Zivot posle zivota..!? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    14 Odgovor: Zivot posle zivota..!?

    Nastavite sa temom


    Svaki sledeći post, koji nema veze sa uvodnim, biće izbrisan.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Zivot posle zivota..!?

    "Traži svoje srce samo na tri mjesta:

    Onda kada čitaš Božju Knjigu

    Onda kada se sjećaš Boga

    Onda kada si sam sa sobom

    Ako ne nađeš svoje srce na nekom od ovih jesta, onda moli Boga da ti podari srce, jer ti nemaš srce."

  3. #33

    Odgovor: Zivot posle zivota..!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    neki kazu kako je smrt bolan trenutak.. kako mozemo sa sigurnoscu znati da lie je bolan ili nije!? mislim da sam trenutak umiranja ne donosi nikakvu bol, vec samo olaksanje.. ali mi to ne mozemo znati sasvim provereno... mozemo samo da nagadjamo..
    Po meni smrt je olakšanje.. Život smatram kao san,a smrt kao buđenje iz sna.. Jer kao što čovek koji sanja veruje u stvarnost objekata,a po buđenju on zaboravlja na njih. Tako i život i smrt. Sve što se menja je prolazno i lažno,a stvarno stanje je ono koje je večno i ne menja se. Duša se ne menja-sve ostalo se menja..

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    koliko ste vi racionalni po pitanju ove teorije? da li se mi ipak samo teshimo da postoji nesto posle smrti.. ne bi lakse podnjeli nestanak sa zemlje..?? jer kako zapravo mozemo govoriti o necemu kad ni sami nismo sigurni da li to 'nesto' postoji!?
    verujete li zapravo u zivot posle zivota..!?
    Ne znam..ali mi je logično da ovo nije sve.. Ima jedna divna parabola na ovu temu,parafraziraću: Čovek kad se rodi on otvori vrata ovog života, zatim otvori vrata odrastanja,prvih koraka,prve ljubavi, itd.. Ceo život mi otvaramo vrata,i idemo iz avanture u avanturu.. čak i kada otvorimo poslednja vrata u ovom životu- to nije kraj,već početak jedne nove avanture..

    Zato se ne sekiraj.. Nikada nije postojalo vreme kada nije bilo tebe,kada nije bilo mene,i kada nije bilo svih ovih ljudi oko nas... Mi smo uvek zajedno i uvek se srećemo.. pa znaš ono : Upoznaš osobu i tako ti je poznata,a znaš da je nikada pre nisi videla ni srela.. tako ti odgovara njeno prisustvo i jednostavno kao da je uvek bila TU! Ja sam to doživela puno puta... To je dokaz da ste imali nešto ranije- pre.. pre ovog života..

  4. #34

    Odgovor: Zivot posle zivota..!?

    Ako zivot ne postoji nakon smrti, onda je zivot besmislen.
    Pardoxalno je kako se ljudi svom silom bore za opstanak, a da im je samo jedo sigurno - smrt.

    Tu nesto ne valja.

    yige_gui:
    ako teorija zivot~smrt~zivot nije tu da bi olaksala shvatanje smrti.. zasto je onda nastala!? da li se ponovnim radjanjem mozda dobiva sansa da se isprave greske u proslom zivotu!?
    Ja mislim da ta teorija nije nastala, nego je prvo (davno) bila normalno znanje,
    pa je neko kasnije doneo teorije o raju i paklu, i druge kao "nema zivota posle smrti".

    Ponovnim radjanjem se dobiva sansa da se iskusi nova iskustva, zivi novi zivot,
    da stvara nesto novo, ili i staro.

    Zasto mislim da reinkarnacija (ponovno radjanje) postoji?

    U fizici se uci da materija i energija ne mogu biti unistena nego samo prelaze iz
    jenog oblika u drugi. Zasto ne bi isti slucaj bio i sa Dusom?
    Dusa je superiornija u odnosu na materiju, posto Dusa upravlja materijom - covek (JA)
    upravlja telom i materijom.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 11:36
  2. Kada bi postojao SOUNDTRACK vaseg zivota ...
    Autor Sonja u forumu Muzika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.07.2013, 11:07
  3. Smisao zivota
    Autor Mrak u forumu Filozofija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 11.02.2013, 23:00
  4. Savetnik za prodaju osiguranja zivota
    Autor stolar u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2010, 19:03
  5. Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 23.04.2009, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •