Naj poruka - Strana 40
Strana 40 od 41 PrvaPrva ... 3038394041 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 586 do 600 od ukupno 602

Tema: Naj poruka

  1. #586

    Odgovor: Naj poruka

    Tema: Linux vs Windows

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Chemu uopshte ova rasprava...
    kada na mashini mozhesh imati onoliko operativnih sistema, koliko te nije sramota.
    Ako idesh do choshka po cigare, uzmesh bicikl.
    Na more putujesh kolima, a kada treba da iskopash temelj onda upalish bager.
    Ubuntu koristim za internet, open office i kradju raznih stvari sa interneta, jer je
    apsolutno gluv na razne viruse, otvara sve fajlove koji su zashticheni passwordom ko da
    ih ni nema, grabbuje sve moguche swf-ove ko da su slatkishi sa police...
    jednostavno sa ubuntuom si ko maskirani razbojnik u supermarketu...

    Kada samo hochu da pogledam poshtu onda zveknem Splahtop sa eproma
    mali slatki OS sa eprom modula na osnovnoj plochi koji se bootuje za 4 sec.
    zanimljivo za njega je da ne ukljuchije niti CPU, niti ventilator tako da ako imate
    silent video karticu, mashina radi apsolutno beshumno i ne troshi ni 10% struje
    od uobichajene potroshnje. Sa splashtopom se mozhe lutati po internetu, skidati
    fajlove na USB stick (jer ne ukljuchuje ni HDD-ove) i mozhe se koristiti Skype.
    Isto tako je ignorantan na sve vrste virusa, trojanaca, kuka i kvaka.

    I naravno na kraju tu je i Windows, koji je da budemo iskreni iz aspekta eficijencije
    korishtenja resursa jedne mashine, najobichnija gomila govana.
    Nazhalost svi ozbiljni programi su pravljeni za windows ili MAC-os koji su
    tako koncipirani da se mogu naplatiti hteo ti to ili ne
    Tako da je chovek kada koristi 3Dmax archicad photoshop ili ili neku slichnu mochnu alatku
    jednostavno prisiljen da da koristi tu rugobatnu skalameriju sa 90% nepotrebnih opcija.
    Na internet nikada ne idem sa Windowsom. I pored raznih ativirusa spywarea, firewalova
    bodljikavih zhica, i nagaznih mina, nekako se sa windowsom na internetu osecham ko da
    prolazim kolima kroz paradu ponosa, pa proturim golo dupe kroz prozor.

    MAC sam koristio pre nekoliko godina dok sam radio u jednom studiu kao dizajner...
    bio sam prisiljen...
    Shta da kazhem o MAC-u .....radi ....glup je i suvishe jednostavan ali radi.
    Ko je maher za windows, MAC-OS prokljuvi za 15 min.
    savrshen za amerikance koji puno ne vole da razmishljaju. Imash jedno dugme
    pritisnesh, pa to ti je to...ako hochesh neshto da varirash... e nemozhe ...jepise.
    MAC-OS je dobar za tinedzerke, domachice, zidare, poslastichare...savrshen.

    Nema svrhe raspravljati se koji OS je bolji, treba ih koristiti sve u zdravlju i veselju.
    Vazhno je da je dzabe...
    Na skoro trogodišnjicu "izlaska" ovog posta ...

  2. #587

    Odgovor: Naj poruka

    Na temi ko nas formira kao ličnost.

    Em poentira em to uradi stilom koji mi nije naporan za čitanje.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ima tu malo i gena,i vaspitanja
    a onda
    ljudi van kuce,ljudi s kojima sam sedela po kafanama,s kojima sam se druzila,onda ljudi koji su me voleli,povredili,izdali,ljudi koji su iznenada ulazili u moj zivot i neocekivano izlazili,iskustva,svakakva,eksperimenti u mladosti,malo sklonosti koje su astroloski tipicne,...i tako....pa neke knjige,pa filmovi...pa mesta koja te uzmu pod svoje....kratke ushicenosti nekom lepotom....reci koje su neki izrekli....
    kad malo bolje razmislim,roditelji ti formiraju oklop,meko tkivo svi koji su te iole dotakli u zivotu
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #588

    Odgovor: Naj poruka

    Etički kod naroda koji je nazivan divljacima.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Indijanski Etički Kod


    1. Ustani sa Suncem i pomoli se. Moli se sam. Moli često. Veliki Duh će slušati, samo ako ti govoriš.

    2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za njih da pronađu vodstvo.

    3. Traži sebe, kroz sebe. Ne dozvoli drugima da upravljaju tvojim putem. To je tvoj put i samo tvoj - Drugi mogu ići s tobom, ali niko ne može ići umesto tebe.

    4. Ophodi se prema gostima u kući s puno obazrivosti. Posluži ih najboljom hranom, daj im najbolji ležaj, odnosi se prema njima s poštovanjem i čestitošću.

    5. Ne uzimaj što nije tvoje, bilo od neke osobe, zajednice, divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo i dato. Nije tvoje.

    6. Poštuj sve što postoji na Zemlji, bilo ljude bilo biljke.

    7. Poštuj tuđa mišljenja, želje i reči. Nikada ne prekidaj nečiji govor, prigovaraj ili grubo oponašaj mimikom izrečeno. Dozvoli svakoj osobi pravo na licno izražavanje.

    8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time saljes u univerzum vratiće ti se višestruko.

    9. Svi ljudi čine greške. Sve greške mogu biti oproštene.

    10. Negativne misli uzrokuju bolesti uma, tela i duha. Vežbaj optimizam.

    11. Priroda nije naša, ona je deo nas. Ona je do naše svetovne porodice.

    12. Deca su seme budućnosti. Sadi ljubav u njihova srca i zalivaj ih mudrošću i učenjima života. Dok rastu, daj im mesto da rastu.

    13. Izbegavaj ranjavanje srca drugih. Otrov te boli će se vratiti tebi.

    14. Budi iskren u sva vremena. Iskrenost je ispit nasleđa i doslednosti unutar ovog univerzuma.

    15. Drži sebe u ravnoteži. Svoje umno Ja, Duhovno Ja, Emocionalno Ja, i Telesno Ja.
    Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj telo da ojača um. Rasti bogato u duhovnosti, da izlečiš emocionalne rane.

    16. Donosi svesne odluke, kao što ću i kakav biti, kako ću delovati i nositi se sa svojim delima. Budi odgovoran za svoja dela.

    17. Poštuj privatnost i licni prostor drugih . Ne diraj tuđe vlasništvo, pogotovo ne diraj svete i duhovne relikvije. To je zabranjeno.

    18. Budi prvenstveno iskren prema sebi. Ne možeš biti pažljiv i pomoći drugima, ako nisi pažljiv prema sebi i ne pomažeš prvo sebi.

    19. Poštuj tuđa verska opredjeljenja. Ne sili druge da veruju u tvoje.

    20. Deli svoju dobru sreću. Deli i učestvuj u davanju milostinje.


    Autor nepoznat

  4. #589

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ne volim ego manijake koji kukaju za obrisanim postovima, kao da su ne znam šta epohalno napisali pa sad se neko usudio to da obriše. Jaka stvar. Pišemo, brišemo, zato služi forum.
    Ne volim ni bolesnike koji se kriju pod lažnim nikovima, žene koje se predstavljaju kao muškarci, muškarci kao žene ali ih stil uvek izda. Čak i onda kad namerno karikiraju. Mizerno.
    Volim što imamo i gospoj'cu finu da nam bude glas razuma, nama nenormalnima
    ...ja tu ništa ne bih menjao !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #590

    Odgovor: Naj poruka

    Izneta na temi "Koja vam se misao vrti po glavi" 30.03 2013 u 23.34:

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Kada se to i u kom trenutKu Kurta sliz'o sa Murtom
    tek koliko jučeR su jedno drugom oči vadili...kad gle....danas....hvalospevi pršte, vene se seČu...jbt...taman da pomislim da sam mašila film...
    I suva kobaja nije baš (više) tako suva?
    MaŠala...tamaM..
    Šta reći? Konkretna, jasna, objektivna !
    Izuzetna moć zapažanja i relacija.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #591

    Odgovor: Naj poruka

    Tema je "Jesmo li ikada zadovoljni"

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Svakodnevno susrećem ljude sa pravim, nepromostivim životnim problemima, oni koji se suočavaju sa tragedijama koje ni neprijatelju ne treba poželeti.
    I tako, što starija, to sve više cenim ono što imam. Ne umanjujem značaj. Ne dozvoljavam sebi velika, životna nezadovoljstva. Realno, posmatrajući sve oko sebe, nemam razloga za to.
    Ne, nije to nedostatak želja, stremljenja ili životne ambicije.
    Znam, može bolje. I mora bolje. I ne odustajem od toga da bude bolje.

    Nije poenta u tome biti zadovoljan. Poenta je ne biti nezadovoljan. I ne ugušiti se u tom nezadovoljstvu.
    Volim kada neko pogodi suštinu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #592

    Odgovor: Naj poruka

    Tema je "Ko ili šta vam trenutno nedostaje":

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Neko ko bi me inspirisao na ludost.
    Ovako džaba čuči neiskorišćena.
    Ne mogu uvek sve sama.
    ..., dakle, sve rečeno sa tako malo reči.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #593

    Odgovor: Naj poruka

    Jes' da retko piše, ali kada napiše to je TO.
    LM Uriel na temi "Muškarac":

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Ako sačekaš da ti žena kaže "Ajde lenčino iznesi ovo prokleto đubre, ove riblje glave već pet dana smrde ovde..."
    ...onda nisi muškarac.
    Ako ustaneš pre žene i izneseš đubre onako potajno - i o tome nikada, nikome ne spomeneš ni reči...
    ...onda si muškarac.
    Krajnji efekat je suštini isti. Racionalno gledano đubre je iznešeno u oba slučaja.
    Ali žene su pomalo iracionalne i svemu pridaju nekakav značaj. U svemu traže nekakve znakove, razloge, poruke...
    Pravi muškarac to zna i ne pridaje tome nekakvog posebnog značaja.
    Jednostavno sledi ta besmislena pravila kao što sledi saobraćajna pravila, ne iz razloga jer veruje u njih,
    nego iz razloga "da ga murija ne za*ebava ili da ne plati kaznu".
    Muškarac je onda muškarac ako je mentalno "iznad", nikad ne izađe iz takta i vodi brigu da se stvari odvijaju bez
    konflikta.
    Muškarac je muškarac ako prvo razmisli pa onda odgovori.
    Muškarac je muškarac ako se ponekad odrekne "da bude u pravu" jer je nekad bolje da drugi bude u krivu, ali da zauzvrat bude mir u kući.
    Muškarac donosi velike odluke a puno sitnih odluka prepusti ženi - da bi bila sretna i zauzeta odlučivanjem.
    Pravi muškarac se ne raspravlja, cenka, ucenjuje sa ženom... ili odluči pa amen ili kavaljerski prepusti sa blaženim osmehom na licu uz reči "tako je ljubavi - kako ti kažeš".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #594

    Odgovor: Naj poruka

    @starsica

    Mi smo siromasan narod. Ali, ko bi to rekao kad uvece izadje u grad? Sve stolice u kaficima zauzete, svaku noc, svaki dan.
    Srbi su narod koji mrzi da radi, koji stalno kuka da nema para i kako je u vreme Tita sve bilo bolje. Nije nas sramota (naravno, generalizujem, ne bih da se neko oseti prozvanim) da pozajmljujemo pare da bismo sedeli u istim tim kaficima a posle kod kuce jeli 'leba s jezikom.
    Kaze ona nasa cuvena: "Sve se moze kad se Srbi sloze.". Moze se qrac. Vec neko vreme pratim proteste u Brazilu i Turskoj, njima je dozlogrdilo, onomad se to desilo sa Grckom, a samo mi sedimo u 'ladovini kafane i mrsimo muda kako nam nikad nije bilo gore a niko ne preduzima nista da nam bude bolje. Naravno, uz neizostavni produzeni espreso sa limunadom i kutijom nekih skupih cigareta na stolu jer je sramota pusiti neki Bond, npr.
    Ja volim Srbiju, stvarno. Ali ne volim ono sto je postala. I sve mi se vise gadi kad vidim ko se sve nakacio na srpsku sisu i kako isisavaju zivot iz nje.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #595

    Odgovor: Naj poruka

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    reci...reci
    mogu te orobiti njima
    mogu te raniti,ubiti,prevariti,nasukati,izdici,sahraniti,o malovaziti,pljunuti,pomaziti,razveseliti,uciniti srecnim,ili nesrecnim
    mogu te recima razbiti kao casu
    mogu te dotaknuti gde si najtanji
    mogu pucati njima a ne okrznuti te ako si jak ili ravnodusan
    mogu zavesti recima kao sto neke zene zavode otkopcanom bluzom
    mogu recima otkriti citave nove svetove
    opisati daljine i jutra na moru
    mogu docarati miris hrane i kuvanog vina
    recima mogu ocrniti nekog
    mogu dozvati
    mogu vratiti
    mogu oterati
    mogu zaliti nad necijim grobom
    mogu objasniti zalutalom put
    mogu ponuditi nekome parce hleba
    mogu isterati iz dvorista

    mogu spasiti samoubicu
    ...........
    .........
    .........
    EJJJJ. Reci su cudo.


    Ne bih dodala više ni jednu reč sem - SJAJNO!
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  11. #596

    Odgovor: Naj poruka

    Tema Vođenje ljubavi / seks:

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Kad vodim ljubav onda to traje, onda se prepustam dusom i tijelom. Sexom samo gasim pozudu.
    Kratka ali jezgrovita opaska !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #597

    Odgovor: Naj poruka

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    ћути бре тамо, морам да одржавам репутацију.
    вучић издао косово, коштуница на 5%, радикали испод цензуса, босном бехар пробехарао, мене живот разочарао, на гусле се струне покидале, сакриле се виле у пештере, кроз кошеве празне вјетар дува, глад се цери мученике мјери, окива их веригама љутим, да нам земља соколова нема, отаџбина да проплаче љуто, да оплаче заточнике драге српске славе и имена српског, небо наше да нема звијезда, черге покрај њега иду, празна душа тихо јеца, остала је само празна чаша... а поједини чланови само причају те "јоса нам омекшао", "те јесу то ти трегери ал није то тај јоса", те "и јоса има душу"... нема, то не прашта, само зрно слабости покажи и готов си.
    па онда морам над неким да се иживљавам, а ти си ми овако најпогоднији за жртву :d

    Posle raznoraznih jadnih citata na ovoj temi, konačno nešto što zaslužujue da se tu nađe Mali je dijabola, ali svi koji smo ga upoznali nekako prihvatili kao svog davno izgubljenog bratića blago ometenog u razvoju koga ne možeš da ne voliš. I tako, sad je naš.

  13. #598

    Odgovor: Naj poruka

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Najgore. Ne znam...imam neki zivot ovdje...i bude dana kad se osjecam super...bude malo losijih dana...znam koga sam ostavila dole...znam da se ne mozemo cesto vidjeti. Da se kloniram, ne mogu. Da se vracam, ne zelim. Da mogu nesto drasticno da promijenim po pitanju tudjih zivota, bi itekako. Nekako smo svi krojaci svoje sudbine i srece. Niko se sa mnom ne raduje mojoj sreci i niko ne tuguje sa mnom kao moja majka..i kad mi ona zaplace na telefon...meni se koza s ledja guli. Nekad mi se stvarno cini da svi imaju lakse zivotne puteve od moga...i da ce jednom, kad sve sjedne na svoje mjesto...biti kasno.

    Emocije ....nije potrebno obrazlagati neke poruke zasto su Naj.....ili te dotaknu, ili si kamen...

  14. #599

    Odgovor: Naj poruka

    hehhee otvorim ono gde pise rusty nail .... 25 postova , jedan za drugim .
    da vidimo kako bi to bilo kad bi ja resio da postujem ,onako ucestalo .... hajpotetikal spiking ......

    1- usto' sam
    2- nema secera u kuci koristicu med za kafu
    3- pogled na neoprene sudove me deprimira do koske . ostavicu to za sutra .
    3- kisa ne pada nego sto bi rekli u mom rodnom kraju bukvalno ''silazi sa neba''
    4 nesto me probada u levoj podkolenici . bice da je zbog kise .
    5- otju da upalim kompjuter , zajebava i stuca .
    6- booooom otvorio vc . asocijacija na tocak - dva tocka - biciklo
    7- tema - ja tebe kamenom ti mene pesmom - Safet Isovic , intimno zvani Sajo .
    8- tema - kazi broj - 336
    9- doruckujem tost
    10-upade mi poveci komad u suplju sesticu dole levo
    11-tema- sta vidite kad pogledate kroz prozor - nista posebno , zapravo smanjena je vidljivost na inch , zbog kise .
    12-brauziram prema bet 365.com volim da mi oni zemaju novce
    13-idem na veliku nuzdu odmah se vracam
    14-obavestavam cenjeni internet publikum , da sam se prevario , bila je i mala i velika .
    15-danas mi se jede nesto na kasiku , pasulj npr . postovacu to na neku temu u rasponu od sita za misli - sta ste danas kuvali .
    16-tema - omiljena filmska scena - sve do jedne iz zikine dinastije od I do XVII .
    17-idem da kupim novine , volim vise nego da citam sa ekrana , a i trebace kad budem prao prozore
    18-takodje se odmah vracam ne brinite , nastavicu sa postovanjem
    19-doso sam
    20-tema - naj poruka - imam neodoljivu zelju da nekog opletem na politickoj ili temi o religiji .
    21-nece da se desi , drzim se podalje od tog sranja radi zdravstvenih problema
    22-tema - farma - nije me kolezinica apdejtovala pa nisam spreman . inace bih .
    24-zar je vec podne ?
    25-vreme je da izaberem nekog filozofa , mislioca , eruditu , nobelovca ili slicno pa da mu kopiram biografiju na forum . pisite potom .
    26-izjednacio sam rekord u postovima , ali mogu ja jos .... ako vam je zanimljivo ? ocekujem feedback u celofan uvijen .





    u zdravlje
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  15. #600

    Odgovor: Naj poruka

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    O saučešću, demonima, narikačama

    Postoje 3 grupe ljudi koji ti izjavljuju saučešće.

    Prva grupa-Homo sapiens.
    U ovu grupu spadaju osobe koje se od druge i treće grupe razlikuju po tome šti ti neće nametati svoja osećanja, neće se iz petnih žila truditi da ti pruže utehu jer vrlo dobro znaju da je to nemoguće, a isto tako će se maksimalno kontrolisati da ti ne otežaju bol koji te je ionako razorio u atome.
    Nuklearna fizika je grana jedne veoma zajebane nauke. To retko ko može da razume.



    Druga grupa-Baba Savete.
    Ova grupa će vas tretirati kao debile.Kao da ste maloumni i ne znate da je radost iza ćoška. Ne. Oni će vas ubeđivati da je suncem okupan dan iako napolju pljušti kiša. I ni slučajno nemojte da ih pobrkate sa pozitivcima. To su samo one čuvene klimakterične pušikare koje jedva čekaju priliku da nameću svoje 'dobronamerne' savete.
    -Eto. Život ide dalje. Gledaj tu decu. Više se ne muči. I najzastupljenija teorija ove grupe je: Samo neka ide po redu.
    Po kom redu pička ti materina?! Da je nekog reda ne bi mi se ti, 30 godina starija od njega, sad tu proseravala o prolaznosti života.
    I to je jedan od načina da se otkačite od ove grupe.



    Treća grupa-Čohano.
    Ova grupa je i najfatalnija po vaš nervni sistem.
    Grupu sačinjavaju narikače, energetski vampiri, sledbenici doktora Mengele, amebe, paramecijumi.
    To su ona stvorenja koja će roditeljima koji su upravo sahranili dete reći: A eto. Imate to drugo dete, gledajte njega. Znači, fljus, šamarčina i po principu zmaja od Šipova- napusti sahranu.
    Tu su i oni koji će pred vama arlaukati na sav glas, čupati kosu sa glave, udarati se po grudima ili pak pocepati komad garderobe, a ako su baš ekstremni slučajevi...pašće pred vašim nogama u ritualistički trans, valjati se po blatu i ispuštati neartikulisane zvuke.
    U zavisnosti od toga kakva ste osoba, vi ćete:

    a) preplašeni pobeći na kraj povorke
    b) kleknuti u to isto blato i pokušati da smirite i utešite razularenu zver
    c) šutnuti blatom okupanu spodobu i kroz zube procediti: Barbara, ustani, nemoj se blamiraš.
    d) prsnuti u smeh i grohotom se smejati čitav minut, koji se na groblju računa kao cirka 10 minuta.

    S obzirom na broj sahrana kojima sam prisustvovala i imajući u vidu da sam neka od rešenja primenila, dajem sebi za pravo da preporučim ponuđenu opciju pod c). Bila je najdelotvornija.


    I eto, to bi otprilike bilo sve što sam imala da napišem o saučešću i onima koji ga izjavljuju.
    Saučešće je, kao i nuklearna fizika, grana jedne zajebane nauke.


    Boli.
    I boleće.
    Vremenom samo malo utrneš...nema tu puno filozofiranja.


    Nego, svrbe me jajca nešto, izgleda će šećer da poskupi...

    :ljubav:

Strana 40 od 41 PrvaPrva ... 3038394041 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 13:31
  2. Prikaz poruka
    Autor Pepito u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 22:35
  3. Priželjkivanje ličnih poruka...
    Autor miha u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 28.01.2008, 11:27
  4. Brzo slanje poruka ?
    Autor Arthur Dent u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 19:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •