Teorija evolucije ili kreacionizma - Strana 17
Strana 17 od 26 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 378
  1. #241

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    e a teo sam josh neshto da te pitam
    ono onomad kad je D.L. pravio evu od adamovog rebra,
    jel to radio tako shto ga je stavio u kazan s repom
    od slona, ushima od magarca i zubima od vampira
    pa tancovao neki woodoo dance....
    il se u nekom lab-u bavio kloniranjem?

    i znash shta me josh zanima zashto je taj chika pametan i vispren,
    nadasve sposoban i promuchuran, tako emotivno nestabilan?
    mcm, svako malo se neshto na svoju decu ljuti, przzi spaljuje,
    nekim boleshtinama ih desetkuje i to....

    i josh me strashno zanima koji je od tih pet dear lordova glavni?
    mcm, koji je najglavniji? il je to neki konzorcijum?\
    ukratko, jesmo li mi delo grupe autora?

    eto
    & underpaid......

  2. #242

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    da ne gledam sve. spava mi se od ovog glasa.

    evo lazz u prvih par minuta prvog klipa. oparinov i milerov experiment nije uspeo

    In 2008, a re-analysis of Miller's archived solutions from the original experiments showed that 22 amino acids rather than 5 were actually created in one of the apparatus used.

    a secham se da si se juche neshto smejao onom mom iskazu o vodi i gromu.... nesh si reko kako nije dokazano, experimentom

    Experiment

    The experiment used water (H2O), methane (CH4), ammonia (NH3), and hydrogen (H2). The chemicals were all sealed inside a sterile array of glass tubes and flasks connected in a loop, with one flask half-full of liquid water and another flask containing a pair of electrodes. The liquid water was heated to induce evaporation, sparks were fired between the electrodes to simulate lightning through the atmosphere and water vapor, and then the atmosphere was cooled again so that the water could condense and trickle back into the first flask in a continuous cycle.

    At the end of one week of continuous operation, Miller and Urey observed that as much as 1015% of the carbon within the system was now in the form of organic compounds. Two percent of the carbon had formed amino acids that are used to make proteins in living cells, with glycine as the most abundant. Sugars, lipids, and some of the building blocks for nucleic acids were also formed.

    In an interview, Stanley Miller stated: "Just turning on the spark in a basic pre-biotic experiment will yield 11 out of 20 amino acids."[9]

    As observed in all subsequent experiments, both left-handed (L) and right-handed (D) optical isomers were created in a racemic mixture.

    aj sad nek ti neko prevede pa dodji opet.
    & underpaid......

  3. #243

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    da ne gledam sve. spava mi se od ovog glasa.

    evo lazz u prvih par minuta prvog klipa. oparinov i milerov experiment nije uspeo
    Pa tako to i ide...koliko gledaš - toliko ćeš i videti, I koliko slušaš - toliko ćeš i čuti!

    Šta nije uspelo?
    Kanda ovi narkoIngliš sajtovi utiču na tvoju moć kapiša...pa u loncu za sarmu, ti nalaziš pasulj...
    Mani se lažljivih tekstova, nego mi daj dokaz koji dokazuje da je život stvoren u laboratoriji iz mrtve stvari!? Sve ostalo je bezobrazna demagogija!

    I kakve veze ima nečiji glas? Ili stas? Ili dubok džep?
    Ili su to osnovna merila kod vas evoluzionista? Ne šta se priča, nego ko priča...pa onda evoluzionisti stave nekog manekena ili manekenku za voditelja...u pompeznoj i kičerajski u animaciji uradjenoj emisiji sa sve bleštećim velikim praskovima i pompom....koga to treba da impresionira? Što veća impresija - to veće uverenje u istinitost - laži!

    Ali evo, ako ti se od onog glasa spava, ovaj da te makar malo razbudi ->



    A evo malo i da razdrma ->


  4. #244

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    ne mogu brate goxy, ubi me hipnozom majkemi.
    ima tu neki lik u tridesetom bloku, isto pati od nekog mentalnog poremechaja,
    uleti u devedeset peticu kod sava centra i voza se do doma omladine,
    za sve to vreme usta ne zatvori.
    pricha o bogu o politicharima o nekim zaverama o cii bii
    o tajnim sluzzbama, rusima, koleri...ma da ne verujesh ochima ni ushima....

    i zamisli sad kakav bi meni bio ostatak dana kad bi tom nesretniku posvetila deset posto pazznje...

    ajme meni. pa ne bi mi sunce sinulo pola godine.

    e, al kad mu daju lekiche dobro mu je. a i nama shto se s njim vozamo.
    & underpaid......

  5. #245

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    sad mi pade na pamet... videla sam tamo kod lilith u temi rechenicu "priroda je djavolova crkva".

    zamisli, goxy, sledechi scenario:
    - ispostavi se da si sve vreme ti bio potpuno u pravu. chitava planeta pa i mi s njom delo je nadnaravne sile. i ti u blistavoj pobednichkoj odori krenesh pred boga da primish orden za hrabro drzzanje i srchanost pri odbrani od zlih i nechasnih koji bi da te poljujaju u tvojoj veri.
    al (pazi sad...dramski obrt) kad sav ozaren stignesh pred taj oltar pokazze ti se sva ironija ludosti, tamo ne sedi dobri bogo no zli i naopaki VoDja.

    on je sve ti smislio i smuchkao da bi bozzje podanike zajebav 'o

    ha!
    & underpaid......

  6. #246

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pa tako to i ide...koliko gledaš - toliko ćeš i videti, I koliko slušaš - toliko ćeš i čuti!

    Šta nije uspelo?
    Kanda ovi narkoIngliš sajtovi utiču na tvoju moć kapiša...pa u loncu za sarmu, ti nalaziš pasulj...
    Mani se lažljivih tekstova, nego mi daj dokaz koji dokazuje da je život stvoren u laboratoriji iz mrtve stvari!? Sve ostalo je bezobrazna demagogija!

    I kakve veze ima nečiji glas? Ili stas? Ili dubok džep?
    Ili su to osnovna merila kod vas evoluzionista? Ne šta se priča, nego ko priča...pa onda evoluzionisti stave nekog manekena ili manekenku za voditelja...u pompeznoj i kičerajski u animaciji uradjenoj emisiji sa sve bleštećim velikim praskovima i pompom....koga to treba da impresionira? Što veća impresija - to veće uverenje u istinitost - laži!

    Ali evo, ako ti se od onog glasa spava, ovaj da te makar malo razbudi ->

    A evo malo i da razdrma ->
    Pre svega, još nisam upoznao ni jednu domaćicu, a ni kuvara u kafani (restoranu) da ima poseban lonac za sarmu, a poseban za pasulj!?!
    Lepo opereš lonac od prethodnog jela, pa turiš novo jelo da se kuva.
    Bilo sarma, bilo pasulj, jal nešto drugo.

    A sada o boldovanom.
    Ti nekome o bezobrazluku i demagogiji?!?
    Kako te nije sramota? Zar i osorost nije greh? Ne bojiš li se?

    Kada postavljaš nekome pitanja i zahteve, da li ikada pomisliš da i ti možeš odgovoriti na iste, sa tvog stanovišta?

    Hajde ti daj dokaz da je bog stvorio čoveka.
    Hajde daj kakav čvrst dokaz da bog u opšte postoji, pa tek onda traži od drugih isto (slično) i nazivaj ih uvredljivim izrazima.

    I da uspe neko da "dostigne" prirodu, pa da labaratorijski pretvori neživu tvar u živu, tebi ne bi bilo dovoljno da o tome čitaš, jer nisi video sopstvenim očima. Ko će tim ludim naučnicima verovati?!?

    P.S.
    Beš mi sve, ima da probam da napravim sarmu od pasulja. Siguran sam da neće da se baci.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #247

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ....e, al kad mu daju lekiche dobro mu je. a i nama shto se s njim vozamo.
    .....zamisli, goxy, sledechi scenario:
    Pre svega, još nisam upoznao ni jednu domaćicu, a ni kuvara u kafani (restoranu) da ima poseban lonac za sarmu, a poseban za pasulj!?!
    Nego, ajte oboje do prve apoteke...

    Hajde ti daj dokaz da je bog stvorio čoveka.
    Evo evo...odmah....
    A jel mogu sutra?
    Sutra ću ustati ranije, paa....

  8. #248

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nego, ajte oboje do prve apoteke...



    Evo evo...odmah....
    A jel mogu sutra?
    Sutra ću ustati ranije, paa....
    Kreativno, nema šta.
    Vidi se da su ti pomogle sve te šarene lilulice.

    A gde su te to učili?
    Na veronauci?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #249

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Mislim da nije u redu prema SPC da se ovakvi klipovi, kao shto je ovaj sa ocem Joilom, objavljuju i da se insittucija crkve na takav nachin kompromituje i ponizzava.

    Mislim da je i previshe strpljenja pokazano samim omoguchavanjem kreacionistichkim idejama da se iznose uporedo sa naukom, zarad nekog pluralizma, koji se umesto na politichkoj sceni nekako nashao i u tim pitanjima.

    Kao shto nema dvoumljenja oko toga koliko je 1+1 u matematici tako nema dvoumljenja oko toga je li evolucija istinita ili ne.

    Nauka opisuje evoluciju teorijom evolucije onako tachno kao shto gravitaciju opisuje teorijom gravitacije. Dokaza za evoluciju ima hiljadama puta vishe nego shto bi otac joil mogao da ih se seti da bi dokazao gravitaciju.

    Nema tu nikakvog "ili", shto se teorija tiche, a shto se tiche nauchnih metoda prouchavanja i zakljuchivanja, oko tog ili su SAMO izbori dobjeni nauchnim metodama.

    Da li je metod prirodnog odabiranja koji je predlozio Darvin kao objashnjenje ili neki drugi nachin, na koji se odvija evolucija to je takodje pitanje nauke i ako ikada bude nadjeno bolje objashnjenj, ono che biti nadjeno nauchnim metodama.

    Nema tu nikakvog mesta veri i verovanju u natprirodana bicha. Ako se negde Biblija poklapa sa nauchnim objashnjenjima, to je eto bash lepo.
    Ako je izlaganje oca Joila, nauchno, i ako je mesto za takvu prichu nauka, onda neko ima u najmanju ruku izvitopereno vidjenje cele teme i zzivota uosphte, ako samo po sebi nije u pitanju nedostatak osnovnog obrazovanja. Biblija vas mozze eventualno na nekoj drugoj temi uchiti moralu, ako to mozzete iscediti iz pricha o spaljivanju gradova, podvodjenju sopstvenih cheri, silovanju andjela, klanju sinova, globalnim potopima i ostalim simpatichnim prichicama

    Zato i jeste problem, na zzalost, ako je nekome engleski jezik toliko nedostupan i ako ga vidi kao narkomanski.

    No, kompjuteri su jeftini, kao i internet vreme, ochigledno sve je postalo dostupno i autobus propovednicima, kad lekicha nema.

    Uostalom, lekovi su proizvod nauke, a znamo ko ovde ima problema sa naukom. Bilo bi licemerno nipodashtavati evoluciju, a uzimati lekove koji su prozivod znanja hemije, biohemije i direktni proizvod zakljuchaka teorije evolucije, tako da se kreacionisti progresivno umnozavaju ... Jel tako serGogsy, blago nama?


    U četvrtom veku nove ere, jedan od najvećih hrišćanskih teologa i filozofa, Sveti Aurelije Avgustin, napisao je u jednoj od svojih knjiga sledeće:
    "Često i nevernik zna nešto o zemlji, o nebesima, i drugim elementima ovog sveta, o kretanju i orbitama zvezda, o njihovoj veličini i položaju, o predviđanju pomračenja sunca ili meseca, ciklusima godina i godišnjih doba, o vrstama životinja, biljaka, kamenja, i tako dalje, i ovo znanje on drži sigurnim na osnovu iskustva. Sramotna je i opasna stvar za nevernika da čuje Hrišcanina kako, dajući navodno objašnjenje Svetog Pisma, priča besmislice o tim temama; i mi vernici treba da preduzmemo sve potrebne mere da predupredimo takvu situaciju, u kojoj neverni mogu da ukažu na ogromno neznanje Hrišcanina i da mu se smeju sa prezirom.
    Nije ovde važno što je ta neobrazovana individua ismejana, već to što će ljudi van naše verske porodice misliti da su naši sveti oci mislili to što ta individua misli, i tako će pisci našeg Pisma biti odbačeni kao neznalice, što izaziva veliki gubitak onih na čijem spasenju radimo. Ako ljudi vide Hrišcanina kako greši u polju koje oni dobro poznaju, i čuju kako on insistira na svojoj glupoj interpretaciji našeg Pisma, kako će oni onda poverovati tom istom Pismu kada im ono govori o uskrsnuću mrtvih, nadi za večni život, i carstvu nebeskom, kada im je pokazano da je to Pismo puno laži o stvarima koje su oni sami naučili kroz iskustvo i svetlost razuma?
    Hrišćani su kroz istoriju u većini slučajeva poštovali ovaj savet Avgustinov, prihvatajući istinu u otkrićima slavnih grčkih i rimskih matematičara i filozofa. U srednjem veku, kada je arapska nauka bila na svom vrhuncu, njihova otkrića su brzo prihvatali i širili upravo monasi i crkveni učenjaci, bez obzira što su do njih došli nevernici. Činjenice su činjenice, ma ko bio onaj ko ih je otkrio...

    Ali mudrost ovog saveta se vidi u svojoj punoj snazi tek kada pogledamo šta se desilo u slučajevima kada ga vernici nisu poštovali. Neke primere danas zna svako dete: crkveni teolozi su u srednjem veku bili ubeđeni da Biblija govori da je Zemlja ravna. Kada je Galilej otkrio teleskop i počeo da objavljuje otkrića o planetama, ti teolozi su ga naterali da se javno odrekne svega što je pronašao. Kada je Kopernik našao neoborive dokaze da se Zemlja okreće oko Sunca (a ne obrnuto), on se toliko plašio kazne koja bi sledila usled objavljivanja takvih jeretičkih tvrdnji, da se nikada nije usudio da ih objavi oni su nađeni tek nakon njegove smrti, u fijoci njegovog stola. Đordano Bruno, koji nije bio spreman da se sakriva, je zbog svojih tvrdnji spaljen na lomači.

    Kada su lekari i biolozi otkrili da bolest uzrokuju bakterije, a ne demoni, mnogi sveštenici su im se suprotstavljali i napadali njihovu teoriju kao bogohulnu. U Bibliji, prema njihovoj interpretaciji, piše da Bog šalje bolest kao kaznu; ne piše da se ona dešava kao rezultat prljavštine ili nevidljivih živih bića... Naravno, ovim stručnjacima nikada nije ni na pamet palo da pomisle da možda, nekim čudom, njihova interpretacija Biblije možda nije tačna...
    Šta se desilo u svim ovim slučajevima? Vernici su ispali smešni. Deca se danas smeju onim teolozima koji su progonili Galileja, i pitaju se kako su mogli da tako lako odbace dokaze koji im stoje praktično pred nosom. Mada im je namera bila da brane veru, jedino što su postigli jeste da veru izvrgnu ruglu.

    Danas, na žalost, isto ovo možemo da vidimo kod teorije evolucije. Sa pozitivne strane, mnoge grane Hrišćanstva su se na vreme setile Avgustinovog saveta, i ogradile se od ovakvih stvari. Katolička crkva je zvanično priznala teoriju evolucije. Neke protestantske grupe su je takođe prihvatile, i interpretiraju evoluciju kao način kojim je Bog stvorio čoveka od praha zemaljskog, a Adama vide kao prvog čoveka koji je imao Bogom-udahnutu dušu. Većina pravoslavnih crkava takođe priznaje evoluciju, mada nijedna još nije zvanično prihvatila teoriju kao istinitu. Velikodostojnici Srpske Pravoslavne Crkve, konkretno, su prilikom debate o uvođenju veronauke ukazivali baš na evoluciju kao primer kako između nauke i vere nema konflikta.

    Ali fundamentalističke protestantske grupe adventisti, Jehovini svedoci, baptisti i ostale grupe koje insistiraju na tome da se Biblija mora doslovno čitati, i da je svaka reč istinita, ne samo što nisu mogle da prihvate istinitost evolucije, vec su se upele da "pokažu" kako ona nije i ne može biti istinita.

    www.teorijevolucije.com
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 17.02.2010 u 12:06 Razlog: ddat citat

  10. #250

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nije u redu prema SPC da se ovakvi klipovi, kao shto je ovaj sa ocem Joilom, objavljuju i da se insittucija crkve na takav nachin kompromituje i ponizzava.
    Naravno...to se baš fino uklapa u vaše laži - o vernicima i onima koji razmišljaju o ovome svetu kao stvorenom od strane super Inteligencije odnosno Inteligentnog Tvorca - da su neobrazovani, glupi, mentalno zaostali, bolesni ljudi kojima trebaju lekići...itd...
    Na (narkić) zapadu ništa novo...bah...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Nauka opisuje evoluciju teorijom evolucije onako tachno kao shto gravitaciju opisuje teorijom gravitacije
    ....aha, sve dok se nepojavi neka jača sila od sile gravitacije...npr. jedna obična muva!
    I taaaako...jedna obična muva je srušila kompletnu teoriju evolucije, gravitacije....i ostale nebuloze oko miliiiijaaaardiiiii god. .... ahh....

    To je ujedno i najveća misterija za evoluzioniste -> Nastanak insekata! Takodje vam fale i prelazne forme do njih....!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    U četvrtom veku nove ere, jedan od najvećih hrišćanskih teologa i filozofa, Sveti Aurelije Avgustin, napisao je u jednoj od svojih knjiga sledeće:....
    U četvrtom veku nove ere....?
    Neko je izgleda prespavao sve ove vekove...aloooooooo zagazili smu u 21. vek....probudite seeeeeeeeee......

    Nauka u četvrtom veku nije mogla ništa dokazati. Jer je bila nerazvijena!
    Danas, sa svojim razvojem sve više i više pokazuje i dokazuje da je ovaj svet -> STVOREN!

    Evo malo "neobrazovanih" mišljenja, za "obrazovane" ->












  11. #251

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Dobro, Ser-gogsy, to je na rubu znanosti. Još malo vam je ostalo do sride...

    Nauka napreduje, polako, ali sigurno. U svakom slučaju, ima veće šanse za razvoj od kreacionističke misli koja sama sebi vezuje ruke i misli dogmama.
    Da se nastavim na tekst koji je Hleb priložio, pa da pomenemo još neke blistave naučne trenutke.
    XX vek je počeo slavno, Ajnštajnovom teorijom relativiteta, kada je dokazano da se energija može pretvoriti u masu, a masa u energiju. Čudo, ha?
    Ubrzo zatim je Habl otkrio crveni pomak, i zaključio da se galaksije udaljavaju jedna od druge brzinom koja je proporcionalna njihovom rastojanju. Svemir se širi! Opet čudo! Nije odjednom postao, pa se okavedao. Eto, kad nije.
    To čudo je potkrepljeno i utvrđivanjem pozadinskog kosmičkog zračenja, koje dokazuje da je svemir još uvek u procesu hlađenja od izvesne velike eksplozije. Na tvoju veliku žalost, radi se baš o onoj od pre 13, 7 milijardi godina, koju osporavaš.
    Itd, itd...

    No, da u ime tolerancije napomenem da se ovde ne radi o pitanjima vere, nego o objektivnim dokazima obe ove teorije. Ni jedna nije istražena do kraja (od kojih jedna nije ni odmakla od početka), što je možda uteha današnjim vernicima, jer još uvek žive u vreme kada se religiozna misao zasniva na dosadašnjim propustima ili nedovoljnoj razvijenosti nauke. Iskreno, znajući neke vernike, dođe mi žao ukoliko im se razbije taj san. Moćna je stvar verovati u nešto, toliko jako, da se ceo čovek podredi toj veri. Buđenja mogu biti bolna. Zato shvatam nemir i otpor prema samom pomenu mogućnosti da Boga nema.
    I, da prostiš, kako znaš da će se Božji silazak (izvini, ne znam kako kreacionisti taj najavljeni događaj nazivaju) dogoditi za našeg veka, tj. za "par desetina godina"? Odakle ti taj podatak? Sa ruba znanosti, ili čega drugoga?
    Vrag odneo šnalu...

  12. #252

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    ....aha, sve dok se nepojavi neka jača sila od sile gravitacije...npr. jedna obična muva!
    I taaaako...jedna obična muva je srušila kompletnu teoriju evolucije, gravitacije....i ostale nebuloze oko miliiiijaaaardiiiii god. .... ahh....

    To je ujedno i najveća misterija za evoluzioniste -> Nastanak insekata! Takodje vam fale i prelazne forme do njih....!
    Tvoj koeficijent neinteligencije je extreman Ali izuzetno

  13. #253

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    nije lepo smejati se tudjoj nesrechi


    & underpaid......

  14. #254

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Evo kajem se

  15. #255

    Odgovor: Teorija evolucije ili kreacionizma

    Zbog izbrisanog posta od preksinoc, ponovicu ukratko.
    Nauka kojom mi danas raspolazhemo nalazi se na prvom stepeniku svog razvica - u obdanishtu. Kako cete iz obdanishta objasniti nastanak svemira, planeta, zemlje, savrshenih uslova za zhivot na njoj,i samog zhivota? To je kao kada bi trogodishnje dete pokushalo da objasni princip rada turbo motora. Nemoguce.
    Svemir nije nastao, on je stvoren. A razlika između evolucije i kreacionizma je u tome shto evolucija tvrdi da je sve nastalo iz mrtve materije, pokushavajuci, i to veoma nespretno i neupechatljivo, da objasni kako su i na koji nachin svemir i zhivot na zemlji postali. Dok kreacionizam tvrdi da nishta ne nastaje iz nichega, nego da mora postojati Kreator svega. I oni neobjashnjavaju kako je Kreator sve stvorio, nego da je sve stvorio. Niko nikada neche moci objasniti niti pojmiti kako i kojim neverovatnim silama, i nama nepojmivim naukama, je Tvorac stvorio sve. U Bibliji nam je dat nagoveshtaj, jer pishe da je sve stvoreno kroz RECH. Bog reche, i postade. Rech je zvuk, vibracija. A u prirodi vidimo da je sve vibracija i zvuk određene frenkvencije....interesantno.
    Postavlja se pitanje, ko smo mi da sa nashom nerazvijenom naukom pariramo i suprostavljamo se takvoj nauci koja sve stvara. Svemir, planete, zemlju, zhivot....



    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Svemir se širi! Opet čudo!
    To čudo je potkrepljeno i utvrđivanjem pozadinskog kosmičkog zračenja, koje dokazuje da je svemir još uvek u procesu hlađenja od izvesne velike eksplozije.
    Kako to svemir se i hladi i shiri? Kada znamo da se na hladnoci stvari skupljaju, a na toploti shire. I ko zna gde je pochetak pa da odatle pochne merenje? Ili merite od sredine? gde je sredina? gde je kraj?
    Ovo su smeshne stvari..
    I inache evolucija je puna nelogichnosti i protivrechnosti.

Strana 17 od 26 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 22.02.2019, 15:23
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •