Доста ти је једно... - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 137
  1. #106

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Dece nikada dosta,narocito u ovim vremenima kada je tesko planirati porodicu i broj dece.Uvek sam mastala i volela da imam vise dece,ali onako kako je trebalo verovatno toliko i imam.Lako je roditi i zeleti, ali ih je najteze podici i pruziti im sve ono sto deci treba u ovim suludim vremenima globalne krize_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  2. #107

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Imam sina od skoro 13 i curicu od 3 godine i mislim da će mi uvek, uvek faliti ono jedno između njih dvoje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #108

    Odgovor: Доста ти је једно...

    .... a ja mislio da je tema o nečem drugom............ al kad sam već tu, reći ću samo da je dosta kad tuku...... nikad nije dosta, a kamoli jedno, pa ko može biti toliko sebičan i zarad svog komoditeta tako surovo planirati i odlučivati a u mogućnosti je da stvara nove živote........ pod mogućnostima ni najmanje ne mislim na materijalno....
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  4. #109

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    .... a ja mislio da je tema o nečem drugom............ al kad sam već tu, reći ću samo da je dosta kad tuku...... nikad nije dosta, a kamoli jedno, pa ko može biti toliko sebičan i zarad svog komoditeta tako surovo planirati i odlučivati a u mogućnosti je da stvara nove živote........ pod mogućnostima ni najmanje ne mislim na materijalno....
    i jeste,ali svejedno

    koliko ih ti imaš?

  5. #110

    Odgovor: Доста ти је једно...

    procitao sam samo prvi yossin post i dosao na poslednju stranicu.......

    a to je pretpostavljam bitno kako bi moje misljenje na zadatu temu imalo kredibiliteta, tako da ako kazem "nijedno" dobicu "pfffffffffff, ajde bezi i pij mleka", a ako kazem "petoro" tapsanje po ramenu i klimanje glavom...... da li je to koliko ja imam dece stvarno bitno? osetio si se prozvan? sta?

    moje iskustvo je vezano za moju primarnu porodicu, posto sopstvenu jos uvek nisam oformio..... ima nas trojica najrodjenijih, s mamom i tatom, petoro..... ziveli svi u 55 kvadrata skoro 30 godina, oni se i dalje guraju ...... kinte nikad dosta, pozajmljivalo se za parizer i pavlaku i sve delilo na tri....... danas svi zdravi, normalni, iskolovani, zaposleni, znaju da rade to sto rade i ne boje se nicega, najmanje samoce jer sva trojica znaju da postoje bar dva coveka na ovom svetu od kojih ce uvek dobiti zagrljaj i poljubac ma sta uradili i u kakvoj situaciji bili.....(a nekad smo se tukli jer neko nije hteo da ugasi sveto jer mu se citalo a drugom spavalo)........... u familiji imam i primer "imacemo jedno, al ce ono imati sve"..... ono danas nema nista, osim stanova, automobila, namestaja i tamo nekih vaza s kojima nema pojma sta ce.............
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #111

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    procitao sam samo prvi yossin post i dosao na poslednju stranicu.......

    a to je pretpostavljam bitno kako bi moje misljenje na zadatu temu imalo kredibiliteta, tako da ako kazem "nijedno" dobicu "pfffffffffff, ajde bezi i pij mleka", a ako kazem "petoro" tapsanje po ramenu i klimanje glavom...... da li je to koliko ja imam dece stvarno bitno? osetio si se prozvan? sta?

    moje iskustvo je vezano za moju primarnu porodicu, posto sopstvenu jos uvek nisam oformio..... ima nas trojica najrodjenijih, s mamom i tatom, petoro..... ziveli svi u 55 kvadrata skoro 30 godina, oni se i dalje guraju ...... kinte nikad dosta, pozajmljivalo se za parizer i pavlaku i sve delilo na tri....... danas svi zdravi, normalni, iskolovani, zaposleni, znaju da rade to sto rade i ne boje se nicega, najmanje samoce jer sva trojica znaju da postoje bar dva coveka na ovom svetu od kojih ce uvek dobiti zagrljaj i poljubac ma sta uradili i u kakvoj situaciji bili.....(a nekad smo se tukli jer neko nije hteo da ugasi sveto jer mu se citalo a drugom spavalo)........... u familiji imam i primer "imacemo jedno, al ce ono imati sve"..... ono danas nema nista, osim stanova, automobila, namestaja i tamo nekih vaza s kojima nema pojma sta ce.............
    prozvan?na netu?pfffffffff

    Niko ne kaže da je loše imati brata/sestru,a opet ne mora da bude zdrav primer kao tvoj,imaš X slučajeva gde ne mogu manje više očima da se vide isto tako...

    Sve u svemu tema je postavljena na taj način da treba ispljuvati žene,jer patetično se poziva na decu,pa onda kaže:

    Не ради се о женама које јуре каријеру, ради се о женама најобичнијих занимања, продавачице, секретарице, беспослене домаћице... углавном максимално средњег образовања.
    Понашање им је такође слично - флертовање, варање мужа, незадовољство браком из ког им не пада на паме да изађу, жеља за проводом, изласцима...
    Њихови животи нису испуњени никаквим компликованијим стварима, своде се углавном на изласке, мало алкохола, швалерање, играње, дискотеке, породична славља са пијанчењем, дружење. гледање телевизије, губљење времена...
    znači sve žene koje odgovore automatski svrstava u ovu grupu,i koliko vidim dole se povela priča o materijalnom,i ne mogu a da mi ne padne na pamet par naslova u novinama ubio se jer nije mogao da izdržava porodicu i sl...

    tema krajnje šovinistička i postavljena za jednosmerno pljuvanje...i odatle i ono tvoje -imam pet aplauz,nemam ni jedno ili imam samo jedno-šonjo,kriv si za belu kugu,pada mi i rogonja na pamet i sl. komentari...

  7. #112

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku

    znači sve žene koje odgovore automatski svrstava u ovu grupu,i koliko vidim dole se povela priča o materijalnom,i ne mogu a da mi ne padne na pamet par naslova u novinama ubio se jer nije mogao da izdržava porodicu i sl...

    tema krajnje šovinistička i postavljena za jednosmerno pljuvanje...i odatle i ono tvoje -imam pet aplauz,nemam ni jedno ili imam samo jedno-šonjo,kriv si za belu kugu,pada mi i rogonja na pamet i sl. komentari...
    eto, da nije bilo tebe, ne bih ni videla o čemu se zaista radi u ovoj temi..tako je to kad te ponekad mrzi da pročitaš uvodni post..

    a to ko će koliko dece da rodi ili ne rodi, mislim da je isključivo stvar izbora svakog pojedinca i da nemam pravo nikoga da osuđujem ako ne želi dete ili želi samo jedno jer ne znam razloge za takav izbor..obično sve izgleda drugačije kad nisi u tuđoj koži..

    ne volim kad neko komentariše moj izbor, tako da ni ne zabadam nos u tuđ..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #113

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Uprolazu, a jel imaš ti mišljenje, pa čak i na tako postavljenu temu? Znam ja da je nekad lakše napadati druge koji iznesu mišljenje, ali kako vidim, ti vrlo uspešno to činiš: napadaš postavljače teme, druge članove koji iznose svoj stav, ali svoje mišljenje ne iznosiš.

    Ali, eto, da ne bi ovo bila šovinistička tema, možemo pričati i o muškarcima koji ne žele više od jednog deteta, čak i onda kada njihve supruge to žele. A ima i takvih.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #114

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Uprolazu, a jel imaš ti mišljenje, pa čak i na tako postavljenu temu? Znam ja da je nekad lakše napadati druge koji iznesu mišljenje, ali kako vidim, ti vrlo uspešno to činiš: napadaš postavljače teme, druge članove koji iznose svoj stav, ali svoje mišljenje ne iznosiš.

    Ali, eto, da ne bi ovo bila šovinistička tema, možemo pričati i o muškarcima koji ne žele više od jednog deteta, čak i onda kada njihve supruge to žele. A ima i takvih.
    I,u čemu je problem?

    stvar izbora...
    Poruku je izmenio makilli, 04.04.2009 u 21:49 Razlog: Suvišan komentar

  10. #115

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Kako sam ja jedinica, i celog zivota mi falio 'neko svoj' planirala sam troje dece..

    ...no nije mi se dalo...prvu bebu sam izgubila 20 dana pre termina...i ko god mi kaze kako je porodjaj tezak...ne zna sta znaci radjati mrtvu bebu...a izmedju sina i cerke imala jos jedan spontani....kada se to desilo, ubrzo posle toga sam dobila i otkaz...jer gazda nije 'znao' da ja zelim josh dece...

    Jeste teze s dvoje (hiperaktivne) dece...ali nema niceg lepseg kada se zagrle i ljube..

    Mene cudi jedna druga pojava...u poslednje vreme...a to je da se odlucuju na dete da bi "bar jos 2 godine" bili zasticeni od otkaza...ili ona od pre par godina kada su radjali trece da bi pokupile one pare sto je drzava delila....to ne mogu da razumem

    ..ipak ...posao nadjes drugi, pare potrosis...a dete (ako nije zeljeno) ti ostaje za citav zivot...
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #116

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Moj bivši tast (otac dve ćerke i jednog sina) je jednom prilikom rekao:
    - Današnje "mlade" da mogu...rodile bi pola deteta !

    Ono što sam ja primetio je da se nađe mali milion izgovora da se ne bi rodilo bar još jedno. Najčešći izgovor je "materijalna situacija" iako je i vrapcima jasno da na ovim prostorima je to bilo oduvek problem. Malo njih shvata da se deca gaje sa mnogo ljubavi (to je neophodan sastojak...ostali mogu da budu, ali nisu neophodni). Moj utisak je sličan Yossinom, samo bih dodao da mnogo više muževa želi još dece dok su supruge "kočničari". Zato se uvek radujem brojnijoj porodici jer imam utisak da imaju ispunjeniji i radosniji život .
    I ja i sestra imamo samo po jedno (ja sam razveden više od 10 godina, a sestra nije imala sreće za drugo iako su oboje želeli). Tako...da se sestričina i sin vole kao rođeni brat i sestra.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #117

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Moj bivši tast (otac dve ćerke i jednog sina) je jednom prilikom rekao:
    - Današnje "mlade" da mogu...rodile bi pola deteta !

    Ono što sam ja primetio je da se nađe mali milion izgovora da se ne bi rodilo bar još jedno. Najčešći izgovor je "materijalna situacija" iako je i vrapcima jasno da na ovim prostorima je to bilo oduvek problem. Malo njih shvata da se deca gaje sa mnogo ljubavi (to je neophodan sastojak...ostali mogu da budu, ali nisu neophodni). Moj utisak je sličan Yossinom, samo bih dodao da mnogo više muževa želi još dece dok su supruge "kočničari". Zato se uvek radujem brojnijoj porodici jer imam utisak da imaju ispunjeniji i radosniji život .
    I ja i sestra imamo samo po jedno (ja sam razveden više od 10 godina, a sestra nije imala sreće za drugo iako su oboje želeli). Tako...da se sestričina i sin vole kao rođeni brat i sestra.
    Svaka cast tvom bivsem tastu, ali mnogi koji se fraljaju sa takvim izjavama (moj deda) su imali jedno ili dvoje, a nama preporucuje da imamo osmoro, sto nekulturi da se gura nos u tudje brige dodaje i notu licemernosti.

    Mozda muzevi zele vise dece, ali je cinjenica da mnogo mojih kolega muzeva nema "talenat" za kupanje dece (kao da su mame zavrsile skole za to), nisu prepovili vise od 5 pelena u zivotu, "uplase" se kada treba da mu seku nokte, "ne znaju" sta bi radili sami sa bebom (pa majke koje ne mogu da ga uvale babama se mesecima ne odvajaju od deteta, a cest je slucaj i da mame zajedno sa detetom zaglave nekoliko meseci kod babe dok je tata ostao kuci i obilazi ih jednom mesecno), "umorni su" od posla (iako spavaju odvojeno od zene i deteta da se mogu naspavati za sutrasnji radni dan) i ne smeju zanemariti svoj drustveni zivot pa su redovni po rekreacijama i kladionicama dok zena nema nigde bez kolica, a od tog posla nisu stigli nijednom da odvedu zdravo dete na vakcinu i bolesno kod doktora, a u ekstremnim slucajeva prvih pola godine ne smeju ni da uzmu dete u ruke jer je jako malo i "boje se" da ga ne ispuste.

    Istovremeno sve te tate kao papagaji ponavljaju kako im se zivot okrenuo za 180 stepeni, kako su im deca smisao zivota, blablabla...

    Pretprosli pasus nije jedan slucaj nego bih se usudio da kazem vecina kad su danasnje tate koje ja poznajem u pitanju. Oni odrade svoju ulogu devet meseci pre rodjenja, pa se ukljuce negde oko trece godine zivota deteta i u takvoj situaciji ne bih krivio samo mame za "razmazenost".

  13. #118

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Jabukamen...
    Čisto radi davanja na znanje:
    - Svog sina sam mali milion puta sam kupao, u najgorem slučaju sve pripremio za to i sve posle sklonio, presvukao ili prepovio.
    - Lep broj noći sam proveo sa njim naslonjenim na sebe, šetajući ili sedeći na fotelji da se smiri od grčeva,
    - Imam lak san i u mnogo slučajeva sam ja taj koji ustaje da vidi što se probudio,
    - Nosio sam ga od kada se rodio, kakav bre strah kada mi srce puno ?
    - I dan danas traži od mene da ponovim nekoliko gestova na koje sam ga navikao kada je bio jako mali (trljanje nosića o nosić, podizanje dok ne dohvati plafon, grimase koje smo praktikovali da nam smajliji nisu ravni..) iako sada ima preko 185 cm .
    Decu treba voleti i ne ustezati se da to pokažeš delima i pažnjom.
    Ne bih baš generalizovao, mada i sam znam neke koje si opisao. Takođe znam neke majke koje sve doživljavaju kao robiju, dok sam ja uživao u vremenu sa sinom.
    Deca su udica koja nas vuče kroz život...i čini ga mnogo lepšim. Uvek će postojati razlog za radost: Prvi osmeh, prva reč, prvi gestovi čupanja, prvi koraci...
    Seti se...onog momenta kada dete svojim prstićima uhvati tatin prst...uhvatilo ga je za ceo život !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #119

    Odgovor: Доста ти је једно...

    Imati decu to je nesto prelepo,postati tata ili mama to je savrsenstvo i bozanstvo,posebno mame koje radjaju,nesto iznad svega na ovom svetu,i zato treba se boriti i ziveti,sa velikom panjom,strpljenjem,ljubavlju,dobrotom,verom,da bi postigli ovo,sada da li je jedno ili vise,nije ni toliko bitno,bitno je da gledate non-stop,svoje anjele,kako rastu,da se brinete i pruzite sve,a oni zauzvrat vama,kada mali milion puta izgovore caroliju"mama ili tata" i jednostavno,ceo zivot vam je ispunjen svetlosti i ljubavi sa novim zivotom koji ste dale Drage Dame

  15. #120

    Odgovor: Доста ти је једно...

    nije dosta.
    al' tako se potrefilo.jbg.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.04.2006, 01:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •