Koje biljke gajite u kući/stanu? - Strana 4
Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 140
  1. #46

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    _baba_ je ko forumska Kosovka Devojka, sa malom razlikom da se njoj jedino zelen bor ne susi....

    Mementica ime neko zelenje na terasama i ja se povremeno divim kako sve to napreduje i kako je sve to bas lepo.

    Ja se nikada nisam bavio sobnim biljkama, ali mi je par puta padalo na pamet da jednu biljku gajim, cije bi posedovanje morao da tajim.
    ...ovako si se ograničio na paradajz... ...što je sigurno...siguno...

  2. #47

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    ja gajim paradajz na terasi
    i da vam kazem,mLogo sam ponosna.....al` mLogo!
    imam i nesto sto cveta i ono kad ne aj boze zaboli uvo...
    komsinica mi uvalila neko ogromno drvo kome se svi moji gosti vidim dive...pa sad,ne znam dal cu ikad da ga vratim...

    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #48

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ja se nikada nisam bavio sobnim biljkama, ali mi je par puta padalo na pamet da jednu biljku gajim, cije bi posedovanje morao da tajim.
    skromno priznajem da sam ja to gajila u sobi
    ali prvo, niej zemljiste bilo dobro, ja kontala da to moze i sa obicnim bastenskim
    drugo, drzala sam ga na tamnom a treba na svetlom.. :lol
    u principu, mozd abi to i uspelo da ga keva nije nasla kako je bilo kljakavo onako, i bachila ga
    Poruku je izmenio starsica, 03.08.2008 u 20:04 Razlog: e bokte.. zaboravila da quote_ujem :lol:
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #49

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    dosla mi neka drugaricA iz Kalifornije...tamo ima neki gradic i tamo nekog aprila svake godine se skupljaju bastovani iz te oblasti da divane i duvane to svoje cvece...kaze,ludnica je za taj dan...i to cvece tamo,kaze,ne da napreduje,nego sacuvaj Boze...
    valjda je dobro izorano,sta li..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #50

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam neki suvonjavi maleni kaktus, poklonio mi je učenik za 8.mart i ja već dve godine gledam u njega a on nit raste nit vene
    samo to imam od cveća, ostatak gaji mama i u to se ne mešam
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #51

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam svašta... fikus, benjamin, adam, dracene, onaj fikus što je kao puzavica (nemam pojma kako mu je ime...), i na kuhinjskom prozoru imam jedan žbunić čiji sam pelcer maznula u nekoj prodavnici i dve saksije onog cveta što zovu Isusov venac ili suze...

  7. #52

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam razne vrste cveća, od sobnog do baštenskog jer imam i dvorište. Obožavam cveće a i malo se iz hobija bavim izradom saksija tako da onda sve to ima i smisla.

  8. #53

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Eto,ja sam i ove,kao i prošle, godine negde s proleća kupila 20 i kusur petunija za dvorište.Lepo su one meni porasle,titrala sam im i šakom i kapom da bi mi se isto kao i lane sve osušile posle dva meseca.Jasno je meni da su to jednogodišnje biljke,ali me više neće prevariti da potrošim silne pare na sadnice,zemlju,raznorazne prihrane,kapsule, i da opet na kraju u saksijama uzgajam samo zemlju.Jok ja
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #54

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Kupila sam novu Zamioculcas se zove.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Zamioculcas

    Mnogo je zanimljiva Zaliva se jednom mesečno kaže teta



    A dracenu koja je bila mnogo smešna, štap od dva metra i gore palmica pošto više nije moglo u vis ja je isečem i ostavim donji deo u zemlji i zalijem voskom gore štap gde sam isekla da vidim šta će biti, a onu palmicu isto isečem do lišća, drvo bacim i potopim u vodu da vidim hoće li da se ožili. E, ta biljka što je kod mene je neuništiva pošto je i ta prva roda od drveta nastala tako što je moje dete izlomilo kad je prohodalo pa ja žilila ono što je ostalo... Ništa se nije dešavalo mesec dana, a sad je počela da probija na tri mesta i da grana na tom što je u zemlji, a danas sam zasadila i onaj gornji deo ... a mislila sam da ću je baciti i da joj nema pomoći

    Sad će valjda bar taj prvi deo koji je ostao u zemlji izgledati kako treba, nadam se:



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #55

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    filandendron, japanske ljubicice, nekoliko adama , fikus, kaktisi, vodene palme, aloja, japansko drvo, isusov venac.... a imam na terasi i jednu stubstu krusku koju cu izgleda morati da poklonim nekom ko ima bastu

  11. #56

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Trenutno gajim Fikus Benjamin-kao bonsai,drvo zivota,Sanselveriju-patuljastu, Hibiskus drvo,Difenbahiju,nesto kaktuscica i zute hrizanteme

    Volim cvece.U gajenju mi mnogo pomaze svekrva koja je svojevremeno drzala cvecaru.Leti odnesem cvece kod nje da bude u basti,a kad zahladi vracam kuci.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  12. #57

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam jednu veliku bananu koju sam dobila u poklon i žbunić ljutih papričica u kuhinji

  13. #58

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    dva velika adama i jednu juku
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  14. #59

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ja sam bas juce unela svoje zelenilo s' terase i sad muku mucim. Treba ga postaviti da bude dovoljno blizu svetlosti, a dovoljno daleko od radijatora. Radijatori su naravno ispod prozora

  15. #60

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Danas kupila dve nove biljčice

    Zamioculcas



    Anthurium


Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Samojed u stanu
    Autor xella u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.11.2011, 14:56
  2. Sobne biljke
    Autor swba u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.03.2011, 11:21
  3. Zavese u stanu
    Autor lado u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 02:05
  4. Godinu dana skrivala telo mrtvog muža u stanu
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 16:27
  5. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •