Skvamozni karcinom
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Skvamozni karcinom

    Mojoj majci je uradjena fiber bronhoskopija u analgosedaciji i tada iz uzetih materijala za PH dokazan skvamozni karcinom desnog pluća. (to piše u izveštaju)
    Pored toga dobila je još dva papira tačnije rezultate patohistološkog pregleda

    U jednom piše sledeće:
    Dg. CARCINOMA SQUAMOSUM NECROTICUM (dobro diferencirani) CUM LYMPHANGIOSI CARCINOMATOSA BRONCHI..
    Materijal pregledan u 8 histoloških rezova, bojenih metodom HE i sastoji se više komadića nekrotičnog tumorskog tkiva sagrađenog od atipičnih pločastih epitalnih ćelija od koje su brojne orožnjele iformiraju rakove perle. Stroma je oskudna, vezivno vaskularna. U prisutnom komadiću bronha pored slike mukopurulentnog bronhitisa nalazi se i slika karcinomske limfangioze.

    U drugom piše:
    Dg. CARCINOMA SQUAMOSUM NECROTICUM (dobro diferencirani)
    Materijal je pregledan u 7 histoloških rezova, bojenih metodom HE i sastoji se krvi,sluzi, cilindrčnih epitelnih ćelija, makrof*ga, granulocita, brojnih orožnjelih atipičnih pločastih epitelnih ćelija, više komadića nekrotičnog tumorskog tkiva i komadića tumorskog tkiva sagrađenog od atipičnih pločastih epitelnih ćelija od kojih su brojne orožnjele i formiraju rakove perle. Stroma je oskudna, vezivno vaskularna..

    neka mi neko prevede na razumljiv jezik, da bih bolje shvatio kako da se borimo protiv te opake bolesti.
    hvala unapred

  2. #2

    Odgovor: skvamozni karcinom

    Mislim da ti nece svideti to sto bih ti rekla....
    Imam prilicna iskustva sa karcinomom i pluca i jezika...
    Dacu tu sifru dr iz Kemenice pa ti mogu javiti......
    Ne svidja mi se to sto pise LYMPHANGIOSI....
    Vrlo je moguce da se siri preko limfe.....

    U svakom slucaju se ne postavljaj prema njoj kao prema bolesnici-mentalno.Tvoja podrska je jako vazna.I svih oko nje.

    Sta je sa terapijom?

  3. #3

    Odgovor: skvamozni karcinom

    Citat bojana999 kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ti nece svideti to sto bih ti rekla....
    Imam prilicna iskustva sa karcinomom i pluca i jezika...
    Dacu tu sifru dr iz Kemenice pa ti mogu javiti......
    Ne svidja mi se to sto pise LYMPHANGIOSI....
    Vrlo je moguce da se siri preko limfe.....

    U svakom slucaju se ne postavljaj prema njoj kao prema bolesnici-mentalno.Tvoja podrska je jako vazna.I svih oko nje.

    Sta je sa terapijom?
    prepisana joj je hemioterapija (koju je odbila) i radioterapija (na koju je pristala)
    operacija je isključena (po lekarima)

  4. #4

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    Zasto je odbila??To su terapije koje svakako prave stetu na drugim organima,kao i svaki lek koji jedno leci ali necemu pravi stetu.
    Citostatici su tu da bi uticali na sam tumor a zracenje ti je prvenstveno radi bola,ono nema puno znacaja za zaustavljanje tj.usporavanje raka.
    ....ne...brze od zivota.....

  5. #5

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    U tradicionalnoj Istocnjackoj medicini, lekovite gljive imaju veoma vaznu ulogu. Najvaznije od njih su: Reishi (Ganoderma Lucidum), Cordyceps sinensis, Phellinus linteus, Coprinus comatus i druge.

    One se koriste u medicini hiljadama godina za lečenje teških oboljenja možete više saznati iz tekstova koji su objavljeni na sajtu
    www.cudesnasuma.com

  6. #6

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    Molim Vas da mi pomognete oko razjasnjavanja otpusnog pisma koji je moj otac dobio u Sremskoj Kamenici.
    20.03.2008. godine moj otac je dobio dijagnozu:
    carcinoma squamocellulare bronchi lat. dex. T4N0M0
    gastrodyidebutus chron. erithematosa
    cardiomyopathia chron. compl
    Otpusno pismo glasi: kod bolesnika se tegobe javljaju od decembra 2007. sa pojacanim pusackim kasljem i sluzavim iskasljavanjem, a na pregled se javio februara 2008. godine, kada je hospitalizovan u regionalnoj bolnici gde je uradjena bronhoskopija. Pri prijemu je sa navedenim tegobama, zali se na povremen osecaj otezanog gutanja, u miru je eupnoican, pokretan, afebrilan, klinicki kardijalno kompenzovan, Karnofsky index 90.
    Na PA snimku grudnog kosa vidi se infiltracija u predelu desnog hilusa. na CT-u toraksa opisuje se infiltarska tumorska promena desno od nivoa glavnog bronha prema kaudalno, posteriorno u S6 i S3 precnika 83mm, koja infiltruje medijastrinalnu pleuru, paraezofagealno masno tkivo, vrlo verovatno zid ezofagusa. Tumor se propagira uz zadnji zid desnog glavnog bronha, diskretno ga komprimuje i suzava, propagira se ispod usca za desni gornji prema anteriorno i infiltruje ekstraperikardijalni deo DPA, utiskuje se u levu pretkomoru, infiltruje donju plucnu venu. Uz opisanu tumorsku promenu vidi se satelitska nodalna lezija precnika 21mm. U medijastrinumu vidljive pojedinacne limfne zlezde precnika do 11mm. Gastroskopijom se vidi suzenje jednjaka na oko 30 - 35cm od inciziva kroz koje se relativno lako prolazi (ekstraluminalna kompresija) bez promena na sluznici samog jednjaka. Ehokardiografski hipokinezija mediaoapikalnog segmenta, anteriornog i anterolateralnog zida. EF 56%. Dijastrolna disfunkcija - usporena relaksacija.
    Primio je polihemioterapiju Gamzar (1800mg)/Cisplatin (90mg) No IV i perkutanu zracnu terapiju grudnog kosa.
    Nalaz sa CT-a toraksa od 30.09.2008. godine glasi:[/b] u S6 segmentu desno, ispod bifurkacije, a uz zadnji zid glavnog desnog bronha koji je normalne prisutna je hipodenzna, lobulirana, tumorska promena dijametara 50x40mm visine oko 40mm koja je u neodvojivom kontaktru sa jednjakom koga suzava u navedenom nivou, a komprimuje i ekstraperikardijalni deo desne plucne arterije. Nema satelitskih tumorskih promena. Na plucnom parenhimu obostrano bez prisustva drugih pat. promena ...
    Na onkoloskoj komisiji 29.06.2010. godine postavljena mu je dijagnoza:
    carcinoma squmosum bronchi l. dex. , fibrosis post irradiationem pulm i osteolysis costae V et VI l.dex.

    Molim Vas ako mozete da mi pojasnite njegove nalaze i dijagnoze, takodje me zanima koliko dugo se zivi sa ovakvim stanjem i dijagnozama.

  7. #7

    Odgovor: Skvamozni karcinom

    Moj prijateljski savet je, da je trebalo da odeš u Sr.Kamenicu kod lekara koji je otpustio tvoga oca,i napisao otpusnu listu (ako već nisi bila kada ti je otac izlazio iz bolnice),i da sa njim otvoreno porazgovaraš.
    Ili da se sa otpusnom listom javiš kod ordinirajućeg lekara tj.lekara koji leči tvoga oca.Sigurna sam da će ti ili u Sr.Kamenici ili u Domu zdravlja gde se inače leči tvoj otac lepo objasniti.
    Pozdrav uz uspešno lečenje tvoga oca.



    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Slične teme

  1. Karcinom kostiju
    Autor Snoppy u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 22:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •