Nevreme u Novom Sadu
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Nevreme u Novom Sadu



    Subotnje nevreme koje je protutnjalo Vojvodinom najjače je pogodilo Novi Sad, a posledice orkanskog vetra koji je ne nekoliko minuta zahvatio grad otklanjaće se još nekoliko dana. U ''Elektrovojvodini'' su nam potvrdili da još nisu uspostavili normalno snabdevanje električnom energijom za sve potrošače, a u naselju Telep posla je bilo i za vatrogasce.


    Sa više od stotinu kuća u ovom naselju vetar je kidao crep, srušeno je nekoliko stabala, a u kvartu iza ''Minakve'' je došlo do višečasovnog prekida struje, izazvanog rušenjem jednog metalnog i jednog betonskog električnog stuba.

    Novi Sad nije pretrpeo veću materijalnu štetu u jučerašnjem olujnom nevremenu, praćenom uraganskim vetrom koji je dostizao brzinu do 110 kilometara na čas.


    Najveća oštećenja pretrpela je novosadska Fabrika obuće "Gepard" na Novom naselju, kojoj je vetar odneo krov, dok je u ulici Antuna Urbana 11 vetar oborio stablo visine 15 metara na zgradu, zbog čega su intervenisati vatrogasci.

    U ulici Veterničke rampe na Veterniku olujni vetar je skidao crepove sa kuća, televizijske i internet antene i gotovo da nema krova, koji nije pretrpeo manja ili veća oštećenja.

    Vlasnici kuća u ovom delu Veternika od ranog jutra rade na opravkama oštećenih krovova.

    Novosadska saobraćajna policija, koja je sinoć radila u pojačanom sastavu, saopštila je da jak vetar nije uzrokovao nezgode na gradskim ulicama.


    Kod mene je samo poletelo par crepova, popadalo par ploča (dobro mi psi nisu izginuli) napravio se žešći haos u dvorištu, na ćošku pala bandera i tako , kako ste vi prošli?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Nevreme, dan posle

    Kuku, pa ja sad ovo kad citam, shvatam da sam imala srece... Mene je zadesilo napolju, bila sam kod zeleznicke stanice, gost taman stigao i cekali autobus, i tako su nam lepo cele farmerice bile mokre, a onaj vetar duva li duva... mnogo me je citava situacija podsetila na koncert Peppersa...

    Kod mene u ulici nisam primetila neka ostecenja osim polomljenih grana. Iskreno se nadam da niko nigde nije stradao, bar ja nisam cula.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Nevreme, dan posle

    значи, било је- лудо буразеру, лудо. што би реко душко дугоушко. некако хватам себе да ми таква невремена понекад пријају
    валда ми разбијају монотонију само да смо сви ми живи и здрави.
    и дебели, нарафски.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Nevreme, dan posle

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno se nadam da niko nigde nije stradao, bar ja nisam cula.
    Nije niko stradao, sva sreća.




    Bandera pala na porodičnu kuću



    Na Satelitu u ulici Antona Urbana ogromno drvo staro pedesetak godina skoro iščupao iz korena.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Nevreme, dan posle

    Kad ulice postanu reke



    Juče oko 18 sati u Novom Sadu počelo je nevreme praćeno jakim pljuskom i grmljavinom, a nevreme je trajalo gotovo ceo sat. Posledice nevremena videle su se u gotovo svakom delu grada. Ulice Novosadskog sajma, Hajduk Veljkova, Filipa Višnjića, Futoški put, Cara Dušana, Radnička, Vojvođanskih brigada, Kisačka, Stražilovska - samo su neke od ulica u kojima je umesto automobila sinoć bilo zgodnije krstariti čamcima. U više delova grada kanalizacija nije mogla da primi veliku količinu vode, pa su radnici JKP Vodovod i kanalizcija" imali pune ruke posla, pokušavajući da pumpama prebace vodu sa puteva i ulica.

    - Nevreme koje je pogodilo naš grad, izazvalo je niz problema, gotovo u celom gradu. Crpne stanice su projektovane za kišu koja donosi količinu vode na nivou trogodišnjeg proseka, a sad je to uveliko bilo premašeno. Naše ekipe su sve na terenu, a najpre radimo tamo gde je najkritičnije. Najgore je bilo u ulicama Kornelija Stankovića, Kisačkoj ispod podvožnjaka, te Cara Dušana, ali i u novim ulicama koje nisu asfaltirene. Ma bukvalno - plivao je čitav kolovoz u Novom Sadu. Stalno imamo pozive građana i naše ekipe će biti na terenu dok se situacija ne sanira - rekao je za GL rukovodilac održavanja kanalizacione mreže "Vodovoda i kanalizacije" Petar Petković.


    Kritično je bilo i na uglu Cara Dušana i Aranj Janoša broj 2, gde je voda bukvalno napunila ulaz, pa je čak i lift bio pun vode, a treba napomenuti da je trafo stanica uz samu zgradu. Zahvaljujući prisebnosti samih stanara, spašeno je koliko se moglo. Mnogi građani su ostali i bez telefonskih veza, a i po gradu su i semafori stali.

    Prema rečima vatrogasca Igora Adama, šest vatrogasnih ekipa su na terenu od kada je počelo ne vreme i rade na ispumpavanju vode po celom gradu, jer kako nam je rekao Adami, haos je u celom gradu, tako da oni intervenišu i u vrtićim, prizemnim stanovima... Prema rečima direktora Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć dr Siniše Saravolca, medicinari nisu imali povećan broj intervencija, jer povređenih u nevremenu nije bilo. Jedino im je problem bio to što su se i bolnička kola otežano kretala.




    GL


    Bogami je bilo svugde vode
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Nevreme, dan posle

    Nevreme koje je pogodilo naš grad, izazvalo je niz problema, gotovo u celom gradu. Crpne stanice su projektovane za kišu koja donosi količinu vode na nivou trogodišnjeg proseka, a sad je to uveliko bilo premašeno.
    Kao da kiša pada samo poslednje 3 godine i kao da se ovakve stvari dešavaju prvi put. Rimljani su ovo još pre 2000 godina mogli da srede, samo u zemlji Srbiji ništa ne može!


      Vrh

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Nevreme i rachunari :)
    Autor Galahad u forumu Hardver
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 24.10.2010, 22:12
  4. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •