Koje biljke gajite u kući/stanu? - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 140
  1. #121

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    U balon sam prvo (vrlo pazhljivo) ubacila sitne kamenchiche....recimo, sa 4 prsta visine (ono je tu da "pokupi" vishak vode). Onda sam ubacila zemlju (pravila sam sama neki levak od kartona, ali je bilo vrlo pipavo). Biljke sam "sadila" sa dve pincete ruchne radinosti - posluzhile su mi shtrikache igle.......Bukvalno sam cheprkala sa njima kroz onaj otvor: prvo ishcheprkash rupicu; ubacish biljku; namincash joj koren u rupu...i "zatrpash".
    Jeste jebavanje za medalju, ali sam bila strpljiva ( i tvrdoglava )....... i vredelo je.
    Tada, kada sam dobila ideju za taj balon, nisam imala internet da mi olaksha (mogu se sad nachi sijaset dobrih saveta)..... problem su bile biljke, jer je vechina trulila zbog vlazhnosti vazduha......dakleM, trebalo je pronachi biljke koje podnose visoku vlazhnost vazduha....kojim odgovaraju takvi uslovi...

  2. #122

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Jaoo odlicne su biljke,oduvek sam htela da gajim neku biljku u sobi,ali ne znam koju da uzmem i da li moze da se odriz,a da ne bude kaktus
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #123

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Maski, kroton ni ne pomisljaj da stavljas u to.
    Prvo sto je veoma, veoma zahtevan, jos ako ga postavis sa nekim biljkama , kojima treba mnogo vode, a on je ne podnosi u vecim granicama, gotov je.
    Drugo, te biljke, koje su u akvarijumu, moraju biti pri jacem izvoru toplote, a kroton to ne voli.
    I trece najbitnije,kroton vrlo tesko uspeva u bilo kom obliku ikebana.

    Provereno.

    Nego, moraces da mi uslikas kako ce izgledati ...

  4. #124

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    ja chu da prenesem gospodzi mami tvoju poruku al tako nie pisalo u knjigi..... chek da zapishem da pitam to batu slatkisha sutra u gardenu rajskomu

    uslikavachu po fazama narafski
    & underpaid......

  5. #125

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ja chu da prenesem gospodzi mami tvoju poruku al tako nie pisalo u knjigi..... chek da zapishem da pitam to batu slatkisha sutra u gardenu rajskomu

    uslikavachu po fazama narafski

    ja ti govorim iz iskustva

    Dva sam tako upropastila,jos me dusa boli za njima
    Izgledali su mi tako dekorativno i nisam mogla zamisliti nijednu bolju kombinaciju,pa sam dva krotona , koja sam imala, vec dugo smestila u ikebanu sa puzavicama i sl.
    I ostala bez njih.

    Cekaj,idem da ti uslikam, koji cvece jednako podnosi vodu, da bi imala neku meru, eto me za koji minut

  6. #126

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?


    hvala. ljubichice smo spremili..... neki busen je mama rashcherupala pa ozzilila... ovo prvo umotano smo imali pa je bolovalo i nikako da se oporavi i mila ga pochupala i bacila pre par dana....
    & underpaid......

  7. #127

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?



    Super izgleda....ma, fantastichno

    Mozhe jedino da se desi, da chete da ih cheshce "presadjujete", jer budu li im prijali uslovi - bujache i "gushiche" jedne druge.

    Zabranite im da rastu (drzhite ih na dijeti ), da ostanu uvek ovakve

  8. #128

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Volim biljke sve, ali obožavamdrvca. Imam jednu palmicu ima skoro 2 metra i dolje mi iznikla još jedna mala od nje. Baš sam sretna zbog toga nikada nisam kod nikog vidjela da mu je mala palmica izrasla uz staru, veliku. Imam još par njih ali na nju sam baš ponosna. Ne volim ono sitno cvijeće tipa ljubičica i slične. Ali volim vidjeti kod drugih

  9. #129

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ne gajim ništa od toga u stanu. Mrzim biljke i saksije. Cveću je mesto na livadama, jok u kućama. Mrzim saksijsko cveće, bez izuzetka. Smoke:
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #130

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Biljke obavezuju, a ja ne volim obaveze. Skupljaju i prašinu koju isto toliko ne volim. U kući mogu da gajim kaktuse. Oni su neobavezujući i treba im isto što i meni - sunce i toplota. Volim baštensko cveće i začinsko bilje, bosiljak i mentu npr, toga imam u baštici.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #131

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    U žardinjeri na terasi imam mnogo cveća, ali pojma nemam kako se koje zove. Jedino prepoznajem petuniju. Odem na proleće na pijac i nakupujem raznog šareniša, nešto uvene, nešto podivlja pa moram da ga čupam, ali simpatična zanimacija tokom letnjih dana. Još lepše kada zaspim pored otvorenog prozora, a soba puna raznoraznih mirisa.


  12. #132

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam samo bendžamina, jer ga ne moram zalivati često. Dok se setim da postoji, on taman ožedneo. Iskreno, bio mi prazan
    ćošak kod prozora.

  13. #133

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Toliko sam talentovana za gajenje biljaka, da mislim da bi se kod mene i kaktus osusio
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #134

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Uzeo rasad na pijaci vidim otimali se gomile ljudi sto mladih,sto starih za nju.Nemam pojma o cemu je rec

  15. #135

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imala sam drvo života... imala

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Samojed u stanu
    Autor xella u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.11.2011, 14:56
  2. Sobne biljke
    Autor swba u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.03.2011, 11:21
  3. Zavese u stanu
    Autor lado u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 02:05
  4. Godinu dana skrivala telo mrtvog muža u stanu
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 16:27
  5. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •