Verske sekte - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #106

    Odgovor: Verske sekte

    pol muško..
    izvinjavam se...

    ne sudim,jer sam citirao proroka jeremiju,koji je rekao to svetlo u tamu tamu u svetlo,zlo u dobro dobro u zlo.ako ja kurvam a kažem ja sam pravoverni,a sektašem nazovem čoveka koji je potpuno u redu i drži Pismo,što očekujem nego sud Božji.
    Nema suda božijeg..to je deo verovanja hrišćanske sekte ( sectio-deo, parče u ovom slučaju deo ljudi koji ima isto mišljenje o božijem sudu )..ti si deo tih ljudi koji veruju..a vera je vrlo diskutabilna stvar..pa se zato možeš nazvati sektašem..

    Razlika u načinu funkcionisanja religija i sekta u negativnom smislu reči koja je popularna u društvu praktično ne postoji...posledice po čoveka su iste...

    Za dalji nastavak diskusije, definiši-> Ideologiju!
    Dr.prof.ser_... ideologija je davno izdefinisana samo treba da uzmeš vujakliju..

    Ako te lično iteresuje moja ideologioja, a znam da te to interesuje, reći ću ti da se svaka ideologija zasniva na nekim osnovnim saznanjima...sva saznanja se moraju staviti na praktičnu proveru, tj. da li imaju neku upotrebnu vrednost..u suprotnom postaju bajka...ili naučno mistični roman...

    ...problem je i kod religija( velike sekte ) i kod sekta što su njihova osnovna saznanja zacementirana...i funkcija im se svodi na mehanizam odbrane te iste zacementirane ideologije...

  2. #107

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    i

    ...problem je i kod religija( velike sekte ) i kod sekta što su njihova osnovna saznanja zacementirana...i funkcija im se svodi na mehanizam odbrane te iste zacementirane ideologije...
    Bog nije ideologija,Bog je istina.
    Poruku je izmenio Aiko, 27.06.2009 u 23:17

  3. #108

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Dr.prof.ser_... ideologija je davno izdefinisana samo treba da uzmeš vujakliju..
    ...problem je i kod religija( velike sekte ) i kod sekta što su njihova osnovna saznanja zacementirana...i funkcija im se svodi na mehanizam odbrane te iste zacementirane ideologije...
    Vlado, ja kao tvoj Dr.Prof. kažem ti-> sedi, jedan!

    Jedinica ko vrata, prikane moj...pao si, i sad' ćeš morati preko leta da štrebaš sve jovo-nanovo


    Citat Ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Bog nije ideologija,Bog je istina.
    Eto ti odgovora, Vladane mladjane....eto ti, u jednoj kratkoj i prostoj rečenici celokupna spoznaja svega onoga o čemu razmišljaš, lupaš glavu, ispisuješ u seminarskim radovima po forumu, pitaš, osporavaš, pljulješ...eto ti, tako kratko, a tako istinito!!

    Još bih dodao-> vera u Boga nije nikakva ideologija, baš kao što nije ideologija da postoje zvezde, mesec, sunce, zemlja....život na njoj...
    Vera u Boga je ZNANJE!
    Znanje i spoznaja da Bog postoji ne može biti ideologija nikada!

    Znanje koje ja imam, tebi je skoro nedostižno, ali samo zbog tebe i isključivo samo tebe...i tvog' izbora/odluke da nećeš i ne želiš da ZNAŠ!

    I to je tvoj problem i tvoja nesreća...kao i ogromne većine tebi sličnih...

    Ali vidi, garantujem ti svojim životom da ćeš pre ili posle spoznati istinu da je Bog tvoj stvoritelj...pre ili posle....
    ...budi siguran u to

  4. #109

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ali vidi, garantujem ti svojim životom da ćeš pre ili posle spoznati istinu da je Bog tvoj stvoritelj...pre ili posle....
    ...budi siguran u to
    Sav sam radoznao zato moram da te pitam, kako i cime garantujes da ce spoznati istinu?
    Ti si ga video? Prica s' tobom? Vi ste frendovi? Ti si njegov ambasador?
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  5. #110

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    Bog nije ideologija,Bog je istina.
    Bog je istina ideologije ili ideoloska istina, kako hoces...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #111

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Sav sam radoznao zato moram da te pitam, kako i cime garantujes da ce spoznati istinu?
    Ti si ga video? Prica s' tobom? Vi ste frendovi? Ti si njegov ambasador?
    Dobro je biti radoznao, ali u pravom smeru...

    Kako i čime garantujem, pitaš...

    ...A pitaš, zato što nisi ništa pročitao kako treba u predhodnom postu! Pa da ponovim->

    Ali vidi, garantujem ti svojim životom da ćeš pre ili posle spoznati istinu da je Bog tvoj stvoritelj...pre ili posle....
    ...budi siguran u to
    Dakle, ima li veće garancije, od sopstvenog života?

    I da, čovek može da komunicira sa Bogom, na jedan specifičan način....samo ako hoće i želi to....

  7. #112

    Odgovor: Verske sekte

    Znaci, ako me neko sutra pita o bogu, mogu mu slobodno reci da bog postoji i da je jedina istina zato sto ti garantujes svojim zivotom...

    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #113

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ima li veće garancije, od sopstvenog života?
    Nema.Ali to ne mora da znači da to što ti garantuješ će se ispuniti pa makar i životom.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    I da, čovek može da komunicira sa Bogom, na jedan specifičan način....samo ako hoće i želi to....
    E ovo je nešto sasvim drugo i slažem se..."ako želi i hoće" i pre svega "veruje"- odna može.
    Znam da nita ne znam...

  9. #114

    Odgovor: Verske sekte

    Bog nije ideologija,Bog je istina.
    Uzdaj se u onoga ko traži istinu, beži od onoga ko kaže da je našao...

    Vlado, ja kao tvoj Dr.Prof. kažem ti-> sedi, jedan!

    Jedinica ko vrata, prikane moj...pao si, i sad' ćeš morati preko leta da štrebaš sve jovo-nanovo
    Hvala na trudu ali u sistemu, koji ja sada učim, ne postoji jedinica ili petica..tamo možeš i da pogrešiš.. ustaneš, otreseš prašinu i ideš dalje..bez ograničenja.. ustvari što više padova..to više znanja..tako da me stari sistem vrednovanja ne interesuje..

    Znanje koje ja imam, tebi je skoro nedostižno, ali samo zbog tebe i isključivo samo tebe...i tvog' izbora/odluke da nećeš i ne želiš da ZNAŠ!
    Ja, ipak, mislim da je tvoje znanje davno prevaziđeno...
    Ali te potpuno razumem...svako vidi svoj horizont....

  10. #115

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Znaci, ako me neko sutra pita o bogu, mogu mu slobodno reci da bog postoji i da je jedina istina zato sto ti garantujes svojim zivotom...

    Ma neee...ne treba da te vata panika...
    I ne brini, tebe niko neće ništa pitati o Bogu...možeš komotno odahnuti.


    Citat Vlada Meditira kaže: Pogledaj poruku
    Uzdaj se u onoga ko traži istinu, beži od onoga ko kaže da je našao...
    ... "Mudar čovek traži sve u sebi samome, neznalica pokušava da dobije sve od drugoga !"

    Bog je u svima nama...

    Indija, Kina, Leo Ceo, Sai Baba, i ostali mučenici su drugi, i tamo daleko su...


    Citat Vlada i Leo Ceo kaže: Pogledaj poruku
    Ja, ipak, mislim da je tvoje znanje davno prevaziđeno...

    Imaš apsolutno pravo da misliš...mnogi su isto, pokušavali...misliti....

  11. #116

    Odgovor: Verske sekte

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Bog je istina ideologije ili ideoloska istina, kako hoces...
    Sve što je stvoreno svedoči Tvorca. Bog zato nije samo puka ideja, on nije samo reč neka bude već i akcija, i bi...sve stvoreno to dokazuje. Ako ti u sunčevom zraku vidiš samo ideju, prevedeno lažnu fikciju, onda uredu. Ja doista vidim sunčev zrak, osećam ga i znam ko ga šalje pradavno od kad je kazao, neka bude.... Mir tebi.
    Poruku je izmenio euridika, 05.07.2009 u 10:07 Razlog: Velika i mala slova, tačke, zarezi i sve tako redom.

  12. #117

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ... "Mudar čovek traži sve u sebi samome, neznalica pokušava da dobije sve od drugoga !"
    Veoma lepo rečeno
    Znam da nita ne znam...

  13. #118

    Odgovor: Verske sekte

    "Mudar čovek traži sve u sebi samome, neznalica pokušava da dobije sve od drugoga !"
    Tačno....

    A jesi li ti sveto pismo pronašao u sebi????

  14. #119

    Odgovor: Verske sekte

    čovek može sebe naći najpre u svetom Pismu.

  15. #120

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    čovek može sebe naći najpre u svetom Pismu.
    Otkud ti to,koja ti je to ptičica šapnula
    Znam da nita ne znam...

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 14:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •