Verske sekte - Strana 10
Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Prikaz rezultata 136 do 145 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #136

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Sviđa mi se taj tvoj osmeh na kraju ali mi ipak nisi odgovorio na pitanje

    Kroz 700 i nešto postova, odgovor je više nego jasan.... al' ne vredi ...

    Pravoslavne sam veroispovesti.
    Pod religijom podrazumevam isključivo Hristove/Božije Reči kao jedinu istinu...Sve ostalo je magla, manipulacija i laž...
    Kada se molim, obraćam se direktno i isključivo Bogu i Hristu!
    Ne obraćam se i ne molim se svecima, ikonama/slikama, brojanicama, Devici Mariji, papi...itd...Ne koristim nikakve rekvizite, osim Božije Reči...Iako razumem ljude koji to rade na takav način...

    Iz pravoslavlja izvlačim samo ono što je po Reči Božijoj i ono što pravoslavlje suštinski predstavlja, a što su ljudi pozaboravljali i zapustili... Običaji, obredi, rekviziti, ne mogu štetiti ali samo ako su sporedna stvar i ako su podredjeni suštini - istini!

    A Hrist je istina!
    I svako iole zainteresovan, može veoma lako doći do te spoznaje...samo treba malo ozbiljnosti u životu...

  2. #137

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kroz 700 i nešto postova, odgovor je više nego jasan.... al' ne vredi ...

    Pravoslavne sam veroispovesti.
    Pod religijom podrazumevam isključivo Hristove/Božije Reči kao jedinu istinu...Sve ostalo je magla, manipulacija i laž...
    Kada se molim, obraćam se direktno i isključivo Bogu i Hristu!
    Ne obraćam se i ne molim se svecima, ikonama/slikama, brojanicama, Devici Mariji, papi...itd...Ne koristim nikakve rekvizite, osim Božije Reči...Iako razumem ljude koji to rade na takav način...

    Iz pravoslavlja izvlačim samo ono što je po Reči Božijoj i ono što pravoslavlje suštinski predstavlja, a što su ljudi pozaboravljali i zapustili... Običaji, obredi, rekviziti, ne mogu štetiti ali samo ako su sporedna stvar i ako su podredjeni suštini - istini!

    A Hrist je istina!
    I svako iole zainteresovan, može veoma lako doći do te spoznaje...samo treba malo ozbiljnosti u životu...
    Ovolika količina nadobudnosti neminovno vodi u primitivizam.

    Parafraziraću Allberta Ajnštajna koji je otprilike rekao da bi se svima onima koji pokušavaju da tumače njegove reči na svoj način, Bog nasmejao.

  3. #138

    Odgovor: Verske sekte

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ovolika količina nadobudnosti neminovno vodi u primitivizam.
    Boza-Limunada

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Parafraziraću Allberta Ajnštajna koji je otprilike rekao da bi se svima onima koji pokušavaju da tumače njegove reči na svoj način, Bog nasmejao.
    Zašto parafrazirati (i to netačno) mrtvog Alberta, kad imamo Reči Boga živoga->

    38. I Reč Njegovu nemate u sebi da stoji; jer vi ne verujete Onome koga On posla.
    39. Pregledajte pisma, jer vi mislite da imate u njima život večni; i ona svedoče za mene.
    43. Ja dođoh u ime Oca svog i ne primate me; ako drugi dođe u ime svoje, njega ćete primiti.
    44. Kako vi možete verovati kad primate slavu jedan od drugog, a slave koja je od jedinog Boga ne tražite?

    (Jovan gl.5)


    Mućni "kapiš" malo, pa ćeš shvatiti o čemu govorim...Čovek više voli da slavi čoveka, umesto živog Boga...
    Klanjamo/divimo se ljudima, slikama, kipovima...Majkl Džeksonu(milijardu ljudi)...mrtvim stvarima... poistovećujemo se, tražimo nešto od njih...idealizujemo...molimo im se...

    A Boga ne tražimo!
    Jer, draže nam je mrtvo nego živo...Sladje su nam prolazne vrednosti nego one večne...Verujemo lažljivim ljudima, a ne verujemo Hristu...Više volimo da čitamo iz šoljice za kafu, nego li iz Svetog Pisma...Plašimo se crne mačke , a ne plašimo se sotone i njegovih pomoćnika... Kucamo o drvo triput da ne čuje zlo, umesto da se Bogu molimo da nas zaštiti Silom svojom... Pucamo iz buradi i petardi na dan rodjenja Hristovog, umesto da širimo ljubav i okupljamo dobre ljude oko sebe... Kitimo se brojanicama, krstovima i drugim "rekvizitima", umesto da se okitimo dobrim delima... Uzdižemo, veličamo sebe i jačamo svoj ego, jer ne prepoznajemo skromnost kao jednu od najvećih vrlina...
    ... Sve tražimo od drugih i u drugima, umesto da se nalazimo u sebi samima ... i prepoznamo Duh života koji nam Bog poklanja i daje!

  4. #139

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kroz 700 i nešto postova, odgovor je više nego jasan.... al' ne vredi ...

    Pravoslavne sam veroispovesti.
    Pod religijom podrazumevam isključivo Hristove/Božije Reči kao jedinu istinu...Sve ostalo je magla, manipulacija i laž...
    Kada se molim, obraćam se direktno i isključivo Bogu i Hristu!
    Ne obraćam se i ne molim se svecima, ikonama/slikama, brojanicama, Devici Mariji, papi...itd...Ne koristim nikakve rekvizite, osim Božije Reči...Iako razumem ljude koji to rade na takav način...

    Iz pravoslavlja izvlačim samo ono što je po Reči Božijoj i ono što pravoslavlje suštinski predstavlja, a što su ljudi pozaboravljali i zapustili... Običaji, obredi, rekviziti, ne mogu štetiti ali samo ako su sporedna stvar i ako su podredjeni suštini - istini!

    A Hrist je istina!
    I svako iole zainteresovan, može veoma lako doći do te spoznaje...samo treba malo ozbiljnosti u životu...
    Hvala na odgovoru
    Znam da nita ne znam...

  5. #140

    Odgovor: Verske sekte

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Kada se hriscanstvo podelilo na pravoslavce i katolike,
    koja od ovih religija je sekta ?
    I jedna i druga,faktički svaka religija je počela kao sekta,pa ko prikupi više mase ona je moćnija.Kao što si i sam rekao borba za glasove.


    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernik, onaj koji veruje u boga ne mora pripadati
    ni jednoj religiji i ne mora ici u crkvu,bilo koju,
    da bi se molio i odao pocast Bogu.
    Složila bih se sa ovim.
    Znam da nita ne znam...

  6. #141

    Odgovor: Verske sekte

    @gogsy
    Kroz 700 i nešto postova, odgovor je više nego jasan.... al' ne vredi ...
    ...prica ne moze funkcionisati ako ljudi ne veruju da je istina.

    @gogsy
    A Hrist je istina!
    ...istinu su znali oni koji su stvarali mit.
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  7. #142

    Odgovor: Verske sekte

    ...prica ne moze funkcionisati ako ljudi ne veruju da je istina.......istinu su znali oni koji su stvarali mit.
    Tačno, to je dokazani zakon Analogije ili Hermesov zakon..dakle, kako je gore u svesti tako je dole u realnosti...A, ako su poznavali taj mehanizam delovanja i iskoristili ga kao najjači adut u stvaranju mita zarad ličnog interesa, onda su sigurno znali i sve ostalo što ide kroz celu hermetičku nauku...Zato su strahom od zla zaključali sve puteve koje vode u tom pravcu..To je bila najbolja odbrana..

    E...ti što su stvarali mitove...na svu sreću ...ostavili su tragove...

  8. #143

    Odgovor: Verske sekte

    E...ti što su stvarali mitove...na svu sreću ...ostavili su tragove...
    naravno...bez njih Bog ne bi postojao
    ...lakse je sociolizovati laz nego istinu.
    Poruku je izmenio Bad Company, 14.07.2009 u 00:13
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  9. #144

    Odgovor: Verske sekte

    Onaj ko shvati temelje na kojima počivaju današnje religije, shvatiće i temelje na kojima se gradi neka druga sektaška organizacija.

    Ljudi misle da su bezbedni, ako pripadaju nekoj religiji. To je zato što imaju osećaj pripadnosti, odobravanja od sredine, vezuju ih prijatni obredi...za razliku od pripadanja nekoj sekti, gde će non stop biti izvgavani ruglu, ignorisani....

    Ono što sam ja primetio, da im je zajedničko, jeste sklonost prema orjentisanju na osnovu interesa. Dakle, vernici religija imaju obećanu nagradu, mir i spokojstvo na teritoriji gde žive. Sektaši imaju mogućnost ostvarenja svojih neostvarenih ideja, ideja koja ne mogu sprovesti u delo u socijalnom svetu koji ih okružuje..


    Interesantan je primer vernika, koji se moli svom bogu, da mu ovaj da razum kako on ne bi skrenuo u sektaškom pravcu.. Dakle, vernik strepi...
    Ima li boljeg dokaza da on ne razume ni gde se sada nalazi, ni gde bi mogao skrene..

  10. #145

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Onaj ko shvati temelje na kojima počivaju današnje religije, shvatiće i temelje na kojima se gradi neka druga sektaška organizacija.

    Ljudi misle da su bezbedni, ako pripadaju nekoj religiji. To je zato što imaju osećaj pripadnosti, odobravanja od sredine, vezuju ih prijatni obredi...za razliku od pripadanja nekoj sekti, gde će non stop biti izvgavani ruglu, ignorisani....

    Ono što sam ja primetio, da im je zajedničko, jeste sklonost prema orjentisanju na osnovu interesa. Dakle, vernici religija imaju obećanu nagradu, mir i spokojstvo na teritoriji gde žive. Sektaši imaju mogućnost ostvarenja svojih neostvarenih ideja, ideja koja ne mogu sprovesti u delo u socijalnom svetu koji ih okružuje..


    Interesantan je primer vernika, koji se moli svom bogu, da mu ovaj da razum kako on ne bi skrenuo u sektaškom pravcu.. Dakle, vernik strepi...
    Ima li boljeg dokaza da on ne razume ni gde se sada nalazi, ni gde bi mogao skrene..
    suština je u reči.sve te priče prava smo vera,a plodovi nikaki,govore za sebe ssami.vernici tačno,uvek su bili i biće izvrnuti ruglu.dok imate sigurnost velike crkve vi ste na putu za pakao.tamo nije put za večnost.blago opnom ko to shvati.

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •