Доста ти је једно... - Strana 5
Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 137
  1. #61

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Има ту и једно питање, стварно без намере да иког осуђујем... кад причамо о сплету околности.
    Колико ми сви дозволимо да нас носи неки сплет околности, а колико сами управљамо својом судбином?
    Биливер, не знам ништа о твојој ситуацији и о њој ништа не говорим, само си ме асоцирала на неке случајеве које знам. Колико људи мисли да ће се ствари решити саме од себе, и чека... а у највећем броју случајева се не десе, већ морамо сами да стварамо оно што желимо, око чега се трудимо.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #62

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Колико људи мисли да ће се ствари решити саме од себе, и чека... а у највећем броју случајева се не десе, већ морамо сами да стварамо оно што желимо, око чега се трудимо.
    Teško je žrtvovati se

    Ne radi se tu o žalu ili želji za porodicom već o žrtvovanju Sve zavisi koliko si spreman/a sebe da daš

  3. #63

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Teško je žrtvovati se
    Не говорим овде о жртвовању, више о томе да се чека да се нешто деси само од себе И док се окренеш, прођоше године...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #64

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    ...i ja se slažem sa tim da je to veoma rasprostranjena pojava danas. A zašto? Mogu samo da nagadjam....moda!
    Moguce je da jeste, opet ja se povodim za situacijama koje znam i koje su u mojoj okolini, ostali primeri su mi dalji, prosto taj tip ljudi ne poznajem dovoljno. Mozda je i ovo manja sredina, u kojoj zivim, pa ta moda nije jos uzela toliko maha.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  5. #65

    Odgovor: Доста ти је једно...

    ni u mom gradu to jos nije moda......al primecujem da ima mnogo losih brakova....te nekako sam sklona pre da poverujem da se zbog toga deca ne radjaju......

    doduse,znam i slucajeve kad su zene pokusale da spasu brak detetom.....trajalo to jos dve tri godine po rodjenju deteta, pa puklo.....


    deca se radjaju iz ljubavi,bre......to je jedini ispravni razlog.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #66

    Доста ти је једно...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Moguce je da jeste, opet ja se povodim za situacijama koje znam i koje su u mojoj okolini, ostali primeri su mi dalji, prosto taj tip ljudi ne poznajem dovoljno. Mozda je i ovo manja sredina, u kojoj zivim, pa ta moda nije jos uzela toliko maha.
    Ako kažeš da živiš u manjoj sredini i da toga tamo nema onda moja teorija o modi ima više smisla

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    deca se radjaju iz ljubavi,bre......to je jedini ispravni razlog.....
    Tako bi trebalo da bude...ali nije
    Poruku je izmenio Mish, 23.04.2008 u 22:15 Razlog: spojene uzastopne poruke

  7. #67

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    deca se radjaju iz ljubavi,bre......to je jedini ispravni razlog.....
    И љубав према деци је љубав...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #68

    Odgovor: Доста ти је једно...

    e u potpunosti je moj slucaj. moja nevena je rodjena upravo jer sam volela d imam dete, puno sam zelela i to jos da bude zensko...(cak sam u trudnoci razmisljala samo i prvenstveno o zenskim imenima)..

    znaci iz ogromne ljubavi prema detetu, ne prema muzu...
    all we need is love...

  9. #69

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat sneza67 kaže: Pogledaj poruku
    e u potpunosti je moj slucaj. moja nevena je rodjena upravo jer sam volela d imam dete, puno sam zelela i to jos da bude zensko...(cak sam u trudnoci razmisljala samo i prvenstveno o zenskim imenima)..

    znaci iz ogromne ljubavi prema detetu, ne prema muzu...
    ...pa da...muz ti dodje samo kao brizgaljka...mislim...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #70

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...pa da...muz ti dodje samo kao brizgaljka...mislim...
    hmmm....zenski sovinista....

  11. #71

    Odgovor: Доста ти је једно...

    oduvek mi je zelja bila da imam veliku porodicu i,zamislite,zaista je imam!!!!Imam tri predivna andjelcica i najsrecniji dani u mom zivotu su upravo onda kada su se oni rodili,bilo bi besmisleno ziveti bez dece.Sve one gluposti,kako je trosak imati decu-verujte da mi se od tog povraca!!!!Ovo navodno moderno vreme ce nas unistiti!!!!!!!!!!!!!Moj suprug i ja se zajedno brinemo o njima i sve resavamo zajedno,zajedno ih kupamp,pricamo sa njima,molimo se Bogu...deci su potrebna oba roditelja...

  12. #72

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Потпуно у складу с модом, не осуђујемо оне који немају децу, али зато осуђујемо оне који имају више деце.
    ...ne, naprotiv, uopste ne osudjujem porodice sa vise dece, nego ljude koji stancaju decu a nisu u zivotnim okolnostima da im obezbede osnovne zivotne potrebe, to je besmisleno po mom misljenju, a uloga drzave u tom slucaju je druga tema...
    ...izroditi 8-9-10-toro dece pa strajkovati gladju za veci stan je glupost i nema nikakve veze sa pomodarstvom...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #73

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Mislim da sa pravom mogu da kazem volite se i radajte decu. Nemojte nikada ostati na jednom detetu,to nije dobro ni za roditelj apogotovo za dete.Sticajem okolnosti(ili visa sila)nemam ni brata ni sestru(a toliko bih zelela),majka mi je umrla imam samo oca a kada i on ode sta mi ostaje?.......Zato ja imam troje,sina i dve cerke.Jednog dana kada nas nebude bilo oni nece biti sami a to puno znaci pogotovo u tudem svetu a kod nas takode.

  14. #74

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Znači, ovde se broji od jedan. Onda ću tako i odgovoriti.
    Drugo dete ne bih rodila ni iz ljubavi prema deci, ni ljubavi prema partneru, niti iz poštovanja prema partneru, još manje iz patriotskih razloga. Ne bih to učinila zato što to tako treba i što to čine i drugi.
    Rodila bih ga zbog starijeg deteta, da ima sa kim da deli život, da ima sa kim da se igra i kad nema dece "napolju", da se bezrezervno voli, da se tuče i svađa, da se štiti, da se otima oko "bubca iz supe", da ima sa kim da premerava ko je dobio više pudinga, da tuguje, da ima kome da psuje "njegovu polovinu matere"...
    Naravno, ovo je moje subjektivno mišljenje jer i kad pokušam da zamislim svoje detinjstvo, uopšte, svoj život bez moje Velike, ne mogu ni da ga zamislim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #75

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Ma ja bih SAD još jedno, nego me nešto godina proizvodnje... Šalu na stranu, volim decu, uvek sam želela troje dece ali sam ipak ostala na broju dva... Kada se rodila moja kći, ludilo u zemlji je počelo svom žestinom i nisam se usudila ni da pomislim na još jedno... Moj bivši muž je skoro dobio klinca... Misliće neko da nisam normalna ali skoro da sam ljubomorna što nije i moj (nee zbog tate, naravno )... Užasno je sladak, liči na mog sina kad je bio malen... Meni ostaje da i dalje zagledam bebirone u kolicima...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •