Ako ste žena, čeka vas težak uspon do vrha - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Ako ste žena, čeka vas težak uspon do vrha

    Citat game_enginer kaže:
    Goldie... procitaj sta kaze tech support coveku za sekretaricu.
    U pitanju je neki mail koji sam primio vec 5 puta (spam od prijatelja), ali mi se svideo.... pa iako nije bas za ovu temu, treba ga procitati.
    ------------------------------

    Girlfriend 5.0 to Wife 1.0 : )

    It is also impossible to delete Wife 1.0 and to return to Girlfriend 5.0.
    Moguce je. Razvod.

    Citat game_enginer kaže:
    I recommend that you keep Wife1.0 and work on improving the environment.

    I suggest installing the background application "Yes Dear" to alleviate software augmentation.
    Moj teca ima ovo instalirano odavno.



    Evo moj brat je pre 5 dana instalirao ovaj software Wife. Ali on je instalirao ovu noviju verziju Wife 2.0 Ova nova verzija ima plugin Pregnancy1.0 for making project Baby1.0 Uz ovu novu verziju se dobija u paketu softver HoneyMoon1.0 koji je trial verzija i traje svega mesec dana. Nema kreka, trazila sam po netu. Tako da se zasad ne buni i svidjaju mu se ovi novi softveri i uziva da ih koristi. Kaze ima puno costumize opcija.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Ako ste žena, čeka vas težak uspon do vrha

    Citat game_enginer kaže:
    eh... pa sad...

    Ja mislim da je nezainteresovanost veci problem... diskriminisati vas zene, moze neko ko trazi radnika da pomera ormare a pri tome i radi na racunaru... ali... prvo sam isao u elektrotehnicku skolu a zatim na fakultet tehnickih nauka, i... zenske osobe cine manje od 10% djaka/studenata.
    Slazem se u potpunosti da postoji nezainteresovanost sa zenske strane za tehnicke nauke. Imala sam prilike da se u to uvjerim i u USA. Na jednoj velikoj konferenciji bilo je svega 5% zenske populacije. Ali to ne znaci da su one zenske osobe koje su odlucile da se bave tim zanimanjem manje strucne ili da se ne razumiju u problematiku... Ovamo na zapadu bar pokusavaju da "ohrabre" (daju im prednost pri zaposljavanju) zene koje se bave inzinjeringom, da bi razbili takve predrasude.

    Citat game_enginer kaže:
    Ja mislim da retko koja zenska osoba moze da zivi "lone wolf" zivot, dok uci, istrazuje i savladava informacione tehnologije za koje je potrebno vremena... pri tome ne pricam o osnovnom koriscenju racunara koje moze savladati "svako".
    Ne bih se bas slozila. Znam mnooogo takvih primjera. Samo sto kod nas zena mora (da bi se smatrala uspjesna) da bude i majka i zena, pa tek onda da se procjenjuje kako radi svoj posao. Zato zene koje kod nas zive "lone wolf" zivot i ne pomisljaju da se (javno) isticu, jer ce ih drustvo automatski smatrati neuspjesnim.

    Citat game_enginer kaže:
    e da.... sto se tice poslova, nisam siguran, ali je moguce da razmisljaju i o trudnickom, i nedostatku radnika u tom periodu
    Slazem se da zene razmisljaju i o trudnickom bolovanju itd., ali zar to nije njihovo pravo regulisano zakonom? U nasoj zemlji, trudnicko bolovanje uzima iskljucivo samo zena. U drugim drzavama, isto mogu da uzmu i muskarci (sjetimo se Britanskog premijera Tonija Blera). Po po mom misljenju, to nije razlog zbog kojeg bi trebalo preskociti zensku osobu prilikom zaposljavanja. Ali, na zalost, to se desava...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Ako ste žena, čeka vas težak uspon do vrha

    Evo ovde su izneti neki svezi primeri iz realnog zivota i sad ce nas neko da naziva feministkinjama. A nisam se izjasnila kao feministkinja jer ne globalizujem stvari nego samo kazem da ima neravnopravnosti.
      Vrh

  4. #19

    11 Odgovor: Ako ste žena, čeka vas težak uspon do vrha

    ja mislim da bi za pocetak, jednoj obicnoj smrtnici u srbiji, koja se rastrza od posla, djece i kuce, za pocetak bio dovoljan i jedan obican, dobar vrtic u blizini kuce. a sto se poslodavaca tice, stvarno su bezobrazni (pa znate, ja mislim da zeni nije mjesto na gradilistu, pa radi se 12 sati, a planirate li djecu, vi to ne bi izdrzali; ove litanije vec znam napamet - to sto sam faks zavrsila, kao i da nisam, znanje na racunaru mi se ne racuna, strani jezici takodjer, a to sto sam vec tabanala po gradilistu i vise od 12 sati za stranu firmu mogu isto tako macku objesiti o rep)...i onda ja ispadoh brkata, nedepilirana i jezicava feministkinja...ne razumijem...ali mozda je i poslodavac u pravu, jer eto, postoji vjerovatnoca da stiklama upadnem u svjez beton
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •