Inđija
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 50

Tema: Inđija

  1. #1

    Inđija

    Turisticka karta Inđije


    Mozete pretraziviti adrese , objekte i sl. u celoj opstini indjija !!!

    Da bi videli kartu kliknite na sledeci link Indjija turist
    Poruku je izmenio zmax, 04.03.2008 u 22:23

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Inđija

    Citat kinezi kaže: Pogledaj poruku
    прошле зиме смо били у овом тржном центру, на спрату постоји неки кафић, клуб... напољу је дувао ветар отприлике мноооого километара на час, и било је хладно, страшно. у сваком случају, једва смо дочекали да уђемо у нешто затворено, топло.
    елем, нисам могао да верујем како су напољу девојчице опуштено шетале у минићима, буквално голе, да не кажем и босе. оскудно одевене, рецимо. за њима су, наравно, после једно двадесетак секунди балавили "момци"... ваљда су сви ишли у неку дискотеку, фолкотеку...

    хоћу рећи, поента је, како јбт тим девојчурцима није било хладно те вечери у инђији??? мислим...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Inđija

    Pa, verovatno su to devojčice koje su od tebe mlađe recimo od 15 do 20 godina i biće da im iz ''nepoznatih'' razloga nije hladno

  5. #5

    Odgovor: Inđija

    Da ,ja sam se isto pitao,kako mogu da izdrze tako obucene,ma svaka im cast,to je izgleda ljubav prema modi,ma ni -30 ih nemoze spreciti da se oblace tako.

  6. #6

  7. #7

    Odgovor: Inđija

    Inđija
    From Wikipedia


    Inđija (Инђија) je grad koji se nalazi u Srbiji na 45.05 North, 20.09East. Godine 2002. grad je imao 26.244 stanovnika i površinu od 384 kmOpština Inđija je imala 49,510 stanovnika. Grad Inđija administrativno pripada Sremskom okrugu u Vojvodini.

    Istorija

    Inđiju prvi put pominje despot Jovan Branković 1496. godine, ali moguće je da su ljudi ovde živeli još 1455. Dok je bila pod vlašću Osmanskog carstva, u Inćiji su živeli pretežno Srbi. 1717. Inđijom je zavladala Habsburška dinastija pa je grad postao feudalna oblast pod Markom Pejačevićem. Srednjovekovna Inđija bila je locirana nešto severnije od današnje. Današnju Inđiju osnovali su Srbi 1746, kada je grad brojao 60 kuća. 1791. godine grad već broji 122 kuće i 1.054 stanovnika. Početkom XIX veka Nemci i Česi naseljavaju Inđiju, a krajem istog veka dolaze i Mađari.

    Privreda

    Razvijena je poljoprivreda, zatim prerada pšenice, voća i povrća. Značajno učešće ima gumarska, a nešto manje metalska industrija. Više srednjih škola, biblioteka. Postoje bogata nalazišta podzemnih termalnih i lekovitih voda. Poznata banja u Starom Slankamenu. Lovni i ribolovni turizam.

    Turizam

    Turistička ponuda opštine Inđija je veoma raznovrsna. Na teritoriji Indjije postoje dobri uslovi za lov na sitnu divljač. Priobalje Dunava i okolne šume su pogodne za lov na divlje patke, divlje guske, divlje svinje i srneću divljač, a brežuljkasti i ravničarski tereni su dobri za lov na fazane divljači i zeca. Dunav (Beška, Krčedin, Stari Slankamen) i jezera kod Maradika i Jarkovaca pružaju uslove za ribolov.

    Ovo je sa Wikipedie na srpskom jeziku, a na engleskom ima mnogo više (!?!).





    A valjda ću i ja naći vremena da dodam nešto pametno.

  8. #8

    Odgovor: Inđija

    Indjija se prvi put pominje u popisu sela porodice Sulyok de Lekche 1455.godine,kao deo imanja porodice Morhay....povelja despota Jovana Brankovica je pisana u XVII veku i dokazano je da je lazna (Ilarion Ruvarac)...
    stara Indjija se nalazila u danasnjem potesu "Krcevine" gde su krajem XIX veka pronadjeni ostaci vlastelinskog dvorca,groblja i temelji stare crkve...

  9. #9

    Odgovor: Inđija

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Indjija se prvi put pominje u popisu sela porodice Sulyok de Lekche 1455.godine,kao deo imanja porodice Morhay....povelja despota Jovana Brankovica je pisana u XVII veku i dokazano je da je lazna (Ilarion Ruvarac)...
    stara Indjija se nalazila u danasnjem potesu "Krcevine" gde su krajem XIX veka pronadjeni ostaci vlastelinskog dvorca,groblja i temelji stare crkve...
    Vielen Dank Felix!

    Istorija Inđije

    Preuzeto sa sajta Turist. organiz. Opšt. Indjija

    Inđija se prvi put pominje kao feudalno dobro porodice Šuljok de Lekče 1455. godine. Prema pisanim izvorima, kao naseljeno mesto Inđija se pominje 1746. godine, kada je na poziv spahije Marka Pejačevića počelo naseljavanje Srba. Početkom XIX veka počinju se doseljavati Česi i Nemci, a krajem veka i Mađari.

    Pred Drugi svetski rat većinu stanovnika činili su Nemci. U to vreme Inđija je predstavljala duhovni centar Nemaca u Sremu i jedno od najrazvijenijih naselja u Vojvodini. Od velike migracije 1948. godine većinski deo stanovništva čine Srbi. Nakon toga Inđija se razvila u snažan privredni centar ovog dela Srema.



    Redosled istorijskih događaja

    Ime Inđija se prvi put pominje 1455. godine
    Poštanska služba osniva se rane 1800. godine
    Železnica dolazi u Inđiju 1883. godine
    Telegraf postaje operativan 1850. godine
    Poštanski transfer novca započinje 1886. godine
    Prvi veći mlin na paru otvara se 1890. godine
    Inđija dobija svoju prvu banku 1897. godine
    Prva elektrana otvara se 1911. godine
    Prvi moderan put u Srbiji (Novi Sad-Beograd) prolazi kroz Inđiju 1939. godine
    Brz razvoj malih i srednjih preduzeća 1960-tih

  10. #10

    Odgovor: Inđija

    Uredjivao to...jedno vreme...

  11. #11

    Odgovor: Inđija

    Eh,da....treba dodati....prestonica keltskog (vrhovne kaste) plemena Skordiska bila je na lokalitetu Več kod Krčedina...utvrdili Fransoa Baro,akademik Nikola Tasic,Noel Dival,dr Petar Milosevic...i jos "neki"....turisticki potencijal bez premca...ali eto,neko vise voli u Srbiji prejedanje,opijanje i zgodne cice sa splavova...

  12. #12

    Odgovor: Inđija

    predivan grad. ja prvi put gledam slike i video reportazu iz Indjije, i mogu da kazem da sam stvarno odusevljena.
    moracu sto pre da posetim neke drage ljude koji zive ovde


  13. #13

    Odgovor: Inđija

    ja bio za Boziç u indjiji napravili su i jednu zgradu pored poşte koja çe nadmaşiti mnoge i u veçim gradovima ...
    mada je ipak to mesto sa 37.000 stanovnika kojima treba reşiti mnogo şto şta u selu ...
    draga mi je ...
    Poruku je izmenio Kal_el, 10.01.2009 u 00:11
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #14

    Odgovor: Inđija

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    ja bio za Bozi u indjiji napravili su i jednu zgradu pored poşte koja e nadmaşiti mnoge i veim gradovima ...
    mada je ipak to mesto sa 37.000 stanovnika kojima treba reşiti mnogo şto şta u selu ...
    draga mi je ...
    U kom bre selu?

  15. #15

    Odgovor: Inđija

    Citat sex i grad kaže: Pogledaj poruku
    U kom bre selu?
    İndjiji ... ne moze se naselje te veliine zvati druije
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •