Српско Војводство - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 91
  1. #31

    Odgovor: Српско Војводство

    Колега Итебејац, у праву си, ја сам мало више генерализовао вас Мађаре из Војводине, али морам ти признати да сам имао неколико негативних искустава са твојим сународницима, када сам био службено у Кањижи тамо у кафани нису хтели да ме услуже јер нисам причао мађарски, ја мађарски не знам па сам наручио на српском кафу а одговор сам добио на мађарском и седео сам пола сата и ништа нисам добио!Мислим да је то ипак безобразлук! Када сам био у Ади на камповању пре пар година стартовао сам неке девојке - мађарице (волем их,шта ћу!) ја са њима на српском - оне мени мађарски, ја енглески - оне мађарски, као не говоре српски, касније дође екипа из НС и БГ, крене песма око ватре, ракија итд, ја кренем да причам масне вицеве на српском - а оне цркоше од смеха! Па ко је ту сад луд а ко безобразан? А да не причам што кад се неки Србин побије са мађаром то се одма представља као атак на све мађаре и мањине (иако су се тукли због девојке) а кад5 мађара линчује оног Србина из темерина (сећаш се!) то је онда туча због нерашћишћених рачуна! А да не причам што сам доста пута покушавао да успоставим неки контакт са твојим сународницима овде - мрка капа!Стварно немам ништа против икога,али то су неке ствари које су мене изиритирале!Ја кад ми дођу странци поломим се да се споразумемо а не да им завијам по српски по принципу ако ме разумеш-разумеш, а ако не - ко те ....

    Извини ако сам те увредио, али и ти моји пријатељи из Мађарске су имали неколико непријатних ситуација са мађарима из Србије јер ви махом одлазите у Будимпешту на студије ако не у Нови Сад па су имали контакт са вама! Моја грешка што сам генерализовао ... није ми била намера!

  2. #32

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Колега Итебејац, у праву си, ја сам мало више генерализовао вас Мађаре из Војводине, али морам ти признати да сам имао неколико негативних искустава са твојим сународницима, када сам био службено у Кањижи тамо у кафани нису хтели да ме услуже јер нисам причао мађарски, ја мађарски не знам па сам наручио на српском кафу а одговор сам добио на мађарском и седео сам пола сата и ништа нисам добио!Мислим да је то ипак безобразлук! Када сам био у Ади на камповању пре пар година стартовао сам неке девојке - мађарице (волем их,шта ћу!) ја са њима на српском - оне мени мађарски, ја енглески - оне мађарски, као не говоре српски, касније дође екипа из НС и БГ, крене песма око ватре, ракија итд, ја кренем да причам масне вицеве на српском - а оне цркоше од смеха! Па ко је ту сад луд а ко безобразан? А да не причам што кад се неки Србин побије са мађаром то се одма представља као атак на све мађаре и мањине (иако су се тукли због девојке) а кад5 мађара линчује оног Србина из темерина (сећаш се!) то је онда туча због нерашћишћених рачуна! А да не причам што сам доста пута покушавао да успоставим неки контакт са твојим сународницима овде - мрка капа!Стварно немам ништа против икога,али то су неке ствари које су мене изиритирале!Ја кад ми дођу странци поломим се да се споразумемо а не да им завијам по српски по принципу ако ме разумеш-разумеш, а ако не - ко те ....

    Извини ако сам те увредио, али и ти моји пријатељи из Мађарске су имали неколико непријатних ситуација са мађарима из Србије јер ви махом одлазите у Будимпешту на студије ако не у Нови Сад па су имали контакт са вама! Моја грешка што сам генерализовао ... није ми била намера!
    Ne zameram ti.. negativna iskustva uvek više uslovljavaju naš odnos prema nekom ko je drugačiji, sve dok ne steknemo više pozitivnih iskustava.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #33

    Odgovor: Српско Војводство

    Проблем је што нико у Србији нема петљу да каже да Војводину треба укинути, што пре то боље. Чак сам недавно видео, не знам да ли грешим, да је проф. Милијан Поповић испред СРС направио неки концепт аутономије Војводине... да, ево га:
    http://www.gradjanski.rs/navigacija.php?ve...&naslovna=1

    И нико нема петљу да каже да је та Војводина настала како би се додатно разбили Срби и Србија, није била довољна велика АВНОЈевска Хрватска, БиХ, Македонија, Црна Гора... већ су додали и Војводину и Косово да би додатно разбили Србе! Једна Хрватска која је починила геноцид над Србима није имала аутономну покрајину, а Србија је имала две!

    Пошто волимо да се угледамо на европска решења, погледајмо околне државе:
    Мађарска: 10,041 милиона становника, 19 округа плус Будимпешта посебан округ.
    Румунија: 22 милиона становника, 41 округ, плус Букурешт посебан статус. Румуни имају мађарску мањину у Трансилванији, али Трансилванија нема никакв посебан статус због тога.
    Бугарска: 7,6 милиона становника, од тога 84% Бугара, 9% Турака, 5% Цигана. 28 области, Турци ни Цигани немају никакву посебну покрајину.
    Хрватска: 4,45 милиона становника, сви знамо о Србима у Хрватској. 20 жупанија плус посебан статус Загреба.
    Словачка: 5,3 милиона, 86% Словака, 10% Мађара, 4,5% остале мањине... 8 округа. Никакав посебан мађарски или нека посебна аутономија.
    Чешка: 10,4 милиона, 13 региона + Праг.
    Аустрија: 8,3 милиона. 9 савезних држава.

    Дакле, све ове државе имају своје регионе, неки су мање развијени неки више, неки богатији неки сиромашнији, неки имају више припадника мањина неки мање, неки имају другачији историјски развој од других... али ниједна држава нема никакву посебну аутономију осим главног града. Све области су истог ранга! Дакле, по чему су ког ђавола Србија и Војводина толико посебне у целој Европи? Ни по чему! Па која је сврха те Војводине? Разбијање Србије. Данас ћете у Војводини наћи масу људи који ће тврдити да неко иде "у Србију", кад му кажеш да је и Војводина Србија, тврдиће да није тако. Националне мањинце ће причати да признају своју земљу Војводину, али не и Србију.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Српско Војводство

    Србија је посебна јер има Србе који ће увек хтети своју прћију и да буду свој газда, ево нпр. Мило чија је фамилија од прађеда тврдила да је српска, ђед му се борио за Србију, он је подржавао Слобу и био му потрчко а погледај сад шта прича и ради!Исто би радио и Србин Чанак када би неком научном фантастиком успео да направи Чанколенд ... а Србија је још посебнија што такве криминалце који делују против уставно не ставља у затвор, у америци се добија до 5 година затвора ко пљуне на заставу а код нас је чанак испљувао и Србију и заставу када је разбојнички упадао у РТВ пре неколико година! Србија је један веееелики Дизниленд!

  5. #35

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Проблем је што нико у Србији нема петљу да каже да Војводину треба укинути, што пре то боље.

    Дакле, све ове државе имају своје регионе, неки су мање развијени неки више, неки богатији неки сиромашнији, неки имају више припадника мањина неки мање, неки имају другачији историјски развој од других... али ниједна држава нема никакву посебну аутономију осим главног града. Све области су истог ранга! Дакле, по чему су ког ђавола Србија и Војводина толико посебне у целој Европи? Ни по чему! Па која је сврха те Војводине? Разбијање Србије. Данас ћете у Војводини наћи масу људи који ће тврдити да неко иде "у Србију", кад му кажеш да је и Војводина Србија, тврдиће да није тако. Националне мањинце ће причати да признају своју земљу Војводину, али не и Србију.
    Ajde, recimo ukinuti Vojvodinu. Samo što u Srbiji nemaš mehanizam koji je pravedan za poreznike ako uzmeš u obzir da je u Srbiji isto stanje da ima različite regione.. ko što ti reče: "Дакле, све ове државе имају своје регионе, неки су мање развијени неки више, неки богатији неки сиромашнији, неки имају више припадника мањина неки мање, неки имају другачији историјски развој од других.."
    Ako po ovome uzmemo za primer Evropu, isti je slučaj, ako poredimo Portugal, Francusku, Nemačku, Holandiju i Rumuniju. Različiti regioni i sve ono različito što si nabrojao. Ali zato oni razvijeniji, bogatiji, pa i nerazvijeniji, siromašniji imaju na raspolaganju sistem glasanja sa svojim glasovima. A postoji li to u Srbiji? Ne. Kako može region u Srbiji da štiti svoje interese ako je različit u razvitku (ne samo nabolje) od drugih regiona? Ko pita Timočku regiju šta im treba, a šta ne treba? Trenutno imamo upravni sistem regiona, samo ona nema nikakvu "autonomiju". Imamo jednu autonomiju, ali ona kad stremi ka tome da digne glas da i ona kaže šta joj treba, a šta ne, onda je optužuju za separatizam. Yossariane sam si rekao da su nam regioni različiti, ja sam se samo nadovezao na to sa evropskim primerom, gde opet imaš grimase, ako se treba odrešiti kesa za pomaganje siromašnijih..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #36

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ako po ovome uzmemo za primer Evropu, isti je slučaj, ako poredimo Portugal, Francusku, Nemačku, Holandiju i Rumuniju. Različiti regioni i sve ono različito što si nabrojao. Ali zato oni razvijeniji, bogatiji, pa i nerazvijeniji, siromašniji imaju na raspolaganju sistem glasanja sa svojim glasovima. A postoji li to u Srbiji? Ne. Kako može region u Srbiji da štiti svoje interese ako je različit u razvitku (ne samo nabolje) od drugih regiona? Ko pita Timočku regiju šta im treba, a šta ne treba? Trenutno imamo upravni sistem regiona, samo ona nema nikakvu "autonomiju". Imamo jednu autonomiju, ali ona kad stremi ka tome da digne glas da i ona kaže šta joj treba, a šta ne, onda je optužuju za separatizam. Yossariane sam si rekao da su nam regioni različiti, ja sam se samo nadovezao na to sa evropskim primerom, gde opet imaš grimase, ako se treba odrešiti kesa za pomaganje siromašnijih..
    Имамо две аутономије, од којих је једна окупирана, а у другој се српски непријатељи боре да је отму од Србије, користећи некакве комуно-аутономаше, да створе нови језик, нацију... Приче о "жељи да се каже шта јој треба" су само мазање очију, иначе не би било прича о новом језику, новој нацији, новој држави, Чешкој и Словачкој...
    Оно што је потребно Србији и што ја подржавам је регионализација по угледу на суседне земље - Мађарску, Хрватску, Чешку, Румунију... 10-20 региона, од којих ниједан неће бити држава. У Војводини би то биле Бачка, Банат, а Срем би можда било добро објединити с Мачвом, јер су природна целина.
    Што се тиче "помагања сиромашних", томе и служи централна власт, да обезбеди напредак и раст у свим регионима, јер у интересу свих је богата цела земља, а не 5 богатих градова и пустиње.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #37

    Odgovor: Српско Војводство

    Поред две аутономије Србија има и две сестре републике, Српску која је под окупацијом и Црну Гору која је под заблудом!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #38

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Имамо две аутономије, од којих је једна окупирана, а у другој се српски непријатељи боре да је отму од Србије, користећи некакве комуно-аутономаше, да створе нови језик, нацију... Приче о "жељи да се каже шта јој треба" су само мазање очију, иначе не би било прича о новом језику, новој нацији, новој држави, Чешкој и Словачкој...
    Оно што је потребно Србији и што ја подржавам је регионализација по угледу на суседне земље - Мађарску, Хрватску, Чешку, Румунију... 10-20 региона, од којих ниједан неће бити држава. У Војводини би то биле Бачка, Банат, а Срем би можда било добро објединити с Мачвом, јер су природна целина.
    Што се тиче "помагања сиромашних", томе и служи централна власт, да обезбеди напредак и раст у свим регионима, јер у интересу свих је богата цела земља, а не 5 богатих градова и пустиње.
    Dve grupe ljudi žive na svetu: oni koji stvaraju sebi neprijatelje, i oni koji se žale da ih drugi smatraju neprijateljima.
    (hej! ovo bih mogao u svoj potpis!..)
    "Приче о "жељи да се каже шта јој треба" су само мазање очију" - zašto? Nisi čuo mađarsku izreku: "Nemom detetu ni majka ne zna volju."?

    Naravno da su nam potrebne regije. Nazivi su izmišljeni da bi ljudi imali o čemu da polemišu - u smislu: dali regija, dali autonomija, republika, monarhija ili šta već. U prilog ovoj ironičnoj primedbi govori i Australija, koja po Ustavu pripada engleskoj kraljici.
    Ali, kažem potrebne su nam regije, vidim u tome se slažemo. Moram da primetim, da mi se čini da neko opet hoće da se igra povlačenjem novih granica. Zašto je opet bitno gde su granice? Celine, ako su celine nikad ne možeš odvojiti granicama (vidi berlin i Berlinski Zid). Da li je "regija" sadašnja "teritorija" AP Vojvodine, ili je okrnjena ili još nešto pridodana, uopšte nije važno. Važna je socijalna politika na tom teritoriju te određene regije.
    Granicama se igraju oni kojima ljudski životi nisu važni. A ti će dobiti svoje po zasluzi od Boga..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #39

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Поред две аутономије Србија има и две сестре републике, Српску која је под окупацијом и Црну Гору која је под заблудом!
    Kao od itebejca ozvaničen ambasador ja izjavljujem da Srbija ima i brata republiku - Mađarsku!

    hehe..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #40

    Odgovor: Српско Војводство

    Истина Итебејац, ја сам потпуно заборавио на браћу Мађаре, ал онда морамо да уврстимо и Румуне, јер ипак једино са њима никад у историји нисмо ратовали, нити су имали територијалне претензије на Србију (од свих не српских земаља) чак су нам и краљицу били дали!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #41

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Истина Итебејац, ја сам потпуно заборавио на браћу Мађаре, ал онда морамо да уврстимо и Румуне, јер ипак једино са њима никад у историји нисмо ратовали, нити су имали територијалне претензије на Србију (од свих не српских земаља) чак су нам и краљицу били дали!
    Mađari su dali dve kraljice, a za ostalo me ne pitaj..

    Rumuni nikad nisu ratovali protiv Srba, ali ni zajedno. A Mađari su triput ratovali protiv Srba, ali su više puta ratovali na istoj strani.

    A Rumuni su imali/imaju (današnja Partija Velika Rumunija - Partia Romania Mare - PRM - zastupa tu ideju) teritorijalnu pretenziju na današnji Banat u Srbiji - dakle Rumunija do Tise.

    Ali, unatoč svemu, Rumuni su meni simpatičan narod.. i znam da se otkako su prvi put postali tertorijalno susedi sa Srbima ( 1918 ) dobro su se slagali - stvarno bratski.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #42

    Odgovor: Српско Војводство

    Ма Румуни су легенде ... пази што се тиче Баната, да се не лажемо, ту смо ми њих откинули поштено, и за то је најзаслужнији био Пупин који је био јако добар пријатељ са Вудром Вилсоном јер је Вилсон био велики љубитељ бокса а Пупин се у америци прво пробијао боксом па онда науком! Пупин је излобирао да Банат припадне Србији као ратна одштета а требао је да припадне Румунији (не цео) ... а чак ни пројекат Велике Румуније не предвиђа тај део Баната у саставу Румуније већ пуца на Републику Молдавију .... све у свему, ми треба да градимо добре односе са свим суседима (не рачунам оне дивљаке који су се сепаратисали) јер је то у интересу свих нас! Време ратова је хвала Богу прошло и не повратило се!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #43

    Српско Војводство

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    ti opet kukas sta ce biti sa onim dodosima koje je Beograd(Nndorfehrvar)naselio u Vojvodinu,pa evo ti odgovora:neka se svako vrati tamo gde je roden i tamo proba....da zivi.
    Sta se autonomije tice mi samo hocemo da dobijemo ista prava sto Beograd (Nndorfehrvr) trazi za Srbsko stanovnistvo na KiM(jel mi nemamo ista prava za autonomiju?zar su ti ljudi sa KiM vazniji ili vise vredniji za Srbiju?Jel u Srbiji postoje dve vrste drzavljanstva jedna za Vas i jedna za Nas?)
    Sad me mozes nazivati Fasistom ili Sovinistom od tebe ni ne ocekivam drugo...
    Justice!!!

    Srbima na KiM je potrebna autonomija da bi preživjeli. Koji bezobrazluk? Je li se to Mađarima u Vojvodini onemogućava sloboda kretanja, pravo na život? Kako te samo nije sramota! Što se ne zalažeš u Transilvaniji za takva prava? Srbija u krizi pa ti i slični želite loviti u mutnom.

    Srbi na KiM ne žive u uslovima dostojnim čovjeka i to u 21. vijeku.

    Jebote, živiš u enklavi ograđenom bodljikavom žicom i van možeš jedino u oklopnom transporteru KFOR-a. Kakav je to život? I još neko pita da li im treba pomoći. Naravno da oni trebaju imati prioritet. Žalosno je što im Srbija ne pomaže koliko bi trebala.

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Србија је посебна јер има Србе који ће увек хтети своју прћију и да буду свој газда, ево нпр. Мило чија је фамилија од прађеда тврдила да је српска, ђед му се борио за Србију, он је подржавао Слобу и био му потрчко а погледај сад шта прича и ради!Исто би радио и Србин Чанак када би неком научном фантастиком успео да направи Чанколенд ... а Србија је још посебнија што такве криминалце који делују против уставно не ставља у затвор, у америци се добија до 5 година затвора ко пљуне на заставу а код нас је чанак испљувао и Србију и заставу када је разбојнички упадао у РТВ пре неколико година! Србија је један веееелики Дизниленд!


    U sridu!


    Ni meni nije jasno zašto u Srbiji niko ne reaguje na te ispade. Baš da vidim kako bi vlast u Hrvatskoj odgovorila na neki takav potez. Mislim da već znate odgovor.


    U Srbiji je recimo dozvoljeno da predsjednica Helsinškog komiteta Sonja Biserko govori kako je Srbiju potrebno rasparčati. Kako Srbija podhitno treba priznati nezavisnost Kosova i slične stvari. Znate li da recimo u Hrvatskoj njihov Helsinški odbor država kontroliše. Iako dosta kritikuju vlast i u većini kritika su potpuno u pravu te kritike imaju granicu dokle mogu ići. U Srbiji to ne postoji.


    U Srbiji u sred Bujanovca skinu zastavu Srbije i stave albansku i niko ne reaguje.

    Ne bih se baš složio da je u Americi toliko rigorozno. Gledao sam na TV-u kada su antiglobalisti u sred Seattle-a spalili američku zastavu i nikome ništa.
    Poruku je izmenio BaneK, 27.09.2008 u 21:24 Razlog: uzastopni postovi

  14. #44

    Odgovor: Српско Војводство

    Читам један текст Ђорђа Вукадиновића:

    http://www.nspm.rs/kolumne-djordja-v...u-vratima.html
    На пример, мало ко уопште зна колики је проценат Срба данас у Војводини (уобичајене процене просечног српског интелектуалца крећу се негде између 70 и 80 одсто, иако званичан податак са последњег пописа каже да тај проценат око 65). Узгред, речено, представници мађарских политичких странака у Војводини често воле да кажу како је питање аутономије и статута превасходно "српско-српско питање" што је, додуше, и тачно, али онда остаје дилема зашто се, ако је то већ тако, толико труде и толико ангажују око овог предлога, за који иначе, као и Ненад Чанак, сматрају да је само празна љуска, лош и недовољан. Изгледа да је најважније ставити ногу у врата, а после све иде мање-више рутински. Отприлике по црногорском сценарију.
    И размишљам: колико се у Војводини поштују права Срба?
    У Војводини живи 65% Срба.
    Припадници мањина, комотно можемо рећи, не гласају за странке као што су СРС, ДСС, НС, СПС... већ искључиво за странке мањина, ЛСВ и ДС.
    Дакле, можемо рећи да те странке у старту имају подршку 35% становништва.
    Остатак који им недостаје до натполовичне већине јесте 16% становништва Војводине. 16% од 65% Срба, што чини 25% од броја Срба.

    Дакле, у пракси је могуће, а изгледа да се и дешава, да 75% војвођанских Срба нема никакав утицај на одлуке које покрајина доноси. То нам мало говори и зашто Пајтић и Тадић разбијају Србију својим пројектом Статута.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #45

    Odgovor: Српско Војводство

    E, Yosso, sad ga pretera. Jel ti to propagiraš da se manjinama oduzme pravo glasa ne bi li samo Srbi odlučivali?
    Meni to zapravo govori da stranke koje si nabrojao (sve sem manjinskih, DS i LSV) zapravo ne vode brigu o manjinama. Jer da vode, valjda bi i neki predstavnici manjina za njih glasali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како се ишчупати из блата
    Autor Acanik u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2015, 08:09
  2. Како доживљавате Божић?
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 12:40
  3. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •