Prah i pepeo...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Prah i pepeo...

    ...kad postanete svesni da je to sve sto je ostalo, ima li smisla pokusavati da izmedju prsta zadrzite mrvice onoga sto je nekada bila ljubav? Ima li smisla razgrtati pepeo u potrazi za, negde i nekad, skrivenim komadom zara, i raspirivati ga - dahom iz vasih pluca, svesni da dah onog drugog pomaze nekoj drugoj vatri da se razbukti...

    ...najzad, da li ste nekada uspeli da iz praha i pepela uzdignete vaseg licnog Feniksa ljubavi?

    Ja ne.

    Ali bih jako voleo da znam da je to moguce.

  2. #2

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Razgrneš li žar prstima samo ćeš ih oprljiti...I boleće...Nesnosno...Jer jednom ugašeno nećeš ponovo zapaliti... Ali zato možeš dozvoliti da na tom pepelu jednom niknu uspomene kojima ćeš se uvek rado i bez gorčine vraćati... Onda ćeš znati da je vredelo...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #3

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Ne volim da se kajem što nešto nisam učinila. Ma koliko da boli, lakše mi je da pokušam, manje se kajem zato što sam nešto pokušala, nego da nisam ništa.
    Kako znati da je samo ostao prah i pepeo? Kako biti siguran da nije ostalo malo tinjalice?
    Nekad vredi po zgarištu čeprkati u nadi da ćeš naći onaj žar koji će te zgrejati. I biti svestan da možda nećeš naći, biti svestan da će to možda doneti bol, i razočaranje. A opet, nadati se ako imaš čemu.
    A kad već jednom pokušam, ne pokušavam više. Ostaje to moje zgarište koje se seli u uspemenu i nauk. I uvek ostaje mali bol kad prođem pored njega.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Prah i pepeo...

    ne znam biti pametan...
    Nema goreg od toga kada je jedna strana vec okrenula ledja i ne zeli dati sansu.
    Ne pokazati takvu odluku, vec preci u taktiku izbegavanja, ostaviti drugu stranu u nedoumici, da izbezumljeno trazi znakove cvrsceg oslonca... jako je okrutno...

    Za ljubav treba dvoje. 1 i 1 nisu uvek 2. Cak ni ako su jedna pored druge...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    14 Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ostaje to moje zgarište koje se seli u uspemenu i nauk. I uvek ostaje mali bol kad prođem pored njega.


    Bol, koji me povremeno potseti da sam živa,
    da sam volela više puta u životu, i da posedujem blago.

    Uvek sam se pitala zašto mora da boli?
    Čak i posle toliko vremena.
    Odgovor sam dobila od prijateljice,
    koja me je snažno zagrlila onog dana,
    na Tvrđavi, shvativši šta se dešava sa mnom, i u meni.
    Sveprisutna bol, ali sve manje jačine.


    uVek tu.

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #6

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Razgrcuci po sivilu pepela slijep si za druge boje...Meni malo zara nije dovoljno, ili gori velikim plamenom ili ne gori uopce. Da je bilo vrijedno da se ocuva jos bi postojalo, zar ne?
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  7. #7

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Moj lini Feniks ljubavi se ponovo podize u zavisnosti od nove inspiracije ...
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #8

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...kad postanete svesni da je to sve sto je ostalo, ima li smisla pokusavati da izmedju prsta zadrzite mrvice onoga sto je nekada bila ljubav? Ima li smisla razgrtati pepeo u potrazi za, negde i nekad, skrivenim komadom zara, i raspirivati ga - dahom iz vasih pluca, svesni da dah onog drugog pomaze nekoj drugoj vatri da se razbukti...

    ...najzad, da li ste nekada uspeli da iz praha i pepela uzdignete vaseg licnog Feniksa ljubavi?

    Ja ne.

    Ali bih jako voleo da znam da je to moguce.
    Baš sam o tome danas razmišljala...

    Desilo se svakom...meni je trebalo malo duže da shvatim...moj problem,odbijala sam da verujem u to...Ginula sam bukvalno...ali momenat kada sam shvatila,da sam se dala cela...i da nije više vredno...ne može više nikada da se promeni...

    Da li žalim,zbog svega što je iza mene?Ne.

    Jedino kada se osvrnem na to ponekad...nasmejem se sebi...

    Na pitanje ima li smisla...moj odgovor je takođe ne.Svaki pokušaj deluje kao produžavanje agonije...

  9. #9

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Baš sam o tome danas razmišljala...

    Desilo se svakom...meni je trebalo malo duže da shvatim...moj problem,odbijala sam da verujem u to...Ginula sam bukvalno...ali momenat kada sam shvatila,da sam se dala cela...i da nije više vredno...ne može više nikada da se promeni...

    Da li žalim,zbog svega što je iza mene?Ne.

    Jedino kada se osvrnem na to ponekad...nasmejem se sebi...

    Na pitanje ima li smisla...moj odgovor je takođe ne.Svaki pokušaj deluje kao produžavanje agonije...
    ...kada padnes,ustani,nemoj lezati...

  10. #10

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Dobre bre gde je taj Angus, forumaški špricman, odnosno vatrogasac. Ovde prah, pepeo, žar, dim i ostali indikatori mogućeg požara, a njega nigde. Biće zato što je u takvim situacijama požarno opterećenje zaista malo.

    Od ničega se na napravi ništa. Kada prođe, gotovo. Obično se to poklopi i sa pojavom neke druge priče i neke druge moguće ljubavi, što je dobro. Treba slediti svoju zvedu i ponekd poslušati svoje srce. Ostati u opterećujućoj vezi i tražiti nešto što ne postoji je zlpčin prema samom sebi. U takvin situacijama mi jako smeta rečenica tipa: "Kako možeš da zaboraviš sve one lepe trenutke?", jer me jako opterećuju i nisu suština teme koja se događa. Uspomene nisu dovoljan malter za uspešnu vezu...

    Ovo je samo moje subjektivno mišljenje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    14 Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Razgrcuci po sivilu pepela slijep si za druge boje...Meni malo zara nije dovoljno, ili gori velikim plamenom ili ne gori uopce. Da je bilo vrijedno da se ocuva jos bi postojalo, zar ne?
    Poštujem .

    Bilo je vredno jer je trajalo. Veze su imale i kvalitet, i kvantitet, i naravno svoj ''tužan kraj''.

    Zar ti se nije desilo da se prisetiš stare ljubavi, da se pojavi u mislima baš, onda kada si miljama najdalje od nje?

    Mishicin post me vratio malu u nazad, možda i rastužio, naterao me da se prisetim.

    Lepo je kad imaš koga / čega da se prisetiš .

    Još sam jedan dokaz da je teško iz praha i pepela uzdići Feniksa ljubavi.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Mish kaze: Ne volim da se kajem što nešto nisam učinila. Ma koliko da boli, lakše mi je da pokušam, manje
    kajem zato što sam nešto pokušala, nego da nisam ništa.





    Slazem se.Bolje se kajati sto nesto nije uspelo,nego se kajati sto nismo pokusali.Onda se stvaraju dileme i iluzije,sta bi bilo da sam pokusao,mozda bi bolje bilo da sam ...u nedogled.Ovako je covek nacisto.Pokusao,nije uspelo.Odemo dalje ...
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  13. #13

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Mish kaze: Ne volim da se kajem što nešto nisam učinila. Ma koliko da boli, lakše mi je da pokušam, manje
    kajem zato što sam nešto pokušala, nego da nisam ništa.





    Slazem se.Bolje se kajati sto nesto nije uspelo,nego se kajati sto nismo pokusali.Onda se stvaraju dileme i iluzije,sta bi bilo da sam pokusao,mozda bi bolje bilo da sam ...u nedogled.Ovako je covek nacisto.Pokusao,nije uspelo.Odemo dalje ...
    Eh to prica mog zivota...

  14. #14

    Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Zar ti se nije desilo da se prisetiš stare ljubavi, da se pojavi u mislima baš, onda kada si miljama najdalje od nje?
    Jeste. Desilo mi se prije jedno tri godine, oko moje sedme godisnjice braka kada smo muz i ja upali u krizu svadjajuci se konstantno. Sjetila sam se moje prve velike ljubavi, mladica za kojeg sam bila zarucena sa svojih balavih 18 godina. Iako je od tog doba proslo vise od deset godina mene je spopala neka nostalgija, pocela sam sebe preispitivati, okitila sam u glavi tu vezu svim mogucim epitetima tako da je u jednom trenutku izgledala savrsena. Kao kad na snizenju nadjes sandale dva broja manje i lazes sebe da ce ti jednog dana pasat'. Pozeljela sam cak da ga slucajno sretnem negdje. Srecom sto je zivio na drugom kontinentu, jer tko zna sta bi mi jos punulo u glavu. Shvatila sam da moram uciniti nesto, da nisam zadovoljna situacijom. Ja se u takvim vremenima obratim onom gore nebi li mi usadio eventualno malo pameti u glavu. I jeste...ne samo da mi je dobrano oprao mozak nego me je i nebeskom nogom u dupe, za uspomenu , da nikad vise ne zaboravim. Rekao mi je da promjenim sebe... Prosle veze su bas upravo to, proslo svrseno vreme. Ljubav ti treba dati krila dovoljno jaka da te nose spram sunca, ali i u lose vreme. Ako je sve sto je ostalo pepeo cemu puhati na dve iskre? I kokos je ptica, ali nikad nece biti orao, ako me kuzis sta hocu da kazem. (Huh, jesam ga otegla...)
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  15. #15

    14 Odgovor: Prah i pepeo...

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    . Ljubav ti treba dati krila dovoljno jaka da te nose spram sunca, ali i u lose vreme. Ako je sve sto je ostalo pepeo cemu puhati na dve iskre? I kokos je ptica, ali nikad nece biti orao, ako me kuzis sta hocu da kazem. (Huh, jesam ga otegla...)
    Kapiram te još od ''prvog vagona''.
    Obe smo došle istog, ili sličnog zaključka.
    Niko ovde ne duva, ne bi li uzdigao Feniksa ,
    već jednostavno pričamo o lekcijama,
    i darovima koje nam poklanja život.
    Poruku je izmenio Goga, 10.08.2008 u 19:45 Razlog: korekcija
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ana Magda - Pepeo davnih
    Autor Persefona u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.01.2013, 10:38
  2. Krv i pepeo Jasenovca
    Autor DrinChe u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 05.07.2009, 01:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •