Da li su "oni" veće tračare? - Strana 5
Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 107
  1. #61

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    nego sta su

  2. #62

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Zar izuzetci čine pravilo !?


  3. #63

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Po mom mišljenju, trač je nasušna i uniseks pojava. Skloni su mu i muškarci i žene. Verujem da se način, forma, kao i sadržaj muškog i ženskog tračanja donekle razlikuju. Nisam siguran koji su uzroci trača. Verovatno jedan od transformisanih oblika nekog od primarnih motiva u funkciji sebičnosti. Ali, moram kao muškarac da priznam da je moje mišljenje da su muške tračare gore od ženskih. Naslušao sam se njihovih glupasti i izmišljanja, da vam se smuči život. Ne znam šta žene misle o svom polu kao tračarama, ali meni je nekako prirodnije da se žene bave time nego muškarci...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #64

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    mislim da su zene vece tracare od muskaraca u nekim slucajevima
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  5. #65

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Žene tračaraju radi razmene informacija a muškarci sa svrhom

  6. #66

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    ...............Sigurno da jesu....zene obicno tracaju uz kafu, dok muskraci uvek.. glavna tema traca kod muskaraca je neki frajer koji je bolji od njih, pa ga sad oni opanjkavaju zbog ljubomore....ima to i kod zena ali malo manje cini mi se.....
    Poruku je izmenio Kitty, 30.11.2008 u 17:00 Razlog: slovce
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #67

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    i šta je poruka u topicu, a niko nije pokušao da objasni šta je trač
    Žene tračaraju radi razmene informacija a muškarci sa svrhom
    "razmena informacija" ako nije iz koristi i radi osvete jeste trač, ako je sa svrhom, a svrha nije samo puko ubijanje vremena, hmm... mislim da je za to najprimereniji izraz spletkarenje
    Spletkarenje je gore od trača, ono za cilj ima nanošenje štete, povredjivanje i srozavanje ugleda trećeg lica - dal' je to iz puke osvete, ili iz koristi do koje može doći ukoliko spletka uspe pa se nečiji ugled dovoljno poljulja, nije mnogo ni bitno
    Za razliku od spletkarenja trač se ne vodi iz koristoljublja, no to ne znači da njegove posledice ne mogu biti iste, i da on često ne može prouzrokovati dal' materijalnu štetu, ili duševni bol onom ko je predmet opanjkavanja. Ustvari je veoma teško, ako ne i nemoguće povući granicu izmedju trača i spletke.
    Onaj ko započinje spletku samo "pusti buvu"
    Verovatno smo svi bar jednom igrali igru gluvih telefona
    prvi igrač zamisli neku rečenicu nakon čega je šapne onom do sebe, i ona se veoma brzo pretvori u nešto što najčešće nema puno veze sa zamišljenom rečenicom.
    Sa tračom je gore. Puštena buva ostaje, a svaki tračer dodaje još neku pikanteriju o trećem licu, i poneki detalj da bi priča zvučala što verodostojnije
    i tako "buva" živi svoj sopstveni život i vremenom izraste u slona, tračer nema nameru da tom trećem licu nanese štetu, i samo je orudje u rukama spletkaroša

    E sad, kakve ovo ima veze sa ovim topicom... pa i nema puno
    samo sam hteo da iznesem moje mišljenje o traču, a bzvz mi da otvaram temu na podforumu psihologija

    elem, da li smo mi veće tračare ne znam
    muške razgovore u kafanama bih odvojio od trača, ili bih ih svrstao u posebnu podkategoriju "muško hvalisanje"
    ...ma to ni ne pričamo mi, to iz naših usta govore popijeno pivo ili vino (slažem se sa onima koji su već rekli da to zna zvučati mnogo ogavnije od običnog tračarenja)

    zatim čini mi da smo u "žutom traču" tj tračarenju vezanim za javne ličnosti podjednaki
    i koliko sam puta bio prisutan kada su žene satima vodile razgovore o emisijama poput velikog brata, operacije trujumf ili neke latinoameričke serije, i muškarci komentarisali popodnevnu sednicu skupštine
    ...dobro, možda ovo neko i ne bi nazvao tračom, ali to je moje mišljenje

    i da za kraj
    Najveća tračara koju poznajem je muškarac. taj usta ne zatvara, i sve poznaje, i o svima sve zna. Doduše upućeniji od mene kažu da ni on ne može da se meri sa svojom majkom (ja ne verujem, verovatno su isti-od onog se ne može gore) tako da sam mišljenja da sklonost ka traču ima dosta veze sa vaspitanjem. Takodje imam utisak da na netu više tračari ženski pol (to ne znači da su veće tračare) jer mi se nije dosada ni jedared desilo da nekom muškom forumašu šaljem PP a da mu je inbox pun, dok mi se to za razliku od forumaša sa forumašicama dešavalo iks puta.
    Uostalom neka svako pogleda svoju lisru kontakara iz MSN-a, nek se seti kakvi se razgovori vode preko njega. Iz toga ako želi može sam doneti neki zaključak nego iz ma kog posta u ovom topicu.

  8. #68

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Za razliku od spletkarenja trač se ne vodi iz koristoljublja, no to ne znači da njegove posledice ne mogu biti iste, i da on često ne može prouzrokovati dal' materijalnu štetu, ili duševni bol onom ko je predmet opanjkavanja.
    U pitanju je sujeta, po mom mišljenju. Žene razmenjuju informacije da bi uvidele gde su i šta su u odnosu na poredjenu osobu a muški su ti koji ustvari žele da naude.
    Više puta sam čula kako muškarac ume da okarakteriše neku ženu. Neka mi neko kaže da li se takve stvari govore o nekoj osobi samo da bi se prenela informacija dalje?

    Ustvari je veoma teško, ako ne i nemoguće povući granicu izmedju trača i spletke.
    Postoji razlika, trač se prenosi od usta do usta a za spletkarenje je ipak potrebo neko planiranje i delovanje (ne samo prenošenje)

    Što dalje implicira jel da postoji trač koji se prenosi (bez razmišljanja) i trač koji će sa namerom nekog povrediti.
    Poruku je izmenio Mish, 20.02.2010 u 22:18

  9. #69

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Žene tračaraju radi razmene informacija a muškarci sa svrhom
    Sa ovom tvrdnjom se slažem u visokom procentu. Dodao bih da su žene, po mom skromnom mišljenju, puno racionalnije u ovoj disciplini i da umeju u traču i kroz trač da dođu do željenih i sasvim konkretnih podataka koji su kod njih u funkciji procena situacija pre donošenja odluka. Sve ovo ih, između ostalih njihovih komparativnih prednosti, i čini superiornirim polom u okviru vrste...

    Ajd sad...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #70

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Više puta sam čula kako muškarac ume da okarakteriše neku ženu.
    nije da branim muškarce, daleko od toga, ali ja sam mnogo ogavnije reči čula iz usta žena kad "opisuju" drugu ženu..i nekako su mnogo uvredljivije, bar za mene, nego reči muškarca..

    muškarci te opise dele ( u većini slučajeva) kad su odbijeni, ostavljeni ili nemaju muda da pridju nekoj ženi, a želeli bi..kod žena je to mnogo kompleksnije i nekako ima veću težinu..

    e sad, iskustva su različita..moje je ovakvo..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #71

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    nije da branim muškarce, daleko od toga, ali ja sam mnogo ogavnije reči čula iz usta žena kad "opisuju" drugu ženu..i nekako su mnogo uvredljivije, bar za mene, nego reči muškarca..
    Da ali ženska reč u tom slučaju mnogo manje vredi nego muška

  12. #72

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    kao što rekoh, ljudi su različiti..za mene je upravo obrnuto..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #73

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Postoji razlika, trač se prenosi od usta do usta a za spletkarenje je ipak potrebo neko planiranje i delovanje (ne samo prenošenje)

    Što dalje implicira jel da postoji trač koji se prenosi (bez razmišljanja) i trač koji će sa namerom nekog povrediti.
    vidiš tu se ne slažemo
    trač sam po sebi ne služi da bi se treća osoba povredila, a spletkarenje da
    a zašto je granicu teško odrediti

    Npr. ja tebi u poverenju kažem da je član @sofronije (valjda nema ovog nicka) radio to i to
    na ovim forumima je slao ovakve i ovakve PP-e, na onom forumu je banovan zbog toga i toga, itd... da ne izmišljam sada šta neko može raditi
    ti možda hoćeš, a možda i nećeš verovati u to, ali ćeš ipak na njega (sofronija) gledati sa podozrenjem, i nekome ćeš takodje reći u poverenju tu informaciju

    ja sam pokrenuo spletku, vi samo prenosite informacije, tj tračarite, a u stvari ni ne znajući učestvujete u spletki
    nemam ja tu potrebe išta da intervenišem... trač će odraditi svoje,
    ja mogu samo sa vremena na vreme da dolijem ulje na vatru
    dok se sazna (ako se uopšte) da je sve neistina @sofronije će pokupiti prnje sa foruma

    btw u prošlom postu nisam rekao, da kao što mislim da žene više tračare, tako mislim da su muškarci ti koji češće postavljaju spletke
    ...mislim daleko od toga da i žene ne spletkare, al' te spletke znaju biti smešne i bezopasne u poredjenju sa nekim koje sam vidjao

  14. #74

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Po onome što sam imala prilike da čujem i vidim, u ovoj disciplini mrtva trka. I među ženama i među muškarcima ima mnogo onih koji se bave ovim stvarima (kao što ima i onih koje ove stvari ne zanimaju, ali su oni manjina), jedina je razlika u načinu prezentacije.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  15. #75

    Odgovor: Da li su "oni" veće tračare?

    Dokoni pop i jarice krsti...

    Nego...mene i dalje buni ova titula "trachara meseca"
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •