Verske sekte - Strana 6
Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #76

    Odgovor: Verske sekte

    BEOGRAD, 28.12.2008

    PRESS
    SEKTE UZIMAJU DANAK

    Porodična tragedija u Nišu je, po svemu sudeći, još jedna nesreća čiji se uzrok može tražiti u satanističkom delovanju



    Ubistvo Dragane Stanković (50) iz Niša, koju je 15. decembra na spavanju hladnokrvno usmrtio njen sin Igor, po svemu sudeći, samo je još jedan u nizu monstruoznih zločina koji su u vezi s delovanjem satanističkih sekti u Srbiji!

    On je prekjuče pred istražnim organima rekao da je majku ubio po naređenju satane, na šta ukazuje i vreme izvršenja samog zločina, počinjenog u 6 sati, 6 minuta, 6 sekundi, što čini tri šestice, odnosno jedan od prepoznatljivih simbola antihrista.. . . . .

    Nažalost, ubistvo u Nišu nije jedino u kojem se počinilac poziva na iskrivljenu svest i delovanje zlih sila mimo svoje volje. Nešto slično smo videli i u junu prošle godine kada je u selu Jabukovac Nikola Radosavljević izvršio pravi masakr ubivši devetoro komšija, nasumice pucajući na sve koji su se tada zatekli na ulici. Skoro istovremeno, pažnju javnosti je privukao i slučaj Gorana Alfirovića (33), koji je držao zatočenu svoju teško bolesnu baku Vasiliju (74), a prethodno je nožem ranio dedu Boška (75). Kada je policija nakon prijave uletela u dvorište, Alfirović je presudio sebi pucajući u glavu.

    Delovanje natprirodnih sila je bio razlog da i Danijel Jakupek (26), avgusta prošle godine, ubije vršnjaka Vasilija Trbovića i njegovog petogodišnjeg sestrića Luku Opačića. Zločinac je žrtve mučio, a zatim im odsekao glave i bacio u Dunav. U podrumu njegove kuće, policija je pronašla improvizovan oltar i literaturu o grofu Drakuli, koji mu je bio uzor i zbog koga je, navodno, pio i krv svojih žrtava.

    Ovo su najsvežiji, ali ne i jedini slučajevi koji se dovode u vezu s delovanjem satanista. Sva trojica izvršilaca su ispoljavala takozvano sektaško ponašanje, a poznanici su ih opisivali kao preterano povučene, čudne i nesigurne.

    Doktor Miodrag Anđelković, upravnik zatvorske bolnice Okružnog zatvora u Beogradu, kaže za Press nedelje da su ovi primeri veoma retki i da on tokom tri decenije rada nije imao previše takvih slučajeva... . . .

  2. #77

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    BEOGRAD, 28.12.2008

    PRESS
    SEKTE UZIMAJU DANAK

    Porodična tragedija u Nišu je, po svemu sudeći, još jedna nesreća čiji se uzrok može tražiti u satanističkom delovanju



    Ubistvo Dragane Stanković (50) iz Niša, koju je 15. decembra na spavanju hladnokrvno usmrtio njen sin Igor, po svemu sudeći, samo je još jedan u nizu monstruoznih zločina koji su u vezi s delovanjem satanističkih sekti u Srbiji!

    On je prekjuče pred istražnim organima rekao da je majku ubio po naređenju satane, na šta ukazuje i vreme izvršenja samog zločina, počinjenog u 6 sati, 6 minuta, 6 sekundi, što čini tri šestice, odnosno jedan od prepoznatljivih simbola antihrista.. . . . .

    Nažalost, ubistvo u Nišu nije jedino u kojem se počinilac poziva na iskrivljenu svest i delovanje zlih sila mimo svoje volje. Nešto slično smo videli i u junu prošle godine kada je u selu Jabukovac Nikola Radosavljević izvršio pravi masakr ubivši devetoro komšija, nasumice pucajući na sve koji su se tada zatekli na ulici. Skoro istovremeno, pažnju javnosti je privukao i slučaj Gorana Alfirovića (33), koji je držao zatočenu svoju teško bolesnu baku Vasiliju (74), a prethodno je nožem ranio dedu Boška (75). Kada je policija nakon prijave uletela u dvorište, Alfirović je presudio sebi pucajući u glavu.

    Delovanje natprirodnih sila je bio razlog da i Danijel Jakupek (26), avgusta prošle godine, ubije vršnjaka Vasilija Trbovića i njegovog petogodišnjeg sestrića Luku Opačića. Zločinac je žrtve mučio, a zatim im odsekao glave i bacio u Dunav. U podrumu njegove kuće, policija je pronašla improvizovan oltar i literaturu o grofu Drakuli, koji mu je bio uzor i zbog koga je, navodno, pio i krv svojih žrtava.

    Ovo su najsvežiji, ali ne i jedini slučajevi koji se dovode u vezu s delovanjem satanista. Sva trojica izvršilaca su ispoljavala takozvano sektaško ponašanje, a poznanici su ih opisivali kao preterano povučene, čudne i nesigurne.

    Doktor Miodrag Anđelković, upravnik zatvorske bolnice Okružnog zatvora u Beogradu, kaže za Press nedelje da su ovi primeri veoma retki i da on tokom tri decenije rada nije imao previše takvih slučajeva... . . .
    Za ovakvo patološko ponašanje takozvanih pripadnika "Sekti" većim delom krivicu snosi i naša država koja jasno ne razlikuje slobodu savesti i veroispovesti od otvorenog vrđenja zločina pod okriljem "Satanizma"

    Da pojasnim.To je poput kampanje borbe protiv alkoholizma i upotrebe cigaeta na taj način što se otvaraju dve nove fabrike duvana.

    Svako patološko ponašanje mora biti u skladu sa zakonom adekvatno sankcionisano, i to primenom instituta krivičnog prava, kao što su kazna zatvora, mera bezbednosti i sl.

    Opasno je jedino što se u većini slučajeva koristi sledeća "Linija dokazivanja"

    Jedan pripadnik "Satanističke sekte" izvršio je zločin, uaaaa sekte uaaaa satanisti, aha svi pripadnici satanističkih sekti su zločinci, uaaa svi oni.To nije u redu.Ako je zločin izvršio Danijel Jakupek, ili onaj pripadnik "Crne ruže" što je ubio vojnika u kasarni, zaboravio sam ime, ili Goran Alfirović, oni zaslužuju INDIVIDUALNU kaznu i osudu, ne na višegodišnju robiju, nego na SMRT, i to da se u okvir našeg krivičnog zakona kao institut ponovo vrati SMRTNA KAZNA baš za slučajeve kvalifikovanih ubistava, teško ubistvo iz koristoljublja, razbojništvo kvalifikovano teškim ubistvom, ubistvo na svirep i podmukao način, ubistvo iz bezobzirne i krvne osvete, i ubistvo učinjeno u vršenju i podražavanju rituala u kojima se prinose krvne žrtve.

    Većina zavedenih i zabludelih članova satanističkih sekti koji još nisu ograzli u krvave rituale i satanizam naša su braća i sestre i njih treba varatiti na pravi put.A jedino zločinci tipa Jakupeka i gore pomenutog treba da budu kažnjeni SMRTNOM KAZNOM.I to u postupku javnog izvršenja kao kod "Braće " kineza, na primer.

  3. #78

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    A jedino zločinci tipa Jakupeka i gore pomenutog treba da budu kažnjeni SMRTNOM KAZNOM.I to u postupku javnog izvršenja.....
    Da...
    I tada bi bili isti kao i oni !

    Država u kojoj se primenjuje smrtna kazna - i to još javno - je država u kojoj je sotona car/knez/vladar....jer on i želi takav scenario....


    Ne treba nam to....

  4. #79

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Da...
    I tada bi bili isti kao i oni !

    Država u kojoj se primenjuje smrtna kazna - i to još javno - je država u kojoj je sotona car/knez/vladar....jer on i želi takav scenario....


    Ne treba nam to....
    Ser Gogsy, uz sve čestitke za novu godinu, odgovaram

    Država u kojoj se smrtna kazna primenjuje nije Sotonina tvorevina.Zar smo mi takva država bili tokom prošlog i predprošlog veka, posmatrajući unazad SFRJ, FNRJ, DFJ, KJ, KSHS,Kraljevinu Srbiju, od Kralja Milana i dalje od uspostavljanja Ustaničke lasti, kao i tokom srednjevekovnog kontinuiteta od pada Smedereva do sredine osmog veka.

    Zar je država Srbija i njene naslednice bila država u kojoj je Sotona carevao.

    Zar je spaljivanje veštica koje se još pominje i u "Karadjordjevom zakonu" sotonino delo.

    Niste me dobro shvatili.

    Ja se zalažem za to da se Sotonine sluge, koje kasape na najmonstruozniji način našu braću i sestre "Učine neškodljivima" na jedini mogući način-smrtnom kaznom, koju kao institut ponaje većina modernih država.

    A što se tiče naše braće i sestara koje su zaveli i na krivi put odveli razni Jehovini svedoci, Adventisti, Pentakostalci, sve vrste istočnjačkih sekti, Sai babe, Munovci, O.T.O. i slični, oni se imaju bratskim, punim ljubavima metodama ponovo privesti u okrilje Svete majke crkve, da ponovo postanu pravi vernici, baštinici kraljevstva božjeg na zemlji, i učesnici u carstvu nebeskom.

    Ja, se ne bih upuštao u misaoni proces koji se odigrava u Sotoninoj glavi, niti želim da se izjašnjavam o tome, Vama je očigledno ta tema bliža, tako da tačno znate, kako kažete šta Sotona želi. . . pa neko i to mora.

  5. #80

    Odgovor: Verske sekte

    Prosto očekivano..

    Ovde se govori o sudjenju, smrtnoj kazni i *vraćanju na pravu veru*, naravno crkveno institucionalizovanu. Sve ono što smatramo lošim, ružnim, nečasnim pripisujemo Satani, a sve ono dobro, lepo i časno Bogu ( koga ima nekoliko komada u iluziji svih zemaljskih bića ).

    Na koju ćemo stranu otići? Naravno, na onu koja nam prija.( u čovekovoj prirodi je da se okreće što lakšem putu, na kome je sve dobro, ispravno, kolektivno odobreno, gurajući i bežeći od suprotne strane) A da li smo u pravu? Da li su te dve strane, ustvari jedna celina sa dva kraja potpuno nerazdvojiva?
    Pitam se kakva smo mi to bića, koja u svojoj kući ne odlaze u sve njene delove, pa makar oni bili toliko mračni? Da li tamo ne odlazimo zato što mi tako želimo ili zato što drugi to ne žele da učinimo?

    Kada spoznamo obe strane, a ne samo onu za koju mislimo da je dobra, u našem životu neće biti straha od sekti ( u sekte ubrajam i sve vodeće religije sveta ).

    Ne može se uništavanjem ljudskih života ( *ubijanjem po sudu države* ) napraviti selekcija ljudi sa približno istim mišljenjem i ponašanjem. To nije moguće. To bi ličilo na gušenje konkurencije, na sečenje trave koja stalno buja.

    Svako mora da razume gde se nalazi, šta sve može da očekuje i šta može da postigne. Da sam preuzme odgovornost za svoje postupke i što je najvažnije da razume i zaštiti se od drugih znanjem, a ne ubijanjem. Na tom putu razumevanja ubijaćemo se mi još hiljadama i hiljadama godina.Pa će oni koji su ubijali shvatiti da postoji i drugi način, dok će doći drugi koji će tu tradiciju ubijanja nastaviti. To je utakmica u kojoj se svi mi VEĆ nalazimo, hteli mi to da priznamo ili ne.

  6. #81

    Odgovor: Verske sekte

    Ja nikada ne koristim izraz "verske sekte", nekako mi je pežorativan..
    bolje je "male religijske zajednice"...
    of course, to je krajnje subjektivan stav..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #82

    Odgovor: Verske sekte

    Dragi moji *naučnici*, ( ser gogsy, jupiter, felix, veliki majstor... )

    Mislim da ste malo skrenuli s teme i po ko zna koji put izneli stručnu terminologiju, u smislu floskula, koja nema ama baš nikakav praktičan smisao.

    Gledam ovih dana *History* kanal i već nekoliko puta prikazuju emisiju o Jevanđeljima. Interesantan je deo o sektama posle pogubljenja Hrista, i svedočenjima njegovih učenika pa sve do pojave Hrišćanske vere. Sekte su bile uglavnom tajne i gajile su teoriju i praksu samoga Hrista, onoliko koliko su mogli da ga shvate. Dalje se prikazuje Juda, koga je Hrist smatrao naprednijim učenikom od ostalih, i njegovo jevanđelje. Čak šta više navode se još nekoliko desetina zapisanih svedočenja a kao što znamo prihvaćena ( servirana ) su samo četiri na kome se temelji Hrišćanstvo. Za postojanje spisa svedočenja po Judi naveli su fizički dokaz samog spisa, delimično uništenog, ali naučno veštačenog.

    U samom spisu, navodi se, da svedočenja Jude ruše temelje samog Hrišćanstva kao zvanične institucionalizovane vere. Da li su sekte koje su egzistirale posle pogubljenja Hrista poprimale marketinški značaj kod nezadovoljnih i siromašnih ljudi? Da li su prenos s kolena na koleno i različita tumačenja Hristovog rada, u ono vreme jako malo pismenih ljudi, gde su se takvi spisi prepričavali kao pesmica, zbog opšte nepismenosti, mogli biti dosledno preneti i da li im je to bio osnovni cilj? Ili im je cilj bilo omasovljavanje?

    Da li je Hrišćanstvo( Prvo kao sekta a kasnije kao zvanična religija ) nastalo kao posledica omasovljavanja populacije jednom ideologijom i samim tim pretnjom po samu tadašnju vlast? Da li su tadašnje vođe pokreta otpora iskoristili popularnost Hrista ( kao veru siromašnih ljudi koji će biti nagrađeni božijim blagodetima, gde im je obećano da će vrlo brzo Hrist doći i svrgnuti s vlasti bogate gospodare a narodu dodeliti blagostanje ) ??
    Da li su to tadašnje vlasti shvatile a zatim preduzele mudre korake u smislu priznavanja i prihvatanja Hrišćanstva kao religije, jer nisu imali gde pored tolikog omasovljavanja, ali sa vrlo preciznim planom.
    Sirotinja je bila zadovoljna, bogataši još zadovoljniji a mi smo *ostali kratki* za ono što je Hrist hteo da nam kaže..

    Ono što je činjenica jeste to da su bogati nastavili da se obogaćuju a Hrišćanstvo da se proširuje..

  8. #83
    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dragi moji *naučnici*, ( ser gogsy, jupiter, felix, veliki majstor... )

    Mislim da ste malo skrenuli s teme i po ko zna koji put izneli stručnu terminologiju, u smislu floskula, koja nema ama baš nikakav praktičan smisao.

    Gledam ovih dana *History* kanal i već nekoliko puta prikazuju emisiju o Jevanđeljima. Interesantan je deo o sektama posle pogubljenja Hrista, i svedočenjima njegovih učenika pa sve do pojave Hrišćanske vere. Sekte su bile uglavnom tajne i gajile su teoriju i praksu samoga Hrista, onoliko koliko su mogli da ga shvate. Dalje se prikazuje Juda, koga je Hrist smatrao naprednijim učenikom od ostalih, i njegovo jevanđelje. Čak šta više navode se još nekoliko desetina zapisanih svedočenja a kao što znamo prihvaćena ( servirana ) su samo četiri na kome se temelji Hrišćanstvo. Za postojanje spisa svedočenja po Judi naveli su fizički dokaz samog spisa, delimično uništenog, ali naučno veštačenog.

    U samom spisu, navodi se, da svedočenja Jude ruše temelje samog Hrišćanstva kao zvanične institucionalizovane vere. Da li su sekte koje su egzistirale posle pogubljenja Hrista poprimale marketinški značaj kod nezadovoljnih i siromašnih ljudi? Da li su prenos s kolena na koleno i različita tumačenja Hristovog rada, u ono vreme jako malo pismenih ljudi, gde su se takvi spisi prepričavali kao pesmica, zbog opšte nepismenosti, mogli biti dosledno preneti i da li im je to bio osnovni cilj? Ili im je cilj bilo omasovljavanje?

    Da li je Hrišćanstvo( Prvo kao sekta a kasnije kao zvanična religija ) nastalo kao posledica omasovljavanja populacije jednom ideologijom i samim tim pretnjom po samu tadašnju vlast? Da li su tadašnje vođe pokreta otpora iskoristili popularnost Hrista ( kao veru siromašnih ljudi koji će biti nagrađeni božijim blagodetima, gde im je obećano da će vrlo brzo Hrist doći i svrgnuti s vlasti bogate gospodare a narodu dodeliti blagostanje ) ??
    Da li su to tadašnje vlasti shvatile a zatim preduzele mudre korake u smislu priznavanja i prihvatanja Hrišćanstva kao religije, jer nisu imali gde pored tolikog omasovljavanja, ali sa vrlo preciznim planom.
    Sirotinja je bila zadovoljna, bogataši još zadovoljniji a mi smo *ostali kratki* za ono što je Hrist hteo da nam kaže..

    Ono što je činjenica jeste to da su bogati nastavili da se obogaćuju a Hrišćanstvo da se proširuje..
    Bravo.Sto posto si u pravu.

    Samo pročitaj malo bolje Sveto pismo.Bogati se još više bogate a sirotinja još više siromaši.I ako se buniš pravac pakao . . .

    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO


    Hrišćanstvo nam govori da je svrha čoveka "Da služi i moli se Bogu " Samo je jedan Bog. Samo je jedan pravi Bog. Naravno. Koji je jedini pravi Bog? na to pitanje se dobija jako zamagljen i protivrečan odgovor "Pravi bog je Gospod Bog". Da, ali ko je Gospod Bog? Ili šta je on? e tu se već počinje sa opisnim pridevima, bez jasne namere da se kaže KAKO SE HRIŠĆANSKI BOG ZOVE, ta namera potiče ili iz neznanja, ili nepoznavanja, ili iz nečega drugog.Evo samo neki od navoda "On je beskrajnost protkana mudrošću, ljubavlju, sažaljenjem, mirom, i milosrđem. On je tvorac raja i zemlje i svih stvari u univerzumu . . . Da, svih stvari. On je svemoguć. On je gospodar i tvorac svih stvari. On je svuda prisutan - ništa se ne može dogoditi, a da on za to ne sazna unapred ".A tada svaki čovek, prvo što pita je "Da li je stvorio bedu, ratove, smrt, bol i nesreću? " a Dušebrižnik odgovara "Ne.Te stvari i sva ostala zla i tragedije dolaze od Đavola, princa tame; ili od ljudskih slabosti i zle prirode. Bog su svo dobro i sloboda od zla; samo dobro može doći od Boga.

    Pa ko do sada nije načisto šta Hrišćanstvo u stvari jeste, neka se zapita"I ko je pa sad taj Đavo? Sigurno on mora da je bog kada je u stanju da veliku nesreću sruči na ljudski rod! Šta više, stalno mi govore da je samo jedan Bog.Takođe mi govore da sve to baš potiče od Boga; i onfda mi kažu da samo dobro dolazi od Boga i da sva zla dolaze od nekog zvanog avo. To mi se čini da je protivurečnost. Bojim se da je Hrišćanska religija mnogo zamršena za bilo koju glavu, koja još ima mozak da misli.

    Zamolite molim Vas nekog od Hrišćana da objasni ko je ili šta je taj ĐAVO kako to da sve stvari mogu da dolaze od Boga i da opet ne dolaze od Boga? Dobićete horski odgovor

    "avo je pali anđeo koji je slavoljubiv. On se pobunio protiv Boga i želeo da uništi sva njegova dela. Bog je tvorac svega. On je svemoguć, sveznajući, svemudri i sadrži pravdu, milost, sažaljivost, dobro i mir. "


    A kada se sve to zajedno uzme, dali je moguće da sve to biva sadržano u "JEDNOM BOGU" ma kako on moćan bio.. Nemoguće je za osobu da bude pravedna, miroljubiva i milosrdna, sve na jednom primeru ili situaciji. Ako osoba ili neki narod zasluže kaznu po zakonu pravde, ti je moraš kazniti ili voditi rat sa njim,Kao IHVH i sa Hebrejima i sa "Palestincima" da ne pominjem sve narode koje je "Izabrani narod" izbrisao sa lica zemlje, ali to bi onda bilo kršenje zakona o miru i milosti. Ni jedno biće ne može imati sve te kvalitete zato što su jedan drugom protivurečni; ne mogu opstati u istoj osobi u isto vreme. To je kao kad bi čoveka stavili na levoj i desnoj strani istog ugla u isto vreme, da još ostane ceo i celovit.

    Ne! Bog je svemoćan, jasno i glasno će Vam reći,za njega je svaki "Greh" nemoguć
    Iz ovoga vidim da Bog ne može da pogreši, zato što ne može da ne posluša sebe. Ali pošto je greh za njega nemoguć, za njega nije veći uspeh da bude bezgrešan nego što je za kamen uspeh da se ne pomeri. To jedva da je stvar definicije. A sada da vidimo, ko su "Izvršioci božjeg dela na zemlji" zašto se bog ne lati posla sam.Prvo Šta rade, ti
    anđeli? Jel oni završavaju zadatke za Boga. Zašto ako je Bog svemoćan, da li mu trebaju drugi da izvršavaju zadatke za njega? Dali su mu potrebni i Andjeli i Ljudi i bilo ko, osim ako starom mrzovoljnom i dosadnom bogu, jednostavno tako nije "Ćef" da ne kažamo sviđa mu se tako. Ima svu vojsku Nebesku i Zemaljsku da mu "Dobrovoljno služi"
    Šta se dešava ako ne žele dobrovoljno da ga služe ? A ako neće, šta onda. Bilo je nekoliko anđela predvođenih Satanom, Đavolom, koji se pobunio protiv Boga i oni su izbačeni iz raja, na večne muke i kaznu. Raj ,To je predivno mesto visoko na nebu. Ulice su pokrivene zlatom. Sve je mirno i prelepo tamo. Bog tamo živi i svi koji veruju u boga odlaze tamo kada umru. Čovek ima večan život tamo i data su mu krila i klanja se Bogu i sviraju harfe u večnom blaženstvu i sreći zauvek. To je svrha i cilj svih ljudskih života da odu u raj kada umru.

    Ako je to jedina svrha čovečjeg života, da ode u raj , zašto se jednostavno ne ubije i ode tamo? E to već ne može, moraš se prvo dobro namučiti u ovoj dolini suza jer "Milostivi bog" tako hoće.Ako Bog želi da čovek ode u raj, zašto je uopšte čoveka prvo smestio na zemlju? Zašto prosto nije od početka smestio čoveka u raj? Teško mi je da poverujem da čovek sa svim njegovim sposobnostima, željama i složenostima bio stvoren prosto da sedi i klanja se i ulaguje i moli se. Svakako nema, niti je ikada bilo, ljudskog tlačitelja tako uobraženog i ponosnog da on želi od svojih podanika prosto da mu se klanjaju i ponizno ulaguju i da su mu ropski ponizni od svitanja do sumraka, a kamoli za sva vremena. Svakako mogu da razumem zašto je Satana želeo da se pobuni protiv tako statičnog velokobrojčanog, okrutnog i dosadnog društva. Sudeći po onome što sam se do sada naslušao i o "Bogu" i "Isusu" i "Hrišćanstvu", ja bih se morao udružiti sa Satanom u pobuni, jer iako sebe smatram skromnim čovekom, koliko je to moguće, ne mogu po celi dan da se klanjam i budem ponizan i pevati veličanje biću koje mi preti kaznom i večitom mukom ako to ne uradim. Gospod taj Bog je ljubomoran Bog, i ti ne smeš da imaš druge bogove osim njega.
    Pa zar nije jasno zašto se Satana pobunio? Da li je znao da je Bog bio tako moćan i da će biti nesumljivo poražen? Satana se pobunio zato što je bio ponosan i što je želeo da on gospodari rajem. On je delimično znao za Božije velike moći (da su bile veće od njegove sopstvene), ali želeo je moć tako jako da je bio spreman na sve.

    Satana je onda bio svakako veoma hrabar; da se bori protiv neprijatelja koga nije mogao pobediti. Ili kako se uzme, On je bio grešan zato što se nije pokorio volji Gospodovoj.
    Čini mi se da je jedina razlika između Satane i Boga u stepenu snage. Bog je savršen; On je svemoćan, sveznajući, i bezgrešan.
    I naravno, prema definiciji on je bezgrešan zato što ne može da bude neposlušan sebi. Jedina prava razlika izmeu njih je stepen moći. Prema tome Satana nije pogrešio ili nije grešan za pobunu protiv Boga, jedino je pogrešio što je izgubio pobunu. Jer, da je on pobedio, onda bi Bog bio grešnik: Bog bi onda bio poslušan Satani, koji bi postao od Boga i ostalih anela, zato što on nije mogao da pogreši protiv sebe samoog. To je nepokoravanje sebi samom, i mogao je potvrditi sebi svu svoju moć. Da je Satana pobedio, on bi postao Bog, zato što bi bio svemoćan i bezgrešan. Ko zna da se to i nije
    desilo?
    JAKO JE TEŠKO RAZLIKOVATI KO JE UOPŠTE BOG, A KO SOTONA
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 11:53 Razlog: uzastopne poruke, dupli citat posta

  9. #84
    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dragi moji *naučnici*, ( ser gogsy, jupiter, felix, veliki majstor... )

    Mislim da ste malo skrenuli s teme i po ko zna koji put izneli stručnu terminologiju, u smislu floskula, koja nema ama baš nikakav praktičan smisao.

    Gledam ovih dana *History* kanal i već nekoliko puta prikazuju emisiju o Jevanđeljima. Interesantan je deo o sektama posle pogubljenja Hrista, i svedočenjima njegovih učenika pa sve do pojave Hrišćanske vere. Sekte su bile uglavnom tajne i gajile su teoriju i praksu samoga Hrista, onoliko koliko su mogli da ga shvate. Dalje se prikazuje Juda, koga je Hrist smatrao naprednijim učenikom od ostalih, i njegovo jevanđelje. Čak šta više navode se još nekoliko desetina zapisanih svedočenja a kao što znamo prihvaćena ( servirana ) su samo četiri na kome se temelji Hrišćanstvo. Za postojanje spisa svedočenja po Judi naveli su fizički dokaz samog spisa, delimično uništenog, ali naučno veštačenog.

    U samom spisu, navodi se, da svedočenja Jude ruše temelje samog Hrišćanstva kao zvanične institucionalizovane vere. Da li su sekte koje su egzistirale posle pogubljenja Hrista poprimale marketinški značaj kod nezadovoljnih i siromašnih ljudi? Da li su prenos s kolena na koleno i različita tumačenja Hristovog rada, u ono vreme jako malo pismenih ljudi, gde su se takvi spisi prepričavali kao pesmica, zbog opšte nepismenosti, mogli biti dosledno preneti i da li im je to bio osnovni cilj? Ili im je cilj bilo omasovljavanje?

    Da li je Hrišćanstvo( Prvo kao sekta a kasnije kao zvanična religija ) nastalo kao posledica omasovljavanja populacije jednom ideologijom i samim tim pretnjom po samu tadašnju vlast? Da li su tadašnje vođe pokreta otpora iskoristili popularnost Hrista ( kao veru siromašnih ljudi koji će biti nagrađeni božijim blagodetima, gde im je obećano da će vrlo brzo Hrist doći i svrgnuti s vlasti bogate gospodare a narodu dodeliti blagostanje ) ??
    Da li su to tadašnje vlasti shvatile a zatim preduzele mudre korake u smislu priznavanja i prihvatanja Hrišćanstva kao religije, jer nisu imali gde pored tolikog omasovljavanja, ali sa vrlo preciznim planom.
    Sirotinja je bila zadovoljna, bogataši još zadovoljniji a mi smo *ostali kratki* za ono što je Hrist hteo da nam kaže..

    Ono što je činjenica jeste to da su bogati nastavili da se obogaćuju a Hrišćanstvo da se proširuje..
    Prvo zasto mene ubacujes u grupu sa ostalima, kada sam ja rekao da je svaka
    religija - sekta, a hriscanske narocito ?
    Zasto je nekom potrebno Judino jevandjelje, kada je Isus Hrist postavio uslove
    onima koji prate njegove reci/istinu, i nalaze se u Matej 23:8-12
    Kada je Isus Hrist ponovio prorocanstvo o sektastvu svih koji su bili oko njega, Zaharija 13:7 Matej 26:31

    Zasto Isus nije sprecio Simona/"Petra" da laze o Isusu, nego je to i
    prorokovao ?
    Kakav je covek bio Simon/"Petar" kada je obecao Isusu da nece lagati, a
    lagao je patoloski ?
    Matej 26:33-34
    A Petar reče Mu: Ako se i svi sablazne o tebe ja se neću nikad sablazniti.
    Reče mu Isus: Zaista ti kažem: noćas dok petao ne zapeva tri puta ćeš me se odreći.
    Sta mu je Isus rekao kada je Simon/"Petar" govorio protiv njegovih reci,
    Matej 16:22 " I uzevši Ga Petar poče Ga odvraćati govoreći: Bože sačuvaj! Neće to biti od tebe. "
    Simon je bio covek koji je u lice Sina Bozijeg njega nazivao lazovom, i
    Sin Boziji je morao da mu kaze, :23 " A On obrnuvši se reče Petru: Idi od mene sotono; ti si mi sablazan; jer ne misliš šta je Božje nego ljudsko "

    Kako moze drvo Jevrejsko da da dobar plod, ako je radjalo samo lazove, za koje su Fariseji uzeti kao najocigledniji primer ?
    Matej 7:17-19
    Tako svako drvo dobro rodove dobre rađa, a zlo drvo rodove zle rađa.
    Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati.
    Svako dakle drvo koje ne rađa rod dobar, seku i u oganj bacaju.
    Zasto je Gospod morao da pronadje Novi Narod u kojem ce da se pojavi ?
    Isaija 65:1 " Potražiše me koji ne pitahu za me; nađoše me koji me ne tražahu; rekoh narodu koji se ne zove mojim imenom: Evo me, evo me. "

    Nemogu da tvrdim da je Budizam originalna laz, ali religija/sekta sigurno nije,
    posto se zasniva na recima Bude. Hriscanstvo nema veze sa recima Hrista, posto se bavi mrtvima, a Hrist i njegov Otac pripadaju samo zivima. Matej 22:32 " Ja sam Bog Avraamov, i Bog Isakov, i Bog Jakovljev! Nije Bog Bog mrtvih, nego živih. "

    JEWpiter

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO


    JAKO JE TEŠKO RAZLIKOVATI KO JE UOPŠTE BOG, A KO SOTONA
    Nije uopste, Bog je istina, ono sto postoji, a Sotona je laz, ono sto ne postoji.
    Hrist je ponovio Starozavetnu istinu u parabolama, a sekte koje zloupotrebljavaju
    njegovo Sveto ime, koriste lazi koje su kreirali ljudi.

    YUroPe
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 12:06 Razlog: uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #85

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nije uopste, Bog je istina, ono sto postoji, a Sotona je laz, ono sto ne postoji.
    Hrist je ponovio Starozavetnu istinu u parabolama, a sekte koje zloupotrebljavaju
    njegovo Sveto ime, koriste lazi koje su kreirali ljudi.

    YUroPe
    IOVI OPTIMO MAXIMO HELIOPOLI

    Nije on ponovio nikakvu Istinu u parabolama, niti iko zloupotrebljava njegovo sveto ime.Niti sekte koriste laži koje su ljudi kreirali, a religije tobož promovišu "Istine"
    Nemojte molim Vas, to je neozbiljno.Ako Sotona NE POSTOJI, kako Vi kažete, odakle onda svo zlo sveta, zar od dobrog Boga.Nije li i ta tvrdnja "Sveta Laž"

  11. #86

    Odgovor: Verske sekte

    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO
    drugi deo
    Bog je mnogo više nego gola moć i pravednost, nemanje greha: on je beskrajna pravda, milosrðe, mir i sažaljenje i sveoprostivi. Satana je zloban, sebičan, razoran i zao.Tako govore Hrišćani, da vidimo dali je baš tako. Šta se dogodilo Satani nakon izbacivanja iz raja? On je bačen u pakao od strane Boga gde je zlostavljan i mučen za sva vremena.
    Šta je to pakao, kakvo je to "Dobro mesto" stvoreno od boga koji je sušta suprotnost sveg zla. I zašto je Satana bačen tamo, tamo ako je to tako bolno i neprijatno? Bog ga je zatvorio u pakao i nije mu bilo dozvoljeno da ode. Bog je napravio pakao kao mesto za kažnjavanje Satane i svih ljudi koji ne veruju u Boga. To je jedno večno goruće podzemlje mučenja, agonije i muke; svi grešni ljudi koji nisu molili Boga za oproštaj i nisu imali vere u njega, idu tamo za sva vremena da budu mučeni od strane Đavola.
    Ako je Bog pravedan ili milosrdan, kako može to da radi jednom neprijatelju koji se borio sa njim u bitci. Zašto Bog nije prosto oprostio Satani posle pobede kao što ljudi često rade porobljenim nacijama, pošto ih pobede? Čovečanstvo bi izgleda bilo mnogo milosrdnije od Boga; oni ne tretiraju pobeđene tako strašnim mukama, ni celog života, a kamoli za celu večnost. Zašto Bog ne pokaže kvalitete koje kojim ga Hrišćani opisuju, kao što su njegova pravda, milost, sažaljenje i opraštanje prema Satani? Nesumljivo Božja ratoborna priroda je u kontrastu sa definicijom termina Boga kao miroljubivog, milosrdnog i svepraštajućeg bića. Ako je Satana zatvoren u paklu, kako on može da donosi kuge, tlači čovečanstvo i zašto je Bog dozvolii to ako je svemoćan i svedobar.Zašto ga nije uništio? I ovako počinjem da se čudim ovoj tačci, da li bi suprotan način vladanja možda bio bolji? Bog je dozvolio Satani da bude slobodan i sprovodi mučenje i torturu nad čovečanstvom sa naredbom da kazni čoveka za njegovu grešku u rajskom vrtu.
    Kada je Bog stvorio prvog čoveka i ženu, Adama i Evu, stavio ih je u rajski vrt. Kada su bili stvoreni bili su nevini i bezgrešni. To je kakve ih je Bog napravio. Rajski vrt je bio predivni raj, snabdeven sa svim što su Adam i Eva trebali da imaju. Oni nisu morali da rade, već prosto samo da beru voće sa grana bujnih drveća. Oni su bili nevini i bez nesreće, kao deca i nisu znali ništa o čulnoj ljubavi. Imali su jedno drugo za za društvo i obožavali su i molili se Bogu koji ih je povremeno posećivao. Zašto je Bog stvorio prvo muškarca, pa zatim i ženu.Bio je usamljen.
    Zašto nije naprosto napravio dodatne anđele koji bi bili više jednaki njemu, nego ta mnogo niža forma života, čovek? Može li biti da je želeo ponizne sluge kako bi mogao da gleda dole na one koji bi ga se plašili, duboko ga poštovali i klanjali mu se?
    U središtu rajskog vrta, Bog je zasadio drvo znanja i rekao Adamu i Evi da ne jedu voće sa tog drveta. Satana je došao u vrt, prerušivši se u zmiju i rekao Evi da će dobiti veliko znanje, ako pojede voćku. Satana je rekao da im je Bog kazao da ne jedu voće, plašeći se da ako to urade onda će postati veliki kao što je on. Eva je nagovorila Adama da pojede jabuku. Pošto su pojeli, oni su naučili o seksualnoj ljubavi. To je bio pravi greh.
    SMO NEKA NEKO POKUŠA DA OBJASNI OTKUD SOTONA U RAJSKOM VRTU . . . . . . . . . .
    Da li je znanje zlo, da li Bog želi da ga sačuva od nas? Zašto je Bog želeo da nam uskrati dobijanje znanja? Da li je želeo da nas drži kao ponizne robove puzeći pod njegovim stopama? Čini mi se da mi dugujamo Satani zahvalnost i obožavanje zbog njegove pomoći. Satana liči skoro kao titan Prometej, koji je u neposlušnosti prema drugim bogovima doneo čoveku znanje o vatri. Za tu uslugu čoveku, Prometej je kao Satana bio izložen mučenju i torturi za sva vremena. Nesumnjivo, ljudski život bi mnogo manje vredeo bez ljubavi, vatre i znanja. Ali Satana je slagao Evu, zato što nismo postali veliki kao Bog jedući voće. On nas je lagao prosto zato što je želeo da uništi Božije delo.
    Ako je Bog svemoguć, zašto je Satani dozvolio dolazak u vrt i zavođenje Eve? Ako Bog nije želeo da jedu voće, zašto je zapravo zasadio drvo u vrtu? Ako Bog nije želeo da čovek vodi ljubav, zašto je čoveka opremio organima potrebnim za to? Ako Bog nije želeo da čovek učini prvobitni greh, zašto je dao čoveku želju za znanjem, iskustvom, avanturom i požudnom ljubavlju?
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 11:55 Razlog: citat obrisanog posta i slova su veoma vidljiva

  12. #87

    Odgovor: Verske sekte

    BOG ILI SOTONA, ZAR NIJE SVEJEDNO
    treći deo



    Bog je zasadio drvo u vrtu i dopustio Satani da dođe tamo zato što je želeo da testira ljudski rod? Bog sveznajući; onaj ko zna sve što se dešava i pre nego što se desi. Nesumnjivo, Bog je unapred znao kako bi se čovek ponašao u svakoj situaciji. Bog je dao čoveku slobodnu volju. To je upravo mogućnost za čoveka da bude čestit i služi Boga, kao što čovek može da bude grešan i da ne sluša reč Božiju.

    Da li je znao da će čovek zgrešiti? Naravno da je znao, Bog zna sve.Znao je da će čovek zgrešiti, ali je dozvolio čoveku slobodnu volju da bi sam odabrao.

    Da li je Bog mogao napraviti čoveka da ne može da zgreši? Da li je Bog mogao napraviti čoveka da ne može zgrešiti u toj naročitoj situaciji?
    Da,mogao je, budući da je Bog najmoćniji on je mogao to da uradi ali nije želeo da ljudi budu prave lutke, želeo je da ljudi imaju slobodnu volju. Naravno; Bog je savršen i svemoćan; nije mogao napraviti grešku. Onda Bog nije napravio grešku, ali je napravio čoveka tačno onako kako je nameravao u svakom slučaju.

    Da li je sve što je deo čoveka dolazi od Boga? Da li je Đavolja, ili neka druga sila stvorila, neki deo čoveka? Onda, ako je Bog kreirao čovekove oči, noge i misli, on je također stvorio ljudske želje; sve njegove želje, čak i njegovu želju za znanjem i seksom. Zašto je čovek zgrešio?

    Ko je dao čoveku njegovu zlu narav i slabosti? Bog je dao, zato što je to deo čoveka i to dolazi od Boga i od Boga samoga. Bog je dao čoveku slobodnu volju.

    Ko je nameravao da čovek ima slabosti i zlu prirodu, Đavo? Ne, Bog je nameravao da čovek ima slabosti i zlu prirodu. Ako je čovečanstvo grešno ili zlo ili slabo, to je zato što je Bog stavio greh ili slabosti tamo i nameravao da tamo budu.

    Čovek ima slobodnu volju. Bog ga nije naterao da zgreši. On mu je samo toliko dao mogućnost da bude čestit i grešan. Čovek ne bi bio vredan Bogu, da ga je on napravio samo kao lutku koja ne može ništa da radi osim dobra. On je želeo da čoveku pruži priliku da bude dobar ili zao, prema njegovoj sopstvenoj vrednosti i izboru. To je apsurd, da Bog kazni čoveka posle njegovog stvaranja.To je kao da Homer napiše odu o svinji i onda cepa stranice i baca ih u vatru, zato što ne voli kvalitete te životinje. Ili da najbolji skulptor napravi perfektnu statu svinje i onda je šiba za svu večnost, zato što ne voli crte te životinje.
    Bog nije stvorio čoveka sa zlom prirodom da bude predodređen da mora grešiti. Onda ko je? Da ga nije Sotona možda takvim stvorio .Bog je stvorio čoveka da bude nevin i prirodno dobar. Bog je stavio čoveka u Raj, baštu Edensku. On je dao čoveku slobodnu volju i dozvolio Satani da uđe u rajski vrt da testira čovečanstvo. Bog nije predodredio da će čovek zgrešiti.

    Ali Bog je stvorio sve što je u ovoj kombinaciji, situaciji ili okruženju. On je tačno znao kako će svaki delić reagovati sa preostalim elementima u svakoj prilici; zato što je on bi sveznajući. On je naučio da svaki element bude tačno kao što jeste, pošto je bio svemoćan i nije mogao napraviti greške. To je kao da naučnik ili doktor kombinuje nekoliko sastojaka u lek, koji iako su bezopasni po sebi, kada se kombinuju postaju smrtonosni otrov; i onda pošto ga je dao pacijentu skida svaku odgovornost sa sebe za njegovu smrt. Upravo na taj način, Bog kombinuje mnoge stvari: nevinog čoveka, drvo znanja, prelepi vrt i palog anđela.
    Meni se čini da je tvoj Gospod Bog prosto napravio čoveka da gleda njegovu patnju.Taj Satanin posao, rajski vrt i slobodna volja prosto je fasada. Bog je očigledno želeo izgovor da kažnjava, proganja, muči i tlači čovečanstvo. Ako je kao svemoćno sveznajuće biće, koje je sve napravilo i dozvolilo njegovim kreacijama da reaguju u svakom sliučaju, on ih je zapravo namenio da čine na taj način i on je jedino odgovoran za posledice.
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 11:56 Razlog: citat obrisanog posta i slova su veoma vidljiva

  13. #88

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    IOVI OPTIMO MAXIMO HELIOPOLI

    Nije on ponovio nikakvu Istinu u parabolama, niti iko zloupotrebljava njegovo sveto ime.Niti sekte koriste laži koje su ljudi kreirali, a religije tobož promovišu "Istine"
    Nemojte molim Vas, to je neozbiljno.Ako Sotona NE POSTOJI, kako Vi kažete, odakle onda svo zlo sveta, zar od dobrog Boga.Nije li i ta tvrdnja "Sveta Laž"
    Uopste mi nije jasno kojoj Verskoj sekti ti pripadas, i ko i kako je kreirao
    verovanje koje zastupas ?
    Jos nisam naisao ni na jednu Versku sektu koja kao ti pokusava da prikaze
    Stari Zavet i Isusa kao lazove.
    Ti tvrdis da Sotona postoji, na tebi je teret dokaza.
    Covek nema mogucnost da dokaze da nesto ne postoji.
    Ja opet mogu da ti ponudim reci koje su date glavnom Jevrejskom proroku, ali
    nisam siguran koliko ce to imati efekta ?
    Isaija 45:5-7
    " Ja sam Gospod, i nema drugog, osim mene nema boga; opasah te, premda me ne znaš,
    Da bi poznali od istoka sunčanog i od zapada da nema drugog osim mene; ja sam Gospod i nema drugog,
    Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to. "

    Sotona je samo sinonim za alat kojem je data uloga unistenja, koje je
    sastavni deo procesa kreiranja, kao sto je Hrist alat kojem je data uloga
    kreiranja.
    Sotona je laz i smrt, a Hrist je istina i zivot, i jedno i drugo su duhovne
    dimenzije, ne fizicke.
    Sotona nema inkarnaciju, kao sto knjiga kaze da je Hrist imao, kao Jevrejska zrtva Jevrejskog greha.
    Istina je samo jedna i njen sinonim je rec Hrist, postoje preko 30000 razlicitih "Hriscanstava", koje su sve neistine.

    Ja sam neozbiljan zato sto Djavo ne postoji ?
    Da li sam neozbiljan zato sto Deda Mraz ili Baba Roga ne postoje ?

    YU roPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #89

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    ĐAVO JE NAJVEĆE ZLO UČINIO LJUDINA KADA IH JE UBEDIO DA NE POSTOJI

    ODAKLE ZLO NA SVETU.ZAR OD DOBROG I MILOSTIVOG BOGA.ILI JE I ON SAM ZLO.
    DOBRI BOG NE MOŽE STVARATI ZLO,KAKO VI KAŽETE
    Smrt je zlo, to svaki normalan covek zna. Djavo je laz i smrt, ali laz i smrt nisu
    zaseban kreator, oni su samo alat koji se koristi u procesu kreacije.
    Ako nekad slucajno budes citao knjigu o Jovu (koja se smatra za najstarijom knjigom iz Biblije) videces kako je Djavo u sluzbi Gospoda, bas kao sto je i
    Hrist (istina/zivot) u sluzbi Gospoda.
    Kroz Hrista je sve stvoreno sto je stvoreno, a kroz Djavola je sve unisteno sto je unisteno.
    Niko nemoze da tvrdi da zlo ne postoji, ja sam ti samo dao stihove koji objasnjavaju da je sve stvoreno od strane jednog jedinog Kreatora.
    Ja sam ti rekao da Djavo ne postoji u fizickoj materiji, a ne da ne postoji u
    Duhu.
    "Djavo" je duh mesa, emocija ili na engleskom 'lower carnal mind', covek
    ne moze da gresi ako razmislja racionalno.

    JUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #90

    Odgovor: Verske sekte

    Vrlo dobro zapažanje da se servira priča o Bogu-svemogućem, sve prisutnom, da je stvoritelj svega postojećeg, simbol samo dobre strane a da je više nego postojeća i prisutna tamna strana koja je pripisana Đavolu..Zatim sledi priča o pobuni u *Raju koji je savršen* i nastajanje tamne strane ili tabora na čelu s njim-Đavolom.

    Postavlja se pitanje šta je u stvari Dobro a šta Zlo?
    Ako se osvrnemo oko sebe s pogledom na celo čovečanstvo,jer ne možemo gledati samo deo ljudi vernički opredeljen na jednom prostoru, uočićemo da negde na planeti zemlji *neko dobro* predstavlja *zlo* i obrnuto. Meni ništa drugo ne preostaje, nego da zaključim da je ideja i podela o dobru i zlu podeljena od strane ljudi. To ne znači da dualiteti dobra i zla ne postoje. Ne, oni itekako egzistiraju, samo sa našom slobodnom voljom da izaberemo šta je dobro a šta zlo. Lično mislim da je za nas, kao ljude na planeti zemlji, neko odavno postavio standarde u smislu šta je šta, a što jasno dokazuje podela mišljenja ljudi širom planete.. Na osnovu toga zaključujem da je bilo sukoba mišljenja u veoma dalekoj prošlosti i samog odvajanja a siguran sam da je bila u smislu dominacije..

    U tom smislu postoji i podela na *dobre sekte*, koje predstavljaju masovne legalne religiske institucije i *loše sekte* koje imaju malo drugačiji smisao. Postavlja se pitanje: Koja je prava? Naravno, ljudski um sudi na osnovu raspoloživog kapaciteta i po sistemu *Kud sve ovce tu i mali Mujo* i to predstavlja sliku naše realnosti, uopše u svetu. I u jednom i drugom slučaju se stvara psihološka klima koja na osnovu ona dva dualiteta ( dobra i zla ), na najpodmukliji način, svakom ljudskom biću bez prisle, pokazuje gde se on nalazi. Ili si tamo ili ovamo..treće nema..ili je vešto sakriveno..

Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •