Pffffff pakovanje...
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Pffffff pakovanje...

    Nedavno sam pakovala Malog Od Hladnog Oružja za rekreativnu. Koliko god da se radujemo što negde idemo pa nam kao i pakovanje predstavlja zadovoljstvo, treba se znati spakovati. Ja definitivno nisam lepo organizovana, pa mi je to nekad i napor. Počev od količine stvari pa do smeštanja iste u kofer, torbu, šta god. Neke moje drugarice prave spisak pa se po spisku pakuju. I kad mi se desi da kofer zatvorim kad krećem od kuće, tamo negde ga ne mogu zatvorim za nazad jer nekako kao da ima dva puta više stvari. Poglavicu sam jednom pustila da nas spakuje vojnički, onako sa sve umotavanjem i šuškanjem stvari u sve ćoškove, al' nam je sve izgužvao, pa to neće više nikad raditi A na stranu to što mi za tri dana treba stvari kao za trideset jer, nikad se ne zna šta može da ti zatreba Ali, zanimljivo, iako to pakovanje protekne u blagom haosu, nikad mi se nije desilo da nešto bitno zaboravim

    Umete li vi da se spakujete? Šta zauzima najviše mesta u vašem koferu? Imate li neki redosled po kojem se pakujete? Neki savet, kako se bolje organizovati?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    Vecita misterija: kako spakovati stvari da se ne izguzvaju?!
    Meni to nikad nije uspelo... narocito sto sam pre vukljala ruksak sa sobom, pa je to bilo uvijanje i guzvanje, samo da stane..sa koferom je sada, ali samo za nijansu, drugacije ..hehe
    I mnogo mi je lakse da se spakujem ukoliko idem negde na duze, pod cim podrazumevam sve preko vikenda, jer tada lepo u svoje koferce spakujem sve i nema da fali ..nema nekog redosleda, samo da stane
    Kada idem negde na vikend, uvek pogresne stvari ponesem... ispostavi se da je ipak trebalo poneti nesto drugo..ali, posto tog drugog nema, tako je kako je

  3. #3

    11 Odgovor: Pffffff pakovanje...

    ja imam ruzan obicaj da se uvijek pakujem u zadnji momenat, bez obzira da li idem negdje na duze ili krace relacije, ili idem na vise ili manje dana. tako da sve trpam haoticno i natrpano, ali nikad nista ne zaboravim. medjutim, kada se vracam kuci, e onda imam obicaj da posijem ili pidzamu ili peskir.
    iz ovog prilozenog teksta vam je valjda jasno da sto se pakovanja tice nisam bas neka osoba koja bi vam mogla ponuditi neki dobar savjet.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    Moram da priznam,da,zahvaljuci dugogodisnjem putnickom stazu i mojoj mami koja je izuzetno uredna i sistematizovana zena,umem prilicno dobro da se spakujem,procenim kolicinu koja mi treba,itd itd.
    Kako cesto idem sa low cost avio kompanijama,tu su ogranicenja zaista stroga,15 kg...te vec otprilike znam da moram da se kontrolisem,i ponesem zaista samo neophodno...i probam da na stranu ostavim zabludu 'a mozda mi zatreba..' ... medjutim,tu imam oproban fazon,sve sto,po nekoj mojoj proceni,presisa dozvoljenu kilazu,strpam u 'rucni prtljag',koji niko ne meri,osim odoka...te se na kraju desi da imam 3 'sitnija,rucna prtljaga'..ali to do sad (kuc,kuc,kuc) nije bio problem jer sarmiram sluzbenike na chek-in-u .. problem je utrcati medju prvima u avion i zauzeti slobodnu kaseticu sto je vise moguce ...

    Sto se guzvanja tice,imam sistem po kom mi stvari ostanu besprekorno uredne,tacnije,ne savijam ih,kako imam prilicno velik i komotan kofer,nego ih slazem jednu preko druge...rasirene.Sa strane trpam carapice i ves,a neke kabastije i lomljivije stavljam ismedju pomenutih slojeva.

    Problem nastaje u vracanju kuci...uvek se natovarim kojekakvih dzidza-bidza,...jastuka...pufnastih igracaka...pa muku mucim.Ali nekako uspem sve da ponesem,cak i kese,koje mi je zao da bacim..

  5. #5

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    sto se mene i pakiranja tiche tu sam organizovana samo tako mogu da spakujem sve i svasta, da se nista ne zguzva
    no u cemu je caka.. (naraFski da je ima, zar ste sumnjali da je kod mene nema ) naime, obicaj mi je da se pakujem zadnji minut.. ono sto se kaze 5 do podne.. i u toj zbrci i strci obicno pola toga i zaboravim, jerbo ko je jos vidio da se po nekom spisku sprema!? mislimmm, spisak je gubitak vremena, jer ako stvari obicno bivaju 'ma znam ja sta mi sve treba, necu nista zaboravim' ahammm.. hau jes nou kad sam se pakirala za dolazak preko bare, dzabe mi bilo to sto mi se nista nije zguzvalo, kad sam od silne brzine spremanja potrpala najvise stvari koje mi nisu ni trebale robu koju nisam nosila i patike koje su mi bile za broj manji (spremala sam se tacno dva sata pred polzak na aerodrom, ono, kanda idem na vikend, a ne ziveti u drugu zemlju )
    elem, osim te male cake zaboravljivosti, pakujem se

    Citat Sonja kaže:
    Problem nastaje u vracanju kuci
    upravo to.. problemchic nastane na povratku.. da ne pricam kako smo majka i ja poslednji put skakale po koferu ne bi li se prokletnik uspio zatvoriti.. jerbo smo se nekako zajebale u rachunici koliko stavitti u kofer.. nije nam palo napamet da i kofer ima svoj kapacitet

    sve u svemu pakiranje i spremanje za put mi ne predstavlja nikakav problem cak stovise, volEm se spremam.. cak i kad je zadnji cas, iako svaki put kazem da cu se na vreme pocnem spremam, no taj dan izgleda izbegava da me poseti

  6. #6

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    Jao, pakovanje... Moja nocna mora Uvek, ali bas uvek, ja potrpam toliko mnogo stvari u kofer da ga jedva zatvorim Ja se rukovodim onim 'moze da zatreba' pa tako ponesem duplo vise stvari nego sto mi zaista treba, i posle to cak ni ne obucem I tako, posto to vise nije islo, naime, sve stvari bi bile izguzvane kada bih ja stigla na svoje odrediste, pocela sam da zovem mamu u pomoc. Ona mi odvede kofer u neki, nazovi, red.

    E, da, i uvek pocnem da se pakujem nekih 4-5 dana pre polaska,cisto da ne zaboravim nesto, pa mi onda stvari leze svuda po sobi, i obavezno se par puta na dan raspalim u kofer, posto je ogroman, a i stoji na sred sobe Eh, nije meni lako...

  7. #7

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    Pakovanje jedna od mojih veceih nocni mora.....
    Nikada ne mogu da se spakujem kako treba, uvek imam previse stvari i premali kofer koliki god on bio.......
    Tog dana kada krecem negde ili se vracam od negde, nervozna postajem onog momenta kada ustanem......

    Zaista mrzim pakovanje...........
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  8. #8

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    "obozavam" pakovanja....obicno to radim deset dana unapred

  9. #9

    Odgovor: Pffffff pakovanje...

    Sve sam probala i pakovala se na razne načine, ali uvek imam previše stvari. Pa šta ću kad mi sve treba?! Poslednji put je bilo sad u septembru, kad smo putovali na more. Toliko sam stvari ponela, da je bilo pitanje hoće li mi sve primiti u avion. Za svaki slučaj, na aerodrom smo krenuli svojim autom, pa ga ostavili na najbližem parkingu, za slučaj da od nečega moram da odustanem, pa da ostavim u kolima. Na sreću, nije moralo. Ali, nepopravljiva sam, priznajem.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •