Jубиларна десета
ФУТОШКА КУПУСИЈАДА
у суботу, 7. новомбра у Футогу
- у 10 сати је најављено свечано отварање -


''Пошто за овогодишњу етно-манифестацију из градског буџета није издвојено ни динара, организатори најављују мало скромније али незаборавно дружење, које стартује већ у 8 сати распоређивањем такмичара.
- Дубоко сам разочаран и тешко ми пада што Град није издвојио новац за Купусијаду, пошто сам заљубљеник у купус. Ипак, већ сада очекујемо преко 80 такмичара који ће кувати јела од свежих плодова, а сарме ће се спремати у ресторанима у Футогу. Битно је да народ ужива у купусу какав је био пре 500 година, и каквог смо га сачували до данас казао је председник организационог одбора манифестације Остоја Новаковић.
После паљења ватре, у суботу у 10 сати је најављено свечано отварање на бини испред КИЦ-а, и почетак кувања дуж улице Цара Лазара од КИЦ-а до канала Сукова бара. Истовремено ће се на информативном пулту испред галерије прикупљати пријаве за избор највеће главице футошког купуса. Проглашење победника у овој дисциплини, за најбољи литерарни рад и најлепше уређен штанд заказано је за подне. Победници у кувању котлића у четири дисциплине котлић, оранија, професионалци и мото клубови, биће проглашени у 14 сати, и од 15 почиње музички програм за учеснике и госте.
Пријављивање за такмичење у кувању слатког купуса могуће је на телефон 895-079. Учешће за котлић је 1.000 динара, и у то је урачунат поклон пакет, футошки купус, сто и четири столице и сунцобран. Пријава за припрему ораније је 2.000 динара и у то су урачуната два поклон пакета, футошки купус, сто и шест столица и сунцобран.''
(Из Дневника за 5. новембар, аутор текста С. Танурџић.)

А на лањској Футошкој купусијади је изгледало овако: