Nasilje među decom
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Nasilje među decom

    Moj indijanac je danas "zaradio" prvu modricu ispod oka. Baba ih je cuvala u dvoristu iza nase zgrade, sin se igrao sa drugarima, a babs i unuka su brale neko cvece 20ak m od profesionalnih razmenjivaca yugio kartica.
    U jednom momentu su im prisla dva starija klinca i pitali koliko je sati. Kad je moje dete odgovorilo da je bilo 15.30 kad je izasao iz skole i da posle toga on ne obraca paznju na vreme dobio je pesnicu u obraz.
    Sta se posle izdesavalo, kad je baba primetila da joj je mezimce napadnuto bez razloga, nije bitno. Saznacu gde zive, pa cu da ih posetim

    Indijance sam naucila da se nikad ne upustaju u fizicke obracune sa drugom decom. Stalno govorim da je to nepotrebno, ruzno, primitivno...Muz mi je nekoliko puta prebacio da "pravim pi*kicu od deteta" ali draze mi je da je takav, nego da je neki retard koji ce da bije decu, jer mu,lupam, taj dan nismo kupili zvake
    Onda su ga muz i moj brat usmerili da nikad ne zapocinje prvi, ali da se brani ako ga neko udari bez razloga. Cak su mu pokazali i nekoliko nos-patos zahvata i udaraca Tu vec nisam smela da se umesam, da ne bi i mene patosirali

    Sad ne znam ni sta da vas pitam ...ucite li decu da se biju, napadaju, brane kad su ugrozeni...? Kako bi reagovali da vase dete dodje kuci razbijenog nosa, ili s modricom ispod oka? Sve to ide u "rok sluzbe"...znam...ali sto sam popizdela danas, doslo mi je da i ja roknem nekog.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #2

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    ...sjajna tema......kao prvo...naucio bi dete da se bije...tata bar ima iskustva......kao drugo...kako god da se zavrsi detetov fight,otisao bih da razgovaram sa njegovom mamom......mislim,da joj objasnim neke stvari...oko vaspitanja.......ako ni to ne pomaze...onda bih morao sa tatom......ako ne moze ni tako...ne gine mi svingeraj...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #3

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Ponekad sa nasilnicima možeš samo onim jezikom koji jedino razumeju... Pa i odrasli uče samoodbranu na raznoraznim kursevima i u tome niko ne vidi ništa loše... Da je tvoj malac ovladao veštinom "vraćanja milog za drago", klinac- nasilnik i njemu slični bi tri puta razmislili kada će sledeći put podići ruku sa razlogom ili bez njega...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #4

    14 Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Vaspitavam Kikija da se ne bije, dok ga neko ne napadne...
    Pričao mi je pre neki dan,
    kako ga je udario drugar iz vrtića,
    na postavljeno pitanje:
    '' Šta si uradio posle? ''
    - dobila sam i odgovor:
    '' Udario sam i ja njega ... ''

    Tako sam vaspitavana, to prenosim i na njega...

    Znam da '' u rok službe ide '' i to da mi dete dođe,
    sa ogromnom čvontom na čelu iz vrtića, jer su se deca '' zaigrala ''
    ( ne znam da li da se smejem ili da ) ...

    Svesna da ne mogu, tj. neću da ga držim pod '' staklenim zvonom ''.

    Ni jedna ogrebotina me ne ostavlja ravnodušnom,
    a kamoli udarac, ili ne daj Bože nešto gore..
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Moj klinac je prilično visok i krupan za svoj uzrast, ali opet, često dolazi kući plačući. Učila sam ga da se ne tuče, ne maltretira slabije od sebe a pošto je inače dobar i poslušan, tuču tretira kao metod kojima se koristi nepismen svet u nedostatku sredstava komunikacije pa nikada nije bilo problema. Sve dok nije stupio u kontakt sa decom koja vole tuču, vežbe radi.
    Odlazila sam i ja ljudima na vrata, nervirala se ali tu pomoći nema. Dete mora samo da pronadje način na koji će odreagovati na nasilničko ponašanje. Moj sin definitivno izbegava tuče jer mu je to bezveze ali, planiramo uskoro da krene na neku borilačku veštinu tek da nekome ne bi služio kao džak za vežbanje.
    Za ostalo će majka da se pobrine
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Jednom se samo potukao do sad tj vratio i to na moje oči. Inače je veoma veselo, euforično i pozitivno dete i ne upada u konflikte. Onako je više sportski nastrojen nego agresivan. I dobar k'o medved neki. A vala ne bih ni volela da krene da leši decu, ima ruku kao i otac mu, kad se malo obraduje sruši me i ugnječi i već može čoveku da naudi i iz ljubavi Malo plivanje, malo džudo i ume se i sam braniti kako treba za ne daj Bože. Nemam brigu, niti da će dobiti batine, niti da će ih deliti bez povoda.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    secam se kad je moj potomak imao izmedju tri i cetiri godine....izlazio je ispred zgrade i igrao se sa drustvom iz iste....a svi su bili stariji po nekoliko godina....kako se on izborio za svoje mesto nemam pojma,uglavnom,zvali su ga na sva desavanja....
    elem...dodje jedan dan,cupav,naduven,uplakan,zarozan.....i place ko kisa
    kaze potukao se sa bumbarom s drugog sprata
    ja mu kazema dobro bre,majku mu....zar ti nisam sto puta rekla da se ne tuces i da to samo rade glupaci i dripci?

    a on ce,placuci na glasa BIO je DRIPAC!!!!!Hteo je da se bije! i sta je trebalo ja da radim?!................

    i tako.....odluke prepustam njemu......i ne placem kad izvuce deblji kraj...niti idem na tudja vrata.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Prilicno su povuceni, ne izazivaju konflikt.
    Vaspitavam ih da ne koriste silu u resavanju konflikta osim kada moraju sami sebe da odbrane.
    Ne udaraju prvi ali za cerku znam da uzvraca kad je diraju.
    Tako ih i vaspitavam: Ako te neko udari, ti vrati.


    Onda se setim sina poznanika koji je imao isti moto...
    Pa kada niko nije hteo da se tuce, on je provocirao, preprecavao prolaz dok se druga strana ne iznervira toliko da udari prva. E a onda on uzvracao punom merom. Danas je ipak postala normalna muska osoba!

    Znam jedino da 3x treba razmisliti pre nego sto se uplicemo u bilo kakav deciji spor!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Klinci fajteri...mali, a udaraju k'o veliki

    Ja svoga mrkelicu prvenstveno ucim da postuje zene i da bude nezan prema njima, a sa muskima nek se snalazi...

    Nije nikad dosao kuci s modricom, a nije ni pocinjao prvi...zasad.
    Roditeljima ne bih isla na vrata, osim u extremnim slucajevima.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  10. #10

    Nasilje među decom

    Svedoci smo mnogih priča o nasilničkom ponašanju među maloletnim licima. Valjda nema ničeg potresnijeg od slike nezaštićenog deteta izloženog nasilju. Kako se postaviti ako se ispostavi da je naše dete napasnik ili žrtva?
    Šta, u tom smislu, očekujemo od društva?

    Razlog za otvaranje ove teme je bezazlena tuča mog devetogodišnjeg sina, ali prva nam je tuča u životu, pa sam pod utiskom...
    Dok se sam vraćao iz škole, napala su ga dva dečaka iz susednog odeljenja. Jedan ga je držao, drugi udarao pesnicom po licu. Ipak je uspeo jednog da sruši, drugog da udari i pobegne.
    Najradije bih sad istalambačila obojicu, pa i roditelje da su mi kojim slučajem pri ruci, ali gledam da se priberem i postupim relativno normalno.
    Šta je normalno?
    Vrag odneo šnalu...

  11. #11

    Odgovor: Nasilje među decom

    ja bih pozvala roditelje i decu sve skupa, pa porazgovarala.
    ali bas ljutito iznela bih svoj stav...ne u stilu - pa deca ste vi ne smete tako. treba da se druzite a ne da se bijte...
    otvoreno pokazala bih svoj revolt i stavila do znanja da ubuduce necu da tolerisem takve stvari..

    inace mene zabrinjava i to sto se nasilje javlja mnogo ranije - u vrticu...


  12. #12

    Odgovor: Nasilje među decom

    Za mene je normalno da obavestiš roditelje te dece i njihovu razrednu/učiteljicu o tome šta ta dvojica rade. Možda su problematična deca na koju ništa neće delovati, možda će hteti da se svete zato što ih je neko tužio, možda se i smire ako ih roditelji urazume... mada takve najbolje smiri kad ih nalupa neko jače dete.

    Deca se nasilju, kao i svemu ostalom, uče kod kuće, a ako ima spoljnih uticaja (društvo, mediji) opet su mi za to roditelji krivi jer ga ne suzbijaju, brane svoje dete kada dobije po nosu, a započelo je tuču, čak se mogu truditi da ne primećuju kako im se dete ponaša. Ima i lukave dece koja nasilju uče drugu decu i nagovaraju ih šta da rade kako bi se zabavljala, a prošla nekažnjeno. Ni to najčešće roditelj "ne primećuje" onda kad je prisutan. Njegovo dete je divno. Znam za x slučajeva kad se manja deca igraju na gomili u parkiću, a roditelji pored. Savršene slike ljudi u malom i svih njihovih osobina, jer ih deca ne kriju. Tačno vidiš ko je zloban, ko je lukav, ko lažljiv, ko je zavidan, ko histeričan, ko sebičan...

    Ne sećam se da li sam pisala ovde, ali vrlo dobro se sećam scene iz dvorišta od relativno skoro... dečko tuče devojčicu kao u ringu, a ostala deca stoje u krugu i urlaju neke parole iz kečera, niko tuču da obustavi dok nije izašla tetkica

    Moje dete je ogromna dobrica koju je bolje da ne čačkaš, ispostavilo se Ne brinem i sigurna sam da nikog neće povrediti prvi, maltretirati i nasilje podsticati. Naročito žensko. To mi je najbitnije. Do sada mu se nije desilo da dobije neke batine
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Nasilje među decom

    Deciji um je cudo...pogotovo kada ima odredjene uticaje sa strane...sta sve moze deciji mozak mozete pogledati u kultnom filmu "Polja smrti" ,kada je kambodzanski diktator Pol Pot deci dao odredjenu vlast....

  14. #14

    Odgovor: Nasilje među decom

    Bila sam stvarno u velikoj dilemi šta činiti... Od raznih saveta da ga pustim da sam sve reši ili da obavestim školu, učiteljicu, roditelje... odlučila sam se za razgovor sa majkom jednog od tih dečaka.
    Mali je rekao da su oni samo želeli da ga motaju, da je i sam iznenađen otkud tuča. Majka je to, dakako, prihvatila kao fenomenalno objašnjenje i meni ga servirala.
    E onda sam ja rekla da je bolje da ga ona smiri nego da ja počnem da ga iznenađujem.

    Imala sam rezervu prema verziji svog sina i htela sam da čujem i drugu stranu. Međutim, odgovor vređa moju inteligenciju. Stvarno sam šokirana koliko roditeljska bolećivost može da bude slepa. Baš je simpatično to što je malog tuča iznenadila, samo ne znam kad... Da li u momentu dok ga je udarao ili u momentu kad mu je ovaj vratio. Nadam se da ga je tad stiglo čudo...
    No, dogovorili smo se da utičemo na njih da se to više ne ponovi.

    Mnogo je teško naći u sebi otklon kad su priče naših anđela u pitanju. Naprosto želimo da verujemo da oni to zaista jesu.
    Sigurno je da je okruženje prepuno zamki i iskušenja, ali mislim da su roditeljske ružičaste naočari uzrok najvećem broju problema ove vrste.
    Vrag odneo šnalu...

  15. #15

    Odgovor: Nasilje među decom

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Sigurno je da je okruženje prepuno zamki i iskušenja, ali mislim da su roditeljske ružičaste naočari uzrok najvećem broju problema ove vrste.
    potpuno sam istog mišljenja, iz ugla majke dečaka koji je u trinaestoj godini..i iz ugla posmatrača druge dece jer radim sa njima..i odavno sam shvatila da obraćanjem drugim roditeljima neću apsolutno ništa postići, samo ću se iznervirati..

    džaba što imamo koliko toliko ispravan stav, kad ga mnogo drugih roditelja nema i džaba kad to detetu serviramo kao ispravno, kad se on na svakom koraku susreće sa potpuno drugačijim situacijama i potpuno drugačijim reakcijama..

    ono što sam uspela da naučim svoje dete je da probleme pokuša da reši verbalno jer je po tom pitanju dosta jak, ali da ako ga neko prvi fizički napadne, da mu odgovori na isti način..da li je ispravno ili nije, ne znam, ono što je meni važnije je da nauči da se sam bori i odbrani..
    isto tako sam sigurna u njega da nikoga prvi fizički neće napasti..i to mi je dovoljno..
    teško da postoji bolji način..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Peticija za uvodjenje smrtne kazne za zločine nad decom
    Autor imakolata84 u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.02.2013, 08:45
  2. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.08.2012, 00:58
  3. Nasilje, ludnica oko nas...
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 26.06.2012, 19:32
  4. Sajber buling - Elektronsko nasilje
    Autor Arthur Dent u forumu WWW
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2009, 13:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •