Колега Итебејац, у праву си, ја сам мало више генерализовао вас Мађаре из Војводине, али морам ти признати да сам имао неколико негативних искустава са твојим сународницима, када сам био службено у Кањижи тамо у кафани нису хтели да ме услуже јер нисам причао мађарски, ја мађарски не знам па сам наручио на српском кафу а одговор сам добио на мађарском и седео сам пола сата и ништа нисам добио!Мислим да је то ипак безобразлук! Када сам био у Ади на камповању пре пар година стартовао сам неке девојке - мађарице (волем их,шта ћу!) ја са њима на српском - оне мени мађарски, ја енглески - оне мађарски, као не говоре српски, касније дође екипа из НС и БГ, крене песма око ватре, ракија итд, ја кренем да причам масне вицеве на српском - а оне цркоше од смеха! Па ко је ту сад луд а ко безобразан? А да не причам што кад се неки Србин побије са мађаром то се одма представља као атак на све мађаре и мањине (иако су се тукли због девојке) а кад5 мађара линчује оног Србина из темерина (сећаш се!) то је онда туча због нерашћишћених рачуна! А да не причам што сам доста пута покушавао да успоставим неки контакт са твојим сународницима овде - мрка капа!Стварно немам ништа против икога,али то су неке ствари које су мене изиритирале!Ја кад ми дођу странци поломим се да се споразумемо а не да им завијам по српски по принципу ако ме разумеш-разумеш, а ако не - ко те ....

Извини ако сам те увредио, али и ти моји пријатељи из Мађарске су имали неколико непријатних ситуација са мађарима из Србије јер ви махом одлазите у Будимпешту на студије ако не у Нови Сад па су имали контакт са вама! Моја грешка што сам генерализовао ... није ми била намера!