Skvamozni karcinom
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Skvamozni karcinom

    Mojoj majci je uradjena fiber bronhoskopija u analgosedaciji i tada iz uzetih materijala za PH dokazan skvamozni karcinom desnog pluća. (to piše u izveštaju)
    Pored toga dobila je još dva papira tačnije rezultate patohistološkog pregleda

    U jednom piše sledeće:
    Dg. CARCINOMA SQUAMOSUM NECROTICUM (dobro diferencirani) CUM LYMPHANGIOSI CARCINOMATOSA BRONCHI..
    Materijal pregledan u 8 histoloških rezova, bojenih metodom HE i sastoji se više komadića nekrotičnog tumorskog tkiva sagrađenog od atipičnih pločastih epitalnih ćelija od koje su brojne orožnjele iformiraju rakove perle. Stroma je oskudna, vezivno vaskularna. U prisutnom komadiću bronha pored slike mukopurulentnog bronhitisa nalazi se i slika karcinomske limfangioze.

    U drugom piše:
    Dg. CARCINOMA SQUAMOSUM NECROTICUM (dobro diferencirani)
    Materijal je pregledan u 7 histoloških rezova, bojenih metodom HE i sastoji se krvi,sluzi, cilindrčnih epitelnih ćelija, makrof*ga, granulocita, brojnih orožnjelih atipičnih pločastih epitelnih ćelija, više komadića nekrotičnog tumorskog tkiva i komadića tumorskog tkiva sagrađenog od atipičnih pločastih epitelnih ćelija od kojih su brojne orožnjele i formiraju rakove perle. Stroma je oskudna, vezivno vaskularna..

    neka mi neko prevede na razumljiv jezik, da bih bolje shvatio kako da se borimo protiv te opake bolesti.
    hvala unapred

  2. #2

    Odgovor: skvamozni karcinom

    Mislim da ti nece svideti to sto bih ti rekla....
    Imam prilicna iskustva sa karcinomom i pluca i jezika...
    Dacu tu sifru dr iz Kemenice pa ti mogu javiti......
    Ne svidja mi se to sto pise LYMPHANGIOSI....
    Vrlo je moguce da se siri preko limfe.....

    U svakom slucaju se ne postavljaj prema njoj kao prema bolesnici-mentalno.Tvoja podrska je jako vazna.I svih oko nje.

    Sta je sa terapijom?

  3. #3

    Odgovor: skvamozni karcinom

    Citat bojana999 kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ti nece svideti to sto bih ti rekla....
    Imam prilicna iskustva sa karcinomom i pluca i jezika...
    Dacu tu sifru dr iz Kemenice pa ti mogu javiti......
    Ne svidja mi se to sto pise LYMPHANGIOSI....
    Vrlo je moguce da se siri preko limfe.....

    U svakom slucaju se ne postavljaj prema njoj kao prema bolesnici-mentalno.Tvoja podrska je jako vazna.I svih oko nje.

    Sta je sa terapijom?
    prepisana joj je hemioterapija (koju je odbila) i radioterapija (na koju je pristala)
    operacija je isključena (po lekarima)

  4. #4

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    Zasto je odbila??To su terapije koje svakako prave stetu na drugim organima,kao i svaki lek koji jedno leci ali necemu pravi stetu.
    Citostatici su tu da bi uticali na sam tumor a zracenje ti je prvenstveno radi bola,ono nema puno znacaja za zaustavljanje tj.usporavanje raka.
    ....ne...brze od zivota.....

  5. #5

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    U tradicionalnoj Istocnjackoj medicini, lekovite gljive imaju veoma vaznu ulogu. Najvaznije od njih su: Reishi (Ganoderma Lucidum), Cordyceps sinensis, Phellinus linteus, Coprinus comatus i druge.

    One se koriste u medicini hiljadama godina za lečenje teških oboljenja možete više saznati iz tekstova koji su objavljeni na sajtu
    www.cudesnasuma.com

  6. #6

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    Molim Vas da mi pomognete oko razjasnjavanja otpusnog pisma koji je moj otac dobio u Sremskoj Kamenici.
    20.03.2008. godine moj otac je dobio dijagnozu:
    carcinoma squamocellulare bronchi lat. dex. T4N0M0
    gastrodyidebutus chron. erithematosa
    cardiomyopathia chron. compl
    Otpusno pismo glasi: kod bolesnika se tegobe javljaju od decembra 2007. sa pojacanim pusackim kasljem i sluzavim iskasljavanjem, a na pregled se javio februara 2008. godine, kada je hospitalizovan u regionalnoj bolnici gde je uradjena bronhoskopija. Pri prijemu je sa navedenim tegobama, zali se na povremen osecaj otezanog gutanja, u miru je eupnoican, pokretan, afebrilan, klinicki kardijalno kompenzovan, Karnofsky index 90.
    Na PA snimku grudnog kosa vidi se infiltracija u predelu desnog hilusa. na CT-u toraksa opisuje se infiltarska tumorska promena desno od nivoa glavnog bronha prema kaudalno, posteriorno u S6 i S3 precnika 83mm, koja infiltruje medijastrinalnu pleuru, paraezofagealno masno tkivo, vrlo verovatno zid ezofagusa. Tumor se propagira uz zadnji zid desnog glavnog bronha, diskretno ga komprimuje i suzava, propagira se ispod usca za desni gornji prema anteriorno i infiltruje ekstraperikardijalni deo DPA, utiskuje se u levu pretkomoru, infiltruje donju plucnu venu. Uz opisanu tumorsku promenu vidi se satelitska nodalna lezija precnika 21mm. U medijastrinumu vidljive pojedinacne limfne zlezde precnika do 11mm. Gastroskopijom se vidi suzenje jednjaka na oko 30 - 35cm od inciziva kroz koje se relativno lako prolazi (ekstraluminalna kompresija) bez promena na sluznici samog jednjaka. Ehokardiografski hipokinezija mediaoapikalnog segmenta, anteriornog i anterolateralnog zida. EF 56%. Dijastrolna disfunkcija - usporena relaksacija.
    Primio je polihemioterapiju Gamzar (1800mg)/Cisplatin (90mg) No IV i perkutanu zracnu terapiju grudnog kosa.
    Nalaz sa CT-a toraksa od 30.09.2008. godine glasi:[/b] u S6 segmentu desno, ispod bifurkacije, a uz zadnji zid glavnog desnog bronha koji je normalne prisutna je hipodenzna, lobulirana, tumorska promena dijametara 50x40mm visine oko 40mm koja je u neodvojivom kontaktru sa jednjakom koga suzava u navedenom nivou, a komprimuje i ekstraperikardijalni deo desne plucne arterije. Nema satelitskih tumorskih promena. Na plucnom parenhimu obostrano bez prisustva drugih pat. promena ...
    Na onkoloskoj komisiji 29.06.2010. godine postavljena mu je dijagnoza:
    carcinoma squmosum bronchi l. dex. , fibrosis post irradiationem pulm i osteolysis costae V et VI l.dex.

    Molim Vas ako mozete da mi pojasnite njegove nalaze i dijagnoze, takodje me zanima koliko dugo se zivi sa ovakvim stanjem i dijagnozama.

Slične teme

  1. Karcinom kostiju
    Autor Snoppy u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •