Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)

    Danasnji clanak iz Blica, stvarno iritirajuce...

    "Vlasnici novosadskih prodavnica, butika i frizerskih salona našli su se na meti Udruženju za zaštitu autorskih prava. Predstavnici SOKOJ-a poceli su da posecuju radnje i upozoravaju vlasnike da ne mogu da puštaju muziku u lokalima ako prethodno ne plate autorsku nadoknadu udruženju. Uz pretnje kažnjavanja, predstavnici SOKOJ - a su obišli do sada dvadesetak lokala u gradu, gde su zanatlije ostavili, u najmanju ruku, u cudu.

    - Prala sam mušteriji kosu kada su ušla dva mladica i pokazala mi nekakve legitimacije. Poceli su da mi, poprilicno drsko, objašnjavaju kako ne smem da puštam muziku u svom lokalu jer nisam platila nekakve takse. Mada mi nije bilo uopšte jasno o cemu je rec, dali su mi rok od 10 dana da kontaktiram neki SOKOJ i prijavim se"

    Procitajte ceo clanak ovde:
    http://www.blic.co.yu/vojvodina.php?id=34031

    Ok, shvatam autorska prava, i podrzavam,
    ali upadati u frizerske salone i
    i maltretirati ljude, pa mislim, gde nam je kraj...
    ko tu koga za*ebava ?

    Kao, frizerski saloni i taksisti koji slusaju radio u autu
    su strasni pirati, i treba ih sve pohapsiti, lopovi...

    Mislim, sta kazete ?
    Poruku je izmenio silvia, 17.03.2008 u 10:11 Razlog: ispravila link ;)
    Eto, sad ce dobiti kompleks...
      Vrh

  2. #2
    Zaista nisu normalni ti iz SOKOJ-a! Berber da plati 500000 din kazne a radio stanice verovatno ne placaju naknade muzicarima! To je kao sto taksisti blokiraju grad zato sto ima puno taksista! Onda neka i frizeri izadju na ulice jer ima puno frizerskih salona pa sto da otvaraju nove! s njima mogu i Kinezi posto ima dosta i njihovih radnji! Ljudi pustite nas da radimo i prezivimo od prvog do prvog ako vec ne mozemo da zaradimo!

    neka radio stanice plate sto pustaju a ne mi sto slusamo
    Poruku je izmenio _baba_, 27.05.2008 u 00:52 Razlog: 2 uzastopna posta i citat
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)



    Clanovi SOKOJA ispravno rezonuju... Muzika privlaci musterije i poboljsava uslugu.
    S obzirom da muske musterije vole da caskaju o fudbalu sa frizerom, frizer koji caska o fudbalu, poboljsava uslugu te je duzan da plati taksu i Fudbalskom Savezu Srbije.
    S obzirom da zenski frizeri najcesce pricaju o dijeti sa svojim musterijama, one su duzne platiti autorsko pravo proizvodjacima zdrave hrane.

    S obzirom da SOKOJEVCI ne pevaju, zasto su zainteresovani da skupljaju tudje pare?

    Postoji ipak jedna rupa u njihovom rezonu:
    Neustavno je naplacivati ne trazenu uslugu!
    S obzirom da frizer ima pravo da slusa radio za svoje potrebe, a klijent placa za uslugu frizera a ne za slusanu muziku, nije moguce dokazati da je klijent korisnik muzicke usluge!

    Znaci postovani SOKOJEVCI, vi ste obicna naivna banda lopova!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)

    Eeeeeeeeee!!!

    Moš misliti? Plaćati nešto nekome ko to nije napravio.

    Sada će se pojaviti neka Vazdušna organizacija Srbije koja će nam preko svojih agenata sa legitimacijama naštampanim na običnom parčetu papira, pa plastificiranom u nekoj od kopirnica na periferiji, naplaćivati i vazduh koji udišemo.

    Ma, dobro je sve dok nam ne počnu naplaćivati i kada prdnemo posle dobre porcije pasulja u nekom restoranu. I to neko smatra muzikom.

    Moraćemo početi da prigušujemo prdenje, da puštamo tihomire.

    Kuda ide ova ???
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku

    Kuda ide ova ???
    ...u evropu?...


    ...lepo kaže narodna...plati pa se klati... ... ja bih zaista voleo da takva dvojica uđu kod mene sa takvom idejom... ...ne bi bili uskraćeni za kusur...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Naplaćuju slušanje radija i kod frizera (autorska prava)

    Razumem želju da se primaknemo evropi. Ali da nas na tome primicanju pelješi ko kako stigne.

    Neka naplate od radio stanica. Šta su im frizeri skrivili.

    Jednog dana ih očekujem kako kucaju na prozor od kola dok čekam da semafor prebaci na zeleno, da me oglobe zato što sam pustio muziku u autu.

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

Slične teme

  1. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  2. Jutarnja emisija radija B92 - Dizanje!
    Autor neleprvi u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.03.2011, 13:59
  3. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  4. Izbor frizera
    Autor veverica u forumu Lepota
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 07.02.2010, 21:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •