Naj poruka - Strana 26
Strana 26 od 41 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 376 do 390 od ukupno 602

Tema: Naj poruka

  1. #376

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    vidji ti mala, naocharka, nemo' da me zavadjavash s narodom
    Nećemo se sad vrijeđati. Moja dioptrija je samo moja. I nemam namjeru da zavađam, ova tema nije tome namjenjena. Ono što ti je naj...naj je.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  2. #377

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    vidji ti mala, naocharka, nemo' da me zavadjavash s narodom
    E ovo će da se prepričava

    Citat BoginjaMarija kaže: Pogledaj poruku
    jesam li samo ja ovako dvosmislena ili post zaista tako zvuci
    Pazi kad ja nisam provalila tu dvosmislenost...valjda zato što ga ne doživljavam kao takvog (ili tako kao ti)

  3. #378

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Pročitala sam cijelu temu.



    Do '92. godine, i mojih nepunih 10 godina...ja nisam ni znala šta znači Srbin, Hrvat, Musliman...nije me ni zanimalo...niti se u mojoj kući polemisalo o tome. Bilo je važnije da li će mami i tati odobriti godišnji odmor u isto vrijeme, da li će stojadin podnijeti nas četvoro, punu kamp opremu....put do Petrovca, put preko Zlatibora do Vojvodine...i put nazad u Bosnu.

    I nisu se potrudili da shvatim ko sam i šta sam i da li vrijedim ovakva kakva sam....mješanac, domaća obična džukela, avlijaner komšije, prijatelji, porodica već usijane glave koje su dooooooooobro zaigrale oko svoji glupih vizija, trauma koje su vukli iz djetinjstva, rasturenih porodica, sranja koja nisu znali da zakopaju iza svoje kuće već su ga razbacivali po svima nama, sijući sjeme zla.

    Kao dijete iz mješovitog braka...one "najgore kombinacije" otac pravoslavac, majka muslimanka iz begovske porodice...trpila sam sranja tokom rata od idiota...trpila sam ta ista sranja i poslije rata u Srbiji, od idiota takođe...nije me diralo, nije mi nanijelo nikakvu bol....a zašto, zato što sam znala šta nosim iz kuće u kojoj nije bitno da li se krstim ili klanjam, u kojoj vjera nije bila imperativ, ni dan danas nije...a sve se poštuje. E tu će tvrđavicu malo teže srušiti.

    Ne znam da li ću roditi crnca...da li ću dojiti kosookog, da li ću ispraćati u prvi razred dijete oca katolika ili će mi prvu peticu donijeti malo kojem je otac čistokrvni pravoslavac...znam samo da ću tog oca izabrati na osnovu ljubavi, ne predumišljaja i neće vjera određivati naš život, nego mi isključivo.

    Bravo

  4. #379

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih znao konkretno da odgovorim na postavljeno pitanje, jer nijednog istinskog vernika u životu nisam upoznao.

    Ali, onako, filozofski. Vera ljude uči miru, toleranciji, ljubavi... osobe koje se deklarišu kao iskreni vernici bi po pravilu trebale biti miroljubivije. Međutim, kako neko reče, treba razlikovati "vernike" od vernika. Vernici su u današnjem svetu potisnuti, ima ih jako malo i svakako ne mogu uređivati, ni bitno uticati na odnose u svetu. "Vernika" je mnogo više, a oni po pravilu nisu ni malo miroljubivi. Oni veru doživljavaju kao fudbalski klub koji treba suprotstaviti nekom drugom klubu, a one druge treba mrzeti, uništiti ih na terenu.

    Ako bismo ove kategorije rangirali po "stepenu miroljubivosti" od najvišeg ka najnižem: vernici - ateisti - "vernici"

    Malo je preterano govoriti o narodima, da li su vernici ili ne. Nijedan narod nije toliko homogen da bismo mogli generalizovati kad je vera u pitanju.
    Smireno, razložno, razumno, mudro, pametno.

    ili, što bi rekao Drug Prdoje - " mudro pametno mudro mudro pametno "

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #380

    Odgovor: Naj poruka

    Tema: http://www.vojvodinacafe.com/forum/i...tml#post571999


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Prvo dnevno logovanje na forum:
    Dragi forume,
    Ustala sam u osam. Neki komšijski manijak je od sedam ugrađivao klimu, tresla mi se zgrada, tresla sam se ja, ali ne bih ustala da mi se nije strašno pripišalo. I onda sam u trku uletela u WC (pri tom oborila stolicu, udarila orman, zapela o onu hrpu garderobe što mi je manijak koji mi je noćaš podario tri trostruka orgazma bacio onomad kad me je skidao), pustila tekućinu iz mene, krenula da otcepim toalet papir i tu apsolutno popizdela. Jbt, opet nisam kupila dupe papir. Alchajmer, garant. No, dobro, zaprala sam se. I onda sam se pogledala u ogledalo. Čupava, izgužvana, sačuvaj me bože i sakloni. A da ne pričam o jutarnjem slatkišu iz usta što je širio miomiris po kupatilu. I još vidim neke sitne bube lete oko moje glave i sve ne mogu da verujem da sam iz ludog provoda sa sobom donela i vinske mušice.
    Eto, voda, sapun, kaladont, aspirin za mamurluk i upalu mišića koju mi je ostavio moj noćašnji dominantni mužjak, malo "zdravlja Leskovac" i sada sam prava ribetina. Dupla crna kafa, tastatura i Moj Forum. Šta mi više treba.

    Drugo dnevno logovanje na forum:
    Dragi dnevniče
    Prekinula sam sa pisanjem kada mi je zazvonio telefon. Mica mi javlja da je noćas Cica naletela ne extra frajera. I tu u čapric divanu, dođemo do toga da je frajer znan po tome što svaku ribu nagovara na trojku i anal.
    Pa, ja stvarno ne znam kako mogu da dopuste da ih kreše lik u dupe. A da ne kažem da sumnjam da je frajer derpe koji u nedostatku dajguza guzi ribe.
    A sećam se da mi je ista riba koja je noćas završila s njim onomad srala za jednokratnu upotrebu frajera. Pa, šta nju boli što sam ih ja imala 120. Ne mora ona da mi broji, reći ću ja sama, neka crkne od zavisti.

    Treće dnevno logovanje na forum:
    Dragi dnevniče, pardon, dragi forume
    Prolazila sam pored crkve (one što ima zvezdu na tornju) i počela sam da razmišljam kako ti ateisti uopšte nemaju svrhu života. Najrađe bih ih sve okupila i objasnila im sve o našoj veri i tradiciji. I uputila ih na knjige i sve one doktrine da te zabludele ovčice vratim na put.

    Četvrto dnevno logovanje na forum:
    Dragi forumaši,
    izgubila sam veru u ljude. Ljudi su zli i pokvareni. Ali zato imam ovaj forum gde sam našla svoje najbolje prijatelje. Eto, recimo, forumaš koji je pisao pre mene ima najlepši i najoriginalniji avatar na svetu po kom ja mogu da zaključim da ima noge do poda, vrat negde između glave i ramena, dve ruke, dve noge i veeeeeliko srce u kom za mene uvek ima mesta. Ja obožavam forumaša koji je postovao pre mene.

    Peto dnevno logovanje na forum:
    ..................................................


    itd.
    Ovo je baš zamorno.



    Ako je ovaj moj pokušaj da budem iskrena na forumu jedina prava iskrenost, ne, ja nisam iskrena na forumu.
    Pišem kad imam šta da pišem, kad imam kome da kažem, kad sam raspoložena da nešto kažem. Ono što kažem, to jesam ja, to jeste moj stav, to jeste moja emocija, ali to nisam cela ja.
    Ne istresam sve svoje na astal kao neko što istresa sadržaj nesesera sa šminkom. Ali, to je valjda otvorenost.
    Možemo li biti iskreni i kada nismo baš apsolutno otvoreni da odgovorimo na svaku temu, svaku provokaciju i svaku budalaštinu.
    Sve si rekla.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  6. #381

    Odgovor: Naj poruka

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Mada mogu i neka domaća drveta, drugi kolorit za pikčr, neka bude zeleni. Mreža ista. Mirisi nemaju veze sa slanim. I šarena 'ladovina po licu igra. Neki topli prijatni vetrić milki kosu. A ja dremam i bole me uši.
    ...................
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #382

    Odgovor: Naj poruka

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Nedavno, ta temi koju knjigu trenutno citate, SQUAW je odgovorila: Knjigu o Paji!
    Pocela sam prepisku na P-porukama pitajuci je da mi je posalje. Verujte, samo sam se salila, ali ona nije... trazila mi je adresu. Nisam htela da je izlazem postanskim troskovima i rekla joj da mi je posalje po cerki koja dolazi da me poseti. Ostavila sam joj njen broj mobilnog, a zatim su se njih dve dogovorile. Skvo je odmah knjigu o Paji poslala mojoj cerki!
    I eto.... Koliko mi ta knjiga znaci.... koliko??? Hvala, jos jednom!
    ....

  8. #383

    Odgovor: Naj poruka

    Sa teme "Gledanje u šolju"

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Da probamo...

    Rasejanost i veliko dvoumljenje.
    Ocekujes neki novi pocetak, ali prvo trebas rascistiti neke stvari sa sobom ili odnose u kuci.
    U kuci ti je veliki teret,snaslo te je nesto iznenada i to ce potrajati.
    Crna zenska osoba koja ulazi u kucu ili ti je prijatelj, moze ti pomoci u resevanju neke dileme, a solja pokazuje da se dvoumis oko necega.

    Novi pocetak stoji, stabilan, ali tek kad rasteretis repove iza sebe, potrajace ...
    Umalo da se upiškim...od smijeha. Kažem ja...iskustvo.

    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #384

    Odgovor: Naj poruka

    Citat nenita kaže: Pogledaj poruku
    Kad nam sreca zatvori jedna vrata, vrlo cesto nam otvori druga..Ali mi znamo predugo gledati ta zatvorena i ne vidimo otvorena....



  10. #385

    Odgovor: Naj poruka

    Žene pitaju, muškarci odgovaraju

    Becar:

    Fatalna zena je ona koja vam poremeti koncepciju sa vasom ribom i ne znate kako da je izbacite iz glave a ipak gledate da se nesretnu njih dve jer onda postajes fatalan u svakom pogledu
    ...kao da čitam Žiku Obretkovića...

  11. #386

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Cupkala sam i pjevala od kad znam za sebe. Izdvojit ću najuspješnije nastupe. Na sljedećima sam imala između 3 i 5 god.

    Voz, relacija Doboj - Beograd...zima, dosadno...mene mama izvede iz kupea, ja uvijek sa sobom nosila zamišljenu gitaru ...cupnem nogom dva-tri puta, uzviknem "an, an, an" ( ne znam zašto, valjda koncentracije radi) i opalim svoj repertoar...sve od Bajage ...Riblja Čorba ( tada sam samo tu muziku slušala )

    Mamina firma...socijalizam ....svi rade do 15h...mene tata dovede ranije, da pokupimo mamu, ja uletim u firmu kao narodni heroj...svi me vole (ta ću ) i onda standardica nekoliko puta...ja odem u kancelariju u kojoj se nalazila ona oprema za razglas...dajdža (ujak) mi stavi slušalice...ja uzmem mikrofon i pred par stotina ljudi otpjevam cijeli Brenin repertoar...sa "Mile voli disko" i tako to. (tad sam već prešla na Brenu)

    Polaganje pionirske zakletve.

    Sa nekih 13 god sam se takmičila na "Djeca pjevaju hitove" sa nekom pjesmom od ET-a...tad sam već i repala.

    Još neki nastupi u sklopu ritmičke sekcije sa pjesmama Spice girls. Ja sam bila desni bek.

    Poznije godine...više nastupa na karaokama. To je već uz pomoć drugara piva i uglavnom sam pjevala Đoleta ili K. Montena.

    Sad sam samo blijeda kopija...a kako sam lijepo počela.


    ne mogu da ti dam reput but ajlavju sooooooooooooooooooooooooooooooo
    & underpaid......

  12. #387

    Odgovor: Naj poruka

    Parada ponosa


    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    mislim da oni koji nece doci ne dolaze jer ih stra` od giliptera iz kraja
    promocija?
    pa svaki dan smo svedoci promocije necega
    meni je odvratno i kad vidim musko-zenski par da se zvalavi i drpa na javnom mestu,i kad strejt muskarac pisha uz neko drvo pored puta,i kad popovi ne rade svoj posao nego ucestvuju u akciji Obraza
    odvratno mi je i kad se debela krava utegne u kratku suknju i natikari na stikle
    i kad se sredovecni biznismeni previse vulgarno ponasaju za ruckom u nekom restoranu
    i kad decak opici samar profesorki
    ...........
    odvratna mi je prostitucija u braku
    ljigavstina na poslu
    beskrupuloznost u politici
    izivljavanje nad slabijima
    pedofilija
    nekrofilija
    tako jos neka filija


    gej populacija mi jos najmanje smeta
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  13. #388

    Odgovor: Naj poruka

    I jopet gospodza B. Pishe pa rastura.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    roditeljstvo je jedna zajebana stvar
    mnogo puta u zivotu cemo se sretati sa izborima svog deteta koji nam se nece svideti i potrebno je da posedujemo mudrost s kojom cemo u tom trenutku prici svom detetu
    moj sin ima deset godina,pa ipak pokazuje razlicitost od mene u dobroj meri
    mnoge stvari ne mogu da mu naturim
    bicu iskrena: Ne,ne bih bila sretna da dodje i kaze mi da je gej
    ne zbog komsiluka,rodbine,potomstva i sta ti ja znam cega,nego zato sto cu znati da mu zivot nece biti lak,da ce nailaziti na sve i svasta,da ce ga lomiti stosta na sta ja ne mogu da uticem
    ne bih bila sretna ni da zavrsi kao fizikalac u pristanistu
    ni kao beskucnik,ni kao alkos ili narkoman
    ali on je moj sin,i jedino sto mu dugujem je ljubav i podrska u onome u cemu ne ugrozava druge ljude
    jos mu nisam kazala Nemoj slucajno da budes gej! Ali mu stalno govorim o postovanju drugih ljudi ,o potrebi da se obrazuje,o tome da treba da stane iza svojih postupaka i o odgovornosti prema sebi i prema ljudima koji su oko njega

    gej?

    pa okej,dovedi tog momka na rucak
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #389

    Odgovor: Naj poruka

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku

    Sto sam voleo krem bananice !!
    Onako lepo upakovane, u celofanu,
    jer i ambalaza je jako bitna za prodaju nekog proizvoda,
    a posebno slatkisa.
    Vidis je u providnom celofanu,
    pa kako ne bi pozeleo da je kupis /
    A kada je kupis, a uvek sam uzimao po nekoliko ( takvo je vreme bilo ),
    samo konzumiranje tog mog omiljenog slatkisa
    bio je poseban ritual.
    Kakav je to osecaj ?
    Uzimas krem bananicu, a ono celofan susti pod prstima,
    Otvoris je, a ona samo sto ne kaze : " pojedi me ."
    Jeo sam ih i uzivao u tom fenomenalnom i fantasticnom ukusu
    na vise nacina.
    Nekada je to bilo u klasicnom stilu, od vrha pa nadole,
    a nekada bih je prepolovio na pola, pa bi pojeo jednu polovinu,
    a zatim, odnosno posle toga i drugu polovinu, naravno.
    Nekada, a to je zavisilo od raspolozenja i kolicine vremena
    koje sam imao na raspolaganju t.j. da li sam imao nekih obaveza (skolskih sigurno )
    voleo sam da zubima izgrickam cokoladni fil,
    pa tek onda celu bananicu.
    To mi je predstavljalo posebno zadovoljstvo and uzivanje
    jer sam imao osecaj da taj slastan i originalan ukus duze traje.
    Kada sam jednom slavio rodjendan,
    drug mi je na poklon doneo punu kutiju krem bananica,
    bas onakvu kakva je na sliki.
    Joj, kakva je to radost bila !!
    I drugovi smo i dan , danas.
    Da li zbog krem banana ili zbog zaketa
    ali nase drugarstvo, cveta li cveta.!
    A tek sto sam voleo da jedno zadovoljstvo
    spojim sa drugim -----citanjem stripova.
    U trafici kupim najnoviji broj svog omiljenog strip junaka,
    jer sam zeleo da ispratim njegove najnovije avanture
    a i njegovog najboljeg druga,
    pa onda u prodavnici kupim nekoliko krem --bananica
    i citam strip i sladim se krem ..........

    Sve u svemu...da ne duzim,
    volim krem bananice i dan -danas .



  15. #390

    Odgovor: Naj poruka

    SQUAW:

    Odgovor: Da li se sentimentalno vezujete za predmete?


    Ponekad mislim da to niko na ovom svetu ne ume od mene bolje da radi... i zato izbegavam, jer od svega umem da napravim oltar. Ne zatrpavam se stvarima kao hrčak, ali ima nekih par sitnica koje bih mogla da nosim i kao privezak. Za ljude se trudim da se ne vezujem. Ili bar dobro da glumim. Jer i četa onih za koje sam vezana mi ršum pravi u mojoj maloj disharmoniji.

    Sav moj mazohizam je vezan za moju baku, za koju sam mislila da će živeti minumum 200 godina... potpuni šok za sistem sam doživela kada se nije vratila iz bolnice u kojoj inače ljudi ne umiru, ma kakav šok, ja se ni dan danas nisam oporavila od toga... ne znam kako se to radi, samo sa njom je to izvesti teško, da se ne raspadaš kad vraćaš film jer uvek ono da je više nema ispliva iznad svega čega si ustvari hteo da se setiš ili ti se odnekud javi.

    I tako, ja potrčala da je nešto obradujem, sredila joj njenu kućicu, da sve bude super kad se vrati i onda shvatim da sam preterala i da mi više ništa ne miriše na nju. A ona je mirisala na toplo, na kremu za lice od svežeg krastavca koju je mackala pred spavanje, na lavandu, na neke njene parfemčiće, na naša prepiranja koja će koju da zagrli, na koju ćemo stranu i ko će do zida kad spavamo zajedno, na mene njanjavu... Jedino što je ostalo, a da nisam oprala bila je njena spavaćica. I već više od decenije stoji ispod mog jastuka. Kad spavam ja dohvatim ćoše, kao Čarli Braun ono ćebe. Ona više ne miriše nikome posebno, njen se miris ne razlikuje od mirisa posteljine, samo meni miriše zato što ja kažem da je tako i zato što ne mogu da je bacim, nosim, sklonim ili bilo šta drugo.

    Nosim u sebi infantilnu crtu, jako sam vezana za porodicu emotivno, mada smo uopšteno svi vezani i bez obzira što su me svi mazili, niko se nije više voleo od nas dve, ona je bila krilo u koje se ja gnezdim kad nisam stena i valjda ja to malo i plačem što sam tada morala nekako da naglo izrastem iako nisam bila mala. Za sve druge na ovoj zemaljskoj kugli sam previše jaka jer... skupilo se tu gena predaka, sve neki karakteri bokte...

    Ja se, eto, ponekad strašno vežem za neke reči.

    Pa makar bolele.

Strana 26 od 41 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 14:31
  2. Prikaz poruka
    Autor Pepito u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 23:35
  3. Priželjkivanje ličnih poruka...
    Autor miha u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 12:27
  4. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 20:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •