Koje biljke gajite u kući/stanu? - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 140
  1. #61

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Nekada sam imala puno ljubičica(ove nisu moje)










    Sada mi ide samo drvo sreće ili Dracena(ovo je moje)


    Poruku je izmenio lorena, 18.11.2008 u 19:48
    trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija

  2. #62

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ne volim biljke koje cvetaju da imam u stanu.Volim biljke sa velikim stablom i listovima i imam ih prilicno.Tu su :drvo zivota,razni fikusi,neke loze koje se granaju ,hibiskusi a narocito sam ponosna na svoju palmu,koja je ogromna.

  3. #63

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam filadendron kome se smesi potkresivanje , dve vrste dracena , japansko drvo , drvo zivota , sanzaveriju onu srednju , drvo zivota koje je prilicno ofucano , narandzu koja mi je iznikla iz onako bezveze ubacene kostice- ajd da vidim sta ce biti , dve banane, oleander , neke kaktuse , onu biljku sa sirokim listovima,ne znam kako se zove , bozicni kaktus ...Kad sam ovako nabrojala vecinu bilja vidim da ima dosta

  4. #64

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Dakle: hibiskus crveni, difenbahija, isusov venac, neke palme, spatifilum, šeflera i moji ljubimci-bambus.
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  5. #65

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Drvo zivota(bar su mi rekli mda se tako zove),ljubicice,kaktus,adam i eva..nista specijalno

  6. #66

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Potreban savet!

    Pre 4 dana sam dobila biljku dracaena (palmica mala slatka cakana medena) i vec prvi dan je pocelo da otpada lisce...po 10-15 listova dnevno.

    U instrukcijama pishe da joj je potrebna umerena svetlost, umerena temperatura i umereno zalivanje. Poshto moje umereno ne mora da znaci da je umereno koje je biljki potrebno, otisla sam u cvecaru po detaljno objasnjenje...
    Ne voli direktnu svetlost-nisam na suncanoj strani pa kontam da joj to odgovara
    temperatura koja joj je potrebna je oko 25 stepeni
    i da je zalivam tek kad gurnem prst u zemlju i osetim da je suva.

    Sve uslove sam obezbedila i moja biljka nije zadovoljna.

    Napominjem da oko gajenja biljaka ne znam nista, sve sto sam pokusala da gajim se osusilo (osim novogodisnje jelke) i zato mi je jako bitno da ova biljka prezivi...nekako mi je prirasla za srce

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #67

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    U instrukcijama pishe da joj je potrebna umerena svetlost, umerena temperatura i umereno zalivanje. Poshto moje umereno ne mora da znaci da je umereno koje je biljki potrebno, otisla sam u cvecaru po detaljno objasnjenje...
    ја сам лаик што се тиче гајења биљака, али, можда би могла да јој нађеш неку већу саксију? или да је нађубриш мало?

    певај јој нешто, то помаже, негде сам читао да биљке све осећају...
    не предај се.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #68

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    ја сам лаик што се тиче гајења биљака, али, можда би могла да јој нађеш неку већу саксију? или да је нађубриш мало?

    певај јој нешто, то помаже, негде сам читао да биљке све осећају...
    не предај се.
    Necu da joj pevam jer bi je to dotuklo. Pushtam joj Vivaldijeva 4 godisnja doba s akcentom na summer, posto je tropska biljka pa da joj malo skrenem paznju sa minus 20 s one strane prozora.

    Pitala sam i za saksiju i rekli su da je ok
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #69

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Potreban savet!

    Pre 4 dana sam dobila biljku dracaena (palmica mala slatka cakana medena) i vec prvi dan je pocelo da otpada lisce...po 10-15 listova dnevno.

    U instrukcijama pishe da joj je potrebna umerena svetlost, umerena temperatura i umereno zalivanje. Poshto moje umereno ne mora da znaci da je umereno koje je biljki potrebno, otisla sam u cvecaru po detaljno objasnjenje...
    Ne voli direktnu svetlost-nisam na suncanoj strani pa kontam da joj to odgovara
    temperatura koja joj je potrebna je oko 25 stepeni
    i da je zalivam tek kad gurnem prst u zemlju i osetim da je suva.

    Sve uslove sam obezbedila i moja biljka nije zadovoljna.

    Napominjem da oko gajenja biljaka ne znam nista, sve sto sam pokusala da gajim se osusilo (osim novogodisnje jelke) i zato mi je jako bitno da ova biljka prezivi...nekako mi je prirasla za srce

    Dracena mora da pati neki odredjeni period, gledaj da ima svetlosti, ali da ne bude tik uz prozor ili radijator, zalivaj je jednom nedeljno obavezno odstojalom vodom i ne jako hladnom,imam ih vec dugo dve vrste, mozda ce ti otpasti koji list, ali nista nije za uzbunu

  10. #70

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ne znam da li vidis sliku...da li je blizu prozora?
    A radijator je na tom zidu...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #71

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ako ti je radijator tu skloni je, ne voli jak izvor toplote, meni se jedna osusila jer sam je stavila otprilike kao ti, meni stoji isto u cosku samo je tebi radijator preblizu, imas li sa druge strane mesta?
    Nije na udaru svetlosti, jer vidim da je u cosku, ako sam dobro videla, ako ti propadne pu pu daleko bilo saljem ti novu postom

  12. #72

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ja kad sam se uselila u stan, bukvalno su se poceli susiti listovi, jer je promenila mesto,dok se nije adaptirala, otprilike mesec dana, sad je prelepa,tako da ne brines ako ti se budu susili listovi i opadali.

  13. #73

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Jeste, radijator je tu dole u cosku...imam mesta s druge strane pa cu je prebaciti.
    I ajde kad si tako dobra kao sto si lepa i raspolozena za pomoc...koliko vode da sipam? I da li je brojka u pravu kada kaze da joj mozda treba veca saksija?

    Nece propasti! Ne dam!
    Hvala bella
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #74

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Moja je skoro duplo veca nego tvoja, a saksija je ista, sad je nemoj niposto presadjivati, jer ces je unistiti, pusti je da odboluje, kad se oporavi, javni pa cu ti objasniti kako da je presadis, a da je ne unistis, one su jako osetljive, ja vode sipam odokativno Sad je zima i njoj vode treba manje nego leti , 2dcl otprilike pa ces videti ako ti kroz cetiri dana bude suva zemlja, otprilike kao pesak,da moze prst da prodje zali je ponovo i obavezno odstajalom vodom, nikako direktno sa cesme jer je to sad sok za biljke, sa obzirom da mi je kuca puna cveca, bec sam se ispraksala, nekako mi i ide od ruke, ali kod mene ti je to sve odokativno, ajd pa javni za par dana kako napreduje, mada ce ona sad jedan period stagnirati.

  15. #75

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Dodaj joj zemlje jos malo i saljem ti na pp jednu tajnu u vezi cveca

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Samojed u stanu
    Autor xella u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.11.2011, 15:56
  2. Sobne biljke
    Autor swba u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.03.2011, 12:21
  3. Zavese u stanu
    Autor lado u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 03:05
  4. Godinu dana skrivala telo mrtvog muža u stanu
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 17:27
  5. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 06:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •