Доста ти је једно... - Strana 3
Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 137
  1. #31

    14 Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Чувени "а какви су мушкарци?!" аргумент
    To je pitanje ...

    Muškarci...





    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Углавном нисам стекао утисак да учествују, те госпође су донеле своју одлуку и гледају како да је спроведу на све могуће начине. Мужеви се често не слажу с тим одлукама, али шта могу да ураде, да је натерају?
    Teranje je moranje, što znači primena sile, naravno ne fizičke.
    Nikako ...

    Da li su ti muškarci zaista spremni za kilometarske razgovore, ne bi li možda, ohrabrili ženu koja se plaši, ulili joj dodatnu snagu i poverenje...
    Možda, svi strahovi i sve ono što si nabrojao potiču odatle?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Знам да си ти, нисам тео да те одајем
    Mogu ja i sama ...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    To je pitanje ...
    То је тврдња са камуфлажним упитником на крају, веруј ми

    Teranje je moranje, što znači primena sile, naravno ne fizičke.
    Nikako ...

    Da li su ti muškarci zaista spremni za kilometarske razgovore, ne bi li možda, ohrabrili ženu koja se plaši, ulili joj dodatnu snagu i poverenje...
    Možda, svi strahovi i sve ono što si nabrojao potiču odatle?
    Можда. Опет је крив мушкарац дакле Али да ли си сигурна да то не потиче од пре, да је на почетку брака рецимо све било ок? Мада ок, слажем се да велику одговорност зато што га жена не поштује сноси мушкарац. Али питање је шта је старије ту...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што ти мислиш да не треба наручивати царски рез ки Биг Мек или да не треба онемогућавати правилну респирацију сексуалним девијантима, тако и ја мислим да не треба бити себичан, лењ, емоционално незрео, и да треба поштовати мужа.
    Не терам тебе да се бавиш овим темама, али мени су занимљиве. Жестоко се противим свакој импликацији да нису!
    Теби нису занимљиве, мени јесу, остајемо добри
    И извињавам се за било какву неприхватљиву инсинуацију ако се неком учинило да их има. Осим Битерлемону.
    Pa, nemoj da stavljaš na drugi deo vage to o nezrelosti, poštovanju i ostalom. I ja to isto mislim. Nije problem tema, niti je meni kao takva nezanimljiva, već to što si stavio poštovanje uz broj dece, a onda opisuješ žene koje na prvi pogled i bez dublje analize ne poštuju ni sebe.

    Izvinjenje ću da razmislim da l' ću da prihvatim.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #34

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa, nemoj da stavljaš na drugi deo vage to o nezrelosti, poštovanju i ostalom. I ja to isto mislim.
    Да, наравно, нисам ни тврдио другачије. Набројао сам теме за које сам стекао утисак да тебе занимају, а онда оне које мене занимају, зато сам их тако поредао.

    Nije problem tema, niti je meni kao takva nezanimljiva, već to što si stavio poštovanje uz broj dece, a onda opisuješ žene koje na prvi pogled i bez dublje analize ne poštuju ni sebe.
    Нисам везао поштовање уз број деце. Везао сам одсуство жеље да се има више од једног детета, између осталог, са поштовањем мужа.

    Izvinjenje ću da razmislim da l' ću da prihvatim.
    Ма прихватићеш... посебно јер знаш да је проблем само у неспоразуму
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #35

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не ради се само о овој теми, а и нисам је формулисао као прозивку. Ако се не варам, рекла си да ниси у браку и немаш деце, тако да је било потребно стварно прилично труда да се осетиш прозвана. Мени је то као у основној школи, "ко је бољи, мушкарци или жене", па онда препуцавања... ја се трудим да темама прилазим објективно, а не да по дефаулту "браним" свој пол, чак и онда кад није нападнут.
    Mozda tebi stvarno nije bila namera da formulises temu kao prozivku, ali sam ja stekla takav utsak, negde izmedju redova, to je samo moj utisak i moj ugao, i on nikako ne mora biti ispravan. Nisam se licno osetila prozvanom...Valjda i ne moram da se osetim licno prozvanom da bih odgovorila, rekla svoje misljenje. Osnovna skola je daleko iza nas, i upravo to generalizovanje treba izbegavati, to je taj prizvuk koji sam osetila u raspravi i koji mi je licio kao trpanje u isti kos. Poslednja stvar koju od mene mozes da ocekujes je da po difoltu branim zenski rod, jer neke zene i njihove postupke nikako ne odobravam, i cesto ih kritikujem....

    Наравно да нисам све породице с једним дететом стрпао у исти кош, мислим да сам доста прецизно описао на какве случајеве мислим.
    Да сам дао један пример, за чим нема потребе, јер стварно има више случајева, онда би било "Јоссо, то је само један случај".
    Precizno opisivanje tako kompleksih pitanja po meni podrazumeva analizu licnosti te zene, njenog muza, njihovog okruzenja,njihovog odnosa od pocetka, proslosti, porodica iz kojih poticu i koje cega jos, jer stvarno treba znati jako puno cinjenica da bi se realno procenilo zasto one imaju taj stav.

    И опет тај силни страх да се не лепе етикете и не суди о некоме које парализују малтене сваку расправу. Битно је запљунути се на тему, изрецитовати пар политички коректних фраза, и безбедно се повучи да неком не би изгледало да имамо свој став који неком не дај Боже може да се не свиди...
    Ne volim da mi se lepe etikete, pa ih ni ja ne lepim, ne iz nekog straha, vec iz proste cinjenice da em nije meni da o nekome sudim, em ne mislim da mozemo da sudimo o nekome koga ne poznajem jako, jako dobro. A i onda je tesko reci ko je i sta ispravno a sta ne, jer "moja istina ne mora biti i tudja"...To dali cu se ja nekome svideti ili ne mi stvarno nije bitno, verovatno iz prostog razloga sto nisam bas dopadljiv lik, tezak mi je karakter, a i mnogo sam drcna da bih to bila...Imam svoje stavove, ali ih ne namecem...

    Док се људске слободе наводно развијају, све је мање репресивних режима, аутоцензура поприма страшне размере, и убија слободу говора и мишљења. Постајемо ли свет у ком људи комуницирају политички коректним фразама, док своје мишљење и осећања крију да их случајно неко не открије?
    Moguce....O tome se treba dobro zamisliti....

    Можда би то требало да иде мало обрнутим редом, да се бирају мужеви који се поштују?
    Naravno...ali postovnje se moze i izgubiti....

    Опет, назови ме старомодним, али мислим да и неке "саме чињенице" заслужују извесно поштовање. Отац, мајка, брат, сестра, муж, свекар, свекрва, ташта, таст, патријарх, председник... могу бити овакви или онакви. Али сама њихова "позиција" заслужује извесно поштовање, бар донекле.
    Majka, otac pa i to je diskutabilno ( ima ona tema o devojci koja rodila brata...npr), ali ako su roditelji i braca i sestre ono sto bi trebalo da budu onda svakako zasluzuju postovanje. Svekar, svekrva, tast i tasta da ono duzno povrsno postovanje u pocetku, dok ne zasluze ono pravo, dublje postovanje. Pod tim povrsno podrazumevam ono postovanje koje su nas vaspitali da treba da imamo prema starijima.
    Sto se tice predsednika i patrijarha, da li to podrazumeva da su Hitlera kao kancelara jedne drzave njegovi savremenici bili duzni da postuju?! Da ne upirem prstom u neke svezije primere....

    Мислиш да је проблем што је у тим везама нестало љубави?
    Mislim. Mislim da je to sama srz njihovog problema. Mozda ni one same nisu toga svesne. Mislim da bi morale da se zapitaju dobro sta zapravo stvarno osecaju, da svaku svoju emociju nazovu pravim imenom, pa da prihvate da imaju problem, da mozda nisu upravu, da sagledaju celu situaciju iz svih mogucih uglova, da saslusaju sve argumente svojih muzeva, koji ce morati da budu daleko opsirniji od toga da imaju nagon za produzenjem vrste, i da onda pokusaju da rese situaciju, a ne samo da tvrdoglavo stoje pri svom povrsnom stavu. Ljubav je izmedju ostalog i konstantno davanje.

    Није то баш било класично полицијско испитивање, већ необавезни разговори у којима се нико не либи да каже своје мишљење. Напротив, поносе се њим.
    Ok... samo mi se cini da su ljudi ponekada skloni i sami sebi da precutkuju stvarne razloge svoji postupaka, a ne da ih govore drugima.

    Јел увек траје оволико да се добије твоје мишљење, и јел увек стављаш оволико ограда и правиш оволику припрему?


    Чувени "а какви су мушкарци?!" аргумент
    Mozda tako zvuci, ali za svadju je uvek potrebno dvoje...samo sam na to htela da ukazem. Uzrocno-posledicne stvari....


    Углавном нисам стекао утисак да учествују, те госпође су донеле своју одлуку и гледају како да је спроведу на све могуће начине. Мужеви се често не слажу с тим одлукама, али шта могу да ураде, да је натерају?
    Slazem se sa Gogom.....


    Можда. Опет је крив мушкарац дакле Али да ли си сигурна да то не потиче од пре, да је на почетку брака рецимо све било ок? Мада ок, слажем се да велику одговорност зато што га жена не поштује сноси мушкарац. Али питање је шта је старије ту...

    Ma nije muskarac, moze situacija biti i obrnuta.... Samo se opet postavlja pitanje da li su oni necim uzrokovali taj stav....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #36

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не могу да кажем да је то у последње време, али све више примећујем једну појаву - жене које неће да рађају више од једног детета.
    Па тако редовно слушам приче типа:
    - Јао, муж ми хоће још једно дете...
    - Одлично, и треба.
    - Е па ја нећу...
    - Не могу, уморна сам
    - Не могу, болело ме је
    - Да затрудним, ја бих абортирала... и тачно им видиш у очима панични страх од још једног детета, од обавезе, од трудноће... у стилу "једва сам и ово издржала".

    Не ради се о женама које јуре каријеру, ради се о женама најобичнијих занимања, продавачице, секретарице, беспослене домаћице... углавном максимално средњег образовања.
    Понашање им је такође слично - флертовање, варање мужа, незадовољство браком из ког им не пада на паме да изађу, жеља за проводом, изласцима...
    Њихови животи нису испуњени никаквим компликованијим стварима, своде се углавном на изласке, мало алкохола, швалерање, играње, дискотеке, породична славља са пијанчењем, дружење. гледање телевизије, губљење времена...

    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље. Али друго... ни под претњом оружја.
    Да ли су то превише размажене жене, емоционално незреле, које неће да се потруде ни око чега ради чувања својих испразних живота? Или једноставно имају лоше мужеве који не заслужују, по њиховом мишљењу, да им се гени превише шире?

    Da su zene pre nekoliko decenija bile postovanije od strane muskaraca mozda im se sada ne bi ovako vracalo.
    Ne imavsi nikakvih mogucnosti za kontracepciju, a muzevi naravno nisu ni pokusavali da uzmu u obzir zeninu volju, zato su toliko i radjale.
    Danas zena konacno ima vlast nad svojim telom i samim tim ona je ta koja odlucuje kad ce da rodi.
    Kao sto ima zena za kritike, ima i muskaraca ali daleko vise.
    Lako je biti ponosan sto imas sina pa se prsiti pred prijateljima, pogotovo pred onima koji imaju kceri (tipicno balkanski), ali koliko oceva menja pelene, hrani, kupa i na kraju, igra se sa tim svojim detetom?
    Koliko ih vode u setnju i guraju kolica, i nocu ustaju nekoliko puta?
    Naravno da nije kritika za sve muskarce, ali vecina su takvi...i naravno, zena koja vec ima nistavan i mizeran zivot, sa jednim detetom i ovakvim muzem, nece tako lako odluciti da rodi jos jedno

    A ocajnim ocevima ne preostaje nista drugo nego da pitaju Svarzenegera kako ostati u drugom stanju.....kad je mogao on koji je fakultetski obrazovan i postao "guvernator", sto ne bi mogao neki srednje obrazovani balkanac ciji zivot se sastoji od drustva, utakmice i pijanke?
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  7. #37

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не могу да кажем да је то у последње време, али све више примећујем једну појаву - жене које неће да рађају више од једног детета.
    Па тако редовно слушам приче типа:
    - Јао, муж ми хоће још једно дете...
    - Одлично, и треба.
    - Е па ја нећу...
    - Не могу, уморна сам
    - Не могу, болело ме је
    - Да затрудним, ја бих абортирала... и тачно им видиш у очима панични страх од још једног детета, од обавезе, од трудноће... у стилу "једва сам и ово издржала".
    Razmažene su nego šta! Eee treba presvlačiti, hraniti, uspavljivati, ne spavati noću.... Da ne pričam o fizičkom izgledu...imaš utiasak da je i svaka baba sera sexipilnija od tebe
    I uostalom pa šta ako boli? To su "slatke" mukeKad se samo setim...opet bih Skoro i razmišljala o tome
    Još ako imaju oko sebe četu baki i deki koji bi priskočili u pomoć...meni dodje da zaplačem...ili da joj nalupam par šamara

    Ma to strah moj yosso

    Не ради се о женама које јуре каријеру, ради се о женама најобичнијих занимања, продавачице, секретарице, беспослене домаћице... углавном максимално средњег образовања.
    Понашање им је такође слично - флертовање, варање мужа, незадовољство браком из ког им не пада на паме да изађу, жеља за проводом, изласцима...
    Њихови животи нису испуњени никаквим компликованијим стварима, своде се углавном на изласке, мало алкохола, швалерање, играње, дискотеке, породична славља са пијанчењем, дружење. гледање телевизије, губљење времена...
    To je posledica današnje propagande, bar se meni tako čini Sve su to pročitale u časopisima ili se pomame na te serije...Tamo su sve cice doterane, imaju dadilje, muževi bogati, svako svakog vara...ma šou.Fora je da budeš emancipovana, jaka, extra riba...Samo su nisu svesne da su izabrale pogrešan put ka tome
    Sa druge strane kivna sam i na državu što se toga tiče Ta takozvana stimulacija radjanja, kao daju neku kintu, sad su i to podelili na neke jadne rate...šta ljudi da rade sa tim? Nije dovoljno ni za doručak ako hraniš više od jednih gladnih usta A ni marketing po tom pitanju im nije jača strana.

    Све је више жена које не поштују своје мужеве довољно да им роде више од једног детета, чак и то једно преко воље. Али друго... ни под претњом оружја.
    Да ли су то превише размажене жене, емоционално незреле, које неће да се потруде ни око чега ради чувања својих испразних живота? Или једноставно имају лоше мужеве који не заслужују, по њиховом мишљењу, да им се гени превише шире?
    Kao što je već neko rekao ovde poštovanje se zasluži, ali u ovom slučaju o kom ti pitaš one više poštuju sebe...bar misle da je to tako

  8. #38

    Доста ти је једно...

    Yoso brate pa ti ga pretera...
    Imas li ti zenu???decu???

    ponekad mi se cini da tvoja razisljanja nisu samo konzervativna....
    no nebitno, ja ti svakako necu biti zena...

    Ako se osvrnem na tvoja shvatanja koja ovde iznosis, mogu sebe prihvatiti kao ultra naprednog i modernog.

    Ja shvatam da tebe brine bela kuga u Srbiji, i to je sasvim normalno i opravdano s obzirom kakva je situacija.....

    Posto se ti bavis politikom, trebalo bi da malko vise obartis paznju na sve segmente i uslove zivljenja u ovoj zemlji pa da onda na osnovu toga izneses prave cinjenice koje su dovele do ovakvog stanja.Moras prihvatiti da ljudi "RAZMISLJAJU" i da na osnovu toga planiraju i zivot i porodicu a i sta ce toj porodici pruziti.


    "Педери, емоционално незрели мамини синови, себична ђубрад, љигавци, гадови... природан је нагон да се продужава врста, да се има потомство... мушкарци су некад промискуитетнији од жена баш због тог нагона. За мене неко ко нема бар тај нагон, није право мушко."

    Citam kako pljujes muskarce koji nemaju dece....pa bih te molio da se osvrnes i bacis pogled na tvog idejnog vodju.....koji takodje nema decu....pa se pitam da li i za njega vazi gore citirani text???

    Pricas o postovanju muskaraca od strane zene, a da li si se ikad osvrnu na postovanje muskaraca prema zenama???
    Ja jos nisam cuo da u Srbiji prave sigurne kuce za muskarce, a ti???
    Iz tvojih izjava vidi se da si licnost koja cezne "za starim dobrim vremenima" gde zena treba da bude sluskinja i da sluzi za "razmnozavanje"....i da joj se zna gde joj je mesto.....

    Mogao bih danima da ti odgovaram....ali mi se cini da nema svrhe jer si isuvise povrsan da bi mogao da razumes problematiku porodica u zemlji Srbiji
    a i da bi razumeo sta u stavri "zena" treba da bude...
    Ako se malko osvrnes kroz istoriju videces da su se zbog nekih zena vodili i ratovi....

    Vidim da si konzervativan...ali pokusaj da ne preterujes i da ostanes u kontaktu sa realnoscu....

    Nemoj samo opet da pisdis pls....
    Poruku je izmenio Mish, 17.04.2008 u 18:52 Razlog: spojene uzastopne poruke

  9. #39

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat kristina-cica kaže: Pogledaj poruku
    Da su zene pre nekoliko decenija bile postovanije od strane muskaraca mozda im se sada ne bi ovako vracalo.
    Ne imavsi nikakvih mogucnosti za kontracepciju, a muzevi naravno nisu ni pokusavali da uzmu u obzir zeninu volju, zato su toliko i radjale.
    Danas zena konacno ima vlast nad svojim telom i samim tim ona je ta koja odlucuje kad ce da rodi.
    И опет некакав жемски манифест, жена има право, власт над својим телом, хип хип хуреј, шеснаеста крајишка бије тешки бој... иди бегај.
    Одакле идеја да је немање више од једног детета - неко враћање мушкарцима за неправде из историје?
    Не волим кад људи не прочитају тему, већ само напишу своје мишљење, и тако поново причају о стварима које су већ објашњење. Лепо смо рекли да се овде не ради о праву или неправу, већ о мотивима.

    Kao sto ima zena za kritike, ima i muskaraca ali daleko vise.
    Ја мислим да је проценат жена за критике ипак већи... (за генијалце: сарказам на рачун основношколског препуцавања ко је бољи, мушкарци или жене).

    Lako je biti ponosan sto imas sina pa se prsiti pred prijateljima, pogotovo pred onima koji imaju kceri (tipicno balkanski), ali koliko oceva menja pelene, hrani, kupa i na kraju, igra se sa tim svojim detetom?
    Koliko ih vode u setnju i guraju kolica, i nocu ustaju nekoliko puta?
    Naravno da nije kritika za sve muskarce, ali vecina su takvi...i naravno, zena koja vec ima nistavan i mizeran zivot, sa jednim detetom i ovakvim muzem, nece tako lako odluciti da rodi jos jedno
    Појава које си набројала дефинитивно има. Међутим, немам неког разлога да се сложим да је то једини, чак ни доминирајући разлог. Јер најлакше је кривити покварене безобразне лење мушкарце који ништа не раде.
    Опет, има случајева и кад су послови у породици тако подељени - да се жена стара о детету, а мушкарац можда о неким другим пословима којих је жена ослобођена. Не видим разлога да априори као неприхватљиву прихватимо и такву поделу послова, посебно што је можда и природније да се жена више стара о детету.

    A ocajnim ocevima ne preostaje nista drugo nego da pitaju Svarzenegera kako ostati u drugom stanju.....kad je mogao on koji je fakultetski obrazovan i postao "guvernator", sto ne bi mogao neki srednje obrazovani balkanac ciji zivot se sastoji od drustva, utakmice i pijanke?
    То можда ти замишљаш да тако изгледа брак и добијање потомства, или тако изгледа твој брак.
    Бесмислица је тврдити да је једини начин да се има више од једног детета да мушкарци рађају. Бесмислено је, по мени наравно, уопште о мушко-женским односима размишљати овако, као ето, они су тлачитељи којима ћемо сад да се светимо за историјске неправде, нану ли им нанину, а ако хоће више од једног детета мораће сами себи да роде.
    Зрели људи се договарају и о својим плановима за потомство и о обавезама око подизања деце. Онај ко однос двоје људи гледа пре свега као борбу ко ће кога зајебати с циљем да не ради ништа... не верујем да ће имати пуно успеха у везама.

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Razmažene su nego šta! Eee treba presvlačiti, hraniti, uspavljivati, ne spavati noću.... Da ne pričam o fizičkom izgledu...imaš utiasak da je i svaka baba sera sexipilnija od tebe
    I uostalom pa šta ako boli? To su "slatke" mukeKad se samo setim...opet bih Skoro i razmišljala o tome
    Još ako imaju oko sebe četu baki i deki koji bi priskočili u pomoć...meni dodje da zaplačem...ili da joj nalupam par šamara
    Тако је, једно некако и издрже, али кад помисле још једном... а толике Касандре неодгледане... јој јој.

    To je posledica današnje propagande, bar se meni tako čini Sve su to pročitale u časopisima ili se pomame na te serije...Tamo su sve cice doterane, imaju dadilje, muževi bogati, svako svakog vara...ma šou.Fora je da budeš emancipovana, jaka, extra riba...Samo su nisu svesne da su izabrale pogrešan put ka tome
    Па то ти је, највећи непријатељ данашње жене је мушкарац. Зло једно какви су то гадови шовинистички... и све жене имају Маноло Блахник ципеле.

    Sa druge strane kivna sam i na državu što se toga tiče Ta takozvana stimulacija radjanja, kao daju neku kintu, sad su i to podelili na neke jadne rate...šta ljudi da rade sa tim? Nije dovoljno ni za doručak ako hraniš više od jednih gladnih usta A ni marketing po tom pitanju im nije jača strana.
    Мислим да држава не предузима довољно по том питању.
    Што се тиче маркетинга, ипак морамо схватити да ем је лош, ем мора да се такмичи са маркетингом Холивуда, Гранд параде, козметичких препарата, туристичких агенција... тако да данашњи човек проводи читав живот у жудњи за животом који постоји само на телевизији. Ништа није вредно труда осим нових ципела.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #40

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Mozda tebi stvarno nije bila namera da formulises temu kao prozivku, ali sam ja stekla takav utsak, negde izmedju redova, to je samo moj utisak i moj ugao, i on nikako ne mora biti ispravan. Nisam se licno osetila prozvanom...Valjda i ne moram da se osetim licno prozvanom da bih odgovorila, rekla svoje misljenje. Osnovna skola je daleko iza nas, i upravo to generalizovanje treba izbegavati, to je taj prizvuk koji sam osetila u raspravi i koji mi je licio kao trpanje u isti kos. Poslednja stvar koju od mene mozes da ocekujes je da po difoltu branim zenski rod, jer neke zene i njihove postupke nikako ne odobravam, i cesto ih kritikujem....
    Наравно да нема потребе да се осетиш лично прозваном да би рекла своје мишљење. Као што рекох, мислим да сам јасно назначио да не говорим о било ком полу у целини уопштено, нити трпао у исти кош, тако да мислим да расправама о томе да ли су бољи мушкарци и жене овде нема места.

    Precizno opisivanje tako kompleksih pitanja po meni podrazumeva analizu licnosti te zene, njenog muza, njihovog okruzenja,njihovog odnosa od pocetka, proslosti, porodica iz kojih poticu i koje cega jos, jer stvarno treba znati jako puno cinjenica da bi se realno procenilo zasto one imaju taj stav.
    Делом си у праву, много тога би требало знати.
    Делом ниси, ако је нека појава раширена и има доста заједничких елемената, можда не морамо да улазимо превише детаљно у сваки случај, већ је дозвољен одређен степен апстрахирања.

    Ne volim da mi se lepe etikete, pa ih ni ja ne lepim, ne iz nekog straha, vec iz proste cinjenice da em nije meni da o nekome sudim, em ne mislim da mozemo da sudimo o nekome koga ne poznajem jako, jako dobro. A i onda je tesko reci ko je i sta ispravno a sta ne, jer "moja istina ne mora biti i tudja"...To dali cu se ja nekome svideti ili ne mi stvarno nije bitno, verovatno iz prostog razloga sto nisam bas dopadljiv lik, tezak mi je karakter, a i mnogo sam drcna da bih to bila...Imam svoje stavove, ali ih ne namecem...
    Да, треба имати меру, ни претеривати у етикетирању али ни избегавати изношење става у мери која би значила крај комуникације, односно свела је на размену неутралних или научених фраза.

    Moguce....O tome se treba dobro zamisliti....
    Кад бих знао да формулишем добро, покренуо бих нову тему

    Naravno...ali postovnje se moze i izgubiti....

    Majka, otac pa i to je diskutabilno ( ima ona tema o devojci koja rodila brata...npr), ali ako su roditelji i braca i sestre ono sto bi trebalo da budu onda svakako zasluzuju postovanje. Svekar, svekrva, tast i tasta da ono duzno povrsno postovanje u pocetku, dok ne zasluze ono pravo, dublje postovanje. Pod tim povrsno podrazumevam ono postovanje koje su nas vaspitali da treba da imamo prema starijima.
    Sto se tice predsednika i patrijarha, da li to podrazumeva da su Hitlera kao kancelara jedne drzave njegovi savremenici bili duzni da postuju?! Da ne upirem prstom u neke svezije primere....
    Не могу да прихватим да је дискутабилно треба ли имати поштовање према родитељима због некаквих екстремних и болесних случајева који су више фрик шоу него нека битна и честа појава.
    Што се тиче Хитлера и свега осталог, наравно да је поштовање могуће и изгубити, и да не треба поштовати оне који покажу да то поштовање не заслужују. Али у старту мислим да неко поштовање треба да постоји, према човеку уопште.

    Mislim. Mislim da je to sama srz njihovog problema. Mozda ni one same nisu toga svesne. Mislim da bi morale da se zapitaju dobro sta zapravo stvarno osecaju, da svaku svoju emociju nazovu pravim imenom, pa da prihvate da imaju problem, da mozda nisu upravu, da sagledaju celu situaciju iz svih mogucih uglova, da saslusaju sve argumente svojih muzeva, koji ce morati da budu daleko opsirniji od toga da imaju nagon za produzenjem vrste, i da onda pokusaju da rese situaciju, a ne samo da tvrdoglavo stoje pri svom povrsnom stavu. Ljubav je izmedju ostalog i konstantno davanje.
    Овде је помени битно питање и да ли је неке љубави увек било, или се и у тај брак и ушло из неких себичних размажених разлога.

    Ok... samo mi se cini da su ljudi ponekada skloni i sami sebi da precutkuju stvarne razloge svoji postupaka, a ne da ih govore drugima.
    Мислим да је то најчешћи случај.



    Mozda tako zvuci, ali za svadju je uvek potrebno dvoje...samo sam na to htela da ukazem. Uzrocno-posledicne stvari....

    Ma nije muskarac, moze situacija biti i obrnuta.... Samo se opet postavlja pitanje da li su oni necim uzrokovali taj stav....
    Да видимо... можда је одговор на питање из почетног поста баш ово, масовна појава папучара које су погрешно васпитали
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #41

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Да видимо... можда је одговор на питање из почетног поста баш ово, масовна појава папучара које су погрешно васпитали
    Jel to nagovestavas da su na kraju ipak muskarci krivi?!

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  12. #42

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku


    Да видимо... можда је одговор на питање из почетног поста баш ово, масовна појава папучара које су погрешно васпитали
    Misliš da papučar nije u stanju da napravi više od jednog deteta?

  13. #43

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Misliš da papučar nije u stanju da napravi više od jednog deteta?
    ...kao tipicni predstavnik ove muske kategorije,potrudicu se da demantujem glasine i spekulacije...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #44

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Dešava se da žene ne mogu više da rađaju ili mogu ali se plaše iz nekih njima i lekarima i/ili porodici znanih razloga.
    Uvek se setim kad "nagovaram" neku drugaricu da ipak rodi priče koju moji ponavljaju uvek kada je mom bratu od ujaka rođendan.

    Ujna i ujak dugo nisu hteli ni drugo dete jer je ujna Rh negativna,to im je bio "izgovor".Možda su se stvarno samo toga plašili,bilo je to pre oko 30 godina,ipak.Nisu ni znali da je i ujak Rh-

    Kupili su neki novi,skup auto i ... moji su bili u gostima kod njih.Brat je odmah seo u kola i imitirao vozača,a onda je došla sestra od ujaka(deca k`o deca ) i rekla mu da se dosta vozio i da izađe,hoće ona da vozi.
    A ujna je bila blizu,sve se to odvijalo leti,u dvorištu.I čula je mog brata kako joj skoro plačnim glasom kaže: "Ako,ti imaš kola ali ja imam moju ..nu(mene)".
    I tako smo dobili još jednog brata.

    Dece nikad dosta,pogotvo sada kada sve može jako kvalitetno da se prati-što se zdravlja majke i fetusa,pa bebe tiče.

    Ali nikada,ama baš nikada ne osuđujem one koji odluče drugačije,ako je odluka uopšte do njih.

  15. #45

    Odgovor: Доста ти је једно...

    ...imam jedno, bice i drugo al' ne sada...mislim da imam jos 7-8 godina na raspolaganju...
    ...ne zelim da bubi raste sam, jer je mnogo lepo da imas brata ili sestru (za brata sam 100% sigurna)...
    ...ne osudjujem ljude koji se odluce da imaju samo jedno dete, pa cak ni one koji uopste ne zele da imaju decu (verovatno ce se jednog dana pokajati), to je njihova odluka...
    ...osudjujem one koji izrode po 10-toro dece pa strajkuju gladju da bi dobili veci stan...mislim, najlakse je stancati klince, a to sto nemaju sta da jedu nije vazno, vazno je da svi oni vole...e, to mi je malo besmisleno...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •