljevi daju smisao životu




    Bez želja, ciljeva, bez nečega čemu težimo potpuno bismo stagnirali. Zaglavili bismo u rutini i nesigurno bismo pravili svaki korak jer ne bismo bili sigurni što slijedeće raditi.

    Ciljevi su snovi na kojima smo voljni raditi. Određivanjem ciljeva preuzimamo odgovornost za svoj život, odlučujemo se boriti umjesto besciljno sjediti i čekati.

    Međutim, važno je raditi korake na putu prema ciljevima. Upravo u tim koracima je razlika između sanjarenja i stvarnih ciljeva.

    Ciljevi nam daju smisao životu i čine nas sretnima predstavljajući svrhu i smjer našeg života.

    Kada se odlučite truditi za postizanje nečega, vaši postupci dobivaju novo značenje. Svjesno kreiranje ciljeva pomaže ljudima osigurati se da neće život protratiti uzalud i da će njihovi postupci služiti njima. Zbog toga plan mora biti uvjerljiv, opipljiv i mjerljiv.

    Također, morate moći vizualizirati ostvarenje cilja do najsitnijih detalja, jer morate znati što trebate napraviti kako biste ostvarili zamišljeno.

    Neka vaši ciljevi budu u skladu s vašim emotivnim zadovoljstvima. To bi značilo da ukoliko vas obiteljski život emotivno potpuno ispunjava, vaš cilj vas ne bi smio udaljiti od obitelji (ako se radi o karijeri), jer na taj način iako budete ostvarili cilj, neće vas emotivno ispuniti jer biste ispunjenjem cilja izgubili ono što vam je emotivno važnije.

    Kako bi vas cilj svaki put iznova motivirao važno je nagrađivati se kada postignete male napretke prema cilju. Ako pak ne napredujete prema ostvarenju cilja preispitajte svoju strategiju, te je promijenite tako da plan postane ostvariv.

    Kreirajući ciljeve kreirate svoju budućnost. Utvrđivanje cilja je prvi korak na putu prema postanku onoga što želimo biti.
    preuzeto sa neta


    Da li vi imate cilj na profesionalnom planu?

  2. #2

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Moji ciljevi su da u ovoj godini gazdi napravim milionce,putovanje po Evropi u septembru i da usrecim ljude oko sebe
    Vesna Zmijanac nije medju njima mada je bila pre jedno 20 godina,ja pubertetlija,njen poster iz Novosti
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  3. #3

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    ...odlucio sam da upisem fax...onda cu za tri godine da karam sve one sto su mene karali na poslu...jedino...da li je to cilj za koji vredi uspeti profesionalno?
    ...btw...Vesna Zmijanac......jel' moze Djina Gershon?
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Ciljevi daju smisao životu








    Neka vaši ciljevi budu u skladu s vašim emotivnim zadovoljstvima.


    To bi značilo da ukoliko vas obiteljski život emotivno potpuno ispunjava, vaš cilj vas ne bi smio udaljiti od obitelji (ako se radi o karijeri), jer na taj način iako budete ostvarili cilj, neće vas emotivno ispuniti jer biste ispunjenjem cilja izgubili ono što vam je emotivno važnije.


    ......aj šo mašujem teme...ni po jada....

    ...no što sam glup da uklopim ciljeve sa emotivnim zadovoljstvima.....


    ....ne malo glup...nego neviđeno glup....toliko glup da ni ovako jednostavne savete ne umem da primenim na svoj mali dosadni mačeći život.....


    ...al eto sreće.....naći će se valjda dobrih ljudi da me uputi u tajnu shvatanja ovoga saveta......


    ...elem moj problem uopšte nije komplikovan.....


    ...mene bi vrlo emotivno ispunjavalo da u krugu najuže porodice provodim svoj mali i dosadni mačeći život....dobro de , pristajem na osmosatno radno vreme s tim što do posla ne bih da putujem duže od 40 minuta.....


    ...ali avaj.....jedini posao koji umem da radim i da od njega leba jedem i ja i delom moja najuža porodica to nikako ne dozvoljava.....ne dozvoljava....ljudska stradanja i patnje se dešavaju daleko od mesta gde bih ja emotivno ispunjeno provodio vreme sa svojom porodicom...a ja sam jedan od onih koji bolesnike širom sveta hrane slikama tih stradanja i patnji.....


    .....plastičan prikaz......scena iz američkog filma solidne produkcije......


    ......stari urednik i mladi urednik po završetku radnoga dana sede na krovu redakcije i gledaju na svetla grada u noći.....piju pivo normalno.....mladi urednik je u dilemi.....odabrati karijeru ili porodicu.....viši teološki problem.....

    ....elem...kaže mu stariji kolega.....ne očekuj savet od čoveka koji ima dve bivše žene i ćerku koja ne govori sa njim......



    .....pa ko velim ......koristilo bi mi da me posavetujete kako da ne budem više glup i uspešno primenim predloženi savet na svoj mali i dosadni mačeći život.....



    ...unapred do groba zahvalan....

  5. #5

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Svakako da ciljevi daju bitan, ako i ne najvazniji, smisao zivotu. Oni su izvor nasih motiva, koji su, opet, sto je jasno, to `gorivo` i ta snaga koja nas pokrece na smisljene aktivnosti i daju vazan deo sadrzaja nasim danima, nedeljama i godinama...

    Idealno je kada su ti ciljevi u skladu nasih mogucnosti, kao i u suglasju sa vazecim opsteprihvacenim drustvenim i moralnim normama. Zbog drugih, ali i zbog nas samih. Ako su ciljevi nerealni covekovim mogucnostima (najcesece preteski), ili, pak nisu drustveno prihvatljivi, dolazi do njegove frustriranost, a u tezim slicajevima i znacajnijih psihofizickih i socijalnih problema...

    I nevezano za ovu temu kada smo kod reci CILJ. Ona me uvek asocira na pitnje:
    -Da li se cilja u metu, ili mece u cilj?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Uvek sam imao postavljao ciljeve.
    Male, velike, neke sam ostvario, neke ne... Tako sam upoznavao sebe, a upoznajuci sebe naucio sam da postavljam ciljeve koje mogu postici.
    Uvek sam isao do samih granica i naucio sam uvek pobedjivati.

    Sebi sa ponosom mogu reci da sam skoro sve ciljeve postigao do mojih 40.
    I sta sad da radim?
    Da krenem na put za mesec? Moji ostvareni ciljevi daju iskustvo da tacno osetim svaki detalj jednog takvog poduhvata. Cak mogu da zamislim da sam tamo i da osetim do tancina sve sto me tamo ceka. Ali ako sam vec tamou mislima, vise mi ne nedostaje taj cilj. Smatram da je ostvaren, cim znam da je ostvarljiv.

    I sada dolazim do interesantnog saznanja. Ciljevi nam trebaju samo da ostvare nasu komociju. Lagodnost kako fizicki, tako i drustveno/psihicki.

    Sa svojih 40 imam sve. Mozda mi fali za nijansu bolje zdravlje ali to cu zameniti drugim dozivljajima.

    I sta sada? Stojim tu bez cilja... Zadovoljan ali bez cilja...

    I sada dolazim do zakljucka:
    Nije smisao u postizanju cilja, smisao je u trenutku. Treba uzivati u svemu. Uzivati u trenutku misli, pokreta, spoljnjih utisaka... Cak i tezak rad nosi u sebi uzivanje.

    Znate li koliko je tesko naci osobu koja ce znati da uziva pored vas u svoj lepoti ovog sveta? Koja ce se smeskati cak i na udar groma?



    Kada razmislim celog zivota sam imao ustvari jedan jedini cilj...

    Da me vole!

    Biti voljen! To je najveca komocija koju mozemo postici.
    To je i jedan jedini cilj koji postoji na svetu! Svi ostali ciljevi su samo izvedeni iz ovog!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    @biter
    trenutak kao poenta...
    zar i to nije cilj? ziveti trenutak, sto sarenije...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #8

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    I sada dolazim do interesantnog saznanja. Ciljevi nam trebaju samo da ostvare nasu komociju. Lagodnost kako fizicki, tako i drustveno/psihicki.

    Sa svojih 40 imam sve. Mozda mi fali za nijansu bolje zdravlje ali to cu zameniti drugim dozivljajima.

    I sta sada? Stojim tu bez cilja... Zadovoljan ali bez cilja...

    I sada dolazim do zakljucka:
    Nije smisao u postizanju cilja, smisao je u trenutku. Treba uzivati u svemu. Uzivati u trenutku misli, pokreta, spoljnjih utisaka... Cak i tezak rad nosi u sebi uzivanje.

    Znate li koliko je tesko naci osobu koja ce znati da uziva pored vas u svoj lepoti ovog sveta? Koja ce se smeskati cak i na udar groma?



    Kada razmislim celog zivota sam imao ustvari jedan jedini cilj...

    Da me vole!

    Biti voljen! To je najveca komocija koju mozemo postici.
    To je i jedan jedini cilj koji postoji na svetu! Svi ostali ciljevi su samo izvedeni iz ovog!

  9. #9

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Bogami, tema me bacila u razmišljanje.
    Nisam ni znala da imam cilj na poslovnom planu. A imam ga: danas raditi posao dobro da ne ugroziš svoju egzistenciju sutra.
    Imala sam prilike da vidim šta se dešava sa onima koji su radno mesto shvatili kao Bogom dano, ulagali minumum i posle se zdravo čudili zašto su bili prvi na listi za odstrel. Jednostavno, zato što od takvih nije ni bilo mnogo koristi i najbezbolnije je bilo prvo njih staviti na spisak. Nisam lik koji otaljava, svesna sam da više nema ZUR-a, nemam i ne želim da imam spoznzora i ne mogu sebi da dozvolim da sama sebi poljuljam egzistenciju.
    Znam i one sa visoko postavljenim ciljevima koji hrle da ih ostvare. Najčešće kao satisfakciju za gubitak sopstvenog života imaju u materijalnom. Ali, pitam se dokle? Da li su kamioni, avioni, vile i točkovi ono što nas ispunjava? Da li su dovoljno vredni da se odreknemo privatnog života i da ga se setimo tek kad na mišiće izborimo godišnji odmor?
    Ciljevi možda daju smisao životu, ali poslovni ciljevi samo treba da omoguće ostvarenje životnih ciljeva, a ne da sami po sebi budu životni cilj.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Samo da se nadovezem Dean Martinom na svoje i druga razmisljanja-"You are nobody till somebody loves you"!
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  11. #11

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da li vi imate cilj na profesionalnom planu?
    Sve koje sam imala - ostvarila sam. Mozda cak suvise lako i suvise brzo...
    Sad sam u nekom vakuumu i sto je najgore ili ipak najbolje (u zavisnosti od toga da l' sam u zabljoj ili pticijoj perspektivi) - naskroUz mi je ravno za ciljeve, bar u onom smislu u kom mi je nekada pre bilo od egzistencijalne vazosti da ih imam!

    Poruku je izmenio triViALna, 27.02.2008 u 17:02 Razlog: ...malKo obrzalozenja
    Never confuse movement with action.

  12. #12

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Ciljevi u životu mi nikad nisu bili na prvom mjestu.Vjerovatno su se zato neke stvari posložile same od sebe.Imam solidan posao,dobro zarađujem i životarim...meni su važnije sitnice...ili recimo da nam cilj bude neko putovanje u krajeve koji nisu blizu nas,cilj isto tako može da bude kad se ujutro probudiš i vidiš sunce i poželiš da odeš na neku livadu gdje je sve puno mirisa i boja...ja sam sanjar..
    Mada se divim ljudima koji uspiju da ostvare visoke pozicije na poslu iako znam da je to jako stresno i da oduzima puno vremena i prostora za neke manje životne stvari.Zato kažem svaka čast...njima.

  13. #13

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Biti dobar u svom poslu uz stalno dodatno usavrsavanje je kljuc uspesnog poslovanja. Onda stize postovanje - cilj poslovnog zivota.
    Back in red!

  14. #14

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Biti dobar u svom poslu uz stalno dodatno usavrsavanje je kljuc uspesnog poslovanja. Onda stize postovanje - cilj poslovnog zivota.
    Svaka čast za ove reči

  15. #15

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Moji ciljevi kada je posao u pitanju su da zadrzim ove pozicije.
    Mnogo vazniji su mi ciljevi u licnom zivotu, nesto sto se novcem ne moze kupiti, za to se molim stalno.
    I neke sitnice, koje nam bar malo prijaju i zivot krase, da ne bismo pukli zbog onoga sto se novcem ne moze kupiti.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ste bili u prošlom životu?
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 11.03.2014, 01:54
  2. Smisao zivota
    Autor Mrak u forumu Filozofija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 12.02.2013, 00:00
  3. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  4. Poslednji put u životu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 07.02.2008, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •