Медији - Strana 10
Strana 10 od 16 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 228

Tema: Медији

  1. #136

    Odgovor: Медији

    Direktor potvrdio da se VAC povlači sa srpskog tržišta
    Hombah: Ispunićemo Dinkićevu želju
    FoNet, Tanjug | 23. 06. 2010. - 10:24h 18:32h

    Direktor VAC-a Bodo Hombah saopštio je danas da će ta grupa "sa zadovoljstvom ispuniti želju gospodina (ministra ekonomije Mlađana) Dinkića" da, kao investitor, napusti Srbiju.

    "To bi išlo mnogo brže, ukoliko bi srpskom tajkunu, čije ime, u skladu sa ugovorom, ne smem da navedem, naložio da nam vrati naš novac za kupovinu akcija Novosti. Tada ne bismo morali da firme, kod kojih se akcije nalaze u skladu sa zakonima i potpisanim ugovorima, registrujemo na nas", objasnio je Hombah u saopštenju medijske grupe VAC.

    U ovoj situaciji to ipak moramo da uradimo, dodao je Hombah, ako želimo da zaštitimo našu imovinu.

    "To ipak ništa ne menja u našoj nameri za povlačenjem. Prilikom povlačenja naravno da želimo da prodamo imovinu", rekao je Hombah.

    "U sigurnost investitora ubraja se i njegova mogućnost da to uradi. Odlučili smo da odemo, ali nećemo dozvoliti da nas opljačkaju", zaključio je Hombah.

    Ministar ekonomije Mlađan Dinkić izjavio je da VAC-u, ako je tačno da pokušava zakulisno da preuzme Novosti, a i posle, kako se izrazio, ružnih reči koje su uputili na račun naše zemlje i poruke da se povlače iz Srbije, treba javno zabraniti da se vrati.
    Zasto imam osecaj da je proradi telefon izmedju Milana i Mladjana sa temom o potrebi za zastitom tajkunskih interesa...
    Back in red!

  2. #137

    Odgovor: Медији

    Novinar Teofil Pančić pretučen metalnom šipkom u autobusu
    Beta, Tanjug | 25. 07. 2010. - 12:37h 14:24h

    Teofil Pančić, kolumnista nedeljnika "Vreme", napadnut je i pretučen metalnom šipkom sinoć oko 23 časa u gradskom autobusu u Zemunu.

    Pančić je primljen u bolnicu gde mu je konstatovana kontuzija lobanje i povrede na desnoj ruci. Policija je obavila razgovor sa Pančić i izvršila uviđaj povodom ovog očigledno planiranog napada na novinara "Vremena".

    Ovo je još jedan u nizu napada na novinare "Vremena" - od otmice Dušana Reljića do podmetanja bombe u stan Dejana Anastasijevića - a dosadašnji počionici nikada nisu uhvaćeni i osuđeni.
    Napad su izvršila dva muškarca koja su Pančića izvesno vreme pratila i potom ušla za njim u autobus broj 83 na stanici na Trgu Branka Radičevića u Zemunu. Na očigled putnika napadači su izvadili metalnu šipku i njom udarali Pančića po glavi i telu.
    Nakon izvesnog vremena, napadači su pobegli iz autobusa koji je stajao na stanici. UNS je naveo da putnici u autobusu nisu pomogli Pančiću, već je sam
    pozvao policiju i hitnu pomoć koja mu je pomogla.
    Policija je izvršila uviđaj, a Pančić je prebačen u bolnicu gde su njegove povrede sanirane. Srećom, povrede nisu opasne po život.
    Redakcija "Vremena" zahteva od nadležnih organa, policije i tužilaštva, da napadače na novinara Teofila Pančića identifikuje, uhapsi i privede pravdi.
    Teofil Pančić je Tanjugu rekao kako očekuje da će policija obaviti svoj deo posla.
    Pančić je rekao da se oseća dobro u, kako je rekao, okolnostima u kojima se našao, ne želeći da iznosi više detalja o samom događaju jer ne želi da na taj način vrši pritisak na policiju.
    Policija u saradnji sa tužilaštvom intenzivno radi na identifikaciji dva, za sada, nepoznata lica koja su metalnim šipkama pretukla kolumnistu nedeljnika "Vreme" Teofila Pančića, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) u Srbije.
    Al' radi posao ova "nacionalno prosvecena" Srbija...pih...
    Back in red!

  3. #138

    Odgovor: Медији

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    al' radi posao ova "nacionalno prosvecena" srbija...pih...
    Е мој Теофиле, критиковао си муфтију Зукорлића... па није он Србин да трпи такве ствари...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #139

    Odgovor: Медији

    Jel ti znaš nešto što mi ne znamo o tom napadu?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #140

    Odgovor: Медији

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    jel ti znaš nešto što mi ne znamo o tom napadu?
    Не знам, а шта ви знате? Видим Малени износи неке своје претпоставке, па изнесох и ја неке своје...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #141

    Odgovor: Медији

    Baš me zanima kakvo će biti saopštenje policije, povodom ovog "junačkog" napada, posle "opsežne" istrage.
    Prvi utisak uvek vara

  7. #142

    Odgovor: Медији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Е мој Теофиле, критиковао си муфтију Зукорлића... па није он Србин да трпи такве ствари...
    Pa nema trenutno nikog drugog, a ti si genijalan,mediji su to,saznaće se tek sutra šta je bilo zaozbiljno,a šta nije.Stvarno nema smisla šta se to dešava,samo se tuku i ubijaju.Biće Teofil dobro.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  8. #143

    Odgovor: Медији

    U zemlji sa gomilom nacionalno- i transatlantsko- prosvećenih ništa drugo i nije za očekivati. Tamo gde svi razmišljaju tuđom glavom, nečije glave uvek padaju... nažalost.

  9. #144

    Odgovor: Медији

    Dejana Anastasijevića smo oterali, sad je i na Teofila došo red.
    Baš tužno, kako tonemo.
    Nadam se samo da će se Teofil brzo oporaviti i motivisati, da više piše.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #145

    Odgovor: Медији

    [quote]
    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    dejana anastasijevića smo oterali,
    Шта сте му радили?

    sad je i na teofila došo red.
    Baš tužno, kako tonemo.
    За мене је Теофил један од симбола тог потонућа, као Милијана Балетић ономад. То што је добио батине неће променити моје мишљење.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #146

    Odgovor: Медији

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Е мој Теофиле, критиковао си муфтију Зукорлића... па није он Србин да трпи такве ствари...
    Kakva jadna prica, klasicna udbaska...
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    За мене је Теофил један од симбола тог потонућа, као Милијана Балетић ономад.
    Kakvo poredjenje. Simbol cega?

    То што је добио батине неће променити моје мишљење.
    Ni tvoje ni misljenje kolege sektasa Vukadinovica...samo vi tucite glavom u zid...
    Back in red!

  12. #147

    Odgovor: Медији

    Očigledno su nam različiti pogledi u vezi i Teofila.
    Za mene je On jedan od retkih koji zna i ima muda da se suprotstavi primitivizmu i prostakluku, tako da sigurno neće ućutati i promeniti se pred kojekakvom bagrom. Drago mi je da postoje takvi hrabri ljudi koji nesebično dižu glas - posebno protiv fašista, homofoba i onih koji svoj „patriotizam“ debelo naplaćuju (čitaj političari).
    Naravno da mi se ne svidja svaki njegov tekst, al sigurno neću biti srećan i ciničan, što je neko dobio batine zbog svojih stavova, ma ko to bio.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  13. #148

    Odgovor: Медији

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    drago mi je da postoje takvi hrabri ljudi koji nesebično dižu glas - posebno protiv fašista, homofoba i onih koji svoj patriotizam debelo naplaćuju (čitaj političari).
    Фашисти... хомофоби... дизати глас против њих у Србији данас је чисти мејнстрим и удбашко новинарство.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #149

    Odgovor: Медији

    Dakle, dva kukavička dripca, po svemu sudeći, čekali su Teofila, ko normalan, inače, ulazi u autobus s metalnom štanglom, napali ga naočigled malog broja putnika i utekli su iz autobusa pre nego što je ovaj krenuo sa stanice. Ako te siledžije policija ne uhvati, koga će uhvatiti?

    Biće zanimljivo, kad ih uhvate, saznati iz kog su socijalnog miljea, šta čitaju, gledaju, koju muziku slušaju, za koga bi glasali ako znaju šta je to. A sve to ne zbog nečeg drugog nego radi opšteg dobra. Neko te razbijače regrutuje. Ne mislim da ih drži na telefonskoj vezi, ali im emituje signal da je dozvoljeno lemati novinare posebno one čije reči, misaone konstrukcije, ideje i vrednosti, slabo ili uopšte ne shvataju.

    Ti neshvaćeni i jesu najranjiviji. Oni, bre, stalno nešto cinculiraju i zakeraju, služe se i komplikovanim rečima i rečeničkim konstrukcijama, umesto prosto srpski da opsuju i prilagode se opštem neukusu. Udaranje po Teofilu Pančiću sindrom je jedne socijalne patologije. On je u suštini nezaštićeni junak ovog tranzicionog doba.

    Govori i piše o našim slabostima, manama, glupostima, primitivizmu, javašluku, podruguje se lošim navikama i ruga jednoj vrsti malograđanskog tradicionalizma, a s druge strane pažnji javnosti izmiče njegova požrtvovanost u promociji i onih malih tračaka kulturnih vrednosti u Srba.

    Jebeš kulturu, kad nam ode Kosovo. I koga to uopšte zanima. Tući Teofila to je kao udariti dete na ulici, mada je Teofil gabaritan čovek i lako prepoznatljiv svakoj fukari jer ne odbija da bude javna ličnost s javnim stavom o javnim stvarima.

    Rekao bih da policija nema preča posla nego da pronađe ove napadače. Iole priučeni profajler" izvući će zaključke za budućnost.

    IZVOR


    Malo na ulici, malo na netu: Ljubitelji štangle u akciji
    Poruku je izmenio Lilith_021, 26.07.2010 u 23:25
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #150

    Odgovor: Медији

    Mislim da nije matematicki praviti paralelu izmedju rahmetli Teofila i
    perjanice propagande propale politike poraza i potonuca.... Milijane. ( kada je se samo setim )

    Mogla bi se onda i Mila a Stula ( kada se setim tog milog lika ) uporediti sa npr. rahmetli Pecom Popovicem koji je isto
    objavio tekst u stampanim medijima a povodom prebijanja Teofila Pancica.



    Stidim se
    Petar Popović " Blic "

    Pretučenog ne poznajem, ali u sebi danima ne mogu da savladam osećaj stida. Predsednik države, šef pendreka i profi udruženja mogu da osuđuju batinanje i da se zgražavaju nad napadom na nedužnog putnika javnog prevoza, meni privatno jedino ostaje da se stidim.

    Stidim se jer sam rođen i ostario u gradu u kome polako ali sigurno postaje normalno da se policajac nemilosrdno tuče na stadionu, strani navijač ubija u srcu grada, jednoj hrabroj novinarki danima javno preti a da se kolumnista pretuče. Stidim se jer su svi ti zločini rađeni pred svedocima koji se nisu mešali da nasilje zaustave a potom izgubili pamćenje za sudske procese u reformisanom pravosuđu. Stidim se jer stari Zemun to nije zaslužio. Stidim se zbog grada u kojem je krajem osamnaestog veka postojala prva dečja bolnica u Monarhiji. Stidim se zbog Sinagoge u kojoj smo pre 40 godina krstili YU grupu. Stidim se jer smo iz glavne ulice Zemuna izveli tada najpoželjnijeg neženju Zorana Miščevića na svadbu. Stidim se jer je Zemun bio beogradski zapad.



    Odatle su u moj grad stigli Johan Štraus Mlađi, Branko Radičević, Nikola Tesla... Stidim se jer je ta beogradska opština tokom godina urušavanja postala nesankcionisani model bezvlašća, nasilja i brutalnosti pred kojim smo se predugo pravili blesavi.


    Stidim se kao član odbora koji kandiduje Beograd za kulturnu prestonicu Evrope 2020. Koje to vrednosti da ponudimo i garantujemo ako nismo u stanju da zaustavimo životinjsko ponašanje? Stidim se nasilja kao žalosne srpske svakodnevice. Živimo u zemlji koja obiluje gadostima svih prema svima u najsurovijim formama. Majka udara sina sekirom po glavi, otac zariva nož u srce četvorogodišnjoj devojčici koja gleda crtani film. Deda pedofil siluje unuku. Bahati vozač na zadnjem točku motocikla ubija dete na pešačkom prelazu. Onaj je pušten iz ludnice samo da na brzinu pobije sve po kući. Stidim se zbog nasilja prema drugačijem prezimenu, hendikepiranima, starima, deci, različitom sportskom dresu, političkim neistomišljenicima...


    Stidim se jer umesto obrazovnih televizijskih programa u Farmama, Velikoj braći i Trenucima istine promoviše se i slavi polusvet koji svojim ponašanjem legalizuje pravo na nasilje. Stidim se nacije koja umesto knjiga čita tabloide sa detaljnim informacijama kako robijaške dane provode okorele ubice ili kako letuju hermafroditi sa javne scene. Stidim se grada koji se pravi blesav pred istinom da je odbrana Kosova i nacionalnih interesa odavno alibi za razne bljutavosti.


    Stidim se jer sam glasao za mnoge koji nas brukaju i ponižavaju. Stidim se što 2010. godine živim u gradu sve većeg broja bezumnika. Stidim se jer je normalno, moralno i pošteno u Beogradu pobeđeno ili emigriralo. Stidim se u ime svih putnika i šofera sa autobuske linije 83 koji su morali da prisustvuju vandalizmu nad Pančićem. Stidim se znajući kako su onomad, sedamdeset i neke, goloruki građani Beograda ulicama i parkovima jurili i savladali naoružane atentatore na turskog ambasadora. Stidim se Beograda u kome šovinisti i dan-danas od aktera genocida prave nacionalne anđele. Stidim se grada u kome je veći podvig organizovati Paradu ponosa nego ronjenje ispod Atlantika.


    Umesto osude i zgražavanja nad batinanjem (još jednog) novinara, apelujem na predsednika, Skupštinu, SANU, SPC i gradonačelnika da angažuju mozak, snagu, silu ili tehnološku instituciju koja će resetovati Beograd kao centar Srbije. Kao bolesno društvo koje je stepenicama zla sišlo preduboko, mi smo debelo zabagovali.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 10 od 16 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •