Vradžbine - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 76

Tema: Vradžbine

  1. #61

    Odgovor: Vradžbine

    Ne verujem

    ...ali sam nalazila ispred vrata neku zemlju u kesi, pa onda neku kosulju na nekoliko mesta izgorelu i nakvasenu necim..a vrh je bio iscrtani krst na rukohvatu stepenista, crvene boje

    ..i nista se znacajno nije desilo, sem sto sam morala da "cistim" ta sra*a
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #62

    Odgovor: Vradžbine

    Ne verujem malo mi je sve to smesno.
    Mada sestra koja je udata u juznoj Srbiji mi cesto prica da tamo ljudi jednostavno veruju u to.Koriste sve i svasta, detetu cim se rodi stavljaju beli luk i noz ispod jastuka, da mu se slucajno neka vradzbina ne priblizi.

    Ja sam skeptik i nikad nikom nisam dozvolila da mi prorice sudbinu.
    Osim jedne godine u Jazu kad je neka stara ciganka kumu i mene, nasamarila na brzaka.
    Pola nisam upamtila sto mi je rekla,jer sam bila cinicna , ali nesto mi je pogodila sto sam mislila da se ni u snu ne moze desiti.
    Kad mi je to govorila, ja sam joj se smejala u lice i govorila
    - Bako e bas ga pretera.

    Samo godinu dana posle toga tacno 28. avgusta, setila sam se njenih reci.
    Da li slucajnost ili nesto vise, vrag ce ga znati

  3. #63

    Odgovor: Vradžbine

    Ovde, kako vidim se brkaju 2 pojma...vradzbine i gatare....

    Meni je doticna Balkanska kao "gatala" (slucajno sam zalutala kod nje/njega) i nis' nije pogodila/o

    A sto se ovih madJija tice...jednom kada sam bila "u problemu" (mada ja ga stvorim i tamo gde ga nema) je meni moja drugarica (poznanica) ciji je muz iz Vlashkog kraja "davala instrukcije" sta da uradim...mislim, ne secam se sada svega...ali nestA tipa...probodi beli luk i stavi ga ispod prag (od ulaznih vrata) pa onda uzmi metlu i meti ali od vrata prema spolja...i to 3 (cini mi se puta) i pri tom izgovaraj rechi..."blablabla"

    Mislim, sta reci
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #64

    Odgovor: Vradžbine

    Postoje vradžbine, i postoje reči koje stvarno deluju na način vrlo sličan abrakadabra stilu.


    Uopšte nemam nameru da bilo koga ubeđujem u tako nešto, jedino bih obema rekao da je prilično uskogledajuće decidno biti protiv nečega što se ne da opipati.

  5. #65

    Odgovor: Vradžbine

    Nisam ranije verovao ali sada ne znam da li da verujem ili ne?
    Isto sam tako nalazio kojekakve stvari ispred ulaznih vrata(10 zrna pasulja, belu porciju sa nekom belom smesom). i iako se nije nista znacajno dogodilo nije bas prijatno.
    Ali ako vradzbine i gatanje opstaju vekovima mozda i imaju neki efekat.
    Zasto bi oni koji se time bave to radili i dan danas? Koriste praznoverje naroda i uzimaju novac jer ocajni ljudi traze spas i kod njih.
    Ljudi razlog svojih nekih neuspeha i nesrecnih dogadjaja traze u crnoj magiji.
    Uteha i opravdanje.

    Mozda i jeste tako, ali jedan advokat kojeg znam i koji stanuje blizu mene deset godina nije mogao da ima dece sa svojom zenom. Obisli su sve moguce lekare i na kraju otisli kod jedne gatare. I ona im je uradila neku seansu i rekla da ce za godinu dana imati dete. Tako je i bilo. Za godinu dana je dobio sina i posle jos jedno dete.
    I taj advokat sada veruje.
    Slucajnost....sugestija?

  6. #66

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    moze da me omadjija samo ljubav ...

    a sad malo ozbiljno.....ne verujem u madjije i ostale vradzbine...

    Mislim da je sve to na bazi sugestije i deluje kod ljudi koji su psihicki labilni, koji lako potpadaju pod sugestije.
    Kod dece najlakse deluju (lecenje straha, pisanja u krevet i dr. problema), jer deca poveruju u sve sto im se kaze.

    Secam se da je tetka resila da mi pomogne (sto nemam decu) i da me vodi kod vracara, ali prve reci su bile - moras da verujes u njega, jer u sprotivnom on oseti da ne verujes i nece da ti gata mislim....daaaaaj....
    -------------------------------------------------------------------------

    Sad sam se setila - prosle godine, idem da podignem pare na bankomat i krenem prema autu i vidim prilazi mi zena, romkinja. Kako je nisam poznavala, udjem u auto, i polako krenem (a prozor otvoren) i ona ce:
    - Gospodjo, da vas nesto pitam?
    - Izvolite
    - Treba vam moja pomoc. Znam da gatam i imam nesto vazno da vam kazem!
    - Neka hvala
    - Ali samo pet minuta, nece biti dugo
    - Ne interesuje me, a i zurim na posao- kazem joj i odem.

    Umalo da joj kazem - a da ja pogodim kako si ti BAS mene spazila i izabrala?

    ------------------------------------

    A neko je spomenuo energetske vampire.... e u to verujem, ali to je sasvim druga tema
    Tvoja teta je Divna zena,zelela je da pruzi sve od sebe,i nije bila upucena da se radi o velikom zlu,manipulaciji u tudjoj nesreci i jadu,tada te babetine sa metlom koriste sansu,da coveka psihicki obore,decu naravno i slabe ljude,da im uliju satanizam,da poveruju u njihovu astrologiju,astro shit,black magic,demon construktion,i coveku nasem netreba mnogo da ga uplasi kada je u nevolji,uradi to iz razloga da ovaj dodje ponovo da mu uzme novac,ponovo,i tako ga psihicki izjede i unisti coveka konstruktivno,boreci se protiv njega i njegovih osecanja u cilju sirenja astro satanizma i zgrcanja velikog novaca..Neshto nisam video Astro shitovi na tv-u poslednje vreme,sigurno se igraju karata i pokera sami i to je jedan od uticaja na sablazivanje umova ljudi i ispiranje.....a ta zena koja je to radila,gatala,magije sl. nadam se da je tamo gde treba,ili ce otici,svejedno

    Nije narod kriv,nezna,nije upucen s cim ima posla,sa zlom koji se mora ignorisati i popljuvati,je nije zabranjeno njihovo delovanje,u tome je problem

    Romi,oni su druga stvar,njih mozes da provalis,sta zele i cime se bave,cim ih pogledas,a za ovo drugo,malo teze...za sve je kriva astrologija i seljacke babetine...

  7. #67

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da li verujete da neko može da vas omađija?
    ma ko bre da nas omadjija,kakve vradzbine,kom nam sta moze

  8. #68

    Odgovor: Vradžbine

    Jbt, prateći i čitajući Forum u poslednje vreme, počinjem da sumnjam u svoja dosadašnja uverenja da su vradžbine glupost, jer ovi poslednji događaji i tekstopisci, što se odigravaju na ovim stranicama, se ne mogu racionalno objasniti i ne bi me više čudilo da su mogući proizvod onostranog i opskurnog, odnosno vradžbina...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #69

    Odgovor: Vradžbine

    vidjite..sve mozhe ova moja luda tikva od glave da prihvati..
    ali da je djevojka/ zhena spremna da mushkarcu tisne kapi svog menzisa u kafu, da bi on poludio ka' junac za njom..to mi stvarno ne ide u glavu..
    kakav je to profil zhena koje su spremne na tako neshto...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  10. #70

    Odgovor: Vradžbine

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Hm...ovako: negde u osnovnoj shkoli pojave mi se bradavice na desnoj ruci, sitne, bilo ih je 40-ak komada...keva me odvede kod mog dede (ne rodjenog, nego iz familijU ) i chovek uzme crvene vunene konchice koje veze zamisljenim chvorovima iznad svake skupine bradavica...

    ...nisam ni osetio kada su nestale. Ne secam se da li je proshla nedelja, dve ili tri, samo se secam da sam u jednom trenutku pogledao u ruku, a njih vishe nije bilo.

    Eto, ja toliko o vradzbinama...
    To za bradavice sam i ja cula.
    Odnosno u mom mestu je zivela baka Krunica, nije sa bavila nikakvim vrackama, ali je znala skidati bradavice.Secam se da je to samo radila na neke velike svece, uvek rano ujutru, prethodno namazavsi obolela mesta, prvom rosom.
    Onda je sledio taj crveni koncic i bradavice su nestajale.

  11. #71

    Odgovor: Vradžbine

    Negdje sam se već oglasila povodom ove teme ili slično...sad mi palo napamet, da ovdje u mom kraju, a i u većem dijelu Bosne, ne znam kako to ide u drugim krajevima..ovdje imaju žene, nema ih na svakom koraku, koje ti "saliju stravu".

    Odneseš neki komad odjeće, obično potkošulju, ne moraš lično da ideš...ona baci vruće olovo u vodu, izađe ti ono čega se bojiš...nosiš tu potkošulju sedam dana, mislim, i piješ vodu u kojoj je olovo. Koliko je to zdravo ja ne znam. Znam kad sam bila manja...ja sam se kočila u Vojvodini od krava, volim da ih gledam, virkam iz kapije...ali kad naiđe 100-injak krava, ja se kočim. I otkud je žena znala to...kad mi je saljevala stravu, od olova je ispala krava.

    Nisam dugo bila kod jedne takve žene...ali nije loše svake godine otići bar jednom...kažu da ne škodi, a ako ne škodi....

    Inače, imam u zgradi, nisam se do sada hvalila ...dva stana ispod mene, bioenergičarku...mada se meni čini da se ona više bavi vračanjem i švercanjem zlata od same bioenergije. Dugo vremena su joj dolazili iz Srbije, valjevske registracije najviše.


    Ja vjerujem da neko može zlo da ti misli i da te neka nesreća snađe..i da postoje ljudi u narodu koji umiju nekim svojim metodama da olakšaju.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #72

    Odgovor: Vradžbine

    rekoh li ja da salivam stravu od pms-a
    i svakakvo zlo umem gigadzulima da ti nanesem u predelu gu'ice
    & underpaid......

  13. #73

    Odgovor: Vradžbine

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    rekoh li ja da salivam stravu od pms-a
    i svakakvo zlo umem gigadzulima da ti nanesem u predelu gu'ice

    A je li švercaš zlato?

    Nisam se sjetila tebe...vidiš...očekuj moju potkošulju poštom ovih dana...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #74

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ja vjerujem da neko može zlo da ti misli i da te neka nesreća snađe..i da postoje ljudi u narodu koji umiju nekim svojim metodama da olakšaju.
    Ne znam kakvi su to ljudi, kojima je u glavama sama pomisao na tudje zlo.
    Meni je to ne shvatljivo, sto ne znaci da nema toga.

    Ali, da li neko moze da bude toliko dovoljno "mocan" da ti mislima i zeljom napravi haos od zivota?I kakvi su to ljudi, ako su uopste ljudi?

  15. #75

    Odgovor: Vradžbine

    Slucaj koleginice moje mame...
    Umro joj muz, zdrav i prav...samo odjednom srce...
    Ona bila sva van sebe i jednog dana ceka tako bus na stanici i vidi lepog, zgodnog muskarca (otprilike godina kao i njen) i pomisli (u sebi)...
    Sto je moj muz morao da umre, eto sto nije ovaj umesto njega..
    Za minut covek pada na stanici (ni hitnu docekao nije).

    Kako je posle ona pricala..nije mu ona zelela zlo, vec eto pomislila u ocaju to...
    A mozda je sve to puka koincidencija
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •