Sexualno zlostavljanje na poslu
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Sexualno zlostavljanje na poslu

    YouTube - 1/2 Hour News Hour: Sexual Harassment

    slucajno naletih na ovaj video danas. Jest da je ovde sve prikazano komicno ali pojedinci nekada stvarno budu izlozeni sexualnom maltretiranju radnih kolega. Stereotipno su to zene izlozene komentarima, a ponekad i nepristojnim ponudama, muskaraca sa kojima dijele radni prostor. Naravno nisu izostavljeni ni fizicki kontakti u pojedinim situacijama.
    Kako je kod vas na poslu? Koliko se paznje ovom problemu, kazem problemu jer cesto sexualno zlostavljanje dovodi zrtve u agoniju, poklanja na vasem radnom mjestu? Da li ste se vi ikada nasli u nelagodnoj situaciji zbog necijeg komentara ili ponude za nedeljnu veceru u dvoje?

    Ja juce dobih masazu ramena, sutra vec ocekujem dohvacanje fascikle i bliskim suocavanjem sa poprsjem radne mi kolegice
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Tu se moglo dosta toga pisati i ja ne znam od kuda da krenem a da kažem sve što imam.

    Sve ovisi od osobe kako što shvaća i prihvaća.

    Na bivšem poslu sam imala kolegu (nadređenog) koji se volio šaliti te je znao svašta govoriti (nije bilo neumjesno ali..) ali mu ja to nisam zamjerila jer sam sve shvaćala kao zezanciju te sam na sličan način (dobro, ne baš takav) uzvraćala i super nam je bilo i dobro smo se slagali u poslu. Da se razumijemo, znao je dotaknut po ruci mene ili me podragat po glavi ali dalje nije išao. Sve je većinom svodilo na dirty viceve Znao je granicu tolerancije.

    Netko već to vidi kao uznemiravanje i ima pravo. Stvar je kako i gdje mi sami postavimo granice do koje se može ići. Koliko mi sami dozvolimo.

    Gledajte, moje mišljenje je da komentari nisu tako jako važni. Ja ih shvaćam kao zayebanciju. Drugo je kad taj netko te počne dodirivati i 'tjerat u kut'. Komentar uzvratiš ili ga shvatiš kao šalu i poštapalicu ali ovo drugo je već teže.

    Bilo je nekih tužbi u bivšoj firmi. Načula sam. A gledajte.. Striček se svakoj drugoj uvaljivao i.. hm, da. Kako je to riješeno, ne znam jer nisam pratila a i otišla sam od tamo pa ne znam. Da se poklanja pažnja, to da iako još nije to toliko 'rašireno' kao na Zapadu.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Ko o cemu baba o ustipcima
    Ovde svi pominju to seksualno zlostavljanje kao bauk,a ne zna se ko kog zaskacuje po kancelarijama.Koleginice ocenjuju kolege,kolege merkaju koleginice,tracevi i zavrzlame...pa cim ih vidim da su okupljeni i ima ih vise od dvoje na broju odmah znam sta je tema.Pre neki dan chef,kuvar,objasnjava koleginici sa recepcije koji su prezervativi najbolji,em sto je mladja od njega 20 godina,em sto se on razume u kurtone ko ja u atomsku fiziku,em sto je sam inicirao temu,a devojka je samo rekla da ima problema sa bubuljicama.On dosao do zakljucka da je to ustvari povezano sa njenom seksualnom aktivnoscu pa se ko strucnjak javio da pomogne.Ja mu tu pred njom skrenem paznju,a oni svi u glas da im kvarim zajebanciju.Sta cu,onda i ja raspalim na istu temu i nju opomenem da ako je napadnem na radnom mestu ne uzme mi to za zlo,pre ce biti da je zlostavljanje to sto se ona seta polu gola ispred nas,nije ni cudo sto je kuvar pobalavio.
    U proslosti sam imao veze sa svojim radnicama ali sam uvek bio jako obazriv u pristupu i komunikaciji upravo zbog neprijatnosti koje mogu nastati.Posto sam u poslu koji je povezan sa zabavom i nocnim zivotom,gro zena koje rade sa mnom su mladje tako da je ciljna grupa jos ciljnijaSecam se kad sam ja pocinjao,mlad,lep ki upisan jos sa akcentom,a menadzerke su mi bile sve neke babe i redovno su me grlile i trljale sise od mene.Ja jeste da nisam golicljiv u predelu pupka ali mi i nije bilo svejedno.Izgleda da sam i sam bio zrtva seksualnog zlostavljanja.Nije da ne volim prednje zenske atribute na sebi ali ponekad su i preterivaleA ova tema je dosla u sred nekih mojih razmisljanja...Srbo,izgleda da citas misli
    Not all treasure is silver and gold, mate.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Prvih mesec dana mog zaposlenja. Mlado čeljade, jedva dvadeset napunila. Nakon posla, zagledana u izlog jedne prodavnice, samo čujem tik do moga uha kako mi neko šapuše: "Biraj sandale koje hoćeš, pa idemo kod mene". I impulsivno odgovaram: "Ma, marš bre u p.... m....., matori". Okrećem se i prepoznajem "kolegu" kog samo zbog poslovnog bontona nisam oslovila sa Čiko. Ne prođe od toga neko vreme, lik počne da mi se pojavljuje u kancelariji sa idejama o masaži, pričama o potentosti,... Zapravo, mlada i još uvek bez nekog svog od kolega nemam kome ni da se požalim. Elem, rešim da kao kolegi moram da mu kažem "dobar dan" i "doviđenja", a sva ostalu komunikaciju koja nije striktno poslovna odbijam (a na svu sreću, nismo bili vezani poslom). Narednih devet godina je matori idiot dobijao tačno to: dobar dan i doviđenja. Između ta dva ga jednostavno nisam primećivala. I upalilo je, skinula sam budalu sa vrata. Ono što sam vremenom saznala je da takav pristup ima prema svim mlađim koleginicama koje su pokušavale da nađu načina da ga se reše. Bilo je tu i žalbi rukovodstvu zbog seksualnog uznemiravanja, intervencija očeva, muževa, braće,... Ono što jeste strašno u svemu je što su svi znali kakav je i jedini komentar starijih kolega i menadžmenta je bio: Pustite ga, on je takav.
    E, sad o onim simpatičnijim.
    Sa pametnim šaljivdžijama koji kroz višesmislene doskočice opipavaju teren je lako. Uzvratiš im takođe kroz smeh i postaviš ih na svoje mesto. Prihvate da nemaju prolaz i manu te se.
    Ima i onih nabeđenih švalerčina kojima opet i iznova pokušavaju. Te malo oštrije spustim na zemlju. Kad dovoljno puta udare glavom o zid, i oni dignu ruke.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Ko o cemu baba o ustipcima...
    ...A ova tema je dosla u sred nekih mojih razmisljanja...Srbo,izgleda da citas misli
    ti ovo za sebe govoris, jel

    A ovo o cemu je Mishica pricala mi nikada nije bilo jasno. To precutkivanje takvim likovima, jer ponekada su i vise nego pretjerivali. Tako je na banjaluckom univerzitetu kruzila prica o pojedinim profesorima da su studenticama davali nepristojne ponude za prolaznu ocjenu, a pojedine i napadali. I uvjek je bilo to ma pusti ih takvi su, a vamo imas masu diplomiranih ljudi sa istom strukom koji came na birou. Kaznenih mjera nikada nije bilo, bar koliko ja znam nikada nije objavljeno da je taj i taj prfo zbog tog i tog razloga izbacen iz akademskog zivota naseg grada. Jednog su preselili sa ekonomskog na filozofski fakultet, na kom je procenat zenske populacije daleko veci od muske. Mis'im
    Iskreno i sam sam prilazio skepticno takvim pricama, nikada nisam razgovarao sa nekim ko je dozivio sexualno zlostavljanje od profesora. Uvjek je bila neka druga-treca ruka, cula kazala. Dok jednom taj isti sto je prebacen (kako li se lik zvase ) nije dao krajnje moronsku ponudu mojoj poznanici. Sreli smo se par dana posle njenog ispita i dok mi je vidno potresena pricala sta joj se desilo nisam mogao da vjerujem da takav skot moze da predaje na jednom univerzitetu. Naime, kad je krenula da pise tezu na postavljena pitanja matorac (ladno joj je mogao biti deda) joj pridje, uzme olovku iz ruke i kaze da postoje i drugi nacini kod njega da se polozi ispit. Ona prvo zatecena jedva nekako izusti da ne razume o cemu prica. On se na to nadoveze kako ima vikendicu nedaleko od BLa i da planira ovaj vikend da provede sam tamo. Isuvise bi mu bilo milo da mu se ona pridruzi a tamo ce da ustanove koju ocjenu ona zasluzuje. Ona umalo da se onesvjesti kaze, nije mu nista odgovorila vec je samo izasla placuci. Nikome nikada nije nista prijavila, iako smo je svi na to nagovarali. Teza da je to samo njena rijec protiv njegove, covjeka sa autoritetom i pozamasnim akademskim radom iza sebe, joj nije izlazila iz glave i prijava protiv njega joj se cinila beznacajnom. Na kraju je posle par pokusaja da polozi ispit kod njega trazila da polaze pred komisijom.
    E tad sam bio spreman da ko ova braca, momci, ocevi i muzevi iz Mishicine price sacekam gada i prelomim mu svaku kosku
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Verovali ili ne, bio sam pre par godina na ivici da budem seksualno iskoriscen. Naime, jedna inspektorka MUP-a koja je po prirodi svoga posla bila nadlezna da kontrolise deo poslova koje sam obavljao u svojoj tadasnjoj firmi mi je vrlo nedvosmisleno rekla da bi mi mogli da se nadjemo i na nekom neformalnom mestu kako sto bolje sagledali problematiku obaveza koje sam trebao da uradim u nekim rokovima i da bi ona znacajno mogla da mi pomogne i olaksa posao. Znate kako je to sa policajcima, pa makar oni bili i zenskog pola. Doticna je spadala u kategoriju zena koje ja nazivam `vuk sa pi*kom` i nasao sam se na velikoj muci, vrlo nalik velikoj nuzdi. Jbt, mozete zamisliti kakava je to bila zenska koja je nasla da mene startuje. Ne, ne mozete zamisliti. To ne moze ustvari niko zamisliti, to se jednostavno mora videti da bi se poverovalo...

    Epilog je bio da sam ja kao pristao i kada je ona rekla da dodjem autom po nju, ja sam joj odgovorio da niti imam auto niti umem da vozim (sto nisam lagao) i jos pridodao da mi se povratila jedna nezgodna zarazna bolest i da treba da idem na ispitivanja.... Naravno, ona je (ne bez dvoumljena) odustala od daljnjih pritisaka....

    Bilo je gusto.....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    ...ja radim sa muškarcima...tako da se međusobno ne zlostavljamo sexualno ...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    ne vejrujem u zlostavljanja na poslu, sve je to dobrovoljno a izvedeno kao ono JOJ-NEMOJ-DAJ, "vecina ne riskira posao".
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    ja ovo ne bih nazvala zlostavljanjem, ali je svakako neugodno i neprijatno. dakle, ima jedan lik koji me kosntantno mazi po kosi, stavlja ruke na ramena, ljubi me u celo i non stop mi se unosi u facu sa rijecima: kako si djevojchice. zlom ciki jos samo fale bombone. svjedoka nema, naravno. uh, dize mi se kosa na glavi od njega.
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Verovali ili ne, bio sam pre par godina na ivici da budem seksualno iskoriscen. Naime, jedna inspektorka MUP-a koja je po prirodi svoga posla bila nadlezna da kontrolise deo poslova koje sam obavljao u svojoj tadasnjoj firmi mi je vrlo nedvosmisleno rekla da bi mi mogli da se nadjemo i na nekom neformalnom mestu kako sto bolje sagledali problematiku obaveza koje sam trebao da uradim u nekim rokovima i da bi ona znacajno mogla da mi pomogne i olaksa posao. Znate kako je to sa policajcima, pa makar oni bili i zenskog pola. Doticna je spadala u kategoriju zena koje ja nazivam `vuk sa pi*kom` i nasao sam se na velikoj muci, vrlo nalik velikoj nuzdi. Jbt, mozete zamisliti kakava je to bila zenska koja je nasla da mene startuje. Ne, ne mozete zamisliti. To ne moze ustvari niko zamisliti, to se jednostavno mora videti da bi se poverovalo...

    Epilog je bio da sam ja kao pristao i kada je ona rekla da dodjem autom po nju, ja sam joj odgovorio da niti imam auto niti umem da vozim (sto nisam lagao) i jos pridodao da mi se povratila jedna nezgodna zarazna bolest i da treba da idem na ispitivanja.... Naravno, ona je (ne bez dvoumljena) odustala od daljnjih pritisaka....

    Bilo je gusto.....

    snalazljiv si , sto jes jes

    nego ima li neko da da neki savet u veze sa odlaskom na seminar?

    nema nikakve veze sa ovom temom (najiskrenije se nadam) ali mozda neko procita pa kaze nesto korisno

    bice mi od dragocenog znacaja. idem za nedelju dana, a nisam jos nikada bila. lokacija je banja junaković apatin. pa ako je neko bio tamo moze mi reci kako je
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Verovali ili ne, bio sam pre par godina na ivici da budem seksualno iskoriscen. Naime, jedna inspektorka MUP-a koja je po prirodi svoga posla bila nadlezna da kontrolise deo poslova koje sam obavljao u svojoj tadasnjoj firmi mi je vrlo nedvosmisleno rekla da bi mi mogli da se nadjemo i na nekom neformalnom mestu kako sto bolje sagledali problematiku obaveza koje sam trebao da uradim u nekim rokovima i da bi ona znacajno mogla da mi pomogne i olaksa posao.
    A da nije mozda zelela (trazila) mito? Dobio sam i ja slicnu ponudu i odbio ali meni se cinilo da ona zeli samo novac da dobije, a da bi mi ustedeo time neke poslove i troskove je dobar razlog za pranje sopstvene savesti...


    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku
    nego ima li neko da da neki savet u veze sa odlaskom na seminar?
    bice mi od dragocenog znacaja. idem za nedelju dana, a nisam jos nikada bila. lokacija je banja junaković apatin. pa ako je neko bio tamo moze mi reci kako je
    Zavisi sta pitas u vezi seminara... Da li zelis uznemiravanje ili bas suprotno.
    Nekima je seminar poslovnog karaktera, meni je odmaranje, nekima sansa za avanturu a neki ne smeju u avanturu da slucajno ne saznaju kolege.

    Banja Junakovic je tipicno socrealno odmaraliste u stilu sedamdesetih i pocetka osamdesetih godina proslog veka i divno je za nostalgiju za starom Jugom.
    Ulaskom u hol setis se odmah i svih popularnijih filmova tadasnje kinematografije.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Zelim odmor i da naucim ponešto. Biće mi drago da upoznam one sa kojima kontakjtiram samo telefonom... i da sastavim veoma temeljno razrađen spisak filmova u holu
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Sexualno zlostavljanje na poslu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Banja Junakovic je tipicno socrealno odmaraliste u stilu sedamdesetih i pocetka osamdesetih godina proslog veka i divno je za nostalgiju za starom Jugom...
    Jeste, zaista. Za mene jedan potpuno novi doživljaj. Ucesnika je bilo blizu tristo, a vecina je i bila ta generacija koja je živea svoje najlepše godine u tom razdoblju, mnogi od njih se odavno poznaju i gledajući ih na svečanoj večeri juče dok je u sali odzvanjala tema serije bolji zivot, ganula me je atmosfera, videla sam taj sjaj u očima, neku povezanćst uljuljkanost, sećanje na neki bezbrižan život koji meni sada već iz ovog ugla lici samo na neki dobro izveden performans.

    Bilo je lepo, prijatno, zabavno, utopistički.
    Poruku je izmenio Mish, 13.04.2008 u 03:23 Razlog: korekcija citata
      Vrh

Slične teme

  1. Priče na poslu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.02.2015, 14:40
  2. Zlostavljanje i smrti poznatih ličnosti
    Autor GlorijaDruga u forumu Biografije poznatih ličnosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2012, 11:32
  3. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  4. Da li ste već imali sexualno iskustvo?
    Autor Lady S u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 23.10.2009, 14:48
  5. Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 09.08.2009, 14:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •