NIS - politicka ili ekonomska odluka? - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 111
  1. #16

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    U sredu 24.12.08, se potpisuje finalni sporazum. Završi se i to, i gotovo! Šta će biti dalje, ako se neispuni ono što je obećano koliko i kome para, eto nove svađe, mislim na Vojvodinu, Bgd, centralnu Srbiju. I opet će biti svađa, malo je para za široku zadnjicu što je zinula za njima! Šta će biti sa monopolistima: država,nis? Odakle će se ubirati kajmak, kad mleko ode? Sve su to pitanja koja će pored ostalog imati velike zavrzlame u daljem toku ove zemlje, ostaje železnica i elektro-privreda i onda nema ništaaa!
    In vinas veritas

  2. #17

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Обзиром да ми је отац дочекао пензију у НИС-у и обзиром да ми је струка геологија, могу да изнесем неко мало компетентније виђење око ове ствари!

    Продаја НИС-а у економском погледу:
    Мислим да је цена и више него одлична, од малих ногу ме је отац водио у НИС и имао сам (не)срећу да касније и (не)сарађујем са "врстним" стручњацима који су тамо запослени искључиво по непотизму, наравно и мој отац се тамо запослио преко брата који је био директор али врло брзо је био гурнут под тепих и у страну јер је био компететнтан и стручан и хтео је нешто да уради, а када је хтео да оде није могао јер су наступиле несретне 90 те године ... не желим ни да причам колико се тамо не ради и који су људи на функцијама почев од оних најнижих па до највиших,не желим ни да причам колико се тамо краде и колико се до сада покрало, почев од цеви, шрафова преко столица и станова а пара - највише, наравно једни од највећих пљачкаша су били из редова тврде аутономашке лиге после 5 ог октобра, додуше не као социјалисти 90-тих али скоро ал пари, ови жути су само наставили традицију!Дакле, тамо би Руси требало прво да поотпуштају скоро 70% људи ако желе да стварно направе профитабилно предузеће, јер са овим паразитима нема хлеба ни за кога, они су годинама нама продавали нафту најскупљу региону иако су захваљујући Русији добијали најповољније! Дакле нису нама Руси криви, него наши политичари и руководиоци! Војводина нафте НЕМА (толико о Воши ултра богатој нафтом ), тј. има неке ту и тамо бушотине које личе на рени бунаре а не нафтне бушотине, ко је мало путовао по Свету и ко је из струке (геологија,рударство) врло добро зна на шта мислим!То мало јада и беде што се извади задовољава потребе Србије у проценту од око 5% а покрајине једва 10% на натезање! Дакле прича о некој исплативости и да ће Руси отплатити НИС након годину дана је чиста лаж јер та нафта мора да се рафинише тј. преради тј. доведе у стање за машинску употребу, а то све кошта, дакле највећу зараду НИС је годинама управо остваривао од ПРЕПРОДАЈЕ нафте коју су ултра повољно добијали од Русије, а нама је ПАПРЕНО наплаћивали скоро у односу 1:3 ... дакле још једна лаж је да би нафта била јефтинија или да би нешто било боље уколико би НИС био купљен од стране Шела, и то из једног простог разлога - Руси држе монопол на цену нафте а Србија је до сада преко Југоросгаса имала најповољнију цену (што није имало никаквог утицаја на грађане јер су нам наши политичари узимали папрену маржу), дакле Русија би, нормално,шелу наплаћивала по регуларним ценама а онда би они по узору на српске политичаре нама узимали исту маржу па би нафта била још скупља јер они свакако не би били задовољни неким смешним маржама!Једино што вреди у том НИС-у су ОБЈЕКТИ, цеви, зграде, пословни простор, чак и механизација није на завидном нивоу осим наравно директорског возног парка који парира директорима са Менхетна, а сцит ти објекти реално вреде и мање од 400 000 000Е!

    Продаја НИС-а у политичком погледу:
    Опет добра трговина јер смо паразитску фирму скинули са терета државе, они ће опет пунити буџет Србије а самим тим и покрајине! Наравно да је политика имала доста удела, рећи ћу само ово, негде сам читао да су Албанци за лобирање за независност Косова од 1970 до 2008 године уложили неколико стотина МИЛИЈАРДИ долара (наравно 70% је зарађено криминалним активностима) а ми се бунимо што ћемо за наше лобирање проћи са тричавих 400 милиона Еура + ћемо увалити НИС Русима! Банатски Двор је требао да буде изграђен још пре 30 година, паре су биле обезбеђене, а то што су наши политичари то подрпали је наш проблем, а не Руски!Још трагичније што су највеће бунаџије против продаје НИС-а управо људи који имају најмање права да се буне или људи који су највише дрпали из НИС-а а то су ге седамнаестовци и лигаши, а питајте било кога ко је радио у НИС-у шта мисли о њиховим кадровима који су шеиковали по НИС-у ... све ће вам бити јасно!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  3. #18

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    пишући о теми продаје НИС-а више сам се осврнуо на последице те продаје и њихов одраз на оне у овој земљи који су живели на леђима те исте фирме, а при том најманње сам мислио на раднике! Држава ако постави посредника за продају нафте и гаса, убираће и даље оно што јој неприпада, разлику у цени, а по леђима потрошача-грађана. Ако се пак присили да се одрекне тога, онда ће руководеће структуре знатно ослабити, кад нема пара нема ни моћи! Флекица је на један реално-једноставан начин разбио илузију приче о џабе датој фирми Русима, и о такође, причама о нашем нафтном богатству у Војводини.
    In vinas veritas

  4. #19

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Poštovani geolozi, da li je ovo istina?

    "Prema ugovoru o prodaji NIS, Gaspromnjeft će kupiti 51 odsto akcija NIS-a i će se imovinom NIS-a smatrati ona koju je kompanija imala na dan 31. 12. 2007. godine.

    Stručnjaci koji se bave energetikom kažu da je evidentno da će Rusi zajedno sa preuzimanjem paketa akcija NIS-a preuzeti i sve njegove tekuće poslove, tako da će imati i pravo korišćenja domaće nafte.

    Rusi će imati trajno pravo na istraživanje i korišćenje naftnih i gasnih izvora u Srbiji koje NIS ima. Procenjuje se da Srbija iz domaćih izvora nafte može da proizvede 600.000 do 700.000 tona godišnje, što bi značilo da to po sadašnjoj ceni nafte vredi oko 400 miliona dolara godišnje, a dodatni izvor prihoda je i nalazište u Angoli iz koga može da se dobije oko 100.000 tona nafte za godinu dana, što bi bilo više od 60 miliona dolara.
    Inače, u glavnu imovinu NIS-a spada i NIS Naftagas, zatim NIS Petrol i NIS TNG, u čijem sastavu su organizacioni delovi NIS Gasa, NIS Energogasa i NIS Jugopetrola koji se bave prometom tečnog naftnog gasa. Imovinu Naftne industrije čine i ugostiteljski objekti, restorani i hoteli iz svih dosadašnjih delova kompanije. Vozni park NIS-a čini oko 900 cisterni za prevoz tečnih goriva na Balkanu, ukupnog kapaciteta 18.250 tona. Nije poznato u kom su stanju ova vozila, ni kolika im je starost ali, ukoliko se zna da jedna cisterna sa poluprikolicom može da košta i više od 200.000 evra, jasno je da vozni park ovog preduzeća vredi više desetina miliona evra."


    Ako je i pola ovog istina, onda je NIS prodat za džabe.

    Ako nije istina, onda su nam isti oni koje štitite jer su prodali NIS Gaspromnjeftu dosad izlagali laži o uspešnosti NIS-a. Dakle odmah da se smene i da se pokrenu istrage o lažnim podacima poslovanja kompanije NIS.

    Sve u svemu, i ako je informacija sa Blic-sajta istina i ako nije, funkcioneri iz DSS-a, NS-a, SPS-a, DS-a, G17+-a i ostalih funkcionera i preletača iz partija koji su raspoređivali te funkcionere ima da odgovaraju...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #20

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Rusi će imati trajno pravo na istraživanje i korišćenje naftnih i gasnih izvora u Srbiji koje NIS ima. Procenjuje se da Srbija iz domaćih izvora nafte može da proizvede 600.000 do 700.000 tona godišnje, što bi značilo da to po sadašnjoj ceni nafte vredi oko 400 miliona dolara godišnje
    Ја сам рекао да су то потребе државе Србије за годину дана у износу од око 5% ...
    Србија годишње троши 20 пута више него што извадимо по тим бунарчићима по Војводини!Поређења ради, Бразил дневно извади 20 000 000 БАРЕЛА!!! Та цифра за домаћу производњу је мало пренапумпана, Србија реално производи годишње максимално до 350 000 тона нафте и то врло лошег квалитета, то знају возачи најбоље колико пута су морали да чисте филтере од горива и на шта личе ти филтери после пар месеци точења домаће проиводње! Све остале цифре су чисто и јефтино политиканство које је пласирао тим Млађана Динкића с намером да обори договор са РФ и да доведе своје газде из Шела!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #21

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Sve ce nam rasprodati po Vojvodini nase!
    Mi smo ludi sto nismo izasli na ulice i rekli sta mislimo o tome.Samo stavite prst na celo i vec od naredne zime ocekujte poskupljenje grejanja i ostalih energenata za 40% Ove informacije imam iz pouzdanih izvora.
    Meni i mojoj porodici nece biti problem da za 3 kuce placam 500-600 eura za grejanje ali ostalom narodu koji radi za bedne plate od 30 000 i nize predstavljace veliki problem prilikom odvajanja zaradjenog.Sramota sto niko nije u svojim glavama to prvi rascistio.I nemoj sada da se neko buni sto se nije bunio kada se pominjala prodaja?Meni nije to teret za dzep ali najvise mi smeta sto se uzima od Vojvodjana i pljuje ono sto su godinama sticali.
    Jos jedan korak blize otcepljenju od onih sto nam zele zlo.

  7. #22

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Sve ce nam rasprodati po Vojvodini nase!
    Ко га изградио тај га и продао, видећемо колико ће од 90% којих ће покрајинска власт добити од продаје НИС-а отићи народу а колико корумпираним покрајинским политичарима ... Србија барем продаје своје, а што су све српско прво отели па распродали Хрвати,Босанци и Словенци то ником ништа, а што нам отеше све живо на Косову, па цело Косово је изграђено искључиво од пара Београђана и Војвођана а то сад распрћује и отима неки ратни злочинац и трговац органима отетих Срба!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #23

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Sve ce nam rasprodati po Vojvodini nase!
    Шта то значи "наше"?
    Српско?Војвођанско?Банатско?Централнобанатско?Ново садско?
    Зашто би на пример неко присвајао себи под називом "Војвођанско" оно што припада Банату или Бачки?
    Ево,моји преци су поседовали мануфактуре текстила у Руми,пре 2 светског,па су им одузете.Ја могу да тврдим да су комунисти одузели моје власништво.НИС није никад био моје власништво,а ни твоје,него државе.

    Назив "НИС" значи "Нафтна Индустрија Србије",и власник је цела Српска држава,као што је била и власник Смедеревске железаре или Заставе.
    Ја могу да изградим своју фабрику у Суботици или Лесковцу,али то је моја фабрика,а не посебна лична тапија Суботичана или Лесковчанина.
    Постројења НИС-а је изградила држава Србија,која је власник истог.

    Што се нико није бунио,када је Чанков кум Костић куповао шећеране за пар евра,које су такође биле "Војвођанска" имовина?

  9. #24

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Шта то значи "наше"?
    Српско?Војвођанско?Банатско?Централнобанатско?Ново садско?
    Зашто би на пример неко присвајао себи под називом "Војвођанско" оно што припада Банату или Бачки?
    Ево,моји преци су поседовали мануфактуре текстила у Руми,пре 2 светског,па су им одузете.Ја могу да тврдим да су комунисти одузели моје власништво.НИС није никад био моје власништво,а ни твоје,него државе.

    Назив "НИС" значи "Нафтна Индустрија Србије",и власник је цела Српска држава,као што је била и власник Смедеревске железаре или Заставе.
    Ја могу да изградим своју фабрику у Суботици или Лесковцу,али то је моја фабрика,а не посебна лична тапија Суботичана или Лесковчанина.
    Постројења НИС-а је изградила држава Србија,која је власник истог.

    Што се нико није бунио,када је Чанков кум Костић куповао шећеране за пар евра,које су такође биле "Војвођанска" имовина?
    gresis sinko.....
    nista to nije nase....a ni od Srbije...sve je to njihovo
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  10. #25

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Шта то значи "наше"?
    Српско?Војвођанско?Банатско?Централнобанатско?Ново садско?
    Зашто би на пример неко присвајао себи под називом "Војвођанско" оно што припада Банату или Бачки?
    Ево,моји преци су поседовали мануфактуре текстила у Руми,пре 2 светског,па су им одузете.Ја могу да тврдим да су комунисти одузели моје власништво.НИС није никад био моје власништво,а ни твоје,него државе.

    Назив "НИС" значи "Нафтна Индустрија Србије",и власник је цела Српска држава,као што је била и власник Смедеревске железаре или Заставе.
    Ја могу да изградим своју фабрику у Суботици или Лесковцу,али то је моја фабрика,а не посебна лична тапија Суботичана или Лесковчанина.
    Постројења НИС-а је изградила држава Србија,која је власник истог.

    Што се нико није бунио,када је Чанков кум Костић куповао шећеране за пар евра,које су такође биле "Војвођанска" имовина?
    Vidim da se ne razumes oko NIS-a ni malo

  11. #26

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da se ne razumes oko NIS-a ni malo
    Наравно,ти се разумеш...

  12. #27

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    svi se razumemo u sve... a dok se mi ovde koljemo... kao što piše exploited - "sve je to njihovo"...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #28

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Ја не могу да се не смејем кад видим Чанка и сличне како скиче и вриште
    Наиме, иако их има јако мало, они су јако добро распоређени - по медијима, институцијама, државним фирмама... и спремали су се да музу НИС, да НИС буде крава музара "Чаначке Републике Војводине", чијим парама би финансирали свој сепаратизам пошто би га ставили под своју контролу.
    А сад кад виде да им бежи из руку оно што су мислили да крчме и арче, не могу да дођу себи.
    То је комунистичка и неокомунистичка багра која би хтела да задржи државно власништво, јер ако је привреда у државном власништву, то даје огромну моћ онима који су на власти, пре свега преко новца.

    Све је то њихово експлојтид, али бар није пало у шаке личког Фирера... садашња крађа из Нафтагаса и комунистичке крађе из "друштвених" предузећа биле би мала маца шта би Нешица радио. Он би од тога финансирао свој бантустан.

    Ненаде, НИС није твоја крава музара!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #29

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја не могу да се не смејем кад видим Чанка и сличне како скиче и вриште
    Наиме, иако их има јако мало, они су јако добро распоређени - по медијима, институцијама, државним фирмама... и спремали су се да музу НИС, да НИС буде крава музара "Чаначке Републике Војводине", чијим парама би финансирали свој сепаратизам пошто би га ставили под своју контролу.
    А сад кад виде да им бежи из руку оно што су мислили да крчме и арче, не могу да дођу себи.
    То је комунистичка и неокомунистичка багра која би хтела да задржи државно власништво, јер ако је привреда у државном власништву, то даје огромну моћ онима који су на власти, пре свега преко новца.

    Све је то њихово експлојтид, али бар није пало у шаке личког Фирера... садашња крађа из Нафтагаса и комунистичке крађе из "друштвених" предузећа биле би мала маца шта би Нешица радио. Он би од тога финансирао свој бантустан.

    Ненаде, НИС није твоја крава музара!
    ...a ja ne mogu da se ne nasmejem kad vidim kako proizvode svoje mashte pokushavash da proturish kao validne informacije...

    ...naime, otkud ti znash shta bi bilo kad bi bilo?

    Imash kristalnu kuglu?

    Vidoviti pasulj?

    Gledash u dlan?

    Ukoliko su odgovori na sva tri pitanja "ne", odakle ti pravo da toliko pljujesh po choveku iako nemash pojma kako bi sve izgledalo da je on bio u mogucnosti da proda (ili ne proda) NIS?

    Ako je odgovor na bar jedno od tri pitanja "da", pliz poshalji mi na pp dobitnu kombinaciju LOTO-a. ne moraju bash svi da se obogate.

  15. #30

    Odgovor: NIS - politicka ili ekonomska odluka?

    Твоје питање је сасвим на месту, откуд знамо како би се понашао туђманолики Личанин да му у руке дамо огромну државну имовину Исти онај који је већ имао свој део колача у ДОСу и који на основу 5% добијених гласова у Војводини тврди да говори у име Војводине?
    Па, нема начина да сазнамо осим да му дамо, је ли
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odluka Ustavnog suda Srbije o Statutu AP Vojvodina
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Spomenar
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 20:03
  2. Odluka i kako je doneti
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 03.04.2010, 13:23
  3. Svetska ekonomska kriza
    Autor campari u forumu Ekonomija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 09.06.2009, 15:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •