Naj poruka - Strana 18
Strana 18 od 41 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 602

Tema: Naj poruka

  1. #256

    Odgovor: Naj poruka

    Na temi "Poučne priče - Melem za dušu":

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Ima jedna slika na kojoj je naslikan Isus Hristos koji stoji ispred jedna velika vrata kuce i jednom rukom kuca, a u drugoj ruci drzi lambu...
    Kad je slika postavljena na izlozbi jedan covek primetio je:
    - Slika je lepa, ali ima jednu malu gresku - vrata nemaju rukohvat sa spoljasne strane.
    - Ne, to nije greska. Ova vrata su ljudsko srce, a ona se otvaraju samo iznutra - odgovorio mu je umetnik.
    Ima na toj temi još fantastičnih postova ali danas me je ovaj pogodio na pravo mesto.

  2. #257

    Odgovor: Naj poruka

    Tema- Povučen antidiskriminacioni zakon

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зев, још једна прилика да се толерантни изређају у пљувању Цркве и причом како је ето "Црква одвојена од државе".

    Црква јесте одвојена од државе, али то не значи да нема право да изражава своје ставове, да утиче на догађаје у држави и друштву као и било која друга организација. Одвојеност Цркве од државе не значи комунистичу забрану Цркви да делује, као што би то идеолошка и биолошка деца Коминтерне волела.

    Ето, Квирија има право да прича шта хоће, Наташа Кандић и слични имају право да нам соле памет о свему и свачему, Чеда Јовановић и Ненад Чанак ће да решавају најбитнија државна питања... Бобан Стојановић може, владика Иринеј не може. Квирија може да има кампање које подржавају рушење уставног поретка Србије ("Косово је сусед Србије"), које подржавају силовања ("Вазелин за Уроша"), и при том да прима новац из буџета Републике Србије од Тадићеве владе. Црква нема право да се изјасни о било чему, осим о ономе о чему клерофоби дозволе да се изјасни.

    Спрдња ми је кад Хлебмастер прича о толеранцији, после свега што прича о религији и верницима. Ево и Господин Не, уби се од приче о толеранцији, а пљује по Цркви наравно.

    То је толеранција какву показује и Национални строј - толерантни смо према истомишљеницима, неистомишљеници су зло које треба истребити. Ако не биолошки, а оно барем да им се траг не види.

    Ми верници СПЦ смо држављани ове земље толико колико и Квиријци, свиђало се то вама нетолерантнима или не. И наша "организација" има право да износи своје ставове. Јел вам се не свиђају? Верујте да се мени ваши још мање свиђају.

    Ово није питање толеранције, ово је питање наметања свог погледа на свет као јединог могућег од стране јако агресивног дела популације, оличеног у АВО, ЛДПу и организацијама које се боре за права хомосексуалаца у која спадају и независно Косово и силовање у затвору.

    Село Шилово на Косову, једно од многих на Косову, већ пети дан нема струје. И шта држава Србија чини по том питању? Нервира ли се неко због тога колико се нервира због привременог одлагања доношења овог закона, односно спорна 2 члана?

    Права естрадна борба за толеранцију и принципе, док стварне патње људи никог не дотичу. Кад су се Биљана Цинцаревић и Лена Богдановић сликале са, рецимо, пасошем Србина са Косова који живи у гету, без воде и струје? Јебига, није ИН, није београдски...



    Прве четири речи су ми кључне. Забрањено изражавање идеја!!!
    А како ће то изгледати у пракси? Па као ово са Сава центром, ко се усуди да каже нешто против геј лобија, има жути медији да му откину главу. А онда тај неко заврши пред жутим судијом који ће да га стрпа у затвор због свега што се не свиди геј лобију.

    Квирија крши устав и законе Србије, и добија новац од државе.
    Чедомир Јовановић и Наташа Кандић крше устав и законе Србије, и не силазе са телевизије, своје пипке су раширили свуда.
    Ненад Чанак и његова странка вређају српски народ, залажу се за кршење устава и закона Србије, и ником ништа. Захваљујући ДОСу Чанак и његови истомишљеници су се углавили у све могуће покрајинске медије и институције.

    Али Горан Давидовић добија годину дана затвора због својих ставова. Лик из министарства покреће акцију за забрану Образа.

    Кадиј те тужи, кадија те суди.



    А ко врши то узнемираања и поступање, одређиваће геј лоби... тја.

    Зашто Србија не донесе неки закон којима би загарантовала живот достојан човека Србима на Косову рецимо?

    Просто ми мука припадне од силне "бриге" за људска права, искључиво људска права ЛГБТИТД популације. А за људска права оних којима су стварно угрожена, нико ништа. Није ИН, јебига.

    Рецимо, према учењу хришћанских цркава, хомосексуализам није дозвољен. Значи ли то да ће због одредби овог закона Хришћани морати да мењају своју веру? Или ћемо да наставимо да слушамо хистерисање геј лобија против нас верника и наше Цркве јер им се не свиђају наше идеје? Јер ево, њихове добијају потврду у виду закона.
    Замислимо рецимо да свештеник одбије да венча "геј пар". Јел иде у затвор?

  3. #258

    Odgovor: Naj poruka

    Tema- Povučen antidiskriminacioni zakon

    natty ofkors

    sta ce mi revolucija...
    ako nemam slobodu da kazem sta mislim i koga volim...
    ako ne mogu da udjem u pozoriste jer koristim kolica ili u prodavnicu jer moja koza nije dovoljno bela...
    da drzim svog decka za ruku i sa devojkom se poljubim jer je volim...
    ako me tuku jer nisam kao svi, ako pripadam onima koji su Drugi i Razliciti...
    ako imam pravo da glasam a za sve ostalo cutim, ako na mene pokazuju prstom jer izgledam siromasno ili postujem neki drugi praznik...
    ako nocu sanjam strah a danju ga zivim...
    ako se ne druzim- ne zato sto necu vec zato sto me se drugi stide...
    ako nemam podrsku jer se moj problem drugih ne tice...
    ako ne smem da kazem da mi je lose i da mi telo lomi virus...
    ako se plasim od reci i pogleda, ako strepim od silovanja i batina...
    ako NE MOGU DA PLESEM.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #259

    Odgovor: Naj poruka

    Jedna i jedina kaze


    "Ma nije loše to sa diskriminacijom. Što bi zvezdaši smeli da idu na utakmice? Sramota bre gledati ih. Neka sede kući i navijaju u svoja četiri zida. Što bi oni imali ista prava kao partizanovci kad nisu normalni? I još su manjina, e. I idiotima da se zabrani pristup na net. To ionako nije normalno da u većoj meri koriste kompjuter. Mislim, ipak treba da se pitamo mi koji smo normalni. "
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #260

    14 Odgovor: Naj poruka

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    definitivno se desava nesto....
    ne vezujem se ...zasmeta sitnica koja meni nije sitnica.....smeta kad neko remeti moje navike,kakve god glupave one bile....
    definitivno se desava nesto...
    sve bolje umem da funkcionisem sama,sve vise zazirem od ljudi....sitni rituali,kezual varijanta za koju nisam sigurna da zelim da je podelim sa nekim....retki su ljudi s kojima umem da razgovaram,koji me toliko interesuju da bih zelela da razgovaram s njima,retki su oni s kojima mogu da cutim a da se ne stvori nelagoda...retki su oni koji me isprovociraju toliko da upalim sva svetla u sebi...
    definitivno se desava nesto....
    ponekad pomislim da je varijanta iz filma "Intimnost" jedina koja bi mi trenutno odgovarala...
    na kraju....
    da li ocekujem nesto od ljudi?
    da
    believer
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #261

    Odgovor: Naj poruka

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Jedan poslednji susret, koji je prvi na listi mojih poslednjih susreta, nema baš mnogo veze sa originalnom temom, ali je najsnažniji koji se meni desio, i najposlednjiji do sada.

    Bio je jedan čovek, mudri, dragi, plemeniti, sa najdubljim plavim očima na svetu. Nikada nismo bili strašno bliski, živeo je daleko, sretali bismo se po jednom dva puta u godinu dana, gledao bi me, posmatrao kako rastem i postajem čovek. Tajno, bez mnogo euforije. Desio se jedan rat, pa mi ga je doveo bliže, da gradi neke kuće u svojim kasnim 70-tim godinama i smeta ostatku sveta zato što je vredan, i zato što je isteran iz svoje kuće. Opet bismo samo ponekada porazgovarali, ali sve reči bih pamtila, to nisu bile makar kakve reči, to je bila riznica mudrosti. Nije voleo da ga grlim i ljubim, govorio je "Nemoj da me ljubiš, ja sam star, daj da ja poljubim tvoju ruku." Nisam ga slušala, i starog sam ga mnogo volela.
    Od kada ja više nisam tamo, uvek kada bih odlazila da obiđem roditelje i brata, on je bio moja sledeća stanica. Sedeo bi pored peći i dodavao drva u nju, ako je bila zima, ili bi sedeo u hladovini svoga oraha, ako je bilo leto. Štap stari, koji je sam napravio, uvek je bio naslonjen uz njegovu stolicu.
    U leto 2005, sredina juna meseca, bila sam kod njega, pametno me gledao i samo bi ponekada progovorio "Sve si ti to dobro uradila, sve ti to znaš." Trebala sam da krenem i da se pozdravimo, ja sam mu rekla "Čuvaj mi se i vidimo se kada opet dođem.", a on je meni rekao "E srećo moja, neka si ti meni živa i zdrava, a to da li se mi vidimo ili ne, ko to zna." Meni je sve bilo jasno. Nekoliko dana kasnije, dok sam kucala neki rad, u mojoj iznajmljenoj sobici u jednom holandskom gradu javili su mi da je deda umro, da je bio u bolnici samo dva dana i da se nije mučio, da je otišao lepo i polako kako je i živeo.

    Eto, one druge poslednje, na koje se odnosi ova tema, doćiću već nekada sa njima, mada nemaju oni tu snagu.
    euridika
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #262

    Odgovor: Naj poruka

    tema Ez opozit tu prvi, POSLEDNJI SUSRET

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Srecemo se mi jos uvek....stizu mejlovi,rucamo u Maderi kad je u gradu....
    pa ipak...
    bio je jedan susret za koji sam znala da je nekako poslednji...
    Nismo se videli pre toga cetiri godine,moja velika ljubav i ja
    Usao je u stan,seo,naspram mene....
    pricali smo,smejali se,hodao je po stanu kao da je domaci....
    u jednom trenutku sam ga gledala i mislila:Lep je.Cak i lepsi nego ranije.Bog te,bas je lep.I kad se smeje,lice mu svetli.Ali meni vise ne drhte kolena.Sta to moze biti? Je li to znaci da je gotovo? Da sam konacno zavrsila s tim?
    On je pricao i pricao....ja sam uhvatila sebe kako mislim na nekog drugog,starijeg,manje lepog...
    to je bio nas poslednji susret
    mislim da je i on to znao
    da ne drhtim vise,da vise nije moj svet...
    ---------------------
    kad dodje izdaleka,zove,idemo na rucak...poslednji susret se vec desio,nema vise bojazni...

    believer
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  8. #263

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Samuraj kaže: Pogledaj poruku
    Од првог дана заволео сам своју децу и трудио се да им пренесем најбољи део себе и тај процес још увек траје. Без обзира колико су одрасле и колико су зреле увек ће бити моје, најбољи део мене. Научио сам их да ми верују као што и ја верујем њима, да ни један проблем није нерешив те да је само време фактор који ће утицати на то каква штета може настати ако покушају ући у коштац са проблемом за који нису довољно јаке, да се радујем сваком њиховом успеху, да ценим њихов труд.... да уживају у свом здрављу, да воле себе али и друге, да су моја срећа и све на свету, да живе храбро, да се не окрећу за собом већ да снажним и храбрим корацима корачаују напред тражећи свој успех, своју срећу и свој мир, а да сам ја ту да им помогнем да развију своја једра.... Учим их да ће у мом срцу увек имати довољно места за њих две без обзира колико година имале, да им никада неће мањкати љубави и очеве пажње ....
    odlicno receno


  9. #264

    14 Odgovor: Naj poruka

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma:


    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Paaa recimo da bih otisla kada bi se forumu desio sindrom smrt u diskoteci.
    Dok sam svojevremeno posecivala diskatje i dzuskala do zore bilo mi super dok nisu poceli da izlaze osnovci.
    Da. Kada bi se to desilo i ovde, tada bih definitivno batalila forum za ostalo ne znam i necu da pricam. Ko zna.

    Ja sam bre ovde bre k'o zeleznicka stanica bre.
    Samo docekujem i ispracam clanove.
    -Baba cime se bavis pod stare dane?
    -Eto sinko, masem putnicima na stanici.


    _baba_
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #265

    14 Odgovor: Naj poruka

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav nije reč, ona je život sam.
    Ali protiv sam nemuštih, zavezanih, u ćutnju ukaišenih ljubavi. Nema lepšeg života od onog u kojem se otkrije velelepna suština ljubavi, pa kad može o njoj i da se vrisne, šapuće, razgovara, peva...
    Nešto kao 2 u 1, ljubav + reči, ne bih ja to razdvajala...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #266

    Odgovor: Naj poruka

    na temi Pomoć za kornjačicu
    Potrebna mi je pomoc oko vodene kornjacice,nikako nezeli u vodu.stalno je na ostrvu.Ako se neko razume neka mi pomogne.



    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    pa samo je bachi u wodU..ima da bude riba..ne boj jOj se,nece jOj nishta biT..tako sam i ja nauchio

    Citius, Altius, Fortius.

  12. #267

    Odgovor: Naj poruka

    Divan na gazdinom zidu
    Citat Naj kaže:
    Jebem ti sunce pa šta je ovo?
    Citat Anđa kaže:
    nisi ti bas cista majke mi moje
    k'o da si videla k**ac prvi put da kazes: "je*em ti sunce pa sta je ovo"..
    Citat Naj kaže:
    ae k**ac.....nego zamisli koliko sam se iznenadila kada sam videla **čke spamuju....i to još na admonovom zidu
    Naj

    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #268

    Odgovor: Naj poruka

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    vrsac14: Meni kao Lekaru i Psihologu koji porazgovara i ume da komunicira u datim situacijama vrlo je zanimljivo posmatram ovaj vaš Kafe. Neznam zašto da se ne usvoji moj predlog. Obratiti pažnju na naučnu tematiku nemože se više ovako bez prostora uticati na omladinu zašto Ratne Teme i Veliki brat i posle smo svi pod stresom kad ima Dece a i ljudi željni da saznaju sve što se može pružiti. Ja sam kao Lekar dao uputstva i izložio ovde na ovaj Kafe kako će mo lepo živeti bez šikiracije. Pisati viceve ima i tema o bontonu zašto tamo mladi da nečitaju i steknu znanje kako da se kupi buket i da se ne prdi u društvu. Svi zajedno da učinimo da se diskutuje ali prvo mora te pustiti da naučimo da se diskutuje.

    Zašto me niko ne sluša? Gde ste svi otišli? Sigurno na Veliki brat i Budalaštine. Nema veze... dakle bonton... to je isto kao bombon samo malo drugačije zvuči...
    a da osnujemo mi konzilijum a?

  14. #269

    Odgovor: Naj poruka

    Drugačija tema od svih


    Da li ste probali spermu? Da li se gadite ovako neceg ili vam nije strano?
    A ukus?



    Citat dule_legenda kaže: Pogledaj poruku
    pa posto sam ja u razvoju... mnogo se diram
    probao sam jednom ali ne namerno
    prsnulo mi u usta...


    ...ali ne namerno
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #270

    Odgovor: Naj poruka

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku


    ________________ REPLIKA:

    to je 'stara' fotka

    sad smo se i mi malo opremile

    sa priprema za BigShoW


    po par manastirki ... pred povratak u Manastir


    ()


Strana 18 od 41 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 14:31
  2. Prikaz poruka
    Autor Pepito u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 23:35
  3. Priželjkivanje ličnih poruka...
    Autor miha u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 12:27
  4. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 20:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •