Masakr nad delfinima
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    04 Masakr nad delfinima





    ..zgrožena ljudskom bezosjećajnošću, nepostojanjem srca i duše i u najrudimentarnijem obliku, objavljujem dva linka..
    ..prvi link je za film koji prikazuje masakr delfina, a drugi je za potpisivanje on-line peticije..

    ..http://www.glumbert.com/media/dolphin..
    .. http://www.petitiononline.com/golfinho/petition.html..

    ..upozoravam da je film strašan pa neka ga ne gledaju oni slabijeg želuca i živaca..
    ..radi se o brutalnom, veoma krvavom i podmuklom masakru delfina u japanu..
    ..ipak, apeliram na sve vas da barem malo pogledate te slike i da svakako potpišete peticiju upućenu "vladaru" japana..

    ..osobno me ovo toliko pogađa da me je sram što pripadam ljudskoj vrsti koja je sposobna za takve zločine i što ih smatra normalnima,
    a mnogi ih opravdavaju nekakvim božjim naumom..
    ..nikada ne bih mogla niti željela vjerovati u takvog bezosjećajnog boga koji bi stvorio takva prekrasna, božanska bića poput delfina,
    a onda nekim drugim bićima koja je stvorio dozvolio da ih tako mučki ubijaju..
    ..delfini su nježna i osjetljiva bića koja su sposobna u ljudima zapaziti i najmanju promjenu osjećaja,
    pa se u skladu s time ponašaju tako da nikog ne povrijede, dapače svojim postupcima ohrabruju, potiču pozitivne osjećaje, smirenost i prijateljstvo i lako se uključuju u programe za terapiju oboljele djece i odraslih (pogotovo autista)..
    ..osim toga delfini su, uz kitove, i nažalost premali broj ljudi,
    jedina vrsta na planeti koja pokazuje brigu za druga živa bića i spremna je pomoći pripadnicima drugih vrsta u opasnosti,
    a da za uzvrat nema nikakvu korist..

    ..do sada je peticiju potpisalo 1178701 ljudi..
    ..lako je, on-line je, skupimo što više potpisa, učinimo bar nešto jer onaj koji to može raditi životinjama sigurno neće prezati da naudi ljudima jer mnoga istraživanja dokazuju vezu između mučenja životinja i nasilja nad ljudima..
    ..pročitajte i pošaljite i drugima da vide i potpišu peticiju..
    ..moj broj potpisa je 1178687..

    ..kako može neko biti toliko okrutan da ubije ovako slatku životinju?


  2. #2

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Nešto ne verujem da je Japan briga šta ostatak sveta misli. Uvek su delovali i ponašali se kao da ih nije briga. A gori od ljudi mogu biti samo ljudi. I ako se mora jesti toliko prokrvljeno meso, samo zato što je te boje koje je, i ako se moraju jesti čorbe od ajkulinih peraja (a uvek imamo izbor), može li ta životinja umreti na neki humaniji način? Meni je svejedno da li su to foke, kitovi, delfini u Japanu ili kad krene svinjokolje kod nas. Može li neko dostojanstvenije da umre? Mora li da se koprca dok ga mačetama kolju? Mora li da bude živ dok ga vuku kolima po asfaltu?

    So long, and thanks for all the fish.

    A nažalost, ovako se negde i dalje kolju i ljudi.
    Poruku je izmenio SQUAW, 08.07.2007 u 12:46 Razlog: slovce
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Potpisala sam,ja sam 1183123, volela bi da ova peticija ima nekog efekta,jer ovaj snimak sto sam pogledala je uzas,toliko muciti jadna stvorenja jel ti ljudi nemaju srca?A zanimljiv podatak je(procitala sam negde,ne mogu da se setim gde)da su strucnjaci iz Japana izlecili delfina kojem je zbog bolesti amputiran rep,s time sto su mu napravili vestacki od gume,koji je kostao nekoliko hiljada dolara da bi mu spasili zivot.Ok,ali to je u pitanju samo jedan delfin,a sta je sa ostalima?jednog spasu,a koliko ubiju?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #4

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Veliki sam ljubitelj zivotinja, ali zaista (nemojte me pogresno shvatiti) ne mogu da gledam slike, odnosno film sa sajta, ne mogu da gledam ni masakr ne samo nad delfinima (u ovom slucaju), vec uopste, nad bilo kojom drugom zivotinjom.
    Na zalost sve je vise ljudi - Japanaca ili ne, koji su, iz bilo kog razloga, spremni na ovakav gnusni cin.
    Daj Boze, da jedan glas, moje malenkosti, moze da pomogne i delfinima i svim drugim zivotinjama, nad kojima se izvrsava masakr.... I zivotinje zasluzuju da dostojanstveno zavrse svoj zivot, zar ne???
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Masakr nad delfinima

    Nema sanse da pogledam film...
    Grozim se svakog vida ekspoatacije zivotinja a o ubistvu da ne govorimo...
    Al to se na zalost svakog dana desava ...nadam se da ovakve peticije makar malo pomognu...

  6. #6

    Ubijanje delfina samo za zabavu - sramota za Dansku!

    Danas mi je ovo stiglo mailom...Mislim sta reci sem da je sramota i velika tragedija





    Iako zvuči nevjerovatno, ovo surovo i krvavo ubijanje na Farskim ostrvima koji su dio Danske, ponavlja se iz godine u godinu.

    U Danskoj koja bi trebala biti "civilizovana država", članica EU. Premalo ljudi na svijetu zna za ovu groznu i uznemirujuću tradiciju koja se ponavlja svake godine.

    Krvavo klanje djelo je mladih momaka koji svojim sudjelovanje potvrđuju da su prešli iz djetinjstva u svijet odraslih(!!!).

    Potpuno je nevjerovatno da nije učinjeno ništa da bi se ovo varvarsko klanje zaustavilo.

    Varvarski pohodi na delfine vrste calderon koji su izuzetno inteligentni i druželjubivi i svojom su znatiželjom bliski čovjeku.

    Sramota za Dansku!!!
    Poruku je izmenio Bombica, 17.07.2009 u 18:26 Razlog: slovce


  7. #7

    Odgovor: Ubijanje delfina samo za zabavu - sramota za Dansku!

    Koji užas...

    A ovi ostali koljači - naši, svetski, belosvetski... , ne iz zabave nego radi blagoutroblja, trgovine, čega god, su malo manja stoka ili ne?

    P.S. Sećam se kad sam bila mala i kada su stričevi i tata, svaki sa svojim sinom na nekom svinjokolju kod strica bili u oboru i sećam se ova dva beograČića koji su bledi napustili mesto pokolja i nikada više nisu otišli. Ali nastavili su da jedu meso i da se raduju pečenici koju šalje brat iz sela. I to mi je ljigavo.
    Poruku je izmenio DrinChe, 17.07.2009 u 18:08

  8. #8

    Odgovor: Ubijanje delfina samo za zabavu - sramota za Dansku!

    jbt idiotizam,puu! u zatwor swe!!! pi,grozote,e ne oswanuli dabogda!

  9. #9

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Svako nerazumno ubijanje životinja (osim pacova, miševa i ostalih izrazitih štetočina i prenosnika bolesti) u meni izaziva veliki revolt. A, kada su to u pitanju delfini, taj revolt prerasta u krajnje ogorčenje. Ne interesuju mu objašnjenja za takve postupke, jer ne verujem u njih...

    Imao sam retku priliku koja se pruža čoveku, a to je da upoznam jednog delfina, znanog kao Dupin Joca. Dupin Joca je jedno vreme bivstvovao u Boki i često navraćao do Ćorovića plaže u Novom, gde sam i ja dolazio da se leti kupam. Čim bi se pojavio sva deca su bi zaplivala prema njemu, dodirivala ga, pa i jahala. Joca je bio strpljiv i ponašao se vrlo umiljato. Više puta sam bio tik uz njega i gladio ga po glatkoj koži. Ko nije imao susret pogledom sa delfinom možda teško da može da shvati da su oni izuzetno razumna, a ja bih dodao i emotivna bića...

    Dupin Joca je jednog dana nestao. Prolaizilo je vreme i sve je bilo izvesnije da se više nikada neće pojavit na Ćorovića plaži, kao ni na ostalim bokeljskim kupalištima i uveseljavati brojne kupače, posebno decu. Pričalo se da su ga ubili neki ribari, jer im je navodno kidao mreže. Ne znam da li je to istina, ali ne bi me začudilo i da jeste. Volim da verujem da je otišao sa nekom delfinicom nekud put Sredozemlja u neke srećenije i lepše vode...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Blic 23.08.2010.


    Počinje surovi lov na delfine u Japanu

    More u maloj uvali japanskog gradića Taidži za desetak dana promeniće boju i postaće potpuno crveno, jer počinje tradicionalni surovi godišnji lov i masakriranje na stotine delfina.



    Japanski ribolovci koriste takozvanu tehniku "oikomi" - izlaze u brodovima i kada jata delfina naiđu bacaju u vodu dugačke metalne cevi i udaraju u njih da bi stvorili ''zvučni zid'', koji ometa sposobnost delfina da se orjentišu.

    Kada delfini počnu da beže od izvora zvuka, ribolovci ih sateruju u uvalu, razvlače mreže da bi ih sprečili da pobegnu i potom ubijaju čitave porodice i jata harpunima, a ponekog ostave u životu da bi ga iskoristili za šou programe.

    Drevno malo mesto Taidži, sa oko 3.500 stanovnika, predstavljeno je u dokumentarcu "Zaliv", nagrađenim "Oskarom", u kome su tajno snimljene scene lova na delfine i prikazana sva okrutnost i besmisao ubijanja.

    Lov nije nikakva tajna u tom selu, gde se meso delfina prodaje za 20 dolara po kilogramu u lokalnim supermarketima, a seljani su duboko i tvrdoglavo ponosni na tu viševekovnu tradiciju, ne mareći mnogo šta kaže Holivud i borci za prava životinja, ističe AP.


    "Nećemo menjati planove u našem gradiću zbog kritika stranaca", kaže jedan od seljana ukazavši da će tu tradiciju predaka preneti i na naredne generacije.

    Za te delfino-ubice, delfini nisu ništa drugačiji od ostalih životinjskih vrsta. Međutim, borci za prava delfina naglašavaju da delfini treba da budu zaštićeni jer su upravo drugačiji od ostalih životinja, brinu jedni o drugima, kao ljudi i gorile.

    "Delfini nisu kao ribe, kokoške, krave, svinje ili druge domaće životinje", ukazao je na promociji dokumentarca aktivista Rik O'Bari (trener delfina u popularnoj seriji "Fliper").

    Opstanak delfina u toj oblasti nije ugrožen - 2008. godine uhvaćeno je 1.857 delfina, manje nego u ostalim delovima Japana, koji dozvoljava da se svake godine ubije oko 20.000 delfina.

    Prikazivanje "Zaliva" otkazano je u Japanu posle zastrašivanja i pretnji nacionalista, dok su brojni intelektualci osudili izostanak projekcije. Lokalno stanovništvo, uglavnom, zatvara oči u vezi dokumentarca koji je otvorio polemike i pojačao napore aktivista za spas delfina.

    Jedna nacionalistička organizacija smatra da "zapadnjaci treba da prekinu sa uznemiravanjem", dok manje liberalne grupe planiraju "šetnju mira" u čast Taidžija.

    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  11. #11

    Odgovor: Masakr nad delfinima

    Užas...ljudi su spremni na sve, samo da zarade novac..nemaju granice.

Slične teme

  1. Masakr u Sremu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 04.09.2007, 17:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •