Окаснели повратак у школу...
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Окаснели повратак у школу...

    Каква су ваша искства са школовањем у годинама које се не сматрају баш пригодним за образовање, рецимо тамо негде после 30.
    Курсеви, обуке на послу, преквалификација...
    Факултет и студирање?
    Каква су мишљења уопште?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Bojim se da su prošla vremena kada je školovanje rezervisano za neko doba.
    Pripadamo onoj generaciji koja će učiti dok je živa.
    Elem, nisu bitne godine već rešenost da se nešto učini.
    I moguće je i pored obaveza koje nose neke zrele ili zrelije godine vratiti se ponovo u školsku klupu.
    Ja uspela. Ključ je samo u dobroj organizaciji vremena. I najbitnije od svega, uvek u tome naći dovoljno vremena za "punjenje baterija".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  3. #3

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    ......
    ...odmah da se ogradim...pisem ovo ozbiljno,zato mojne neko da se smeje...
    ...pitam burazera kako je na faxu...on prica...do jaja...krenuli ga ispiti...laganica...nista strasno...puno lepih koleginica...
    ...pade mi na pamet...mogao bih i ja da upisem...razmisljam...da nisam malo mator?...ma jok bre...ima starijih od tebe i po 10 godina...
    ...elem...cvrsto sam resio da se upisem od jeseni...i da zavrsim u roku...poenta price je sto ne mogu vise da trpim da me jebu polupismene budale,gluplji od mene,losiji kao ljudi...
    ...a i te mlade koleginice......
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Za obrazovanje nikada nije kasno. Da je lakše "kada je vreme" jeste, iz prostog razloga što su tada obaveze svedene na minimum, što su moji govorili "sve što trebaš da radiš jeste da učiš i završiš fakultet". Ali s' druge strane, sa godinama se stiče iskustvo tako da se onda ni tom studiranju ne prilazi na isti način. Što ste stariji - ozbiljniji ste i pogled na svet vam se menja. Samim tim imate i jasniji stav o tome šta je to što želite u životu, i idete ka tom cilju.

    Stoji to da studirati u tridesetim zahteva mnoga odricanja, ali to je žrtva na koju se pripremite kada se odlučite na taj korak, tako da vam onda i ne padne toliko teško. Imate cilj kome stremite i znate da će ta žrtva koju tada podnosite biti nagrađena. Jeste teško balansirati između posla i fakulteta, pogotovo je teško ukoliko imate porodicu i odlučite se na taj korak, ali ukoliko je to ono što zaista želite ... samo napred! Porodica bi u tom slučaju trebala da bude samo podrška da ustrajete i da fakultet što pre privedete kraju.

    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  5. #5

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    MIshica je sve odlicno sumirala, pripadamo generaciji koja se vjecito doskoluje i to je sasvim ok. Danas ako hoces biti iole uspjesan poslovan covjek moras da drzis korak sa raznoraznim novotarijama. Ponajvise na polju tehnike ali i u drugim sferama rada kada je u pitanju sam pristup poslovnim nacelima.

    Dok sam studirao kod nas nisam se sretao sa ljudima koju su nesto puno odstupali godinama. Znaci generacijski smo svi bili tu negde +-2 godine. E onda dodjoh u Ameriku. Em sam izgubio neko vreme ganjajuci papire da dodjem ovamo, em sam proveo jos neko dodatno vreme na usavrsavanju jezika i kad sam konacno odlucio da se vratim na fax bas me bilo frka. Mislio sam da sam ispao iz takta, sa 25 brucos , a jos pride tome bio sam ubjedjen da sam vec upao u veterane studiranja. No, daleko od toga da sam medju veteranima, jos uvjek izvlacim prosjek godina dobrano Danas mi nije nimalo cudno da skolsku klupu djelim sa ljudima od 40-50 pa i vise godina. I nekako mi se cini da su spremniji dosli na fax od nas balavaca
    Uglavnom sve zadatke zavrasavaju na vreme. cak i pre roka, dok mi krkljamo sa terminima i uvjek se izvlacimo u zadnjem vozu.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Nikad nije kasno uciti. U stvari danas je stalno usavrsavanje potreba. I jesu potrebna odricanja, ali mislim da je ipak cena skolarine najveci problem.

  7. #7

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    ...ne može nikada biti kasno za školu, kao što reče Mishica stvar je u organizaciji vremena...
    ...elem, ja sam odlučila da na jesen zamenim svoju diplomu ovom novom, po Bolonji, koštaće me nešto novaca, par ispita i desetak dopuna ispita...
    ...zvanje ostaje isto ali su mogućnosti za dalje usavršavanje veće i to mi je bila dovoljno jaka motivacija...
    ...iskreno rečeno ne mogu da dočekam oktobar...a do tada ću već napuniti 29...
    ...imam podršku okoline, višak slobodnog vremena i želju da učim...mislim da je to sve što je potrebno...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    ...za napredovanje i usavršavanje nikada nije kasno.Treba imati volje i želje za to,da se rukovodite nekim motivom i naravno organizacija vremena.Ovo poslednje je posebno bitno za one koji su zasnovali porodicu i imaju posao koji ne mogu da ostave u ''zamrznutom'' stanju dok se usavršavaju.
    Bitna stvar koja je presudila prošle jeseni u mojoj odluci o doškolavanju jeste samo vreme i organizacija oko čuvanja dece i kućnih poslova.Naravno,kada se u tome ima podrška najbližih i porodice onda samo treba volje i nije teško...

  9. #9

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    ...Na fakultetu imam kolega i koleginica koji su stariji od mene 10,20 godina i imali su i imaju jos uvek vrlo pozitivan uticaj na mene jer obaveze oko fakulteta shvataju vrlo ozbiljno, mnogo ozbiljnije nego mi ''mladji'', sto dovodi to toga da se i ja trudim da sto bolje ispunim svoje obaveze. Druzimo se i van fakulteta, kada cesto ''pokupim'' neki dobar savet potkrepljen zivotnim iskustvom.
    Omnia vincit Amor

  10. #10

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Evo ovako,diplomirala sam na višoj školi i počela da tražim posao i našla ga na određeno.Posle nekog vremena rešim da položim razliku predmeta i da se doškolujem na srodnom fakultetu kako bi lakše došla do posla na neodređeno. U međuvremenu moja viša postane visoka i sad trenutno završavam i to doškolovavanje.Naravno sve vreme kukam kako mi je dosta svega,a u stvari mi je bilo super i upoznala sam divne ljude.
    Ne bi me čudilo da se na jesen opet upišem u neku školu,neki master ili tako nešto.

  11. #11

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Citat Kitty kaže: Pogledaj poruku
    Za obrazovanje nikada nije kasno. Da je lakše "kada je vreme" jeste, iz prostog razloga što su tada obaveze svedene na minimum, što su moji govorili "sve što trebaš da radiš jeste da učiš i završiš fakultet". Ali s' druge strane, sa godinama se stiče iskustvo tako da se onda ni tom studiranju ne prilazi na isti način. Što ste stariji - ozbiljniji ste i pogled na svet vam se menja. Samim tim imate i jasniji stav o tome šta je to što želite u životu, i idete ka tom cilju.


    Istina! Nakon završene više škole, zaposlenja, udaje i rađanja dece, rešim ja da završim i fakultet (doduše skraćenu verziju, da se doškolujem). Sačekala sam, doduše, da deca poodrastu dovoljno da mogu da razumeju upozorenje "Nemojte da smetate, mama mora da uči".

    Mislim da mi je, suprotno očekivanju, bilo lakše da učim i pamtim neke stvari baš zahvaljujući iskustvu stečenom radom u struci godinama. Obično ljudi misle da se sa godinama smanjuje sposobnost učenja, ali ako je to nešto blisko, "već viđeno" nije teško.

    Tačno je i da sam ovom studiranju prišla sa malo više ozbiljnosti, samim tim što me je svaki mogući neuspeh udarao po džepu (samofinansirajući).

  12. #12

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    nema okasnelog povratka,na mom faksu je Nina Kirsanova,cuvena balerina,upisala arheologiju,u 60-oj godini,zavrsila je i bila cenjeni strucnjak...prosle godine je arheologiju upisala glumica Tanja Boskovic,bas sam asistirao mom prijatelju koji joj predaje klasicnu arheologiju...posvecenija je nauci ,nego bilo koji student mladje generacije...nema okasnelosti...sve je na vreme

  13. #13

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    ako se misli na ovako nesto ,ja sam zavrsio zanat 1970,a visu skolu sam vanredno upisao 1982 nista strasno samo dobra volja a godine nisu problem.pre bilo kakvog upisivanja u skolu dobro razmisliti dali bas to hocu i kad si siguran sta hoces to se i zavrsava

  14. #14

    Odgovor: Окаснели повратак у школу...

    Ako postoji volja za ucenjem i dodatnim edukacijama, godine starosti ne igraju nikakvu ulogu. Neko je gore napisao da cemo u
    narednom periodu uciti dok disemo. Dopao nam je zivot u "drustvu znanja i soficistiranih tehnologija".
    I kada te osobe zavrse skolovanje..bilo fakultet/prekvalifikaciju/dokvalifikaciju, onda se postavlja novo pitanje, kako do posla?

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 25.06.2013, 00:01
  3. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  4. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19
  5. приватне поруке - проблеми
    Autor StOlA u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.05.2007, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •