U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja
Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 161
  1. #1

    U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Mnoge manifestacije su lokalnog karaktera pa se za njih retko zna van tih, lokalnih, okvira. I za šire poznate manifestacije često previdimo vreme održavanja. Za neke manifestacije nam je značaj i sadržaj poznat, ali za većinu ne.

    To po mom mišljenju opravdava otvaranje teme, ali zahteva trud od članova da ne zamre postavljanje svežih informacija.

    Ne bi bilo dozvoljeno:
    - postavljanje informacija komercijalnog i reklamnog karaktera (npr.: obaveštavanje o koncertima, raznoraznim promocijama i prezentacijama koje kao krajnji cilj imaju zaradu organizatora, kao i svaki drugi vid komercijalno usmerenih aktivnosti),
    - obaveštavanje o političkim, čisto verskim ili bilo kojim drugim manifestacijama, bez obzira pod kojim imenom ili u čijoj organizaciji se održavaju, a koje mogu vređati politčka, verska, nacionalna, rasna, polna i druga prava ili osećanja drugih gradjana, grupa ili zajednica ili za koje se moze pretpostaviti da će imati ili su u ranijim slučajevima imali negativan odraz u javnosti zato što su nespojive sa tradicionalnim vojvodjanskim vrednostima, običajima i tolerancijom.

    Primerice radi, mogu se najavljivati manifestacije kao što su: Fruškogorski maraton, Kobasicijada (i druge '...jade'), borbe guskova, takmičenja u spremanju raznih kotlića, takmičenja u pecanju, seoskih trka konja i zaprega, okupljlanje motorista i oldtajmera, otvaranje umetničkih i drugih izložbi, koncerata sa slobodnim pristupom, seoskih slava (ako ne potpadaju pod nedozvoljenu kategoriju) itd. itd.

    Moderator treba da ukloni poruke koje su nedopuštene, ali bi i Forumaši trebali da ukazuju na najave onoga što smatraju da ne treba da se nađe u Vojvodinacafe-u.

    Dobrodošle bi bile i informacije koje mogu biti od koristi eventualnim posetiocima - putni pravci, parkiranje, a naročito, šta još značajno ili interesantno može da se vidi ili doživi u mestu održavanja manifestacije ili okolini.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 03.04.2008 u 21:46 Razlog: Dopuna teksta

  2. #2

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Evo ja ću da najavim 31. Planinarski maraton na Fruškoj gori. Našoj najlepšoj.
    Ove godine se održava 10. - 11.maja ,pa ko voli nek' izvoli,besplatan je.
    Ponesite 'ranu i piće,tek da ne ispustite dušu ,naravno u zavisnosti koju stazu izaberete.
    Ja na žalost ni ove godine neću učestvovati zbog drugih sportskih obaveza i baš mi je žao.
    Oni koji nisu u najboljoj formi imaju dovoljno vremena da se spreme.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  3. #3

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    A kad se datum približi, valjalo bi i podsetiti i mesto polaska navesti.

    Pozdrav prvom učesniku obaveštavanja Zmax-u.

  4. #4

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Četitam Vam na otvaranju ove korisne teme i verujem kako će nam pomoći da budemo bolje obavešteni a samim tim i da posetimo razne zanimljive događaje i mesta širom Vojvodine.

    U ovoj temi bih pažnju zadržao na masovnijim manifestacijama, kao što ste naveli jedino bi, možda, mogli da iz ovoga dela izbacimo izložbe i koncerte čisto zbog preklapanja/dupliranja tema, takvo što već postoji u zasebnim temama na forumu od ranije pa da ne bi bilo viškova i zabuna.

  5. #5

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    U ovoj temi bih pažnju zadržao na masovnijim manifestacijama, kao što ste naveli jedino bi, možda, mogli da iz ovoga dela izbacimo izložbe i koncerte čisto zbog preklapanja/dupliranja tema, takvo što već postoji u zasebnim temama na forumu od ranije pa da ne bi bilo viškova i zabuna.
    Oko ovoga (izostavljanja koncerata i izložbii) i ja sam bio u dilemi pa sam ipak i to ostavio (što ne znači da se takve stvari moraju ovde i stavljati). Ostavio sam zato što se tako pruža veća mogućnost izbora. Npr. ne razmišljam u startu uopšte o nekoj izložbi kad krećem u Banat (pa i ne idem na te teme u Forumu), ali kad vidim ovde da se u Zrenjaninu otvorila izložba Milene Petrović-Barili, uklopiću to u moj izlet.

    Hvala na podršci i predlogu.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 04.04.2008 u 09:04 Razlog: Slova

  6. #6

    31. Planinarski maraton na Fruškoj gori

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    A kad se datum približi, valjalo bi i podsetiti i mesto polaska navesti.
    Izvinjavam se ...
    Ja sam bila par puta pa mislim da svi znaju ...

    Citat Internet kaže:
    Start svih maratona (sem malog maratona zapad-zapad i pripravničkog maratona zapad-zapad) je na obroncima Fruške gore, na Popovici (7 km od Novog Sad, 5 km od Sremske Kamenice) je u subotu, 10. maja u 9.00 sati.
    Što se tiče malog maratona zapad-zapad i pripravničkog maratona zapad-zapad.

    Citat Internet kaže:
    Na ove staze mogu ići samo oni učesnici koji u svojoj režiji mogu organizovati prevoz posle starta na Popovici do manastira Jazak gde je start malog maratona zapad-zapad u 10,30 sati i povratak sa Brankovca gde je cilj ovog maratona i prevoz do Letenke (KT13) gde je start pripravničkog maratona zapad-zapad u 13 sati i povratak sa Letenke gde je cilj ovog maratona.
    Jedno razočarenje za Simketa,koji je hteo da učestvuje na ovoj stazi...

    Citat Internet kaže:
    Na stazi radosti i zadovoljstva mogu učestvovati samo deca predškolskog uzrasta.
    U vezi prevoza do Popovice...

    Citat Internet kaže:
    Sa železničke i međumesne autobuske stanice u Novom Sadu do Popovice (starta i cilja svih maratona) organizovan je gradski autobuski prevoz. Zbog moguće gužve, krenite na maraton malo ranije.
    Ukoliko na maraton planirate da dođete sopstvenim prevozom (autobus, putničko vozilo), upozoravamo Vas da to možete učiniti samo do Bulevara Despota Stefana u Novom Sadu, pre mosta Slobode, gde se nalazi parking prostor za vozila kojim su se dovezli maratonci. U neposrednoj blizini parkinga na početku mosta Slobode je polazna autobuska stanica za Popovicu gde se nalazi start i cilj maratona. Do Popovice i obrnuto, maratonce će prevoziti isključivo autobusi GSP-a. Autobusi i druga vozila koja budu dovezla maratonce iz udaljenih mesta moraju u petak, dan uoči maratona, do 20 sati napustiti plato Popovice i sići do navedenog parkinga. Put prema Popovici biće zatvoren za sva vozila sem vozila GSP-a.

    Nadam se da je sada dobro objašnjeno.

    Toliko od mene.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  7. #7

    Odgovor: 31. Planinarski maraton na Fruškoj gori

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Izvinjavam se ...
    Ja sam bila par puta pa mislim da svi znaju ...
    Hvala na iscrpnoj informaciji. Ja lično znam odakle je polazak (tj. gde je obično bio) a 'primedbu' sam stavio da bi se uspostavio neki standard sadržine informacije.

    Pozdrav

  8. #8

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Da nastavimo sa zagrevanjem.

    Konjovićeve slike u Novom Sadu

    Povodom sto deset godina od rođenja i petnaestogodišnjice smrti našeg velikog slikara akademika Milana Konjovića (1898-1993), u Galeriji Ogranka Srpske akademije nauka i umetnosti u Novom Sadu (ul. Pašićeva 6) otvorena je retrospektiva njegovih slika.

    Izloženi radovi nastali su u rasponu od šezdeset godina, od 1930. do 1990, a autorka izložbe je Irma Lang, direktor-kustos Galerije "Milan Konjović" u Somboru.

    Ovom izložbom je jasno i na upečatljiv način prikazan stvaralački put jednog od najsnažnijih i najuticajnijih vojvođanskih slikara 20. veka, a može se pogledati do 24. aprila.
    Delovi iz teksta Andreja Tišme, 'Dnevnik' za 06.04.2008.
    Poruku je izmenio silvia, 10.10.2011 u 09:28 Razlog:

  9. #9

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Da nastavimo sa zagrevanjem.

    Konjovićeve slike u Novom Sadu

    Povodom sto deset godina od rođenja i petnaestogodišnjice smrti našeg velikog slikara akademika Milana Konjovića (1898-1993), u Galeriji Ogranka Srpske akademije nauka i umetnosti u Novom Sadu (ul. Pašićeva 6) otvorena je retrospektiva njegovih slika.

    Izloženi radovi nastali su u rasponu od šezdeset godina, od 1930. do 1990, a autorka izložbe je Irma Lang, direktor-kustos Galerije „Milan Konjović“ u Somboru.

    Ovom izložbom je jasno i na upečatljiv način prikazan stvaralački put jednog od najsnažnijih i najuticajnijih vojvođanskih slikara 20. veka, a može se pogledati do 24. aprila.
    Delovi iz teksta Andreja Tišme, 'Dnevnik' za 06.04.2008.
    Baš sam mator ...
    Imao sam sreću i čast da upoznam velikog umetnika, kao i da provedem sa njim u razgovoru više prijatnih i nezaboravnih časova.

    Izuzetno mi je drago što se održava pomenuta izložba i svakako ću je posetiti.

    Nego, Nenade, nisam zbog toga citirao Vašu poruku.
    Želeo sam da ukažem na jedan problem na koji sam već ukazivao.
    Vi ste postavili ovu vest i ja sam Vam zahvalan za to a verujem i drugi zainteresovani članovi.
    Problem je što tu vest niste stavili u odgovarajuću temu u sklopu Umetnosti.
    tamo postoji tema: Najava izložbe a ne bi smetalo ni da se napravi tema o Milanu Konjoviću.

    U Umetnosti se ipak okupljaju ljudi koji bi svakako želeli da saznaju za takvu izložbu i vest sasvim prirodno prvenstveno tamo pripada.
    Činjenica je da ako vest bude u obe dela foruma to će biti izvesno dupliranje na koje sam ja kao moderator spreman da zažmurim i koje ću pokušati da odbranim ako bilo kome to bude smetalo, ali činjenica je i da je vest ipak više za deo o Umetnosti pa ako ubuduće taj deo bude zakinut na uštrb Vojvodjanskog bircuza moraću poruke da prebacujem na njihovo pravo mesto.

    Verujem kako možemo da pronađemo zadovoljavajuće rešenje i kako Vam neće biti problem da vest ponovite tamo gde sam naveo.

    Hvala Vam unapred.

  10. #10

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Motoraši u Odžacima

    Krajem uha sam čuo da se 19. aprila 2008. u Odžacima održava skup motoraša iz nekoliko bivših Yu- republika i da će biti i celodnevni program (Yu Grupa ...).

    Nisam uspeo tu vest nigde da proverim i kompletiram, pa bi valjalo da to učini neko kome je ta informacija dostupna.

  11. #11

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Motoraši u Odžacima

    Krajem uha sam čuo da se 19. aprila 2008. u Odžacima održava skup motoraša iz nekoliko bivših Yu- republika i da će biti i celodnevni program (Yu Grupa ...).

    Nisam uspeo tu vest nigde da proverim i kompletiram, pa bi valjalo da to učini neko kome je ta informacija dostupna.
    Evo,ako može u ovom vidu...

    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  12. #12

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Kad ce aero-miting na Ceneju?

  13. #13

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    MAJSKI SUSRETI na banatskim slapovima !

    Prvi put ove godine Ekološko društvo KARAŠ iz Jasenova, organizuje manifestaciju koja bi , zbog svoje sadržajnosti, mogla godinama da se održava .

    Kompletnu informaciju možete videti ako u pretraživač ukucate EKOKARASJASENOVO , stranica Majski susreti.(Vlasnici freewebs ne dozvoljavaju direktno linkovanje odavde!)

    Mada, može se probati na: www.freewebs.com/ekokarasjasenovo/

  14. #14

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Zaljubljenici u VW 'Bube' okupljaju se 2. maja 2008. u Jabuci (kod Pancheva). Svira YU GRUPA ...

    Zainteresovani moraju sami da pronadju vise detalja.

  15. #15

    Odgovor: U Vojvodini, a bez ulaznice - Forumaši najavljuju interesantna događanja

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Zaljubljenici u VW 'Bube' okupljaju se 2. maja 2008. u Jabuci (kod Pancheva). Svira YU GRUPA ...

    Zainteresovani moraju sami da pronadju vise detalja.
    Evo,da se ljudi ne muče.
    Detaljne informacije možete naći na http://www.buba.co.yu/bubafest08.html

    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

Strana 1 od 11 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj foruma na emotivni život forumaša!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 30.04.2017, 06:41
  2. Najnezaboravniji TV događaj
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 29.08.2012, 22:41
  3. Bordoška doga-Dogue De Bordeaux
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 04.02.2010, 17:57
  4. Nemačka doga - Deutsche Dogge
    Autor SQUAW u forumu Rase pasa
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.07.2008, 13:56
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.01.2008, 14:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •