Verske sekte - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #61

    Odgovor: Verske sekte

    Bilo je dosta vređanja, off-topica i chata.

    Teme je "Verske sekte" i sve učesnike bih molila da se iste teme drže i naravno da se suzdrže od međusobnog vređanja.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #62

    Odgovor: Verske sekte

    ODGOVOR JUPITERU,uz sve razumevanje, pozdrav , uz izvinjenje za zakašnjenje



    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Na ovakav koncept/ideju jos nisam naisao, a nailazio sam na mnogo toga.
    Ako Tacit nije pisao o Isusu (ime koje je bilo jako cesto u Judeji) koji je
    bio mesija, o kome je pisao, o Isusu koji je bio stolar ?
    Cija je stolarija bila na takvom nivou, da je taj Tacit morao da ga spomene
    u svojim delima.
    Tacit je u svojim delima pisao o isusu koji je za vreme vladavine prokuratora pontia pilata, u vreme pashe bio raspet, izvini jupitere, ali niko ne kaže da je isus bio drvodelja, govori se samo o izrazu majstor, i ponavljam majstor, kao i način njegove smrti razapinjanjem na krst što govori o zločinu koji je počinio pobuna protiv rimskih vlasti. Protiv koga bi to blagoglagoljivog proroka rimske vlasti poslale kohortu vojnika da ga uhapsi pojačanih sve sa hramovskom stražom.


    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kakve "zamke Svetog Pisma" ?
    Ti ocigledno imas veoma oskudno znanje o Svetom Pismu, prorocanstva su
    proricala da ce Mesija biti ubijen od strane njegovog naroda. Mislim da je u
    Jovanovom jevandjelju opisano sedam pokusaja kamenovanja Isusa,
    koje je on na 'volseban' nacin eskivirao.
    Moje znanje svetog pisma nije oskudno kao ni akademsko obrazovanje koje sam stekao na pravnom fakultetu univerziteta u novom sadu da ne bih znao šta znači ubijen od strane njegovog, tačnije svog naroda, pa ako su rimljani koji su ga razapeli isusov narod, onda je u tvojoj izjavi došlo do eror in obiectio, kako i samo pismo kaže razapeli su ga rimljani, i ponavljam rimljani, jer je jevrejska kazna za bogohuljenje bila smrt kamenovanjem. U isusovo vreme bilo je na desetine "mejsija" i pre i posle isusa.ponavljam da mejsijanski koncept nije stran jevrejskom narodu nego samo njegovo ispunjenje.onaj ko kaže da je mejsija mora da oslobodi izraelski narod iz ropstva i da učini ostalo što mejsijanski koncept nalaže.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    U Isaija 53 je tacno opisano kakav ce biti Isus, kakav ce mu biti zivot i smrt, i gde ce biti sahranjen, evo samo devetog stiha " Odrediše Mu grob sa zločincima, ali na smrti bi s bogatim, jer ne učini nepravdu, niti se nađe prevara u ustima Njegovim. ", po jevandjelju, na Krstu je bio sa zlocincima, a sahranjen je u grobnicu koja je pripadala bogatasu......
    Postoji preko dvesta prorocanstava o Isusu, koje je Isus citao,
    spoznavajuci da je to upravo On.
    Sto znaci da ako glavni Jevrejski prorok - Isaija prorice Mesiju koji ce biti
    ismejan, odbacen i ubijen od strane Jevreja, da li Jevreju danas ocekuju
    Mesiju koga ce ismejati, odbaciti i ubiti ?
    Opet isti zaključak.isaija govori o mejsiji koga će ubiti njegov narod, a to ni u kom slučaju nisu rimljani, i ne samo dvestotine proročanstava, ima ih preko tristo, odnosno petstotina računajući i apokrife3.nije problem u tome da neko kaže da je mejsija, nego da to i dokaže.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ni prvi Mesija - Mojsije nije izvukao Jevreje iz fizickog ropstva, on je bio samo
    alat, koji je upotrebljen. Jevreji su takav narod, oni su Srpski imidz u ogledalu.

    Matej 11:2-11 objasnjava ulogu Svetog duha ili vodica kroz ispunjenje
    Bozijih prorocanstava. Sto znaci da ako je Bog rekao da ce ubiti sve Jevreje,
    Isaija 65:12 " Vas ću izbrojati pod mač, i svi ćete pripasti na klanje, jer zvah a vi se ne odazivaste, govorih a vi ne slušaste, nego činiste šta je zlo preda mnom i izabraste šta meni nije po volji. " znaci da je Adolf Hitler vodjen
    Svetim Duhom.
    Bas kao sto je Jovan Krstitelj imao Sveti Duh dok je bio u maminom stomaku,
    Luka 1:15 " Jer će biti veliki pred Bogom, i neće piti vino ni siker; i napuniće se Duha Svetog još u utrobi matere svoje; ", ali je izgubio taj Duh pred svoju smrt, i zato je poslao svoje ucenike da pitaju Isusa da li je on stvarno Mesija.
    Isus recimo nije imao Sveti Duh, sve do 30-te godine kada ga je Jovan Krstitelj
    krstio u Jordanu.
    Ovde govoris istinu 100%, ali je opet nezahvalno govoriti ljudima sta da rade.
    Posto ako je Bog hteo da se ljudi zamlacuju religijom do groba, niko od nas tu nemoze apsolutno nista da uradi.
    Religija je igracka, i nije pametno nasilno otimati igracku iz decije ruke, bez obzira koliko ta deca imaju godina.

    Opet si u pravu, mada je termin za "nerazumno vidjenje" i dalje - "prorocanstvo". I "sta bi bilo, kad bi bilo" nije racionalno razmisljanje.
    Vreme je iluzija, a putovanje kroz iluziju nemoze biti stvarnost.

    Tesla je izumeo bezicne marionete, svaka cast, Isus je bio prva ziva bezicna marioneta, kakva je to cast ?

    Istorijski isus nije bio živa marioneta, nego neko jo je umro boreći se za slobodu jevrejskog naroda, i tu zaslužuje svakakvu počast.što je posle prikazan kao neko ko u svom naumu nije uspeo, tobož nije mislio na zemlju nego na nebo, pa onda i nije nebo nego nešto drugo.pogledajte jevrejski mejsijanski koncept.uverite se šta je zapravo mejsija.pomazanik.sveštenik kralj koji donosi slobodu na zemlji, i ponavljam na zemlji, da ne koristim izraz 3x3 ponavljam, jer će se pojedini graditelji koji ga svojataju kao svoj uvrediti.sveštenik kralj donosi oslobodjenje na zemlji.kazna za neispunjeno obećanje je smrt.ako vas ovo vredja molim vas izvinite.

    Bog je hteo da Milos zavrsi kao liftboj, ili da covek umre kao pas, ili da dete
    umre i nikad ne postane covek, posto je Bog izmedju ostalog sinonim za sudbinu, bas kao i sve druge reci koje postoje, posto je Bog - rec. Jovan 1:1

    Bog ni u kom slučaju ne "hoće" ili "neće" to je zla nauka o predestinaciji, koncept stran svakom verovanju osim protestantskog kapitalizma, feudalizma i robovlasništva, ako si rodjen kao rob, umri kao rob, i to je tako pa je tako.e nije i ne može biti.pročitajte molim vas dela tomasa hobsa i džona loka pa naučite nešto o pravu na pobunu i mejsijanskom konceptu na zemlji.
    Poruku je izmenio euridika, 23.12.2008 u 23:47 Razlog: pogrešna forma citata, slova, pogledajte pravilnik molim lepo

  3. #63

    Odgovor: Verske sekte

    ...samo da dodam....nije obican covek onaj na koga Rimljani salju celu kohortu vojnika (u I veku oko 1000 legionara)...

  4. #64

    Odgovor: Verske sekte

    [Isaija 65:12 " Vas ću izbrojati pod mač, i svi ćete pripasti na klanje, jer zvah a vi se ne odazivaste, govorih a vi ne slušaste, nego činiste šta je zlo preda mnom i izabraste šta meni nije po volji. " znaci da je Adolf Hitler vodjen
    Svetim Duhom.

    Na ovaj JUPITEROV CITAT koji je doslovce uzet iz Starog zaveta, Isaija glava 65-12, prevod Đure Daničića, a koji kao i postupak logičkog zaključivanja, u kome je isti podveden pod to da je prilikom zločina prema Jevrejskom narodu Adolf Hitler bio vodjen svetim duhom, ističem sledeće :

    Citat je istrgnut iz šireg konteksta u kome se IHVH, Onaj koje jeste, kroz usta proroka Isaije, koji citiran u kontekstu glasi,. . .

    ISAIJA, Glava 65 1-13
    ( ne citiram sve stihove, uzmite Stari zavet pa pročitajte )

    Potražiše me koji ne pitahu za me, nadjože me koji me tražahu, rekoh narodu koji se ne zove mojim imenom, evo me evo me (reči su Onoga koji jeste ) dalje u stihovima Onaj koji Jeste govori o svojoj milosti oi o tome kako On pruža ruke prema Hebrejima, a da je jako gnevan prema stvarima, odnosno delima koji oni čine a nalik su delima i postupcima okolnih naroda.Dalje se govori samo o BEZAKONJIMA, odnosno o delima koja nisu u skladu sa Njegovom voljom.Te se nastavlja posle nekoliko stihova

    a, vi koji ostavljate gospoda, koji zaboravljate svetu goru moju, koji postavljate sto gadu i ljevate naljev meniju,vas ću izbrojati pod mač, i svi ćete pripasti na klanje, jer zvah a vi se ne odazvaste, govorih a vi ne slušaste, nego činiste što je zlo predamnom i izabraste što meni nije po volji.zato ovako veli gospod, gle sluge će moje jesti, a vi ćete gladovati, gle sluge će moje piti, a vi ćete biti žedni, i dalje . . .

    Pa Jupitere,
    optimo, maximo, heliopoljski
    , navedi mi molim te logičku odnosno misaonu operaciju u skladu sa Klasičnom grčkom, odnosno možda si verziraniji, sa na primer Lukašjevičevom logikom, po kojoj si, pošavši od kojih premisa, došao do konkluzije da će svi Jevreji biti pobijeni, molim te, takav stav koji se ističe na javnom forumu zaslužuje pažnju a pogotovo da je Adolf Hitler, koji je ( ubijajući Jevreje, od čega se sa gnušanjem ogradjujem ) navodno bio vodjen svetim duhom.


    onaj koji jeste, kroz usta proroka isaije, u starom zavetu, na zapadu okarakterisanom kao jevrejska biblija, jasno govori o prestupnicima iz redova hebrejskog naroda, a ne o današnjoj jevrejskoj naciji, jasno govori šta oni to čine da zaslužuju "stavljanje pod mač" primer prinošenje žrtvi u vrtovima, koji sede kod grobova ,noćuju u pećinama, jedu meso svinjeće i juhu nečistu, . . . koji govore odlazi, ja sam svetiji od tebe, . . .i na hramovima ružiše me . . . koji ostavljate gospoda, koji zaboravljate svetu goru moju, postavljate sto gadu . . . ljevate naljev meniju (misleći pri tome na prinošenje žrtvi balu , astaroti, odnosno drugim bogovima) . . . e na ove se odnose reči, vas ću staviti pod mač. . . vi ćete pripasti na klanje.


    Izraz kojim se poistovećuje ceo aktuelni Jevrejski narod, sa onima koji će biti poklani, stvarno ne zaslužuje komentar.
    Drugo što je jako opasno je poistovećivanje aktuelnog Jevrejskog naroda sa onima koje tobož treba . . . negirati, a naročito se pozivajući na stih KRV NJEGOVA NA NAS I NA DECU NAŠU, ne stoji jer je on upućen od strane NEKOLICINE, a ne celog Jevrejskog naroda.

    Poznati su mi neki HItlerovi govori, u kojima je on izražavao istu misao, kao što mi je poznato i to da podsticanje mržnje prema Jevrejskom narodu, pogotovo sa sličnim vankontekstnim citatima, tipa ubij, zakolji, koji istrgniti upućuju na nešto sasvim drugo, što se u okviru Evropskog zakonodavstva tretira kao jedan od ozbiljnijih prekršaja , reč zločin ne pominjem, pošto Ovde očigledno nije bila namera isticanja mržnje, samo ukazujem na pogrešan sled zaključivanja.

    Adolf Hitler, počevši od pretpostavke da su pojedini Jevreji koji su živeli u okviru tadašnjeg Nemačkog Rajha, i u germanofonskim graničnim područjima, krivi za veliku ekonomsku krziu, jednostavno , u svojim delima naveo nekoliko načina rešavanja "Jevrejskog Pitanja" Konverzura, Asimilacija, Raseljavanje, pa tek onda, što je za svaku osudu i Fizička likvidacija, što nikakve veze nema sa Starozavetnim konceptm izrazite mržnje Onoga koji jeste prema prestupnicima, iz redova Hebrejskog naroda koji krše odredbe Zapovesti, Zakona i Ponovlejnih zakona.

    Ukoliko vi i dalje mislite da Onaj koji jeste, govorivši kroz usta proroka Isaije 65-12, govori o "pripadanju na klanje" odnosno istrebljenju celog Jevrejskog naroda, te da je Adolf Hitler tobož bio vodjen Svetim duhom,prvo Vas molim da pročitate Knjigu Proroka Isaije u celini, a zatim da revidirate svoje stavove po pitanju odnosa Starog i Novog zaveta.
    Jevrejski narod je narod SINOVA prvog i jedinog SAVEZA sa Onim koji jeste, Izabrani narod, narod čija kultura i tradicija vuku korene više milenijuma unazad, a ne narod predodredjen za "klanje" jer su tobož razapeli "Našeg" Gospoda.

    Uz najbolje želje pozdravljam vas,šalom
    Poruku je izmenio euridika, 23.12.2008 u 23:52 Razlog: velika slova, bold, pravilnik

  5. #65

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    ...samo da dodam....nije obican covek onaj na koga Rimljani salju celu kohortu vojnika (u I veku oko 1000 legionara)...
    Rimska vlast ocenila je u skladu sa tada važećim normama pravnog sistema da ISUS predstavlja istom pretnju, i reagovala je na taj način što je poslala KOHORTU iz redovnog sastava , ne zamerite mi zaboravio sam ime legije, mislim da je to bila X ili XI LEGIJA, Pojačanu prisustvom farisejskih momama i Hramske straže da istu pretnju otkloni.


    to je jedan od najvećih komplimenata isusovoj moći.on svakako nije bio "običan čovek"
    Poruku je izmenio euridika, 23.12.2008 u 23:53 Razlog: velika slova, pravilnika

  6. #66

    Odgovor: Verske sekte

    Ljudi da ne ulazim dalje u ove sekte samo dodam da bi ih ja okupio na jednom mestu sve vrste i bacio bombu i da se resi problem

  7. #67

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi da ne ulazim dalje u ove sekte samo dodam da bi ih ja okupio na jednom mestu sve vrste i bacio bombu i da se resi problem
    Која је то људска особина, или верска етика, која усмерава на такве поступке!?, и препоруке!
    In vinas veritas

  8. #68

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    Rimska vlast ocenila je u skladu sa tada važećim normama pravnog sistema da ISUS predstavlja istom pretnju, i reagovala je na taj način što je poslala KOHORTU iz redovnog sastava , ne zamerite mi zaboravio sam ime legije, mislim da je to bila X ili XI LEGIJA, Pojačanu prisustvom farisejskih momama i Hramske straže da istu pretnju otkloni.

    TO JE JEDAN OD NAJVEĆIH KOMPLIMENATA ISUSOVOJ MOĆI.ON SVAKAKO NIJE BIO "OBIČAN ČOVEK"
    1000 vojnika u mali Getsimanski vrt?...+ pomocne jedinice...'ajd dobro,kad vi tako kazete......ali ipak da dodam...i nije iz redovnog sastava vec auksilijarne (pomocne) jedinice jedne od tri legije (III Galike,VI Ferate i XII Fluminate) smestene u Siriji (Judeja tada nije imala status provincije,vec je bila u sastavu provincije Sirije).... X Gemini je baza bila u Vindoboni (Germanija),a XI Klaudiji u Silistriji (Bugarska)...zasto sve pisete u stilu.... "ako se ne varam"..."ako se dobro secam"...dajte nesto cega se secate dobro...

  9. #69

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    1000 vojnika u mali Getsimanski vrt?...+ pomocne jedinice...'ajd dobro,kad vi tako kazete......ali ipak da dodam...i nije iz redovnog sastava vec auksilijarne (pomocne) jedinice jedne od tri legije (III Galike,VI Ferate i XII Fluminate) smestene u Siriji (Judeja tada nije imala status provincije,vec je bila u sastavu provincije Sirije).... X Gemini je baza bila u Vindoboni (Germanija),a XI Klaudiji u Silistriji (Bugarska)...zasto sve pisete u stilu.... "ako se ne varam"..."ako se dobro secam"...dajte nesto cega se secate dobro...
    E, dobro gospodine Felikse, kako još imam vremena u pripremama za badnjak mogu da odgovorim.Ne sećam se da sam igde spomenuo brojku od 1000 ljudi koja , po Vama čini RIMSKU KOHORTU.To je Vaš navod i ujedno neispravno brojno stanje. Te Vas molim da mi ne stavljate Vaše pogrešne navode u usta i još sa njima da polemišete.Suviše sam dugo u "Politici" da mi ne bi bia poznata ta "Stilska figura"
    Za broj LEGIJE rekao sam da "Mislim" u značenju nisam siguran, da ne pominjem stereotipnu frazu "Nemojte me držati za reč" jer kao pravnik stvarno ne mogu da pamtim sve te brojeve.Znam da je negde oko 10, 11, 12 i to je u globalu to.KADA POGREŠIM JA TO I PRIZNAM.PRIZNAJEM U PRAVU STE ZA BROJ.

    Kada već cepamo dlaku na četiri dela evo i strukturalnog i funkcionalnog sastava Rimske vojske , odnosno LEGIJE kao samostalne jedinice.

    I da se nadovežem, ako mi Forumaši dozvole, na Istorijski deo, LEGIJA je po pravilu stolovala u Castrumu a KOHORTA u Castellumu.


    Legije su bile podeljene na 10 kohorti, a svaka kohorta na 6 centuria, dok je legijom komandovao legatus legionis. Vojna služba trajala je 20 godina, nakon čega su vojnici uz častan otpust postajali veterani.

    U provincijama čast imperije branile su pomoćne trupe auxiliae, koje su se sastojale od pešadije cohors, i konjice ala, a po potrebi i mešovitih jedinica cohors equitata. Pomoćne trupe bile su uglavnom mešanog etničkog sastava.
    Većina rimskih vojnika u "REDOVNOM SASTAVU" su bili Legionari.Osim njih su u redovnom sastavu postojali i pomoćni vojnici Auxiliari, odnosno ne-građani uglavnom regrutirani iz provincija, isto u sastavu redovne vojske samo sa tom razlikom što nisu imali STATUS CIVITATIS, nego su bili u STATUS LATINAE, odnosno STATUS PEREGRINE. Oni su bili plaćani manje od legionara, a na kraju službe su dobijali rimsko državljanstvo.Ova statusna podela nikako ne znači da nisu ulazili u redonan sastav Rimske vojske.Naprotiv.Samo označava to da tek na kraju službe i HONESTA MISIO dobijalu Status CIVITATIS.Inače su svi u redovnom komandnom lancu.

    Najveća vojna jedinica u okviru Rimske vojske bila je Legija i potpuno popunjena brojila je 5120 vojnika Svaka se legija sastojala od 10 KOHORTI , a kohorta od tri MANIPULE . Još manja jedinica je bila CENTURIJA . Ono što je centurija bila u pješadiji, to je bila TURMA u konjici.. Turma se sastojala od 30 konjanika. Još manja jedinica u konjici je bila DECURIA.

    Među rimskim vojnicima najmanja jedinica se nazivala "contubernium". To je bila grupa od 8 vojnika u periodu republike ih je bilo deset, koja je delila šator i kotao. Bilo je 10 contubernia u "centuriji".

    Centurija je bila sljedeća jedinica po veličini. Ona se prvotno sastojala od 100 ljudi u ranoj Rimskoj Republici, ali je kasnije smanjena na 80 ljudi u Rimskom Carstvu. Nakon toga je sljedeća jedinica bila "manipula", a od njih se formirala još veća jedinica zvana "kohorte". Kohorte su se obično sastojale od 6 centurija (480 ljudi). Tzv. prva kohorta PRIMA COHORS je imala poseban sastav u legiji; bila je veća od ostalih kohorti i sadržavala oko 5 centurija dvostruke veličine (800 ljudi) ,digresija-NEŠTO POPUT KOMANDNE BATERIJE u Artiljeriskom puku. Najveća jedinica rimske vojske je bila LEGIJA Sastojala se od deset kohorti uključujući prvu kohortu. Legija se u punom sastavu sastojala od 6.000 ljudi, iako je obično imala manje ljudi zbog gubitaka u borbi.

    A sada deo zbog koga sam i započeo sa postovima.Reč KOHORTA u smislu tačno odredjene vojne jedinice u iz redovnog sastava Rimske vojske u mnogim prevodima Svetog pisma zamagljivana je rečima četa, grupa, množina, svetina, veliko mnoštvo, što sve ukazuje da su prevodioci i redaktori Svetog pisma imali na umu ukazivanje na , neka mi verujući oproste "LINČOVANJE" od strane razularene Iudaejske svetine, a ne na akciju regularne Rimske vojske.

    Pozdrav.svim slavljenicima SRETAN BOŽIĆ.

  10. #70

    Odgovor: Verske sekte

    Srecan Bozic,odmah na pocetku,red je....

    -morate razlikovati rimske vojne jedinice od prvog do IV veka...
    -u prvom veku legija je brojala od 8-10.000 vojnika....
    -10 centurija (samo ime znaci 100) cinilo je tada jednu kohortu...
    -u IV veku rimska legija jeste iznosila toliko vojnika,ali sve se ovo desavalo u I veku...
    -manipula je cakj i u IV vekju iznosila 30 vojnika...
    -Peregrini su bili osvojeni i asimilovani varvari,dobijali su gradjansko pravo tek posle 25 godina vojne sluzbe,u to vreme je retko ko to douziveo...sve do Karakale ni to im nije bilo ispostovano...kao danas...lazi i obecanja....
    -znaci morate razlikovati vojne jedinice od I do IV veka..bez toga nema razumevanja teme...
    -Notitia dignitatum vas opovrgava:-cohors,mille legionaris- (12.75) (1000 legionara)
    -ma i da je 500 ,...u malom Getsimanskom vrtu..cak i ne racunajuci pomocne jedinice?!...ma dajte molim vas..


    Srecan Bozic,jos jednom

  11. #71

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Srecan Bozic,odmah na pocetku,red je....

    -morate razlikovati rimske vojne jedinice od prvog do IV veka...
    -u prvom veku legija je brojala od 8-10.000 vojnika....
    -10 centurija (samo ime znaci 100) cinilo je tada jednu kohortu...
    -u IV veku rimska legija jeste iznosila toliko vojnika,ali sve se ovo desavalo u I veku...
    -manipula je cakj i u IV vekju iznosila 30 vojnika...
    -Peregrini su bili osvojeni i asimilovani varvari,dobijali su gradjansko pravo tek posle 25 godina vojne sluzbe,u to vreme je retko ko to douziveo...sve do Karakale ni to im nije bilo ispostovano...kao danas...lazi i obecanja...
    -znaci morate razlikovati vojne jedinice od I do IV veka..bez toga nema razumevanja teme...
    -Notitia dignitatum vas opovrgava:-cohors,mille legionaris- (12.75) (1000 legionara)
    -ma i da je 500 ,...u malom Getsimanskom vrtu..cak i ne racunajuci pomocne jedinice?!...ma dajte molim vas..


    Srecan Bozic,jos jednom
    Mi očigledno ne govorimo o istoj osobi i o istom dogadjaju.Istorijski isus, uhapšen je u Getsemanskom vrtu i to od strane regularne Rimske vojne jedinice, KOHORTE, može po diplomi brojati nominalno lep okrugao broj ali je realno brojno stanje sasvim drugačije.Brojke koje sam naveo date su za prvi vek.Dobro mi je poznato da kako se carstvo širilo tako je i RIMSKO GRADJANSTVO DEVALVIRALO.Čak se u u Svetom pismu navodi, da opet ne tražim stih "Za skupe novce sam ga kupio -status Rimskog gradjana" baš u prvom veku dok samo par stotina godina ranije ne bi bila moguća kao ni kupovina istog.Znači od Rimske dvanaestorice do Evropske trideset i nešto zemalja. . .

    A drugo , i da završim, uz sretan Božić, pa koliki bi kredibilitet Rimske države bio da ide da hapsi proroka koji propoveda mir i ljubav prema bližnjem svom.U pitanju je nešto sasvim drugo.Isus je tvrdio da je ispunjenje starozavetnog koncepta sveštenika-kralja-Mejsije i to je pobudilo odredjenu reakciju rima.Pretenzija na presto.
    Ma dajte molim Vas.Rimska vlast da hapsi proroke.


    Nemojte podcenjivati Isusovo delo.U pitanju je nešto sasvim drugo.
    Maslinska gora nije baš mala.

  12. #72

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    Maslinska gora nije baš mala.
    Nisam upoznat sa tim da su Maslinska gora i Getsimanski vrt jedno te isto...a VM,znate da mislimo na isto sto se tice Isusa.....ugaoni kamen....

  13. #73

    Odgovor: Verske sekte

    U svim jevanđeljima piše da oni koji su uhapsili Isusa nisu bili rimski vojnici (Mateja 26:47; Mark 14:43; Luka 22:47-50; Jovan 18:3). To su bile crkvene sluge i ostali ljudi naoružani mačevima. štapovima, toljagama i sl.

    Gečemanski vrt je bio na Maslinovoj Gori, i ime joj kazuje da je bilo mesto gde je bila postavljena i presa za maslinovo ulje. Hebrejski naziv: Gat šemanim; grčki naziv: getšemanei ili getšamane.
    Maslinova Gora je deo planinskog lanca koji obuhvata Jerusalim. Ima tri vrha, na severnom su "kampovali" hodočasnici. Taj deo su nazivali "gorom galilejskih ljudi". Bilo je zasađeno drvima maslina. Najpoznatiji zasad je bi Gečemanski vrt.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #74

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    ODGOVOR JUPITERU,uz sve razumevanje, pozdrav , uz izvinjenje za zakašnjenje





    Tacit je u svojim delima pisao o isusu koji je za vreme vladavine prokuratora pontia pilata, u vreme pashe bio raspet, izvini jupitere, ali niko ne kaže da je isus bio drvodelja, govori se samo o izrazu majstor, i ponavljam majstor, kao i način njegove smrti razapinjanjem na krst što govori o zločinu koji je počinio pobuna protiv rimskih vlasti. Protiv koga bi to blagoglagoljivog proroka rimske vlasti poslale kohortu vojnika da ga uhapsi pojačanih sve sa hramovskom stražom.



    Moje znanje svetog pisma nije oskudno kao ni akademsko obrazovanje koje sam stekao na pravnom fakultetu univerziteta u novom sadu da ne bih znao šta znači ubijen od strane njegovog, tačnije svog naroda, pa ako su rimljani koji su ga razapeli isusov narod, onda je u tvojoj izjavi došlo do eror in obiectio, kako i samo pismo kaže razapeli su ga rimljani, i ponavljam rimljani, jer je jevrejska kazna za bogohuljenje bila smrt kamenovanjem. U isusovo vreme bilo je na desetine "mejsija" i pre i posle isusa.ponavljam da mejsijanski koncept nije stran jevrejskom narodu nego samo njegovo ispunjenje.onaj ko kaže da je mejsija mora da oslobodi izraelski narod iz ropstva i da učini ostalo što mejsijanski koncept nalaže.



    Opet isti zaključak.isaija govori o mejsiji koga će ubiti njegov narod, a to ni u kom slučaju nisu rimljani, i ne samo dvestotine proročanstava, ima ih preko tristo, odnosno petstotina računajući i apokrife3.nije problem u tome da neko kaže da je mejsija, nego da to i dokaže.



    Ovde govoris istinu 100%, ali je opet nezahvalno govoriti ljudima sta da rade.
    Posto ako je Bog hteo da se ljudi zamlacuju religijom do groba, niko od nas tu nemoze apsolutno nista da uradi.
    Religija je igracka, i nije pametno nasilno otimati igracku iz decije ruke, bez obzira koliko ta deca imaju godina.

    Opet si u pravu, mada je termin za "nerazumno vidjenje" i dalje - "prorocanstvo". I "sta bi bilo, kad bi bilo" nije racionalno razmisljanje.
    Vreme je iluzija, a putovanje kroz iluziju nemoze biti stvarnost.

    Tesla je izumeo bezicne marionete, svaka cast, Isus je bio prva ziva bezicna marioneta, kakva je to cast ?

    Istorijski isus nije bio živa marioneta, nego neko jo je umro boreći se za slobodu jevrejskog naroda, i tu zaslužuje svakakvu počast.što je posle prikazan kao neko ko u svom naumu nije uspeo, tobož nije mislio na zemlju nego na nebo, pa onda i nije nebo nego nešto drugo.pogledajte jevrejski mejsijanski koncept.uverite se šta je zapravo mejsija.pomazanik.sveštenik kralj koji donosi slobodu na zemlji, i ponavljam na zemlji, da ne koristim izraz 3x3 ponavljam, jer će se pojedini graditelji koji ga svojataju kao svoj uvrediti.sveštenik kralj donosi oslobodjenje na zemlji.kazna za neispunjeno obećanje je smrt.ako vas ovo vredja molim vas izvinite.

    Bog je hteo da Milos zavrsi kao liftboj, ili da covek umre kao pas, ili da dete
    umre i nikad ne postane covek, posto je Bog izmedju ostalog sinonim za sudbinu, bas kao i sve druge reci koje postoje, posto je Bog - rec. Jovan 1:1

    Bog ni u kom slučaju ne "hoće" ili "neće" to je zla nauka o predestinaciji, koncept stran svakom verovanju osim protestantskog kapitalizma, feudalizma i robovlasništva, ako si rodjen kao rob, umri kao rob, i to je tako pa je tako.e nije i ne može biti.pročitajte molim vas dela tomasa hobsa i džona loka pa naučite nešto o pravu na pobunu i mejsijanskom konceptu na zemlji.
    Sve sto vidimo oko sebe, je (po Bibliji) ono sto Gospod Bog (ne Bog) hoce ili
    nece. On ili hoce ili nece da ugasi zivot, ako hoce beba stara mesec dana ce da umre, ako nece, ljudi zive toliko koliko zive.
    Zato se sve i zove "volja Bozija", zato sto On radi sto je njemu volja, a ne
    sta je covekova volja, posto nijedan normalan covek ne bi zeleo da umre,
    a nijedan normalan covek nije uspeo da ne umre.
    Sto se ostalog tice uopste mi nije jasno odakle ti izvlacis ideje o tome ko je
    ubio Isusa, sigurno ne iz Jevandjelja.
    Isus je poslat da izvuce Jevreje iz duhovnog ropstva u koje su sami sebe uvukli (Bozijom voljom), a ne da ih oslobodi fizickog ropstva, boreci se protiv Rima.
    Posto vidim da nisi naveo niti jedan stih iz Jevanjdlja koje opet nema apsolutno nikakve veze sa Pravnim fakultetom, iz koje perspektive ti uopste razmisljas o
    prici o Isusu iz Nazareta ?

    Marko 6:3 " Nije li ovo drvodelja, sin Marijin, a brat Jakovljev i Josijin i Judin i Simonov? I nisu li sestre njegove ovde među nama? I sablažnjavahu se o Njega. "
    Drvodelja, sin drvodelje.
    Nisam siguran da li zelis da ti postavim stihove koji objasnjavaju ko je kriv
    za smrt Isusa ?
    Vidim da si dobar covek, ali mi nije jasno koji je tvoj motiv na ovom forumu ?

    jupiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #75

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Bilo je dosta vređanja, off-topica i chata.

    Teme je "Verske sekte" i sve učesnike bih molila da se iste teme drže i naravno da se suzdrže od međusobnog vređanja.
    Ja vas molim da pročitate šta ste zamoljeni već pre nekog vremena. Od sada sve što nema veze sa temom koja je jasna biće brisano. Imate dovoljno prostora na ovom forumu da pokazujete i dokazujete sve što želite. Molim vas da nađete odgovarajuće mesto za to. Hvala.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •