Српско Војводство - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 91
  1. #46

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Читам један текст Ђорђа Вукадиновића:

    http://www.nspm.rs/kolumne-djordja-v...u-vratima.html


    И размишљам: колико се у Војводини поштују права Срба?
    У Војводини живи 65% Срба.
    Припадници мањина, комотно можемо рећи, не гласају за странке као што су СРС, ДСС, НС, СПС... већ искључиво за странке мањина, ЛСВ и ДС.
    Дакле, можемо рећи да те странке у старту имају подршку 35% становништва.
    Остатак који им недостаје до натполовичне већине јесте 16% становништва Војводине. 16% од 65% Срба, што чини 25% од броја Срба.

    Дакле, у пракси је могуће, а изгледа да се и дешава, да 75% војвођанских Срба нема никакав утицај на одлуке које покрајина доноси. То нам мало говори и зашто Пајтић и Тадић разбијају Србију својим пројектом Статута.

    Vojvođansko pitanje ne postoji. Problem jeste srpsko-srpski a problem se zove " desna ruka lijevi džep" tj. ko će od političara koliko sebi strpati sebi u džep. Problem su prljave igre pojedinih politčara koji stvaraju problem kojeg nema, kada Čanak govori o "republici" Vojvodini ili o nezavisnoj Vojvodini. Da se primijetiti da Čanak uvijek poteže pitanje tzv. vojvodine republike kada je god neka kriza u Srbiji. Imam utisak da to radi po nečijem nalogu da talasa iako zna da od toga neće biti ništa.

  2. #47

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    E, Yosso, sad ga pretera. Jel ti to propagiraš da se manjinama oduzme pravo glasa ne bi li samo Srbi odlučivali?
    Ето како она лако помисли све најгоре о мени, а Битер и Кампари редовно пишу у духу најцрњег фашизма, и ником ништа Прегледај колико хоћеш мојих постова, видећеш да се никад нигде нисам залагао за кршење људских права, па наравно ни овде.

    Дакле, да одговорим на питање које ћу схватити као реторичко: наравно да не пропагирам да се мањинама одузме право гласа.
    Ја само указујем на чињеницу коју је тешко оспорити - да се 75% војвођанских Срба често не пита ништа.

    Meni to zapravo govori da stranke koje si nabrojao (sve sem manjinskih, DS i LSV) zapravo ne vode brigu o manjinama. Jer da vode, valjda bi i neki predstavnici manjina za njih glasali.
    Могуће.
    Али могуће је извести и неке друге закључке.
    Рецимо, да велики број припадника мањинских народа због свог национализма и идеја које доминирају ни не помишља да гласа за странке које нису националне.

    Или... да ДС и ЛСВ... заправо... не воде бригу о 75% Срба...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #48

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    E, Yosso, sad ga pretera. Jel ti to propagiraš da se manjinama oduzme pravo glasa ne bi li samo Srbi odlučivali?
    Meni to zapravo govori da stranke koje si nabrojao (sve sem manjinskih, DS i LSV) zapravo ne vode brigu o manjinama. Jer da vode, valjda bi i neki predstavnici manjina za njih glasali.

    Da vam malo razjasnim, obzirom na uredjenje glasackog sistema u republici i s obzirom na preteznu nespremnost vecine da razume manjinske probleme, manjine su prinudjene da se zatvaraju u politicke ``enklave``, ne bi li svoje poslanike ugurale na odredjena mesta. Zato manjine nece glasati za gore spomenute partije, pa cak ni onda kada te partije mozda bolje zastupaju neke licne stavove od manjinskih partija. Egzistiranje manjinskih delegata je nuzna za manjine i to je neprikosnoveni prioritet.
    Odnosi manjinskih partija sa nekim vecinskim partijama tu ne igraju ulogu, a da budemo iskreni ni ponasanje manjinskih partija.
    Uostalom DS nema kristalizovanu koncepciju autonomije, znaci automatski ispada iz igre i moze se uzeti u obzir samo kao koalicioni partner, u cemu pak ima veliku podrsku jer je jaka i prilicno otvorena za saradnju.
    Poruku je izmenio biterlemon, 09.02.2009 u 00:07
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #49

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја само указујем на чињеницу коју је тешко оспорити - да се 75% војвођанских Срба често не пита ништа.
    Svakako da se pita. Jel imaju pravo glasa? Imaju. Kolika je izlaznost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Али могуће је извести и неке друге закључке.
    Рецимо, да велики број припадника мањинских народа због свог национализма и идеја које доминирају ни не помишља да гласа за странке које нису националне.

    Или... да ДС и ЛСВ... заправо... не воде бригу о 75% Срба...
    Ili, recimo, da 75% Srba zbog svog nacionalizma i ideja koje dominiraju ni ne pomišlja da glasa za stranke koje nisu nacionalne.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #50

    Odgovor: Српско Војводство

    Овде морам да се сложим са Битерлемоном у једној ствари - патриотске српске странке морају да се више потруде и да разумеју проблеме мањина, да им покажу да то нису само странке Срба, већ свих грађана Србије.

    Али морају и да се потруде и да се чује глас војвођанских Срба

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Svakako da se pita. Jel imaju pravo glasa? Imaju. Kolika je izlaznost?
    Имају право гласа наравно. Али због демографије Војводине - немају могућности да утичу на доношење одлука.

    Све више сам уверен, посебно после овог Тадићевско-Пајтићевског Статута, да је једино право војвођанских Срба баш то - да изађу на изборе и играју се оловкама и листићима. А онда гледају како им други кроје капу... могло би се рећи да је 75% Срба у Војводини - обесправљена угрожена мањина.

    Ili, recimo, da 75% Srba zbog svog nacionalizma i ideja koje dominiraju ni ne pomišlja da glasa za stranke koje nisu nacionalne.
    СРС, СПС, ДСС, НС... нису искључиво српске странке, као што је рецимо СВМ - искључиво мађарска.

    Но свеједно, све и да си у праву... тих 75% Срба ипак не може да утиче на одлучивање
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #51

    Odgovor: Српско Војводство

    Ja se ne bih složila ni sa Biterom ni sa Yossom.
    Mislim da svi te partije moraju osluškivati potrebe svih građana Vojvodine, ma koje oni nacionalnosti bili.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #52

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ja se ne bih složila ni sa Biterom ni sa Yossom.
    Mislim da svi te partije moraju osluškivati potrebe svih građana Vojvodine, ma koje oni nacionalnosti bili.
    Ово јако лепо звучи, само је далеко од стварности. Јасно је да национална припадност Војвођана јако утиче на њихову одлуку за кога гласају. Не можемо се правити да то не постоји
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #53

    Odgovor: Српско Војводство

    Do god je građanima Vojvodine (namerno ne kažem Vojvođanima) jedan od najbitnijih elemenata za odluku za koga glasati nacionalna opredeljenost, nikom u Vojvodini neće biti dobro.
    Ne zatvaram oči da to postoji, ali ujedno i apostrofiram da se protiv toga treba boriti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #54

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Do god je građanima Vojvodine (namerno ne kažem Vojvođanima) jedan od najbitnijih elemenata za odluku za koga glasati nacionalna opredeljenost, nikom u Vojvodini neće biti dobro.
    Ne zatvaram oči da to postoji, ali ujedno i apostrofiram da se protiv toga treba boriti.
    Наравно.

    И против обесправљености већине Срба
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #55

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И против обесправљености већине Срба
    Protiv obespravljenosti svakog građanina Vojvodine.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #56

    Odgovor: Српско Војводство

    Jedno pitanje za sve vas od mene. Šta mislite kakve su šanse da Čankova neostvarena želja tj. nezavisna Vojvodina ili republika Vojvodina zaista zaživi? Ne bih želio to da se dogodi ni ludilu.

    Proveo sam 3 godine u Zrenjaninu i nisam primijetio da iko zagovara tu ideju čak štaviše primijetio sam da su dobar dio tamošnjih Srba veći i od onih s one strane Dunava i Save a u nekim slučajevima i Srba s one strane Drine.

    Zaista me zanima. Ja nisam iz Vojvodine. Doduše gore sam još uvijek na faksu i postoji mogućnost da se preselim za stalno za 2-3 godine ali o tom potom.

  12. #57

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Protiv obespravljenosti svakog građanina Vojvodine.
    Дакле, ако је већина Срба у Војводини на неки начин обесправљена, и против тога?

    Ајде напиши те речи: И против обесправљености већине Срба у Војводини

    И користим ову прилику да јавно позовем странке ДС, ЛСВ и СВМ да ураде нешто по питању обесправљености Срба у Војводини!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #58

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Proveo sam 3 godine u Zrenjaninu i nisam primijetio da iko zagovara tu ideju čak štaviše primijetio sam da su dobar dio tamošnjih Srba veći i od onih s one strane Dunava i Save a u nekim slučajevima i Srba s one strane Drine.
    Veći Srbi od nekih drugih Srba? Jel ti to meriš po visini (tu nešto ne verujem da su veći), ili možda po obimu (tu im sigurno nema premca)?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, ако је већина Срба у Војводини на неки начин обесправљена, и против тога?

    Ајде напиши те речи: И против обесправљености већине Срба у Војводини

    И користим ову прилику да јавно позовем странке ДС, ЛСВ и СВМ да ураде нешто по питању обесправљености Срба у Војводини!
    Ja ne rekoh da ima obespravljenih Srba. Ja govorim o obespravljenim građanima kojih, svakako ima, i sigurno nisu obespravljeni pripadnici jedne nacionalnosti.

    Koristim priliku da javno pozovem sve stranke koje deluju u Vojvodini da urade nešto po pitanju obespravljenosti građana Vojvodine.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #59

    Odgovor: Српско Војводство

    И обесправљености већине Срба.

    И ми Србе треба да будемо равноправни грађани са грађанима!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #60

    Odgovor: Српско Војводство

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Veći Srbi od nekih drugih Srba? Jel ti to meriš po visini (tu nešto ne verujem da su veći), ili možda po obimu (tu im sigurno nema premca)?



    Ja ne rekoh da ima obespravljenih Srba. Ja govorim o obespravljenim građanima kojih, svakako ima, i sigurno nisu obespravljeni pripadnici jedne nacionalnosti.

    Koristim priliku da javno pozovem sve stranke koje deluju u Vojvodini da urade nešto po pitanju obespravljenosti građana Vojvodine.
    Veći Srbi od nekih drugih Srba? Jel ti to meriš po visini (tu nešto ne verujem da su veći), ili možda po obimu (tu im sigurno nema premca)?

    Znaš dobro na šta mislim! Ne vjerujem da je taj pojam nepoznanica u Srbiji.
    Bez ikakve negativne konotacije. U neku ruku to je dobro dok ne dođe do pretjerivanja kao što je to slučaj u BiH.

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како се ишчупати из блата
    Autor Acanik u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.09.2015, 08:09
  2. Како доживљавате Божић?
    Autor memento u forumu Religija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.01.2013, 12:40
  3. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •