Доста ти је једно... - Strana 4
Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 137
  1. #46

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ...ne osudjujem ljude koji se odluce da imaju samo jedno dete, pa cak ni one koji uopste ne zele da imaju decu (verovatno ce se jednog dana pokajati), to je njihova odluka...
    ...osudjujem one koji izrode po 10-toro dece pa strajkuju gladju da bi dobili veci stan...mislim, najlakse je stancati klince, a to sto nemaju sta da jedu nije vazno, vazno je da svi oni vole...e, to mi je malo besmisleno...
    Потпуно у складу с модом, не осуђујемо оне који немају децу, али зато осуђујемо оне који имају више деце.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #47

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Потпуно у складу с модом, не осуђујемо оне који немају децу, али зато осуђујемо оне који имају више деце.
    ...ne zajebavaj...ne mozes da napravis 10-ro dece,a da pre toga ne razmislis kako i od cega ces ih odgajati...neodgovorno,ne cini ti se?
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #48

    Odgovor: Доста ти је једно...

    jedna od stvari koje su mi ostale zal u zivotu je porodica s vise dece.....uvek sam zelela da imam troje-cetvoro dece...smatram da su deca u takvim porodicama bolja,skromnija i da su nekako vise povezana medjusobno a i sa roditeljima
    na zalost,u mom zivotu stvari nisu tekle uvek najsjajnije,i jednostavno nije bilo prilike za tako nesto.....
    najbolji drug mog sina je ovih dana dobio sestru.....sada ih je ukupno cetvoro ,tri brata i jedna sestra....vidim da moj jedinac zavidno gleda na svu tu guzvu i larmu u njihovoj kuci....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #49

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ne zajebavaj...ne mozes da napravis 10-ro dece,a da pre toga ne razmislis kako i od cega ces ih odgajati...neodgovorno,ne cini ti se?
    Неодговорно. Мада искрено, мислим да је интерес државе да буде што више деце, тако да и треба да помаже породице с више деце. Једноставно смо такав народ и земља, рецимо Индија штампа маркице с натписом "смол фамили хепи фемили", јер имају проблем с великим природним прираштајем.

    Али циљао сам на нешто друго - да ћемо као особину пуно пре осудити неодговорност оних који имају више деце него себичност, незрелост, размаженост... неког ко нема деце.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #50

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Неодговорно. Мада искрено, мислим да је интерес државе да буде што више деце, тако да и треба да помаже породице с више деце. Једноставно смо такав народ и земља, рецимо Индија штампа маркице с натписом "смол фамили хепи фемили", јер имају проблем с великим природним прираштајем.

    Али циљао сам на нешто друго - да ћемо као особину пуно пре осудити неодговорност оних који имају више деце него себичност, незрелост, размаженост... неког ко нема деце.
    ...slazemo se...
    ...mislim da je drzava po tom pitanju pocela nesto da radi...cujem da se sprema izmena zakona u vezi porodiljskog odsustva...i jos neke stvari...
    ...btw...jos jedna stvar...ne bih tako olako lepio etikete ljudima koji nemaju dece...ali o tome drugi put...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #51

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    jedna od stvari koje su mi ostale zal u zivotu je porodica s vise dece.....uvek sam zelela da imam troje-cetvoro dece...smatram da su deca u takvim porodicama bolja,skromnija i da su nekako vise povezana medjusobno a i sa roditeljima
    na zalost,u mom zivotu stvari nisu tekle uvek najsjajnije,i jednostavno nije bilo prilike za tako nesto.....
    najbolji drug mog sina je ovih dana dobio sestru.....sada ih je ukupno cetvoro ,tri brata i jedna sestra....vidim da moj jedinac zavidno gleda na svu tu guzvu i larmu u njihovoj kuci....
    Još nisam upoznala jedinca koji ne žali što nema brata ili sestru. Ima i takvih, verovatno, samo sebi dovoljnih. I sama imam dva brata, a u familiji je to optimum. Ima nas da ne poveruješ (My big fat Greek wedding) Sećam se, kad smo bili klinci, a i danas, kad je okupljanje, rođendani, slave i ostalo (mada je sad totalno razbijen sastav, jer je podmladak u inostranstvu uglavnom), pa kad se pokupe sve tetke od jedne - kaže teča... - Uffffff zaključaj vrata, možda su nešto zaboravili pa se vrate
    Istina je, strašno sam vezana za porodicu, infantilno čak, ne u smislu da od njih zavisim, ali su mi najbitniji u životu i sve kroz porodicu i gledam. Ne bih pustila dedu da živi sam nema teorije na primer. Ne dolazi u obzir
    A poznajem i jedince koji su taj nedostatak kompenzovali nekako pa se vezuju za druge ljude onako kako bi za najrođenije, a za roditelje su možda vezaniji od drugih, jer samo njih i imaju Nema pravila. Svi smo različiti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #52

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Nazalost, ostao sam jedinac..ali mi je majka izvukla zivu glavu prije petnaestak godina, Bogu hvala. Imala je vanmatericno, unutrasnje krvarenje, ma drama teska..bila u klinickoj smrti. Jbg. ispade da je zbog tog famoznog negativnog Rh faktora, ali mislim da je i caletovo odsustvo iz kuce, zbog jebenog rata, dodatno uticalo na sve to...stres, neimastina...
    Elem, priznajem da sam ostao zeljan brace i sestara, ali sam se uvijek odlicno nosio sa tim, nisam se zalio..ponekad me uhvati tuga, ali rijetko.
    otisao sam off ocigledno, sad ne znam sta sam htio pametno reci na zadatu temu.

    Uglavnom, volio bih imati tri klinca..raspored nije bitan
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #53

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A poznajem i jedince koji su taj nedostatak kompenzovali nekako pa se vezuju za druge ljude onako kako bi za najrođenije, a za roditelje su možda vezaniji od drugih, jer samo njih i imaju Nema pravila. Svi smo različiti.
    ovo prepoznajem kod svog jedinca....ma dovoljno je da mu kazem da nam je neko rodjak pa da on to odma svojata ko da nam je narodjeniji....a necu ni da pricam o kumovima....cak su nam i kumini kumovi rod....doduse,ima tu i gena kod njega,i moj otac je obicavao da dovlaci ljude kuci na klopu u nedoba....te tako i ja muku mucim....vec kad se vraca iz skole ja znam da moram da planiram i da ce neko od njegovih prijatelja da jede kod nas...
    ne,ne smeta mi to.....prihvatila sam da mu je neophodno da bude okruzen ljudima....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #54

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Ne radi se tu o žalu ili želji za porodicom već o žrtvovanju Sve zavisi koliko si spreman/a sebe da daš

  10. #55

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    jedna od stvari koje su mi ostale zal u zivotu je porodica s vise dece.....uvek sam zelela da imam troje-cetvoro dece...smatram da su deca u takvim porodicama bolja,skromnija i da su nekako vise povezana medjusobno a i sa roditeljima
    na zalost,u mom zivotu stvari nisu tekle uvek najsjajnije,i jednostavno nije bilo prilike za tako nesto.....
    Mislim da je ovo cesta situacija...Neko zeli, a nema priliku. Ne radjaju se deca po svaku cenu. I tu ne mora da bude niceg sebicnog, razmazenog i lenjog.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #56

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je ovo cesta situacija...Neko zeli, a nema priliku. Ne radjaju se deca po svaku cenu. I tu ne mora da bude niceg sebicnog, razmazenog i lenjog.
    Da..ali ovde pričamo o onima koji imaju i mogu... a neće

  12. #57

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je ovo cesta situacija...Neko zeli, a nema priliku. Ne radjaju se deca po svaku cenu. I tu ne mora da bude niceg sebicnog, razmazenog i lenjog.
    Наравно да не мора, нити увек јесте. Али има и оних код којих јесте.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #58

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Ne radi se tu o žalu ili želji za porodicom već o žrtvovanju Sve zavisi koliko si spreman/a sebe da daš
    vec sam napomenula da stvari nisu tekle najsjajnije....zato ne mislim da opaska o zrtvovanju ima veze sa mnom.....i da,kod mene se ne radi o odluci da ne radjam nego o spletu okolnosti koje su dovele da se zadrzim na jednom detetu......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #59

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Da..ali ovde pričamo o onima koji imaju i mogu... a neće
    Da, ali je negde u celoj ovoj raspravi, i u samoj temi, postavljeno da je rasprostranjeno da ne zele. Po meni to nije tako, samo sam na to htela da ukazem. Trebalo je da povezem.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да не мора, нити увек јесте. Али има и оних код којих јесте.
    Ima. I jednih i drugih.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #60

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    vec sam napomenula da stvari nisu tekle najsjajnije....zato ne mislim da opaska o zrtvovanju ima veze sa mnom.....i da,kod mene se ne radi o odluci da ne radjam nego o spletu okolnosti koje su dovele da se zadrzim na jednom detetu......
    Da sam mislila na tebe citirala bih

    Svi smo svesni da postoje razne situacije i niko to ne osudjuje Ovde se postavilo pitanje o onima koji imaju mogućnosti, počevši od života u dvoje pa do materijalnih, koji to ne čine a razlog za to navode...
    - Јао, муж ми хоће још једно дете...
    - Одлично, и треба.
    - Е па ја нећу...
    - Не могу, уморна сам
    - Не могу, болело ме је
    ...i ja se slažem sa tim da je to veoma rasprostranjena pojava danas. A zašto? Mogu samo da nagadjam....moda!

Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 18:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 09:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 18:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 22:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 00:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •