Muškarac postao majka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Muškarac postao majka

    Trudan muškarac rodiće ćerku..

    Tomas Biti transseksualac iz Oregona, uskoro će roditi prvo dete. Biti se rodio kao žena. Odlučio je da promeni pol jer se osećao kao muškarac,počeo da pije muške hormone testosterone, ali je zadržao ženske reproduktivne organe. Pre deset godina venčao se sa suprugom Nensi kojoj je zbog bolesti odstranjena materica. Želeli su da imaju dete. Biti je prestao da uzima muške hormone,za četiri meseca dobio menstruaciju i godinu dana kasnije uspeo je da zatrudni. Devojčica koju nosi i koja bi trebala da se rodi 3.jula je rezultat veštačke oplodnje semenom anonimnog davaoca. Biti i dalje sebe smatra muškarcem i kaže kao želja za detetom nije ni muška ni ženska nego ljudska. Za dete koje će se roditi on kaže da će mu on biti otac a njegova žena majka...

    Kako će to objasniti detetu jednog dana?..
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #2

    Odgovor: Trudan muškarac!?

    Blic komentar
    Kontra
    Mirjana Bobić-Mojsilović | 04.04.2008
    Trudni muškarac

    Mirjana Bobić-MojsilovićOda morbidnom? Malo je reći. Fotografija bradatog muškarca, u poodmakloj trudnoći, koja se ovih dana pojavila u svetskim medijima, nije nikakva fotomontaža - to je stvarni hodajući monstrum savremene civilizacije, jedan od onih graničnih slučajeva koji postavljaju ne samo čitav spektar etičkih pitanja nego, pre svega, pitanje kuda to idemo kao vrsta.
    Naime, u pitanju je transseksualac - žena koja je postala muškarac - operisala je grudi i dogradila muški polni organ, hormonima je nabacila bradu - ali joj je neki genijalni doktor, koji verovatno sanja o Nobelovoj nagradi za medicinu, ostavio matericu i jajnike. Tako je ovaj Frankenštajn, inače srećno oženjen čovek, čija žena zna da je on muškarac stvoren od ženskog rebra, oplođen veštačkim putem, i sada, kao medicinski ali i društveni fenomen, postao čudo prirode.
    Ovde se radi o višestrukom transseksualnom kretanju od žene ka muškarcu i obrnuto - ali trudan muškarac, od filmske fikcije sa Švarcenegerom, kao muškom trudnicom, danas postaje stvarnosna proza savremene civilizacije, poludele od ideje mešanja u zakone prirode, ili još više u Božji posao.
    Ovaj bizarni slučaj, otvara mnoge teme - jedna od njih bi svakako mogla biti i proročka vizija savremenog Holivuda (mnogi filmovi predstavljaju neku vrstu naizgled slučajne preteče stvarnosti). Ali, mnogo je zanimljivija veza između artificijelnog (to jest - veštačkog) i prirodnog, koja je ključ alhemije savremene civilizacije. Veština veštačkog, sve više postaje veština veštičkog. Prirodni poredak više nije zanimljiv. Bolest novog genetskog, seksualnog, simboličkog i moralnog kreacionizma je u modi, a najcrnje ideje pisaca naučne fantastike se ostvaruju - ale i bauci, klonirani ljudi, ufircani organi, muškarci u drugom stanju i žene sa testisima - nisu ništa drugo nego zastrašujuće srednjovekovne predstave u savremenom Vrtu uživanja.
    Demoni se više ne loptaju samo našim dušama. U igri je sve što imamo, sve što jesmo i sve što znamo.
    www.mirjanabm.com
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #3

    14 Muškarac se porodio!

    Čudo: muškarac se porodio


    petak, 04. jul 2008, 12:05

    Amerikanac Tomas Biti prvi je muškarac u istoriji čovečanstva koji se porodio nakon što je ostao u drugom stanju zahvaljujući veštačkoj oplodnji. Na svet je, u porodilištu gradića Bend, u državi Ohajo, doneo zdravu ćerku.
    Mit po kome bi muškarac poput žene mogao da rađa decu više nije mit: postao je realnost zahvaljujući Tomasu Bitiju.

    Tomas Biti



    Nensi, osoba sa kojom je Biti već nekoliko godina u braku zbog histeroktomije ne može da rađa decu ali zbog preduzimljivosti svoga supruga ipak je dobila dete.
    Biću otac svom detetu a Nensi će biti majka. Bićemo porodica", rekao je Biti.
    Tomas Biti je zvanično muškarac mada to nije oduvek bilo tako, jer je on rođen kao žena ali je hirurškom intervencijom promenio pol, kada je odlučio da zadrži reproduktivne organe.
    Jedino po čemu se razlikujem jeste to što ne mogu da dojim bebu, ali mnoge majke to ne mogu", rekao je srećni Biti.

    *******************************************

    jedan od komentara na rts.rs je glasio:

    Nije svet poludeo,nego ste vi u Srbiji zaostali. Nije to katastrofa nego jedan dirljiv i plemenit cin koji ulazi u istoriju!
    ili

    Ovo je vise nego bolesno! Da je Bog hteo da muskarci radjaju , bilo bi tako! Fuj!
    Da li je ''fuj'', ili smo ''zaostali''?


    Šta je ovo?


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Ode sve u tri lepe šargarepe.

  5. #5

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Kada sam danas ovo čula... e baš sam pomislila kako smo mi "zaostali"...

    I nekako više mi se sviđa da budem "zaostala" u odnosu na ovakve stvari...

  6. #6

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Fuuuj
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  7. #7

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Mislim da smo mi zaostali.
    Ali ja ne mogu da se oduprem svojoj zaostalosti.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #8

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Nije to cudo...to je ipak zena.Glupo je to sto su mediji napravili.

  9. #9

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Ako neko ima matericu i XX hromozom jel' to muško ili žensko?!?
    Glupost!
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ode sve u tri lepe šargarepe.
    E baš...neće taJ dugo
    Ćuti i prenesi dalje....

  11. #11

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    meni to kul.. ako je lepu njemu/njoj, meni jos lepse
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    ipak mislim da je sve to bolosno
    a danas što bolesnije to atraktivnije
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  13. #13

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Zašto fuj ? Pa u današnje vreme je sve moguće. Treba da budemo srećni zbog toga. Mnogo brakova je propalo baš iz tog razloga što ne mogu imati dece...evo rešenja. Civilizacija napreduje, a mi ne treba da stojimo skrštenih ruku i govorimo "fuuj".

  14. #14

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Sinoć kada sam gledala Dnevnik pomislih i fuj i kuda ide ovaj beli svet?!?
    Neka sam ja i zaostala i ne znam ti ni ja kakva, ali brate mili, mora da se zna ko je ko u porodici, a u ovom slučaju baš nisam sigurna da se to zna...
    Zamislite objašnjenje tom detetu : rodio te tata, jer mama nije mogla, a baj d vej, tata ti bio žensko, a sada ima bradu i još sve što ide da tate imaju... stvarno

  15. #15

    Odgovor: Muškarac se porodio!

    Bolje da se on poradja, nego da dete iznosi tasta!
    (ima i toga!)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muškarac
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.06.2013, 01:36
  2. Majka me je naučila
    Autor alokin74 u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 02.03.2011, 23:58
  3. Naj muškarac
    Autor memento u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 13:11
  4. Britanac postao otac sa samo 13 godina
    Autor robins u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 16:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •