Српско Војводство - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 91
  1. #16

    Odgovor: Српско Војводство

    opet preterivas vidim da ti mutenje vode ide odlicno.po tvom misljenju opet si ti ceo Srbski narod,ili mislis da svi dele tvoje radikalno misljene?
    Ти би видим протеривао... лепо, волим што вас два мултиетничара лепо показујете право лице. Уствари Битер, ти се ниси никад ни правио. За тебе је јасно од почетка шта би нама Србима следовало да се питаш.
    evo opet tvrdis neke gluposti o meni,tako da se i ne poznajemo
    nisi mi odgovorio na pitanja koja sam ti postavio

  2. #17

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    opet preterivas vidim da ti mutenje vode ide odlicno.po tvom misljenju opet si ti ceo Srbski narod,ili mislis da svi dele tvoje radikalno misljene?
    Ја сам убеђен да огромна већина српског народа није за поделу Војводине на српски и мађарски део. Ако је то радикалан став, онда су моји ставови радикални
    Видели смо у СФРЈ куда води стварање државе у држави, а стварање мађарске парадржаве у Србији нам није потребно.

    evo opet tvrdis neke gluposti o meni,tako da se i ne poznajemo
    nisi mi odgovorio na pitanja koja sam ti postavio
    Ја мислим да јесам, али понови ако је нешто остало нејасно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #18

    Odgovor: Српско Војводство

    Gospodo diskutanti, tolerancija nije samo pojam iz enciklopedija, možda bi mogli da se raspitate i ugradite u svoje diskusije. Prozivke i perfidna vređanja nisu odlika Vojvodinacafe-a, a ni Vojvodine.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја сам убеђен да огромна већина српског народа није за поделу Војводине на српски и мађарски део.
    Verujem da oni koji jesu Vojvođani nisu za podele ni po kom osnovu. A ovde umesto da potenciramo toleranciju i zajedništvo uz uvažavanje svih različitosti vi pričate o podelama.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #19

    Српско Војводство

    Видели смо у СФРЈ куда води стварање државе у држави.
    zasto se onda Beograd(Nndorfehrvr) ne pomiri sa cinjenicom o nezavisnosti KiM?I zasto se mesa u unutrasnje poslove jedne suverene drzave?nemoj da mi pocnes pricati ovde o "srcu" Srbije....(jer onda i ja mogu da ti pricam da je Vojvodina srce Madarske)i da je KiM deo Srbije,jer vise to nije...
    Po mom misljenju za Vojvodinu bi bilo najbolje resenje da dobije celokupnu autonomiju kao deo Srbije, ali ako se Srbija protivi svemu tome za Vojvodinu je najbolje da postane nezavisna drzava
    стварање мађарске парадржаве у Србији нам није потребно.
    sve mi se cini da treba da ti preporucim neki lexikon da procitas sta znaci rec autonomija sve male antantske drzave se boje od autonomije

    Verujem da oni koji jesu Vojvođani nisu za podele ni po kom osnovu. A ovde umesto da potenciramo toleranciju i zajedništvo uz uvažavanje svih različitosti vi pričate o podelama.
    ako dobro vidim ovde samo jedan covek vizionira o nekakvoj podeli,neznam zasto svako kad se spomene Autonomija odma misli na neke podele,ili odcepljenja
    Poruku je izmenio Mish, 29.03.2008 u 18:54 Razlog: spojene uzastopne poruke

  5. #20

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Verujem da oni koji jesu Vojvođani nisu za podele ni po kom osnovu. A ovde umesto da potenciramo toleranciju i zajedništvo uz uvažavanje svih različitosti vi pričate o podelama.
    Само реагујем на идеје мађарских странака о подели Војводине на српски и мађарски део.

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    zasto se onda Beograd(Nndorfehrvr) ne pomiri sa cinjenicom o nezavisnosti KiM?I zasto se mesa u unutrasnje poslove jedne suverene drzave?nemoj da mi pocnes pricati ovde o "srcu" Srbije....(jer onda i ja mogu da ti pricam da je Vojvodina srce Madarske)i da je KiM deo Srbije,jer vise to nije...
    Ти си изгледа мало изгубљен у времену.


    Косово није суверена држава, већ део Србије, а Војводина је такође део Србије, не Мађарске.

    Po mom misljenju za Vojvodinu bi bilo najbolje resenje da dobije celokupnu autonomiju kao deo Srbije, ali ako se Srbija protivi svemu tome za Vojvodinu je najbolje da postane nezavisna drzava
    Ја се наравно противим разбијању Србије за туђ рачун. Аутономија да, али само таква каква неће правити проблеме, као у СФРЈ.

    sve mi se cini da treba da ti preporucim neki lexikon da procitas sta znaci rec autonomija sve male antantske drzave se boje od autonomije
    Мале антантске државе? А Мађарска је велика неантантска држава? Настала милошћу Аустрије
    Аутономија је обично корак за сецесионистичке тежње. Дакле, прво створе аутономију, која има своју територију, своје органе... онда траже све више надлежности и новца, док не постану држава у држави. А онда следи отцепљење. Тако је то на Балкану нажалост.
    Мислим да Мађари у Војводини треба да имају сва права која следују националним мањинама, али никако своју територијалну аутономију.

    ako dobro vidim ovde samo jedan covek vizionira o nekakvoj podeli,neznam zasto svako kad se spomene Autonomija odma misli na neke podele,ili odcepljenja
    Чек да видимо: мађарске странке би да формирају мађарску аутономију у општинама са мађарском већином. Ако то није подела Војводине - шта јесте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Српско Војводство

    Ти си изгледа мало изгубљен у времену.
    meni se cini da si ti izgubljen u vremenu,bolje da tu sliku ostavis za uspomenu da bi nekad svojim unucima mogao pokazati kako je nekada izgledala Srbija
    Мале антантске државе? А Мађарска је велика неантантска држава? Настала милошћу Аустрије
    sve mi se cini da se moras latiti neke knjige pre nego sto nesto napises o drzavi koja uzastopno postoji vise od 1000 godina

  7. #22

    Odgovor: Српско Војводство

    Čini mi se da je tema Vojvodina. Predržavajte se teme.
    Ko nalazi za shodno da otvori temu Mađarska, neka učini to. Moja preporuka je da to bude na Turizmu. Takođe, priča o izbubljenosti u vremenu (i prostoru) nekako pre pripadaju Psihologiji i/ili Pričaonici. Ili ako već mora, razradite izgubljenost u privatnim porukama.
    Poruku je izmenio Mish, 29.03.2008 u 21:12
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    meni se cini da si ti izgubljen u vremenu,bolje da tu sliku ostavis za uspomenu da bi nekad svojim unucima mogao pokazati kako je nekada izgledala Srbija
    Потребно је мало више храбрости од интернет јуначења да се откине део Србије. Ако немаш НАТО у рукаву, тешко ћеш ове своје фантазмагорије о уништавању Србије и Великој Мађарској да спроведеш.
    Али хвала ти што потврђујеш моје тезе - да се овде ради о намери мађарских шовиниста да разбију Србију.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: Српско Војводство

    Али хвала ти што потврђујеш моје тезе - да се овде ради о намери мађарских шовиниста да разбију Србију.
    zar jos uvek nevidis da moje misljenje vedi onoliko koliko i tvoje u ovoj temi(mi prebijene pare) o buducnosti nasih drzava ili Vojvodine necemo Mi (tu podrazumevam Srbe i Madare zajedno)odlucivati....odlucit ce oni kojima je interes da dase Mi svadamo i raspravljamo....probaj malo razmisliti kakva bi Mi (mislim na tu na centralno-istocnu Evropu podrazumevam i Balkan)bila ekonomska silada da zivimo zajedno u jednoj drzavi(zvala se ona bilo kako),i cije bi to interese vredalo....

  10. #25

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    zar jos uvek nevidis da moje misljenje vedi onoliko koliko i tvoje u ovoj temi(mi prebijene pare) o buducnosti nasih drzava ili Vojvodine necemo Mi (tu podrazumevam Srbe i Madare zajedno)odlucivati....odlucit ce oni kojima je interes da dase Mi svadamo i raspravljamo....probaj malo razmisliti kakva bi Mi (mislim na tu na centralno-istocnu Evropu podrazumevam i Balkan)bila ekonomska silada da zivimo zajedno u jednoj drzavi(zvala se ona bilo kako),i cije bi to interese vredalo....
    Па одлучи се шта хоћеш Овде се слажемо потпуно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #26

    Odgovor: Српско Војводство

    PAJTIĆ PROTIV STAVA DZVM-A
    Izvor:Tanjug

    Beograd -- Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić izjavio je da je neprimereno porediti položaj Srba na Kosovu sa položajem nacionalnih zajednica u Vojvodini i u Srbiji.

    "Srbi na Kosovu su danas najugroženija etnička zajednica u celoj Evropi i zahtevaju posebnu vrstu zaštite i to, pre svega, egzistencijalne zaštite", rekao je Pajtić.

    "Apsolutno je neprihvatljivo preslikavanje položaja srpske nacionalne zajednice na položaj bilo koje nacionalne zajednice u Vojvodini i neprihvatljivo je poređenje Kosova i Vojvodine", ocenio je Pajtić reagujući na izjavu predsednika Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandora Pala.

    On je podsetio da DS ne prihvata Ahtisarijev plan, jer ta stranka zastupa stav da je Kosovo sastavni de o Srbije, a Ahtisarijev plan to negira.

    "Dakle, Vojvodina i Kosovo su dve potpuno različite regije. Položaj pripadnika svih nacionalnih zajednica u Vojvodini jeste položaj koji je zasnovan na najvišim evropskim standardima i taj položaj se može unapređivati", rekao je Pajtić.

    On je naveo da program DS-a podrazumeva njegovo unapređivanje, ali nikako neće prihvatiti izjednačavanje položaja bilo koje nacionalne zajednice sa položajem Srba na Kosovu, niti može prihvatiti teritorijalnu autonomiju bilo koje nacionalne zajednice.

    Pajtić je naveo da bi veoma loše rešenje za Vojvodinu bilo kada bi svaka nacionalna zajednica, a ima ih preko 20 u toj pokrajini, želela da se grupiše po etničkom principu.

    "Bilo bi veoma loše za atmosferu u celom društvu kada bi vojvođanski Slovaci, Rumuni, Mađari, Hrvati, Srbi počeli da prave svoje teritorijalne autonomije, i to je, dakle, princip koji za DS nije prihvatljiv", ukazao je Pajtić.

    Predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandor Pal smatra da bi ono što će eventualno dobiti kosovski Srbi po planu Martija Ahtisarija trebalo da pripadne i vojvođanskim Mađarima.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Normalno da ne smatram da su svi "dodjoši" isti. U stvari, svi smo mi ovde dodjoši, pre ili kasnije. Isto tako smatram da svako ima pravo na svoje mišljenje. Ono što se meni ne svidja je to što nameću svoje stavove i svoja pravila ponašanja na koje su ovde zatekli, ne poštuju kućni red. A to što je neko Srbin, u Srbiji i državljanin Srbije i dalje ne znači da je čovek. Te dve stvari nemaju veze. ko si, šta si, gde si i odakle si nisu dokaz da je neko čovek ili ne.
    Ако не сматраш да су сви "дођоши" исти, онда би ваљда било поштено да их не спомињеш уопште. Пошто претпостављам да ти сметају сви људи који намећу своје ставове и своја правила, онда не би било лепо рећи ни да мислиш на неке дођоше, јер нису само они такви.
    Та чувена бајка о "правилима и кућном реду" није ништа друго до наметање мишљења, јер не причаш о гласној музици и бацању смећа сигурно.
    А за људе се слажем... ни то што неко није дођош, Србин је, Мађар је или из мешовитог брака... такође не значи нужно да је и човек.
    Nisam ni rekao da onima koji pričaju loše stvari ne mogu ništa da kažem, nego ne mogu da im kažem da se vrate odakle su došli, ako im se ovde ne svidja kako živimo.
    Ако некоме не можеш да кажеш да се врати одакле је дошао, не знаш шта да му кажеш? Ево ти предлог, реци му "мислим да то што причаш није у реду".

    Šta bi ti rekao tipu iz Lazareva (kolonista) koji iz čista mira, bez ikakve raniije konverzacije, kaže: Nismo mi Srbi završili sa Lalama, nismo ih još pobili. Ili kad neko koristi izraz Lala isključivo u pežurativnom smislu. Živim sa takvim ljudima. I nemoj misliti da smatram kako je ovde idealno, kao ni da sve što dolazi sa strane ne valja. Ali nemoj misliti ni da ću prihvatati sve što mi se nameće samo da bi bio veći Srbin.
    Мени није јасно зашто би неко озбиљно схватао такву будалетину, јер неко ко говори такве ствари није ништа друго него тежак идиот. Таквим стварима може придавати пажњу само неко ко жели да створи слику да су такве ствари права слика колониста.

    Imam obraza da ti kažem da ljudi koji dolaze iz Bosne vole tu zemlju. Omam, jer oni i dalje sebe zovu Bosancima i ponose se time, uvek su im puna usta Bosne i smatraju da mi koji nismo raja im nismo dorasli. Imam, jer oni ne vole vladu u Sarajevu, Banjaluci ili visokog predstavnika, ne vole državni aparat, nego Bosnu u kojoj su se rodili i odrasli, i koja im je domovina.
    Једно је завичај, друго је држава, па нагласи. А те што хвале родни крај, ал се у њега не враћају, што су им пуна уста завичаја ал га виде једном у три године, њима пуно не верујем Како рече једном Момо Капор, кад ти у неком месту хвале воду и ваздух, то углавном значи да немају чиме друго да се похвале
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #28

    Odgovor: Српско Војводство

    Vojvodina jeste zemlja dođoša. Neki su se tu naselili ranije a neki kasnije.

  14. #29

    Odgovor: Српско Војводство

    zasto se onda Beograd(Nndorfehrvr)
    Колега, ја се пуно дружим са Мађарима из Мађарске, а док сам студирао у Аустрији сам се и забављао са једном Мађарицом (кад се сетим, ех) тако да знам да је назив Нандорфехервар застарео назив за Београд који они не користе више, они сад зову Београд - Belgrd, нико од њих не подржава идеју о припајању Војводине Мађарској, чак шта више они се стиде вас Мађара из Војводине што не подржавате своју земљу Србију и што не поштујете исту, они сматрају да треба да поштујете своју земљу и да са поносом истичете мађарско порекло и културу а не да дезинтегришете Србију, мишљење о вама су показали на референдуму када су одбацили предлог да добијете мађарске личне карте!!! Они су доста отворенији од вас Мађара из Војводине, а чак су ми рекли и да причате "прљави мађарски" малте не вас низу назвали "сељацима" ... тако да не знам што си се ти нашао паметан сад да причаш у име Мађара из Мађарске!Ја њих јако ценим и поштујем и нећу да овде ствараш погрешну слику о њима! Ако ти се не свиђа у Србији, слободно је напусти!Поздрав

  15. #30

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Колега, ја се пуно дружим са Мађарима из Мађарске, а док сам студирао у Аустрији сам се и забављао са једном Мађарицом (кад се сетим, ех) тако да знам да је назив Нандорфехервар застарео назив за Београд који они не користе више, они сад зову Београд - Belgrád, нико од њих не подржава идеју о припајању Војводине Мађарској, чак шта више они се стиде вас Мађара из Војводине што не подржавате своју земљу Србију и што не поштујете исту, они сматрају да треба да поштујете своју земљу и да са поносом истичете мађарско порекло и културу а не да дезинтегришете Србију, мишљење о вама су показали на референдуму када су одбацили предлог да добијете мађарске личне карте!!! Они су доста отворенији од вас Мађара из Војводине, а чак су ми рекли и да причате "прљави мађарски" малте не вас низу назвали "сељацима" ... тако да не знам што си се ти нашао паметан сад да причаш у име Мађара из Мађарске!Ја њих јако ценим и поштујем и нећу да овде ствараш погрешну слику о њима! Ако ти се не свиђа у Србији, слободно је напусти!Поздрав
    Ne znam u čiju raspravu upadam, ali moram da kažem da je u komentu mnogo uopštavanja o Mađarima u Mađarskoj i njihovom mišljenju o Mađarima u Srbiji.
    Za one Mađare iz Mađarske koji ovako misle o meni, Mađaru iz Srbije nemam komentara, a pošto nisi izneo drugačija mišljenja drugih Mađara iz Mađarske (što ne možeš zasigurno da tvrdiš da nema) to opet ne komentarišem.

    Evo, na primer ja: ja isto zovem Beograd Belgrad, nikad nisam podržavao ideju pripajanja Vojvodine Mađarskoj, ja podržavam svoju zemlju Srbiju kao Mađar više nego neki Mađari iz Mađarske svoju zemlju Mađarsku. Šta ima on da se stidi mene kad on kao Mađar traži od mene da dokažem da sam i ja Mađar. Kome treba ja da se dokazujem, on se diči time kako je on glasao na referendumu, a ustvari glasao je negativno jer se boji za svoj džep, da ću mu se doseliti u Mađarsku i leći u bolnicu na njegovom trošku. Zato je on glasao tako, a to nije za diku! I još ja da se stidim.. Ne znam po čemu su otvoreniji od mene, možda su liberalniji, ali ja taj liberalizam, hvala lepo neću. Ja se ne nerviram, jer pričam mađarski perfektno, i svoj naglasak i literalni mađarski. A naziv seljak je za mene za poštovanje a ne pogrdan naziv. Ko ne zna da poštuje lik i rad mađarskog seljaka, taj može da se stidi svojih shvatanja, jer o seljacima govori pogrdno upravo zato jer se stidi elemenata mađarskog nacionalnog identiteta.
    Neću ni ja u ničije ime da pričam, a kao što rekoh neću ni u čiju raspravu da upadnem, ali irzažavam rezervu prema uopštavanju slike o Mađarima iz Srbije.
    Meni se u Srbiji dopada i neću je napustiti.
    Poruku je izmenio itebejac, 24.09.2008 u 01:50
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како се ишчупати из блата
    Autor Acanik u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2015, 08:09
  2. Како доживљавате Божић?
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 12:40
  3. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •